SM-riistamaali, ikämiehet ja nuoret
16.-17.8.2003
Oulu


Hirvi kertalaukaukset sarja Y17:
1) Tarmo Koskela BS-PA 372, 2) Tomi-Pekka Heikkilä K-64 327, 3) Mårten Westerlund RS 289, 4) Jarmo Toiva K-64 282, 5) Daniel Hindersson RS 268, 6) Markus Siren P-HA 251, 7) Ilpo Salminen K-64 118, 8) Patrik Lindström TSA 107.

Hirvi kertalaukaukset joukkue, sarja Y17:
1) K-64 428.

Hirvi kertalaukaukset sarja Y20:
1) Henri Piri KRM 371, 2) Mika Mankinen KAMS 371, 3) Staffan Holmström RS 365, 4) Juha Nieminen SaarA 360, 5) Tuomas Kandelin BS-PA 360, 6) Janne Lehtonen TSA 358, 7) Maria Keskitalo V-SA 179, 8) Juhani Aho LSA 178, 9) Seppo Koskela BS-PA 178, 10) Karl-Edvward Henriksson RS 170, 11) Jouni Sonntag BS-PA 160.

Hirvi kertalaukaukset joukkue, sarja Y20:
1) BS-PA 556, 2) RS 499.

Hirvi kertalaukaukset sarja Y50:
1) Juhani Mäkitalo ESA 366, 2) Ensio Tapaninaho P-HA 366, 3) Eero Pietilä MKMS 364, 4) Jouko Mutka RS 362, 5) Onni Joenkaari PosA 362, 6) Bertel Holmström RS 361, 7) Hannu Pesonen TuulA 361, 8) Pauli Kähönen ESA 360, 9) Veijo Karvonen MKMS 356, 10) Seppo Pitkänen VarVi 351, 11) Pauli Jalkala KAMS 348, 12) Tapio Toratti KajA 338, 13) Terho Ritvanen PiekSA 337, 14) Jarkko Tani MSA 337, 15) H†kan Mansner BS-PA 335, 16) Bror Skogster BS-PA 322, 17) Seppo Martin SA 169, 18) Toivo Holm RAM 168, 19) Kaino Savolainen PiekSA 165, 20) Mauri Kauppinen SaarA 164, 21) Erkki Mäkiniemi BS-PA 161, 22) Tapio Jarkko OMAS 158, 23) Ilmari Välimaa K-64 157, 24) Antero Rantala OMAS 155, 25) Anders Holmberg RS 155, 26) Pentti Hämäläinen KSA 148, 27) Mauno Kauppinen SaarA 147.

Hirvi kertalaukaukset joukkue, sarja Y50:
1) ESA 547, 2) P-HA 543, 3) MKMS 524, 4) BS-PA 513, 5) RS 506, 6) SA 473, 7) RAM 467, 8) MSA 456, 9) OMAS I 448, 10) K-64 443, 11) OMAS II 395.

Hirvi kertalaukaukset sarja Y60:
1) Taisto Nikku ESA 361, 2) Yrj” Jaatinen KarkkA 360, 3) Seppo Kangasniemi P-HA 356, 4) Matti Paavola P-HA 348, 5) Samuli Sarviharju BS-PA 345, 6) Jouko Nurmi SA 335, 7) Tapio Silander MKMS 325, 8) Matti Peltola MSA 316, 9) Tuomo Hyvönen RAM 299, 10) Matti Piirto RAM 152, 11) Olavi Mäkäräinen KajA 150, 12) Antti Ahonen RAM 147, 13) Pentti Heikkilä SaSA 146, 14) Väinö Mäkelä K-64 145, 15) Lasse Nummi SA 144, 16) Taisto Kähkönen K-64 141, 17) Kauno Ylitalo OMAS 135, 18) Tapani Lähteinen MSA 133, 19) Taisto Pokela OMAS 132, 20) Seppo Dahlqvist KAMS 130.

Hirvi kertalaukaukset sarja Y70:
1) Kusti Pennanen SiMm 320, 2) Armas Luomala KannaA 311, 3) Erkki Huhtaniitty BS-PA 309, 4) Jaakko Jaakkola SaSA 297, 5) Aslak Hautamäki AV 280, 6) Heikki Rotkus SA 277, 7) Seppo Visuri OMAS 273, 8) Kauko Keskitalo TSA 137, 9) Eero Mikkonen SMY 127, 10) Erkki Ylilauri LMY 124, 11) Paavo Vilmunen OMAS 122, 12) Reino Soininen P-HA 121, 13) Veikko Toivonen P-HA 70.

Villikarju normaalijuoksut sarja Y17:
1) Tarmo Koskela BS-PA 570, 2) Ilpo Salminen K-64 499, 3) M†rten Westerlund RS 495, 4) Tomi-Pekka Heikkilä K-64 491, 5) Markus Siren P-HA 472, 6) Jarmo Toiva K-64 467, 7) Daniel Hindersson RS 449, 8) Patrik Lindström TSA 424.

Villikarju normaalijuoksut joukkue, sarja Y17:
1) K-64 1457.

Villikarju normaalijuoksut sarja Y20:
1) Juhani Aho LSA 584, 2) Seppo Koskela BS-PA 577, 3) Juha Nieminen SaarA 577, 4) Karl-Edvward Henriksson RS 568, 5) Staffan Holmström RS 567, 6) Janne Lehtonen TSA 562, 7) Henri Piri KRM 538, 8) Jouni Sonntag BS-PA 530, 9) Mika Mankinen KAMS 525, 10) Tuomas Kandelin BS-PA 520.

Villikarju normaalijuoksut joukkue, sarja Y20:
1) BS-PA 1677, 2) RS 1630.

Villikarju normaalijuoksut sarja N20:
1) Maria Keskitalo V-SA 506.

Villikarju normaalijuoksut sarja Y50:
1) Jouko Mutka RS 371, 2) Mauno Kauppinen SaarA 371, 3) Terho Ritvanen PiekSA 369, 4) Onni Joenkaari PosA 366, 5) Anders Holmberg RS 363, 6) Seppo Pitkänen VarVi 362, 7) Hannu Pesonen TuulA 360, 8) Ensio Tapaninaho P-HA 357, 9) Juhani Mäkitalo ESA 353, 10) Eero Pietilä MKMS 352, 11) Mauri Kauppinen SaarA 351, 12) Antero Rantala OMAS 350, 13) Bertel Holmström RS 349, 14) Toivo Holm RAM 347, 15) Seppo Martin SA 346, 16) Pauli Jalkala KAMS 346, 17) Ilmari Välimaa K-64 342, 18) H†kan Mansner BS-PA 342, 19) Pauli Kähönen ESA 341, 20) Bror Skogster BS-PA 340, 21) Veijo Karvonen MKMS 340, 22) Kaino Savolainen PiekSA 339, 23) Jarkko Tani MSA 337, 24) Tapio Jarkko OMAS 334, 25) Erkki Mäkiniemi BS-PA 326, 26) Tapio Toratti KajA 323, 27) Pentti Hämäläinen KSA 322.

Villikarju normaalijuoksut joukkue, sarja Y50:
1) RS 1083, 2) ESA 1048, 3) BS-PA 1039, 4) P-HA 1019, 5) SA 1004, 6) RAM 1003, 7) MKMS 989, 8) OMAS I 970, 9) MSA 957, 10) K-64 942, 11) OMAS II 939.

Villikarju normaalijuoksut sarja Y60:
1) Samuli Sarviharju BS-PA 357, 2) Yrjö Jaatinen KarkkA 356, 3) Taisto Nikku ESA 354, 4) Matti Piirto RAM 344, 5) Seppo Kangasniemi P-HA 337, 6) Lasse Nummi SA 335, 7) Seppo Dahlqvist KAMS 334, 8) Taisto Kähkönen K-64 333, 9) Matti Paavola P-HA 325, 10) Kauno Ylitalo OMAS 324, 11) Jouko Nurmi SA 323, 12) Tapani Lähteinen MSA 321, 13) Tuomo Hyvönen RAM 312, 14) Pentti Heikkilä SaSA 305, 15) Matti Peltola MSA 299, 16) Tapio Silander MKMS 297, 17) Taisto Pokela OMAS 296, 18) Olavi Mäkäräinen KajA 283, 19) Antti Ahonen RAM 277, 20) Väinö Mäkelä K-64 267.

Villikarju normaalijuoksut sarja Y70:
1) Seppo Visuri OMAS 329, 2) Armas Luomala KannaA 328, 3) Aslak Hautamäki AV 320, 4) Kusti Pennanen SiMm 306, 5) Heikki Rotkus SA 301, 6) Eero Mikkonen SMY 298, 7) Paavo Vilmunen OMAS 276, 8) Erkki Huhtaniitty BS-PA 275, 9) Jaakko Jaakkola SaSA 271, 10) Reino Soininen P-HA 252, 11) Erkki Ylilauri LMY 240, 12) Veikko Toivonen P-HA 162.

Hirvi parilaukaukset sarja Y50:
1) Jouko Mutka RS 365, 2) Terho Ritvanen PiekSA 353, 3) Anders Holmberg RS 347, 4) Juhani Mäkitalo ESA 341, 5) Bertel Holmström RS 339, 6) Pauli Kähönen ESA 338, 7) Ensio Tapaninaho P-HA 335, 8) Eero Pietilä MKMS 334, 9) Pentti Hämäläinen KSA 315, 10) Veijo Karvonen MKMS 303, 11) Hannu Pesonen TuulA 159, 12) Kaino Savolainen PiekSA 158, 13) Pauli Jalkala KAMS 157, 14) Seppo Martin SA 157, 15) Seppo Pitkänen VarVi 157, 16) Antero Rantala OMAS 156, 17) Erkki Mäkiniemi BS-PA 140, 18) Tapio Toratti KajA 131, 19) Håkan Mansner BS-PA 128.

Hirvi parilaukaukset joukkue, sarja Y50:
1) RS 522, 2) ESA 502, 3) P-HA 494, 4) MKMS 467, 5) SA 451, 6) BS-PA 415.

Hirvi parilaukaukset sarja Y60:
1) Seppo Kangasniemi P-HA 337, 2) Taisto Nikku ESA 335, 3) Matti Paavola P-HA 329, 4) Lasse Nummi SA 323, 5) Seppo Dahlqvist KAMS 316, 6) Samuli Sarviharju BS-PA 308, 7) Tapani Lähteinen MSA 144, 8) Tapio Silander MKMS 140, 9) Yrjö Jaatinen KarkkA 137, 10) Jouko Nurmi SA 132.

Hirvi parilaukaukset sarja Y70:
1) Heikki Rotkus SA 281, 2) Eero Mikkonen SMY 276, 3) Erkki Huhtaniitty BS-PA 237, 4) Reino Soininen P-HA 66, 5) Veikko Toivonen P-HA 6 Keskeytys.

Villikarju sekajuoksut sarja Y17:
1) Tarmo Koskela BS-PA 385, 2) Tomi-Pekka Heikkilä K-64 332, 3) Ilpo Salminen K-64 331, 4) M†rten Westerlund RS 330, 5) Jarmo Toiva K-64 328, 6) Daniel Hindersson RS 318, 7) Markus Siren P-HA 294, 8) Patrik Lindström TSA 255.

Villikarju sekajuoksut joukkue, sarja Y17:
1) K-64 991.

Villikarju sekajuoksut sarja Y20:
1) Staffan Holmström RS 381, 2) Janne Lehtonen TSA 377, 3) Seppo Koskela BS-PA 377, 4) Henri Piri KRM 373, 5) Karl-Edvward Henriksson RS 372, 6) Juhani Aho LSA 364, 7) Mika Mankinen KAMS 358, 8) Juha Nieminen SaarA 358, 9) Jouni Sonntag BS-PA 352, 10) Tuomas Kandelin BS-PA 314, 11) Maria Keskitalo V-SA 311.

Villikarju sekajuoksut joukkue, sarja Y20:
1) BS-PA 1114, 2) RS 1083.

Villikarju sekajuoksut sarja Y50:
1) Anders Holmberg RS 381, 2) Jouko Mutka RS 378, 3) Terho Ritvanen PiekSA 371, 4) Hannu Pesonen TuulA 367, 5) Kaino Savolainen PiekSA 365, 6) Seppo Pitkänen VarVi 362, 7) Bertel Holmström RS 362, 8) Onni Joenkaari PosA 361, 9) Juhani Mäkitalo ESA 361, 10) Mauno Kauppinen SaarA 360, 11) Eero Pietilä MKMS 357, 12) Antero Rantala OMAS 355, 13) Veijo Karvonen MKMS 355, 14) Ensio Tapaninaho P-HA 351, 15) Bror Skogster BS-PA 351, 16) Pauli Jalkala KAMS 350, 17) Pauli Kähönen ESA 346, 18) Toivo Holm RAM 344, 19) Seppo Martin SA 343, 20) Jarkko Tani MSA 341, 21) Mauri Kauppinen SaarA 340, 22) H†kan Mansner BS-PA 340, 23) Ilmari Välimaa K-64 336, 24) Erkki Mäkiniemi BS-PA 336, 25) Tapio Jarkko OMAS 320, 26) Pentti Hämäläinen KSA 317, 27) Tapio Toratti KajA 303.

Villikarju sekajuoksut joukkue, sarja Y50:
1) RS 1121, 2) ESA 1068, 3) BS-PA 1032, 4) MKMS 1013, 5) P-HA 1011, 6) SA 998, 7) OMAS I 992, 8) RAM 953, 9) MSA 936, 10) K-64 932, 11) OMAS II 887.

Villikarju sekajuoksut sarja Y60:
1) Taisto Nikku ESA 361, 2) Yrjö Jaatinen KarkkA 349, 3) Taisto Kähkönen K-64 347, 4) Samuli Sarviharju BS-PA 341, 5) Jouko Nurmi SA 333, 6) Seppo Dahlqvist KAMS 331, 7) Matti Paavola P-HA 331, 8) Seppo Kangasniemi P-HA 329, 9) Matti Piirto RAM 324, 10) Lasse Nummi SA 322, 11) Kauno Ylitalo OMAS 317, 12) Taisto Pokela OMAS 310, 13) Antti Ahonen RAM 302, 14) Matti Peltola MSA 302, 15) Tapio Silander MKMS 301, 16) Tapani Lähteinen MSA 293, 17) Pentti Heikkilä SaSA 286, 18) Tuomo Hyvönen RAM 285, 19) Väinö Mäkelä K-64 249.

Villikarju sekajuoksut sarja Y70:
1) Heikki Rotkus SA 329, 2) Kusti Pennanen SiMm 305, 3) Erkki Huhtaniitty BS-PA 300, 4) Paavo Vilmunen OMAS 298, 5) Aslak Hautamäki AV 290, 6) Seppo Visuri OMAS 279, 7) Eero Mikkonen SMY 278, 8) Jaakko Jaakkola SaSA 247, 9) Reino Soininen P-HA 221, 10) Veikko Toivonen P-HA 168.