Graniittikisa
15.12.2002
Jyväskylä 

Ilmapistooli 40 ls sarja N17:
1) Helene Källi LehA 361, 2) Elise Källi LehA 334, 3) Anette Källi LehA 308.

Ilmapistooli 40 ls sarja T10:
1) Markus Isoaho KarMAS 182, 2) Jani Lahdenvesi KarMAS 161, 3) Aki Savolainen KSA 159, 4) Jarkko Pitkänen KarMAS 148.

Ilmapistooli 20 ls sarja T12:
1) Juho Matilainen KarMAS 153.

Ilmapistooli 40 ls sarja N:
1) Laura Palokangas KSA 356, 2) Sirpa Papinaho KokMAS 352, 3) Sisko Virtanen JSA 316.

Ilmapistooli 60 ls sarja Y:
1) Jari Koivu P-HA 583, 2) Teemu Lahti LAS 569, 3) Jukka Papinaho LA 562, 4) Antti Pahalahti LuhA 559, 5) Kari Kautto SaarA 557, 6) Jorma Mecklin VarK 549, 7) Ari Kauppinen KSA 547, 8) Pasi Lehikoinen TiA 547, 9) Raimo Ruhanen MA 541, 10) Vesa Kemppi KSA 539, 11) Juha Vainikainen KeAms 531, 12) Matti Kajanus KeAms 518, 13) Josef Schitzer LuhA 496.

Ilmapistooli 60 ls sarja Y20:
1) Kalle Schitzer LuhA 496, 2) Ville Keinonen KSA 452.

Ilmapistooli 40 ls sarja Y50:
1) Juhani Öhman TiA 379, 2) Jorma Åsbacka MA 369, 3) Urho Hokkanen KSA 367, 4) Risto Kiema VarK 366, 5) Erkki Nuutinen VarK 365, 6) Arvi Partti LievA 361, 7) Jorma Oikarinen OMAS 347, 8) Tauno Soutua MSA 340.

Ilmapistooli 40 ls sarja Y60:
1) Alpo Tuikka ÄäA 364, 2) Risto Marjanen KSA 363, 3) Antti Weijo LuhA 357, 4) Aimo Ahonen KSA 357, 5) Tolmunen Heino KSA 356, 6) Tapio Heiskala SaarA 354, 7) Raimo Koivistoinen KSA 350, 8) Jaakko Kirvesmäki MSA 346, 9) Heikki Palokangas KSA 345, 10) Matti Ilves JSA 342, 11) Ossi Rantanen MSA 330.

Ilmapistooli 30 ls sarja T14V:
1) Antti Uusitalo KSA 246, 2) Eva Keinonen KSA 238.

Ilmakivääri 40 ls sarja N17:
1) Pauliina Frilander PiekSA 386, 2) Maria Puustinen KSA 356, 3) Veera Lehtomäki HaaAS 344,
4) Maija Nevalainen KSA 274.

Ilmakivääri 20 ls sarja T10:
1) Markus Isoaho KarMAS 188, 2) Jarkko Pitkänen KarMAS 185, 3) Jani Lahdenvesi KarMAS 179,
4) Marjaana Lahdenvesi KarMAS 177.

Ilmakivääri 30 ls sarja T14H:
1) Eetu Orsjoki SiUra 293, 2) Niko Matilainen PiekSA 290, 3) Juho Minkkinen KarMAS 280.

Ilmakivääri 40 ls sarja N:
1) Minna Hytönen KSA 388, 2) Saila Peltoniemi PiekSA 378, 3) Kirsti Markko TiA 364.

Ilmakivääri 60 ls sarja Y17:
1) Toni Matilainen PiekSA 570, 2) Risto Paavola KarMAS 532, 3) Vesa Arpiainen KSA 509, 4) Miika Hiltunen HaaAS 466, 5) Ville Nokipii KSA 452, 6) Harri Hytönen KonnA 446.

Ilmakivääri 60 ls sarja Y:
1) Tero Hovila PuKu 590, 2) Pekka Saari IMAS 588, 3) Antti Meurasalo KAMS 585, 4) Jorma Kyyriäinen KAMS 584, 5) Jouni Minkkinen TiA 575, 6) Jari Lehtinen MuurU 571, 7) Timo Ahlgren MuurU 571, 8) Kari Nevala KouMAS 565, 9) Aarne Markko TiA 563, 10) Markku Kärkkäinen KAMS 553, 11) Eemeli Orsjoki SiUra 545.

Ilmakivääri 40 ls sarja Y50:
1) Kari Hallila KonnA 381, 2) Eero Forssell KonnA 378, 3) Kalle Hämäläinen KonnA 369, 4) Tapani Nousiainen KarttA 363, 5) Veikko Tuokko JA 356, 6) Karhunen Toimi KarttA 342.

Ilmakivääri 40 ls sarja Y60:
1) Antti Tyrväinen K-64 370, 2) Markku Puhakainen MA 366, 3) Tauno Törnudd K-64 357, 4) Ossi Hellman TiA 352, 5) Reino Manner JA 347, 6) Seppo Aarnio LievA 344, 7) Risto Nousiainen VarVi 331.

Ilmakivääri 20 ls sarja T8:
1) Olli-Pekka Lahdenvesi KarMAS 157.

Ilmakivääri 30 ls sarja T14V:
1) Noora Leppäketo LuhA 269, 2) Elina Lehtomäki HaaAS 256, 3) Aila Puustinen KSA 247, 4) Petteri Lahdenvesi KarMAS 245, 5) Niina Hytönen KonnA 245, 6) Anssi Viiru KarMAS 238, 7) Juho-Matias Mäntyniemi KSA 222, 8) Miro Luhanko KSA 198.

Ilmakivääri 60 ls sarja LK1 (invalidiampujat)
1) Erkki Pekkala HaaAS 598, 2) Sirkka-Liisa Collin RihlA 582.

Graniittikisoissa ammuttiin napakymppimetsästys kilpailu.

Ilmapistoolin napakympin metsästyksen voitti Heikki Palokangas, KSA, 10.8

Ilmakiväärin napakympin metsästyksen voitti Jani Lahdenvesi, KarMAS, 10.9