SM-kilpailut 300 m, Y50-Y70, Y20
14.-15.9.2002
Tammisaari


300m kivääri 3x20 ls sarja Y50:
1) Kalle Leskinen KontU 571, 2) Jorma Röppänen SäSA 566, 3) Ralf Westerlund RS 566, 4) Pekka Röppänen SäSA 561, 5) Juhani Ojala Vä-Vi 560, 6) Matti Korhonen OMAS 553, 7) Heikki Ranne SäSA 553, 8) Tapio Lehto P-HA 546, 9) Hannu Strengell MA 538, 10) Pentti Vavuli SaSA 529, 11) Jorma Koski SaSA 528, 12) Sakari Ahola ESA 527, 13) Veikko Tuokko JA 526, 14) Seppo Ahokas SaSA 526, 15) Jorma Uusitorppa SaSA 518, 16) Kaarlo Kivimäki ESA 510, 17) Olavi Mynttinen MA 509, 18) Uolevi Piispanen SaSA 484.

300m kivääri 3x20 ls joukkue, sarja Y50:
1) SäSA 1680, 2) RS 1646, 3) MA 1596, 4) ESA 1575, 5) SaSA 1573, 6) SMY 1537, 7) SaSA 1522, 8) PAS 1516.

300m kivääri 3x20 ls sarja Y60:
1) Jussi Ruohonen SMY 553, 2) Johan Elfving L-75 550, 3) Markku Puhakainen MA 549, 4) Kauko Kaartinen RS 545, 5) Antti Tyrväinen P-HA 542, 6) Martti Kolhonen ESA 538, 7) Christer Lassus RS 535, 8) Ossi Hellman TiA 533, 9) Olavi Sjöberg SäSA 528, 10) Aarne Ratinen JA 526, 11) Leif Barck PAS 522, 12) Aarno Ala-Honkola AlavA 511, 13) Olli Silanto SaSA 510, 14) Lauri Lövberg SMY 497, 15) Ossi Snell SMY 487, 16) Raimo Niiranen PAS 469.

300m kivääri 3x20 ls sarja Y70:
1) Heimo Kohijoki PAS 525, 2) Leo Arentti ÄSA 515.

300m kivääri makuu 30 ls sarja Y50:
1) Jorma Röppänen SäSA 299, 2) Kalle Leskinen KontU 297, 3) Olavi Mynttinen MA 295, 4) Ralf Westerlund RS 294, 5) Heikki Ranne SäSA 294, 6) Juhani Ojala Vä-Vi 294, 7) Jorma Koski SaSA 293, 8) Veikko Kaarta KalMY 293, 9) Hannu Strengell MA 293, 10) Tapio Lehto P-HA 290, 10) Pekka Röppänen SäSA 290, 12) Sakari Ahola ESA 289, 12) Arto Lappalainen PAS 289, 14) Torsti Hellman K-64 287, 15) Matti Korhonen OMAS 286, 15) Veikko Tuokko JA 286, 15) Jorma Uusitorppa SaSA 286, 15) Pentti Vavuli SaSA 286, 19) Kaarlo Kivimäki ESA 282, 20) Seppo Ahokas SaSA 276, 21) Uolevi Piispanen SaSA 274, 22) Pekka Lindfors SMY 273.

300m kivääri makuu 30 ls joukkue, sarja Y50:
1) SäSA 883, 2) MA 874, 3) RS 873, 4) ESA 861, 4) SaSA 861, 6) SaSA 843, 7) PAS 841, 8) PAS 839, 9) SMY 837.

300m kivääri makuu 30 ls sarja Y60:
1) Kauko Kaartinen RS 295, 2) Raimo Niiranen PAS 291, 3) Aarno Ala-Honkola AlavA 290, 4) Martti Kolhonen ESA 290, 5) Olli Silanto SaSA 289, 6) Olavi Korkiakangas TSA 289, 7) Ossi Hellman TiA 288, 8) Aarne Ratinen JA 287, 9) Leif Barck PAS 287, 10) Markku Puhakainen MA 286, 10) Olavi Sjöberg SäSA 286, 12) Ossi Snell SMY 285, 13) Christer Lassus RS 284, 14) Johan Elfving L-75 283, 14) Lauri Lövberg SMY 283, 14) Jussi Ruohonen SMY 283, 17) Antti Tyrväinen P-HA 282, 18) Kalervo Simi YK 281, 18) Aki Volmonen SMY 281, 20) Veikko Hakala K-64 279, 21) Ilkka Savoheimo PAS 265, 22) Alf Nyholm PAS 258, 23) Juhani Sipilä SMY 226 KESK.

300m kivääri makuu 30 ls sarja Y70:
1) Heimo Kohijoki PAS 290, 2) Leo Arentti ÄSA 286, 3) Kalevi Hagelin SMY 279, 4) Orvo Muukkonen SaSA 256.

300m vakiokivääri 3x20 ls sarja Y20:
1) Johan Fagerström RS 542, 2) Olli Ruokolainen HlAS 499.

300m vakiokivääri 3x20 ls sarja Y50:
1) Ralf Westerlund RS 570, 2) Kalle Leskinen KontU 569, 3) Heikki Ranne SäSA 562, 4) Pekka Röppänen SäSA 561, 5) Jorma Röppänen SäSA 557, 6) Juhani Ojala Vä-Vi 550, 7) Hannu Strengell MA 544, 8) Sakari Ahola ESA 541, 9) Tapio Lehto P-HA 538, 10) Juhani Hakkarainen RASSI 538, 11) Matti Korhonen OMAS 537, 12) Veikko Tuokko JA 535, 13) Olavi Mynttinen MA 530, 14) Pentti Vavuli SaSA 529, 15) Kaarlo Kivimäki ESA 524, 16) Jorma Uusitorppa SaSA 523, 17) Jorma Koski SaSA 515, 18) Seppo Ahokas SaSA 507, 19) Uolevi Piispanen SaSA 499.

300m vakiokivääri 3x20 ls joukkue, sarja Y50:
1) SäSA 1680, 2) RS 1647, 3) MA 1621, 4) SaSA 1559, 5) SMY 1534, 6) SaSA 1517.

300m vakiokivääri 3x20 ls sarja Y60:
1) Kauko Kaartinen RS 553, 2) Markku Puhakainen MA 547, 3) Antti Tyrväinen P-HA 544, 4) Jussi Ruohonen SMY 537, 5) Johan Elfving L-75 532, 6) Ossi Snell SMY 527, 7) Christer Lassus RS 524, 8) Olavi Sjöberg SäSA 522, 9) Aarne Ratinen JA 516, 10) Olli Silanto SaSA 503, 11) Aarno Ala-Honkola AlavA 484, 12) Lauri Lövberg SMY 470.

300m vakiokivääri 3x20 ls sarja Y70:
1) Heimo Kohijoki PAS 536, 2) Leo Arentti ÄSA 502, 3) Orvo Muukkonen SaSA 408.

300m vakiokivääri makuu 30 ls sarja Y20:
1) Johan Fagerström RS 290, 2) Mikael Holm RS 287, 3) Olli Ruokolainen HlAS 283, 4) Markus Manninen HlAS 280, 5) Magnus Lindholm RS 274.

300m vakiokivääri makuu 30 ls joukkue, sarja Y20:
1) RS 851.

300m vakiokivääri makuu 30 ls sarja Y50:
1) Kalle Leskinen KontU 296, 2) Jorma Röppänen SäSA 295, 3) Heikki Ranne SäSA 294, 4) Matti Korhonen OMAS 293, 5) Ralf Westerlund RS 292, 6) Pekka Röppänen SäSA 292, 7) Sakari Ahola ESA 290, 8) Olavi Mynttinen MA 289, 9) Jorma Uusitorppa SaSA 288, 10) Juhani Hakkarainen RASSI 287, 10) Tapio Lehto P-HA 287, 10) Juhani Ojala Vä-Vi 287, 13) Hannu Strengell MA 286, 14) Veikko Tuokko JA 284, 15) Pekka Lindfors SMY 278, 15) Pentti Vavuli SaSA 278, 17) Kaarlo Kivimäki ESA 276, 17) Jorma Koski SaSA 276, 19) Seppo Ahokas SaSA 275, 20) Uolevi Piispanen SaSA 264.

300m vakiokivääri makuu 30 ls joukkue, sarja Y50:
1) SäSA 881, 2) RS 871, 3) SMY 868, 4) MA 866, 5) SaSA 857, 6) PAS 851, 7) ESA 850, 8) SaSA 815.

300m vakiokivääri makuu 30 ls sarja Y60:
1) Jussi Ruohonen SMY 295, 2) Kauko Kaartinen RS 294, 3) Olli Silanto SaSA 291, 4) Markku Puhakainen MA 291, 5) Lauri Lövberg SMY 289, 6) Johan Elfving L-75 289, 7) Antti Tyrväinen P-HA 289, 8) Olavi Sjöberg SäSA 288, 9) Christer Lassus RS 285, 10) Martti Kolhonen ESA 284, 10) Ossi Snell SMY 284, 12) Ilkka Savoheimo PAS 281, 13) Leif Barck PAS 280, 14) Alf Nyholm PAS 278, 15) Aarne Ratinen JA 270, 16) Aarno Ala-Honkola AlavA 268.

300m vakiokivääri makuu 30 ls sarja Y70:
1) Heimo Kohijoki PAS 293, 2) Leo Arentti ÄSA 282, 3) Orvo Muukkonen SaSA 254.