SM-kilpailut, kivääri ja pistooli
2.-4.8.2002
Tyrri


Pienoiskivääri 60 ls makuu, peruskilpailu+finaali Y
1) Juha Hirvi KAS 695,6/10,5 (593+ 102,6), 2) Tero Hovila PuKu 695,6/9,8 (594+101,6), 3) Sami Remes KAS 695,2 (592+103,2), 4) Jari Kallio TSA 694,8 (590+104,8), 5) Juho Jussila TSA 693,6 (595+98,6), 6) Esa Einistö PAS 692,5 (590+102,5), 7) Jorma Röppänen SäSA 692,1 (589+103,1), 8) Henrik Tiainen RS 690,0 (590+100), 9) Tero Lahti HAS 589, 10) Ismo Kärmeniemi LE 589, 11) Mikko Mattila MyA 588, 11) Heikki Ranne SäSA 588, 11) Tapio Säynevirta JA 588, 14) Timo Ahlgren MuurU 587, 14) Jarmo Järvelä SySi 587, 14) Jarmo Perttunen SMY 587, 14) Jenni Ranta RSA 587, 14) Ville Rinta-Keturi KhjA 587, 14) Pekka Saari IMAS 587, 14) Hannu Teitto KouMAS 587, 14) Arto Tiihonen MuurU 587, 22) Jouni Jokinen KuusA 586, 22) Mauri Ranta RSA 586, 24) Olli Kontu L-75 585, 24) Juha Kukkurainen SiUra 585, 26) Rauno Kinnari IMAS 584, 26) Markus Manninen HlAS 584, 26) Juha Peltonen KAS 584, 26) Antti Seppälä SäSA 584, 30) Sami Haatainen HlAS 583, 30) Petri Hujanen MA 583, 32) Jouni Minkkinen TiA 582, 32) Matti Viljakainen SäSA 582, 32) Visa Villa MyA 582, 35) Jouko Forstén SA 581, 35) Mika Norolampi IMAS 581, 35) Antti Puhakka KAS 581, 38) Jesse Forstén SA 580, 38) Mika Mikkola SMY 580, 40) Henri Häkkinen JA 579, 40) Kari Pennanen KouMAS 579, 42) Kalle Hasu SMY 578, 43) Niko Hänninen HlAS 576, 43) Juho Laine L-75 576, 43) Reima Perttula RSA 576, 43) Lasse Ruotsalainen JuvA 576, 47) Vänni Alarotu KaA 575, 47) Henrik Wägar NSK 575, 49) Kennet Kurman RS 574.

Pienoiskivääri makuu joukkue, Y
1) SäSA I (Seppälä, Ranne, Röppänen) 1775, 2) KAS I 1772, 3) RSA 1764, 4) SMY 1761, 5) MyA 1760, 6) HlAS 1759, 6) IMAS 1759, 8) MuurU 1753, 9) KouMAS 1748, 9) TSA 1748, 11) JA 1747, 12) KAS II 1742, 13) HAS 1729, 13) RS 1729, 15) SySi 1724.

Urheilukivääri 60 ls makuu N
1) Hanna Etula LAS 589, 2) Viivi Villa MyA 589, 3) Eveliina Aho KouMAS 589, 4) Helena Juppala SMY 588, 5) Marjo Yli-Kiikka IMAS 587, 6) Jenni Ranta RSA 587, 7) Minna Hytönen KSA 585, 8) Hanna Pitkänen KaA 585, 9) Anu Manninen HlAS 585, 10) Hilkka Järvinen SMY 584, 11) Sari Saarinen TSA 583, 12) Hanna-Kaija Nieminen LeA 582, 13) Jenni Leppänen V-SA 580, 14) Anna-Kaisa Palmén SA 579, 15) Terhi Talja JjA 576, 16) Hanna Niiranen JA 574, 16) Heini Syyrilä SMY 574, 18) Sonja Rantala IMAS 570, 19) Kati Jumisko SodA 569, 20) Jonna Talja JjA 567, 21) Marjut Nikula IMAS 557.

Urheilukivääri makuu joukkue, N
1) SMY (Juppala, Järvinen, Syyrilä) 1746, 2) IMAS 1714.

Pienoiskivääri 3x40 ls, peruskilpailu+finaali Y
1) Juha Hirvi KAS 1267,8 (1170+97,8), 2) Sami Remes KAS 1258,5 (1161+97,5), 3) Tero Hovila PuKu 1250,6 (1155+95,6), 4) Mauri Ranta RSA 1248,4 (1152+96,4), 5) Pekka Saari IMAS 1247,4 (1154+93,4), 6) Mika Mikkola SMY 1246,9 (1153+ 93,9), 7) Kari Pennanen KouMAS 1243,2 (1152+91,2), 8) Jari Kallio TSA 1242,4 (1152+90,4), 9) Antti Puhakka KAS 1151, 10) Jarmo Perttunen SMY 1151, 11) Kennet Kurman RS 1148, 12) Henri Häkkinen JA 1147, 13) Kalle Hasu SMY 1146, 13) Tero Ranta PuKu 1146, 15) Timo Ahlgren MuurU 1144, 16) Heikki Ranne SäSA 1143, 17) Niko Hänninen HlAS 1141, 17) Juho Jussila TSA 1141, 17) Henrik Tiainen RS 1141, 20) Jouni Jokinen KuusA 1139, 20) Kalle Leskinen KontU 1139, 22) Matti Viljakainen SäSA 1134, 23) Petri Hujanen MA 1132, 23) Juha Peltonen KAS 1132, 25) Sami Haatainen HlAS 1131, 25) Lasse Voutilainen SMY 1131, 27) Timo Puisto MA 1127, 28) Esa Einistö PAS 1126, 29) Jari Lehtinen MuurU 1125, 30) Tapio Kajan KarttA 1124, 30) Juha Kukkurainen SiUra 1124, 30) Jorma Röppänen SäSA 1124, 33) Rauno Kinnari IMAS 1123, 33) Henrik Wägar NSK 1123, 35) Hannu Teitto KouMAS 1122, 36) Olli Kontu L-75 1121, 36) Tero Lahti HAS 1121, 38) Arto Tiihonen MuurU 1118, 39) Marko Fabritius SMY 1116, 40) Vänni Alarotu KaA 1115, 40) Juha Haavisto SySi 1115, 42) Kari Nevala SySi 1114, 43) Mika Ahola KAS 1113, 43) Juho Laine L-75 1113, 45) Markus Manninen HlAS 1110, 46) Isto Ojala JA 1103, 47) Jarno Koski IMAS 1078.

Pienoiskivääri 3x40 ls joukkue, Y
1) KAS I (Remes, Hirvi, Puhakka) 3478, 2) TSA 3432, 3) MuurU 3414, 3) SMY 3414, 5) SäSA 3398, 6) JA 3381, 7) IMAS 3372, 8) RS 3368, 9) KAS II 3367, 10) HlAS 3356, 11) KouMAS 3352.

Urheilukivääri 3x20 ls+finaali N
1) Helena Juppala SMY 678,5 (580+ 98,5), 2) Hanna Etula LAS 674,0 (575+ 99), 3) Viivi Villa MyA 669,6 (574+95,6), 4) Hanna Pitkänen KaA 665,2 (572+ 93,2), 5) Jenni Ranta RSA 664,8 (573+ 91,8), 6) Marjo Yli-Kiikka IMAS 663,9 (570+93,9), 7) Sari Saarinen TSA 660,0 (565+95), 8) Minna Hytönen KSA 655,4 (564+91,4), 9) Hanna Niiranen JA 561, 10) Kati Jumisko SodA 561, 11) Jenni Leppänen V-SA 558, 12) Eveliina Aho KouMAS 553, 12) Hilkka Järvinen SMY 553, 14) Anna-Kaisa Palmén SA 552, 15) Anu Manninen HlAS 547, 16) Elina Hallikainen JA 545, 17) Heini Syyrilä SMY 542, 18) Sonja Rantala IMAS 526, 19) Marjut Nikula IMAS 521, 20) Sanna Haatainen HlAS 518.

Urheilukivääri 3x20 ls joukkue, N
1) SMY (Juppala, Järvinen, Syyrilä) 1675, 2) IMAS 1617.

Olympiapistooli 60 ls + finaali Y
1) Petri Federley KAS 683,2 (585+98,2), 2) Marko Talvitie LehA 676,9 (576+ 100,9), 3) Hannu Räsänen KSA 676,4 (582+94,4), 4) Jari Olkkonen RASSI 672,9 (573+99,9), 5) Tuomas Strömberg HAS 672,2 (575+97,2), 6) Perttu Pekkola MA 670,7 (575+95,7), 7) Kari Lakka KAS 573, 8) Jorma Åsbacka MA 571, 9) Hannu Vienola KaA 571, 10) Kauko Vesanen MA 569, 11) Jussi Laukkanen AsAs 566, 11) Ari Valtonen SA 566, 13) Juha Savolainen PAS 562, 14) Kai Jahnsson PAS 561, 14) Seppo Jortikka HlAS 561, 14) Risto Manninen KuKu 561, 17) Janne Tuomimaa HAS 558, 18) Ville Nousiainen KAS 551, 19) Petri Tarkkanen KuusA 549, 20) Kalle Kangas HAS 548, 20) Matti Yli-Porkkunen KuKu 548, 22) Timo Paalanen AsAs 547, 23) Seppo Nevansuu KuKu 545, 24) Jani Hietakangas SodA 541, 25) Ali Tommola AsAs 540, 26) Jaakko Paavola KAS 534, 27) Arvo Koskinen AsAs 522, 28) Lars Holmberg HyMAS 259 Kesk., 29) Ari Meinander JuvA 166 Kesk..

Olympiapistooli joukkue, Y
1) MA (Pekkola, Vesanen, Åsbacka) 1715, 2) KAS 1709, 3) HAS 1681, 4) KuKu 1654, 5) AsAs 1653.

Isopistooli 30+30 ls Y
1) Paavo Palokangas OrJy 586, 2) Kai Jahnsson PAS 584, 3) Pekka Vaarala KajA 583, 4) Ari Meinander JuvA 581, 5) Tero Korhonen KeuSA 578, 6) Antti Jokinen LA 576, 7) Pekka Keskinen TSA 574, 8) Marko Talvitie LehA 574, 9) Janne Kuvaja PAS 574, 10) Jarkko Salo LehA 573, 11) Thomas Storås IU 572, 12) Mauri Takamaa OrJy 571, 13) Jarmo Hokkanen LievA 570, 13) Pasi Honkanen Hahlo 570, 13) Jari Koivu P-HA 570, 13) Jyrki Turja LSA 570, 13) Juha Virtanen IitA 570, 18) Veli-Matti Torikka KuAhto 568, 19) Jouko Flemming TSA 567, 20) Heikki Lipsanen JuvA 566, 20) Tapio Ranta LL 566, 22) Pasi Koivunen KontU 565, 22) Marko Räsänen SUA 565, 22) Ali Tommola AsAs 565, 25) Seppo Jortikka HlAS 564, 25) Juhani Kuntsi HAS 564, 25) Kenneth Mariani-Cerati ESF 564, 28) Jaakko Karjomaa KontU 563, 29) Jari Javarus LA 562, 29) Seppo Mäkinen TSA 562, 31) Eero Laitila NU 561, 31) Ismo Mäntysalo V-SA 561, 31) Markku Tervonen KajA 561, 34) Marko Leppä HAS 560, 35) Mika Rutonen KAMS 559, 35) Ari Valtonen SA 559, 37) Keimo Korpioksa SäSA 558, 38) Pekka Hyttinen KajA 557, 38) Jarmo Salo KaA 557, 40) Jari Laaksonen JSA 554, 40) Teemu Tuunainen LAS 554, 40) Jukka Uimi TUA 554, 43) Juha Mettovaara PAS 553, 44) Timo Paalanen AsAs 552, 44) Pekka Varjus HlAS 552, 46) Juha Gylling P-HA 551, 46) Tapio Palo-oja SUA 551, 46) Jyrki Pitkäranta IU 551, 49) Ville Leskinen LAS 550, 49) Timo Näveri OrJy 550, 51) Jorma Mecklin VarkA 549, 52) Arvo Koskinen AsAs 547, 53) Taisto Hartikainen MA 546, 54) Simo Rokka TSA 545, 55) Veikko Anttolainen HAS 541, 55) Hannu Hildén RS 541, 55) Risto Korhonen KAMS 541, 58) Juhani Hynynen KAMS 538, 58) Jari Nieminen TIPSC 538, 58) Teemu Pulkkinen HlAS 538, 61) Jari Heinemaa HlAS 533, 62) Janne Myller KontU 532, 63) Lasse Mariani-Cerati ESF 531, 64) Torsti Annala PorkkA 530, 65) Jussi Saari LAS 529, 66) Jyrki Latvala HlAS 527, 67) Veikko Savo TSA 522, 68) Marko Liikamaa KontU 521, 68) Jouko Siivola LA 521.

Isopistooli joukkue, Y
1) PAS (Jahnsson, Kuvaja, Mettovaara) 1711, 2) OrJy 1707, 3) TSA I 1703, 4) KajA 1701, 5) HAS 1665, 6) AsAs 1664, 7) KontU 1660, 8) LA 1659, 9) HlAS 1649, 10) LAS 1633, 11) KAMS 1491, 12) TSA II 1386.

Pienoispistooli 30+30 ls sarja Y
1) Kai Jahnsson PAS 582, 2) Ari Meinander JuvA 581, 3) Paavo Palokangas OrJy 581 143; 50, 4) Tero Korhonen KeuSA 581 143; 48, 5) Pekka Keskinen TSA 580, 6) Tuomas Strömberg HAS 579, 7) Ali Tommola AsAs 578, 8) Hannu Parkkonen KAMS 578, 9) Jorma Åsbacka MA 578, 10) Janne Kuvaja PAS 577, 11) Kenneth Mariani-Cerati ESF 577, 12) Juhani Kuntsi HAS 576, 12) Marko Räsänen SUA 576, 12) Jyrki Turja LSA 576, 15) Jari Koivu P-HA 575, 15) Teemu Lahti SaarA 575, 15) Heikki Metsäranta RASSI 575, 15) Tomi Tiainen YVA 575, 19) Seppo Mäkinen TSA 574, 20) Jouko Flemming TSA 573, 20) Arto Halonen KAMS 573, 20) Jarmo Salo KaA 573, 23) Eero Laitila NU 572, 23) Ismo Mäntysalo V-SA 572, 25) Petri Federley KAS 571, 25) Pasi Koivunen KontU 571, 25) Ville Leskinen LAS 571, 25) Jarmo Nieminen TUA 571, 25) Mika Rutonen KAMS 571, 25) Thomas Storås IU 571, 25) Ari Valtonen SA 571, 25) Pekka Varjus HlAS 571, 33) Juhani Hynynen KAMS 570, 33) Antti Jokinen LA 570, 33) Tapio Kaitila V-SA 570, 36) Veikko Alanko HlAS 569, 36) Tomi Harju OrJy 569, 36) Jorma Laakso K-64 569, 36) Eino Lähteenmäki TSA 569, 36) Timo Paalanen AsAs 569, 41) Asko Hakomäki LSA 568, 42) Taisto Hartikainen MA 567, 42) Jyrki Pitkäranta IU 567, 42) Marko Talvitie LehA 567, 42) Teemu Tuunainen LAS 567, 46) Jaakko Karjomaa KontU 566, 47) Heikki Lipsanen JuvA 565, 47) Antti Pahalahti LuhA 565, 47) Jukka Uimi TUA 565, 50) Jari Javarus LA 564, 50) Reijo Ollinmäki RASSI 564, 52) Arvo Koskinen AsAs 563, 52) Jari Nieminen TIPSC 563, 52) Veikko Savo TSA 563, 55) Hannu Hildén RS 561, 55) Sami Menna NoSA 561, 55) Timo Näveri OrJy 561, 58) Markku Heikkilä K-64 560, 58) Jari Heinemaa HlAS 560, 58) Simo Rokka TSA 560, 58) Jussi Saari LAS 560, 58) Teemu Tiainen YVA 560, 63) Torsti Annala PorkkA 559, 64) Risto Korhonen KAMS 558, 64) Marko Leppä HAS 558, 66) Veikko Anttolainen HAS 557, 66) Ari Menna NoSA 557, 68) Pertti Munne K-64 554, 69) Ari Elo RASSI 553, 70) Juhani Öhman SaarA 551, 71) Risto Manninen KuKu 550, 71) Juha Mettovaara PAS 550, 73) Seppo Jolkkonen KontU 549, 73) Olavi Kivelä P-HA 549, 75) Kari Puoma-Korvela KAMS 548, 76) Teemu Pulkkinen HlAS 545, 77) Jari Laaksonen JSA 544, 78) Jouko Siivola LA 540, 79) Keijo Haapa-aho LSA 538, 79) Lasse Mariani-Cerati ESF 538, 81) Marko Huhtala JSA 537, 82) Timo Kivelä NoSA 534, 82) Keimo Korpioksa SäSA 534, 84) Marko Liikamaa KontU 524, 84) Pauli Virtanen JSA 524, 86) Jani Hietakangas SodA 521.

Pienoispistooli joukkue, Y
1) TSA I (Mäkinen, Keskinen, Flemming) 1727, 2) KAMS I 1722, 3) HAS 1713, 4) OrJy 1711, 5) AsAs 1710, 6) PAS 1709, 7) HlAS 1700, 8) LAS 1698, 9) TSA II 1692, 10) KontU 1686, 11) K-64 1683, 12) LSA 1682, 13) KAMS II 1676, 14) LA 1674, 15) JSA 1605.

Urheilupistooli 30+30 ls + finaali N
1) Tarja Kuuri ESF 670,5 (569+101,5), 2) Ritva Karri KokMAS 668,5 (569+99,5), 3) Mirva Metsälä LL 660,1 (562+98,1), 4) Jaana Salo HyMAS 658,0 (560+98), 5) Paula Viitasaari PAS 655,2 (559+96,2), 6) Laura Palokangas KSA 650,7 (553+97,7), 7) Satu Häkkinen LAS 646,8 (558+88,8), 8) Raija Vehanen K-UAS 645,2 (552+ 93,2), 9) Riitta Kajanus KokMAS 552, 10) Katja Liimatainen LehA 551, 11) Eine Laitinen PAS 549, 11) Sirpa Papinaho KokMAS 549, 13) Päivi Mariani-Cerati ESF 546, 13) Eeva Virolainen LAS 546, 15) Salla Rosberg LAS 544, 16) Kyllikki Heinä P-HA 541, 17) Anita Kärki HAS 539, 18) Sirkku Koskinen InkA 537, 19) Nina Järvinen ESF 534.

Urheilupistooli joukkue, N
1) KokMAS (Kajanus, Karri, Papinaho) 1670, 2) ESF 1649, 3) LAS 1648.

Vakiopistooli 60 ls Y
1) Jari Koivu P-HA 572/132/45, 2) Janne Kuvaja PAS 572/132/44, 3) Petri Federley KAS 567, 4) Seppo Mäkinen TSA 567, 5) Tero Korhonen KeuSA 567, 6) Teemu Tuunainen LAS 567, 7) Jarmo Salo KaA 560, 8) Pekka Keskinen TSA 559, 9) Timo Näveri OrJy 559, 10) Jaakko Karjomaa KontU 558, 11) Kari Lakka KAS 557, 11) Reijo Ollinmäki RASSI 557, 13) Ari Meinander JuvA 556, 14) Pasi Koivunen KontU 555, 14) Paavo Palokangas OrJy 555, 16) Tapio Kaitila V-SA 554, 16) Juhani Kuntsi HAS 554, 16) Eero Laitila NU 554, 16) Marko Räsänen SUA 554, 20) Jyrki Pitkäranta IU 553, 20) Mauri Takamaa OrJy 553, 20) Marko Talvitie LehA 553, 23) Jussi Saari LAS 552, 23) Thomas Storås IU 552, 25) Keimo Korpioksa SäSA 551, 25) Heikki Lipsanen JuvA 551, 25) Ali Tommola AsAs 551, 25) Pekka Varjus HlAS 551, 29) Tomi Harju OrJy 550, 29) Jukka Uimi TUA 550, 31) Teemu Lahti SaarA 549, 31) Antti Pahalahti LuhA 549, 31) Tomi Tiainen YVA 549, 34) Kai Jahnsson PAS 548, 34) Eino Lähteenmäki TSA 548, 34) Kenneth Mariani-Cerati ESF 548, 34) Jorma Åsbacka MA 548, 38) Arvo Koskinen AsAs 547, 39) Juha Mettovaara PAS 546, 39) Jarmo Nieminen TUA 546, 41) Risto Manninen KuKu 545, 41) Timo Paalanen AsAs 545, 43) Janne Myller KontU 544, 44) Heikki Metsäranta RASSI 543, 45) Torsti Annala PorkkA 542, 46) Ismo Mäntysalo V-SA 541, 46) Ville Nousiainen KAS 541, 48) Seppo Jolkkonen KontU 540, 48) Tapio Palo-oja SUA 540, 50) Ari Elo RASSI 538, 51) Tuomas Strömberg HAS 536, 52) Jouko Flemming TSA 535, 53) Hannu Hildòn RS 531, 53) Lasse Mariani-Cerati ESF 531, 55) Ville Leskinen LAS 530, 55) Veikko Savo TSA 530, 57) Juha Savolainen PAS 526, 58) Veikko Anttolainen HAS 524, 59) Juhani Öhman SaarA 522, 60) Jani Hietakangas SodA 513, 61) Marko Liikamaa KontU 504, 62) Jari Laaksonen JSA 503.

Vakiopistooli joukkue, Y
1) TSA (Mäkinen, Keskinen, Lähteenmäki) 1674, 2) PAS 1666, 3) KAS 1665, 4) OrJy 1664, 5) KontU 1653, 6) LAS 1649, 7) AsAs 1643, 8) RASSI 1638, 9) HAS 1614.

Vakiopistooli 60 ls N
1) Ritva Karri KokMAS 564 SE, 2) Satu Häkkinen LAS 560, 3) Tarja Kuuri ESF 549, 4) Nina Järvinen ESF 538, 5) Laura Palokangas KSA 535, 6) Paula Viitasaari PAS 534, 7) Anita Kärki HAS 527, 8) Eeva Virolainen LAS 526, 9) Sirpa Papinaho KokMAS 523, 10) Päivi Mariani-Cerati ESF 517, 11) Sirkku Koskinen InkA 515, 12) Riitta Kajanus KokMAS 514, 13) Salla Rosberg LAS 511, 14) Tarja Nevalainen JSA 506, 15) Eine Laitinen PAS 487.

Vakiopistooli joukkue, N
1) ESF (Kuuri, Järvinen, Mariani-Cerati) 1604, 2) KokMAS 1601, 3) LAS 1597.

Vapaapistooli 60 ls, +finaali Y
1) Tero Korhonen KeuSA 643,7 (553+ 90,7), 2) Antti Pesonen MUA 636,8 (546+ 90,8), 3) Tomi Harju OrJy 635,4 (541+ 94,4), 4) Arto Lumikari KajA 634,0 (544+ 90), 5) Jarmo Hokkanen LievA 630,0 (541+89), 6) Taisto Hartikainen MA 628,6 (545+83,6), 7) Jarmo Salo KaA 628,5 (541+87,5), 8) Veikko Alanko HlAS 541, 9) Teemu Tiainen YVA 541, 10) Markku Tervonen KajA 540, 11) Pekka Vaarala KajA 540, 12) Ari Meinander JuvA 539, 12) Timo Näveri OrJy 539, 14) Hannu Parkkonen KAMS 538, 15) Teemu Lahti SaarA 537, 16) Sakari Paasonen LAS 534, 17) Kenneth Mariani-Cerati ESF 533, 17) Markku Rytkölä IitA 533, 17) Jyrki Turja LSA 533, 20) Jari Nieminen TIPSC 532, 20) Matti Selonen LAS 532, 22) Paavo Palokangas OrJy 531, 22) Jyrki Pitkäranta IU 531, 22) Tomi Tiainen YVA 531, 25) Jouko Siivola LA 529, 25) Juha Valjus KAS 529, 27) Jari Koivu P-HA 528, 27) Kari Puoma-Korvela KAMS 528, 27) Jorma Åsbacka MA 528, 30) Risto Korhonen KAMS 527, 30) Jaana Salo HyMAS 527, 32) Jari Javarus LA 526, 33) Jukka Papinaho LAS 524, 34) Marko Leppä HAS 523, 34) Petri Ruokonen HVA 523, 34) Juhani Öhman SaarA 523, 37) Olavi Kivelä P-HA 522, 38) Lasse Mariani-Cerati ESF 521, 39) Torsti Annala PorkkA 520, 40) Jukka Haapaniemi OrJy 516, 41) Markku Mattila RaaA 513, 42) Ville-Veikko Alanko HlAS 511, 43) Janne Myller KontU 508, 44) Jorma Mecklin VarkA 487.

Vapaapistooli joukkue, Y
1) OrJy (Harju, Näveri, Palokangas) 1620, 2) KajA 1619, 3) KAMS 1604, 4) KontU 1599, 5) LSA 1598, 6) ESF 1591, 7) LAS 1575, 8) LA 1571, 9) HlAS 1545.