AM-kilpailut, Kaakkois-Suomi
14.-15.6.2003
Mikkeli


50 m kivääri 3x40 ls sarja Y:
1) Timo Puisto MA 1133, 2) Tero Lahti HAS 1114, 3) Hannu Teitto KouMAS 1111, 4) Vesa Ukkola HAS 1107, 5) Tomi Mörk KouMAS 1106, 6) Risto Hohti KAS 1093, 7) Pentti Rissanen KouMAS 1084, 8) Jouko Valtonen KouMAS 1081, 9) Veli-Matti Mukari KouMAS 1068.

50 m kivääri 3x40 ls joukkue, sarja Y:
1) Kouvolan Metsästys- ja Ampumaseura 3301.

50 m kivääri 3x40 ls sarja Y20:
1) Jouni Jokinen KuusA 1143, 2) Anssi Sinkkonen KAS 1128.

50 m kivääri makuu 60 ls sarja Y:
1) Ismo Kärmeniemi LE 591, 2) Hannu Teitto KouMAS 590, 3) Tero Lahti HAS 589, 4) Timo Puisto MA 583, 5) Tomi Mörk KouMAS 582, 6) Jouko Valtonen KouMAS 582, 7) Vesa Ukkola HAS 582, 8) Veli-Matti Mukari KouMAS 578, 9) Risto Hohti KAS 577, 10) Pentti Rissanen KouMAS 576, 11) Ari Rautaheimo HAS 568, 12) Pekka Hulkkonen ESA 545.

50 m kivääri makuu joukkue, sarja Y:
1) Kouvolan Metsästys- ja Ampumaseura 1750, 2) Haminan Ampumaseura 1739, 3) Mikkelin Ampujat 1711.

50 m kivääri makuu 60 ls sarja Y20:
1) Jouni Jokinen KuusA 594, 2) Anssi Sinkkonen KAS 580.

50 m kivääri makuu 60 ls sarja Y17:
1) Toni Matilainen PiekSA 573, 2) Petri Luukkonen MA 572, 3) Joni Torniainen MA 564, 4) Visa Villa MyA 561, 5) Veli-Mikko Ikonen MA 557.

50 m kivääri makuu joukkue, sarja Y17:
1) Mikkelin Ampujat 1693.

50 m kivääri makuu 40 ls sarja Y15:
1) Vesa Luukkonen MA 384, 2) Niko Matilainen PiekSA 370, 3) Ville Kohvakka MA 368, 4) Jooseppi Heino MA 360, 5) Antti Korhonen MA 293.

50 m kivääri makuu joukkue, sarja Y15:
1) Mikkelin Ampujat 1112.

50 m kivääri makuu 60 ls sarja Y50:
1) Göran Labbas KAS 580, 2) Martti Syrjäoja ESA 576, 3) Olavi Mynttinen MA 574, 4) Antero Puhakka KAS 549.

50 m kivääri makuu joukkue, sarja Y50:
1) Mikkelin Ampujat 1718, 2) Kotkan Ampumaseura 1700.

50 m kivääri makuu 60 ls sarja Y60:
1) Pentti Uimi MA 572, 2) Markku Puhakainen MA 572, 3) Mauri Heino KAS 571, 4) Reino Strandman MyA 548.

50 m kivääri makuu 60 ls sarja Y70:
1) Pentti Nissinen MA 544.

50 m kivääri makuu 60 ls sarja N17:
1) Riikka Levänen MA 584.

50 m kivääri makuu 30 ls sarja 14T:
1) Sallamari Paasonen MA 297, 2) Joonas Halinen MA 294, 3) Niko Juhala MA 293, 4) Juuso Pekurinen JuvA 288, 5) Pia Juhala MA 287, 6) Iiro Rouhiainen JuvA 286, 7) Ville Närhi JuvA 285, 8) Pia Vahvaselkä MA 284, 9) Jooseppi Heino MA 284, 10) Antti Laihonen MA 282, 11) Niko Matilainen PiekSA 280.

50 m kivääri makuu joukkue, sarja 14T:
1) Mikkelin Ampujat I 868, 2) Juvan Ampujat 859 (284), 3) Mikkelin Ampujat II 859 (282).

50 m kivääri 3x20 ls sarja Y17:
1) Toni Matilainen PiekSA 571, 2) Petri Luukkonen MA 530.

50 m kivääri 3x20 ls sarja Y15:
1) Pauliina Frilander PiekSA 277, 2) Vesa Luukkonen MA 231.

50 m kivääri 3x20 ls sarja Y50:
1) Göran Labbas KAS 548, 2) Martti Syrjäoja ESA 536, 3) Antero Puhakka KAS 525.

50 m kivääri 3x20 ls joukkue, sarja Y50:
1) Kotkan Ampumaseura 1614.

50 m kivääri 3x20 ls sarja Y60:
1) Markku Puhakainen MA 553, 2) Mauri Heino KAS 541, 3) Pentti Uimi MA 538.

50 m kivääri 3x20 ls sarja Y70:
1) Pentti Nissinen MA 501.

50 m urheilukivääri 3x20 ls sarja N17:
1) Riikka Levänen MA 584.

50 m urheilukivääri 3x20 ls sarja N15:
1) Pauliina Frilander PiekSA 388, 2) Ninni Paasonen MA 380, 3) Sallamari Paasonen MA 376, 4) Pia Juhala MA 362.

50 m urheilukivääri 3x20 ls joukkue, sarja N15:
1) Mikkelin Ampujat 1118.

50 m urheilukivääri 3x20 ls sarja N50:
1) Hannele Wirilander MA 563.

Vapaapistooli 60 ls sarja Y:
1) Ari Meinander JuvA 541, 2) Perttu Pekkola MA 534, 3) Antti Pesonen MUA 525, 4) Heikki Lipsanen JuvA 517, 5) Tommi Muukkonen ESA 516, 6) Jorma Mecklin VarkA 510.

Vapaapistooli joukkue, sarja Y:
1) Mikkelin Ampujat 1056.

Vapaapistooli 60 ls sarja Y50:
1) Markku Rytkölä IitA 538, 2) Seppo Hallikainen HAS 526, 3) Jorma Åsbacka MA 522, 4) Kauko Ekman LuuA 516, 5) Matti Saarainen HAS 505, 6) Hannu Kosonen SMAS 491.

Vapaapistooli joukkue, sarja Y50:
1) Etelä-Saimaan Ampujat 1421, 2) Savonlinnan Metsästys ja Ampumaseura 1412.

Vapaapistooli 60 ls sarja Y60:
1) Ossi Markku ESA 478, 2) Raimo Vanninen SMAS 469, 3) Risto Muukkonen ESA 449, 4) Heikki Kettunen ESA 382.

Vapaapistooli 60 ls sarja Y70:
1) Pertti Kauppinen VarkA 505, 2) Leevi Ryhänen ESA 494, 3) Kauno Suurnäkki HAS 457, 4) Einar Broms SMAS 452.

Olympiapistooli sarja Y:
1) Janne Tuomimaa HAS 577, 2) Perttu Pekkola MA 572, 3) Jorma Åsbacka MA 570, 4) Kauko Vesanen MA 561, 5) Petri Tarkkanen KuusA 559, 6) Ari Meinander JuvA 546.

Olympiapistooli joukkue, sarja Y:
1) Mikkelin Ampujat 1703.

Olympiapistooli sarja Y50:
1) Jorma Åsbacka MA 577, 2) Jouko Seppänen MA 535.

Olympiapistooli joukkue, sarja Y50:
1) Mikkelin Ampujat 1685.

Olympiapistooli sarja Y60:
1) Kauko Vesanen MA 573, 2) Jaakko Etelävuori LuuA 540, 3) Matti Vahvaselkä MA 516, 4) Veijo Nousiainen LuuA 515.

Isopistooli sarja Y:
1) Heikki Lipsanen JuvA 572, 2) Ari Meinander JuvA 570, 3) Pasi Honkanen Hahlo 564, 4) Jorma Mecklin VarkA 558, 5) Esa Turkia VarkA 532.

Isopistooli sarja Y50:
1) Jouko Seppänen MA 561, 2) Jorma Åsbacka MA 560, 3) Mikko Hämäläinen JuvA 545.

Isopistooli joukkue, sarja Y50:
1) Mikkelin Ampujat 1671.

Isopistooli sarja Y60:
1) Veijo Nousiainen LuuA 550/138, 2) Kauko Vesanen MA 550/129, 3) Raimo Vanninen SMAS 532, 4) Väinö Laukkanen JuvA 529, 5) Matti Vahvaselkä MA 505.

Isopistooli sarja Y70:
1) Kauno Suurnäkki HAS 516, 2) Pertti Kauppinen VarkA 504.

Vakiopistooli sarja Y:
1) Ari Meinander JuvA 569, 2) Heikki Lipsanen JuvA 550, 3) Esa Turkia VarkA 539, 4) Jari Makkonen LuuA 538, 5) Juha Parkkinen PiekSA 531, 6) Ahti Pekurinen JuvA 524, 7) Jorma Mecklin VarkA 515, 8) Jorma Mutanen VarkA 500.

Vakiopistooli joukkue, sarja Y:
1) Juvan Ampujat 1643, 2) Varkauden Ampujat 1554.

Vakiopistooli sarja Y50:
1) Jorma Åsbacka MA 551, 2) Jouko Seppänen MA 550, 3) Heino Pitkäkangas HAS 546, 4) Tapio Laakso PiekSA 535, 5) Seppo Hallikainen HAS 526, 6) Kauko Ekman LuuA 526, 7) Arvo Tuovila MUA 504, 8) Matti Pirkkalainen KeSA 501, 9) Matti Saarainen HAS 496, 10) Pekka Pesonen SMAS 491, 11) Mikko Hämäläinen JuvA 476.

Vakiopistooli joukkue, sarja Y50:
1) Mikkelin Ampujat 1630, 2) Luumäen Ampujat 1569, 3) Haminan Ampumaseura 1568, 4) Savonlinnan Metsästys- ja Ampumaseura 1498.

Vakiopistooli sarja Y60:
1) Kauko Vesanen MA 529, 2) Veijo Nousiainen LuuA 524, 3) Jaakko Etelävuori LuuA 519, 4) Esko Kainulainen SMAS 504, 5) Seppo Kettunen SMAS 503, 6) Raimo Vanninen SMAS 461.

Vakiopistooli sarja N:
1) Anita Kärki HAS 518.

Vakiopistooli sarja N50:
1) Sinikka Vainikka MA 487.

Pienoispistooli sarja Y:
1) Ari Meinander JuvA 577, 2) Heikki Lipsanen JuvA 571, 3) Esa Turkia VarkA 565, 4) Perttu Pekkola MA 564, 5) Juha Parkkinen PiekSA 563, 6) Petri Tarkkanen KuusA 561, 7) Jorma Mecklin VarkA 560, 8) Jari Makkonen LuuA 554, 9) Jorma Mutanen VarkA 547, 10) Ahti Pekurinen JuvA 546.

Pienoispistooli joukkue, sarja Y:
1) Juvan Ampujat 1694, 2) Varkauden Ampujat 1672.

Pienoispistooli sarja Y50:
1) Jorma Åsbacka MA 584, 2) Heino Pitkäkangas HAS 572, 3) Jouko Seppänen MA 564, 4) Seppo Hallikainen HAS 563, 5) Kauko Ekman LuuA 561, 6) Mikko Hämäläinen JuvA 548, 7) Tapio Laakso PiekSA 548, 8) Matti Saarainen HAS 547, 9) Markku Rytkölä IitA 534, 10) Pekka Pesonen SMAS 532, 11) Arvo Tuovila MUA 531, 12) Matti Pirkkalainen KeSA 525.

Pienoispistooli joukkue, sarja Y50:
1) Mikkelin Ampujat 1710, 2) Haminan Ampumaseura 1682, 3) Luumäen Ampujat 1647, 4) Savonlinnan Metsästys- ja Ampumaseura 1629.

Pienoispistooli sarja Y60:
1) Kauko Vesanen MA 562, 2) Raimo Vanninen SMAS 553, 3) Veijo Nousiainen LuuA 546, 4) Esko Kainulainen SMAS 544, 5) Jaakko Etelävuori LuuA 540, 6) Seppo Kettunen SMAS 530.

Pienoispistooli sarja 14T:
1) Niko Juhala MA 337, 2) Teppo Marttinen HAS 326, 3) Jooseppi Heino MA 315, 4) Lauri Kuikka MA 312, 5) Joonas Halinen MA 305, 6) Pia Juhala MA 301.

Pienoispistooli joukkue, sarja 14T:
1) Mikkelin Ampujat 950.

Urheilupistooli sarja N:
1) Anita Kärki HAS 519.

Urheilupistooli sarja N50:
1) Sinikka Vainikka MA 489.