Itsenäisyyskisat
7.12.2003
Vaasa


Ilmakivääri 40 ls sarja N17:
1) Paula Kaksonen IMAS 375.

Ilmakivääri 40 ls sarja N20:
1) Noora-Mari Syväluoma MeSA 397, 2) Maria Takala HSA 384, 3) Sonja Rantala IMAS 366, 4) Jennie Kalberg NSK 349.

Ilmakivääri 20 ls sarja T10:
1) Juho Peltonen HSA 199, 2) Sami Leppälä JjA 195, 3) Tiina Kero HSA 194.

Ilmakivääri 20 ls sarja T12:
1) Satu Luoma HSA 184, 2) Susanna Leppälä JjA 177, 3) Sanna Rantala HSA 173, 4) Toni Yliketola HSA 166, 5) Susanna Ahomäki HSA 164, 6) Sanni Takala HSA 154, 7) Laura Haukkala HSA 148.

Ilmakivääri 30 ls sarja T14:
1) Minna Kero HSA 270, 2) Jenni Viitala HSA 269, 3) Tero Rantala HSA 269, 4) Jarno Mäkinen HSA 264, 5) Jane Kalberg NSK 250, 6) Tuomas Haukkala HSA 240.

Ilmakivääri 20 ls sarja T8:
1) Tino Yliketola HSA 194, 2) Markus Peltonen HSA 188, 3) Emmi Haukkala HSA 167.

Ilmakivääri 60 ls sarja Y:
1) Henrik Wägar NSK 585, 2) Jouni Minkkinen TiA 575, 3) Jarno Koski IMAS 573, 4) Kimmo Yli-Jaskari IMAS 565, 5) Markku Niemi LehA 565, 6) Benny Widjeskog JSF 540.

Ilmakivääri 40 ls sarja Y15:
1) Juha Soini JjA 364, 2) Jari Hemminki KA 351, 3) Kyösti Isberg HSA 327, 4) Jyri Penttala IMAS 299, 5) Janne Koski IMAS 293, 6) Taisto Isberg HSA 285, 7) Tero Rantala HSA 281.

Ilmakivääri 60 ls sarja Y17:
1) Toni Matilainen PiekSA 578, 2) Hannu-Pekka Hummasti KuuA 571, 3) Kimmo Laine IMAS 567, 4) Vesa Kovanen HSA 502.

Ilmakivääri 60 ls sarja Y20:
1) Tobias Back KoSF 558, 2) Jari Kalliomäki IMAS 551.

Ilmakivääri 40 ls sarja Y50:
1) Kalle Hämäläinen KonnA 368, 2) Eero Forssell KonnA 368, 3) Kari Hallila KonnA 365.

Ilmakivääri 40 ls sarja Y60:
1) Arto Pihlava VS-VA 359.

Ilmakivääri 40 ls sarja Y70:
1) Arvi Hytönen JSF 273.

Ilmapistooli 40 ls sarja N15:
1) Paula Peltoniemi IU 306.

Ilmapistooli 40 ls sarja N17:
1) Helena Källi LehA 348.

Ilmapistooli 20 ls sarja T10:
1) Sami Leppälä JjA 188, 2) Tiina Kero HSA 184.

Ilmapistooli 20 ls sarja T12:
1) Anette Källi LehA 174, 2) Susanna Leppälä JjA 165, 3) Niko Ratavaara KurA 143, 4) Mikko Peltoniemi IU 124.

Ilmapistooli 30 ls sarja T14:
1) Teemu Ikola LSA 261.

Ilmapistooli 20 ls sarja T8:
1) Matti Peltoniemi IU 182, 2) Ville Ikola LSA 124.

Ilmapistooli 60 ls sarja Y:
1) Per-Erik Gammelgård NSK 571, 2) Jyrki Turja LSA 571, 3) Asko Hakomäki LSA 565, 4) Jarmo Salo KaA 563, 5) Keijo Haapa-aho LSA 562, 6) Matti Honkaharju LSA 559, 7) Eero Laitila NU 557, 8) Thomas Storås IU 556, 9) Arto Jussila VS-VA 554, 10) Juha Hautanen KA 549, 11) Bengt Kamis VS-VA 548, 12) Kalle Mykkänen KonnA 546, 13) Pekka Aho KA 537.

Ilmapistooli 60 ls sarja Y17:
1) Jaakko Räsänen KA 532, 2) Juhani Lepistö LSA 531, 3) Ville Peltoniemi IU 526.

Ilmapistooli 60 ls sarja Y20:
1) Tuomo Passi KA 554, 2) Teijo Kimpimäki JjA 546.

Ilmapistooli 40 ls sarja Y50:
1) Markku Kujala KA 370, 2) Markku Leino IU 364, 3) Heikki Yrjänäinen SSA 361, 4) Seppo Paakki KA 352, 5) Lars Riissanen IU 342.

Ilmapistooli 40 ls sarja Y60:
1) Erkki Karri KokMAS 363, 2) Mauno Ylisaari JSF 350.