Reserviläisliiton ampumamestaruuskilpailut
30.-31.8.2003
Säkylä


Pienoiskivääri 60 ls makuu sarja H:
1) Tero Hovila E-P 596, 2) Mika Rouhiainen Päi 593, 3) Niko Hänninen E-H 592, 4) Jarkko Pärkkä Hel 585, 5) Jukka Nieminen Pir 584, 6) Markku Haklin Var 584, 7) Mika Mikkola Hel 583, 8) Ossi Talvitie E-P 582, 9) Esko Pentikäinen Var 582, 9) Juha Räsänen E-H 582, 11) Timo Vuorinen E-P 578, 12) Taneli Leppänen Var 576, 12) Seppo Siukola E-P 576, 14) Hannu Wist Hel 573, 15) Pekka Nummelin Var 570, 15) Jorma Sipilä Hel 570, 17) Markus Manninen E-H 563, 18) Mikko Välilä Hel 560, 19) Jukka Martikainen P-K 554.

Pienoiskivääri makuu joukkue, sarja H:
1) Etelä-Pohjanmaan Reserviläispiiri 2343, 2) Pirkanmaan Reserviläispiiri 2338, 3) Varsinais-Suomen Reserviläispiiri 2320, 4) Helsingin Reserviläispiiri 2311, 5) Etelä-Hämeen Reserviläispiiri 2303.

Pienoiskivääri 60 ls makuu sarja H50:
1) Torsti Hellman Pir 588, 2) Pekka Herlevi E-P 587, 3) Matti Rinnola Var 586, 4) Jarmo Engblom Var 580, 5) Tapani Nousiainen P-S 580, 6) Toimi Karhunen P-S 577, 7) Hannu Majalahti Pir 576, 8) Pauli Kähönen Kym 576, 9) Veikko Tuokko P-K 575, 10) Harri Arra Pir 572, 11) Tapio Lehto Pir 569, 12) Mauri Kärkkäinen P-K 568, 13) Aarno Sivonen E-H 566, 14) Matti Lappalainen Sat 562, 14) Tapio Toratti Kainuu 562, 16) Hannu Karvonen P-S 561, 17) Antero Puhakka Kym 560, 18) Kalevi Eskelinen P-S 559.

Pienoiskivääri makuu joukkue, sarja H50:
1) Varsinais-Suomen Reservipiiri 2336, 2) Pirkanmaan Reserviläispiiri 2331, 3) Pohjois-Savon Reserviläispiiri 2280, 4) Kymen Reserviläispiiri 2273.

Pienoiskivääri 60 ls makuu sarja H60:
1) Olavi Sjöberg Var 586, 2) Olli Silanto Var 583, 3) Risto Niemelä Pir 583, 4) Tapio Virtanen Var 581, 5) Eino Kivisalmi Pir 581, 6) Mauri Heino Kym 577, 7) Arto Pihlava E-P 571, 8) Kalevi Lehtonen Pir 571, 9) Raimo Jääskeläinen Pir 571, 10) Jaakko Uusitupa E-H 566, 11) Tauno Törnudd Pir 555, 12) Pertti Myllylä Sat 506.

Pienoiskivääri 60 ls makuu sarja H70:
1) Antti Tyrväinen Pir 579, 2) Veikko Ranta-aho Pir 576, 3) Osmo Leivo Kainuu 575, 4) Risto Nousiainen P-S 562, 5) Martti Pöyhölä E-P 561, 6) Pentti Mattila Pir 560, 7) Kari Lahti Kym 560, 8) Seppo Pernu Kainuu 557, 9) Lasse Nio E-H 550, 10) Erkki Häätylä Lappi 518.

Pienoiskivääri 60 ls makuu sarja D:
1) Viivi Koivu Pir 593, 2) Hanna-Kaija Nieminen Pir 585, 3) Sanna Keskitalo Var 582, 4) Maria Keskitalo Var 578.

Pienoiskivääri 3x20 ls sarja H:
1) Tero Hovila E-P 579, 2) Mika Rouhiainen Päi 572, 3) Jorma Sipilä Hel 553, 4) Niko Hänninen E-H 553, 5) Mika Mikkola Hel 551, 6) Taneli Leppänen Var 544, 7) Mikko Välilä Hel 542, 8) Esko Pentikäinen Var 540, 9) Markus Manninen E-H 539, 10) Jarkko Pärkkä Hel 533, 11) Hannu Wist Hel 532, 12) Pekka Nummelin Var 525, 13) Jukka Martikainen P-K 520, 14) Juha Räsänen E-H 470, 15) Jari Kallio Var 183 Kesk..

Pienoiskivääri 3x20 ls joukkue, sarja H:
1) Helsingin Reserviläispiiri 2179, 2) Varsinais-Suomen Reserviläispiiri 2167, 3) Etelä-Pohjanmaan Reserviläispiiri 2125, 4) Etelä-Hämeen Reserviläispiiri 2101.

Pienoiskivääri 3x20 ls sarja H50:
1) Matti Rinnola Var 565, 2) Tapani Nousiainen P-S 558, 3) Veikko Tuokko P-K 547, 4) Aarno Sivonen E-H 539, 5) Pekka Herlevi E-P 539, 6) Harri Arra Pir 529, 7) Pauli Kähönen Kym 528, 8) Hannu Majalahti Pir 523, 9) Toimi Karhunen P-S 521, 10) Hannu Karvonen P-S 520, 10) Tapio Lehto Pir 520, 12) Mauri Kärkkäinen P-K 518, 13) Matti Lappalainen Sat 505, 14) Kalevi Eskelinen P-S 492, 15) Tapio Toratti Kainuu 469, 16) Antero Puhakka Kym 458.

Pienoiskivääri 3x20 ls joukkue, sarja H50:
1) Varsinais-Suomen Reserviläispiiri 2168, 2) Pohjois-Savon Reserviläispiiri 2117, 3) Pirkanmaan Reserviläispiiri 2115.

Pienoiskivääri 3x20 ls sarja H60:
1) Eino Kivisalmi Pir 540, 2) Olavi Sjöberg Var 538, 3) Arto Pihlava E-P 538, 4) Mauri Heino Kym 536, 5) Risto Niemelä Pir 535, 6) Tapio Virtanen Var 535, 7) Veli Korjus Var 530, 8) Olli Silanto Var 520, 9) Tauno Törnudd Pir 497, 10) Pertti Myllylä Sat 486.

Pienoiskivääri 3x20 ls sarja H70:
1) Pentti Mattila Pir 533, 2) Antti Tyrväinen Pir 528, 3) Risto Nousiainen P-S 518, 4) Osmo Leivo Kainuu 506, 5) Kari Lahti Kym 500, 6) Lasse Nio E-H 472, 7) Martti Pöyhölä E-P 469.

Pienoiskivääri 3x20 ls sarja D:
1) Viivi Koivu Pir 574, 2) Maria Keskitalo Var 560, 3) Sanna Keskitalo Var 558.

Isopistooli sarja H:
1) Jari Koivu Pir 580, 2) Teemu Lahti K-S 576, 3) Jouni Koukkari P-K 575, 4) Heikki Lipsanen P-S 574, 5) Arvi Heikkilä Pir 571, 6) Ismo Mäntysalo Var 569, 7) Jouko Flemming Var 568, 8) Per-Erik Gammelgord E-P 565, 9) Thomas Storås E-P 565, 10) Arto Halonen P-S 564, 10) Harri Saarinen Sat 564, 12) Veikko Savo Var 561, 12) Jyrki Turja E-P 561, 14) Asko Hakomäki E-P 560, 15) Seppo Asikainen P-K 558, 15) Jorma Mecklin P-S 558, 17) Markku Mettänen Lappi 556, 17) Markku Tervonen Kainuu 556, 19) Marko Inovaara E-H 549, 20) Ville Leskinen Päi 547, 21) Hannu Kantola Lappi 545, 22) Matti Anttonen Var 543, 23) Arto Jussila E-P 541, 24) Kari Reinola Pir 540, 25) Jouko Moilanen Kainuu 537, 26) Jari Heinemaa E-H 532, 26) Esa Turkia P-S 532, 28) Raimo Setälä Lappi 511.

Isopistooli joukkue, sarja H:
1) Etelä-Pohjanmaan Reserviläispiiri 2251, 2) Varsinais-Suomen Reserviläispiiri 2241, 3) Pirkanmaan Reserviläispiiri 2233, 4) Pohjois-Savon Reserviläispiiri 2228, 5) Kainuun Reserviläispiiri 2179, 6) Lapin Reserviläispiiri 2176.

Isopistooli sarja Y20:
1) Jussi Saari Pir 542.

Isopistooli sarja H50:
1) Heikki Kotiranta Var 577, 2) Raimo Lusenius Lappi 564/146, 3) Pekka Varjus E-H 564/136, 4) Seppo Virtanen Pir 563, 5) Seppo Jortikka E-H 560, 6) Veijo Piironen Pir 558, 7) Eino Koivu Pir 553, 8) Eero Juntunen Kainuu 553, 9) Matti Föhr P-S 551, 9) Jorma Laakso Pir 551, 11) Matti Kivistö KePo 550, 12) Erkki Häkkinen Päi 547, 12) Heikki Packalen Var 547, 14) Juhani Hynynen P-S 546, 15) Jarmo Nyrhinen E-P 545, 16) Olavi Iso-oja E-P 544, 16) Risto Pilvinen Pir 544, 18) Matti Lappalainen Sat 543, 19) Heikki Mikkonen Uud 540, 20) Hannu Seppä Kym 535, 20) Jorma Törmä P-S 535, 22) Aulis Lemmetty E-H 531, 23) Esko Tähtinen Var 529, 24) Paavo Viskari E-H 528, 25) Martti Martelius Var 526, 26) Sakari Salo E-P 523, 27) Tapani Purolinna Päi 516, 28) Tapani Kuisma Kym 511, 29) Markku Haavisto E-H 504, 30) Tapio Laine Sat 499, 31) Jorma Hujanen Kainuu 495, 32) Kari Lehtonen E-H 483, 33) Juha Pennanen Suur-Savo 481, 34) Pekka Pesonen Suur-Savo 331 Kesk.

Isopistooli joukkue, sarja H50:
1) Pirkanmaan Reserviläispiiri 2225, 2) Varsinais-Suomen Reserviläispiiri 2194, 3) Etelä-Hämeen Reserviläispiiri 2183, 4) Etelä-Pohjanmaan Reserviläispiiri 2174, 5) Uudenmaan Reserviläispiiri 2130, 6) Pohjois-Savon Reserviläispiiri 2119.

Isopistooli sarja H60:
1) Jorma Jussila E-P 562, 2) Tapani Koskinen Sat 555, 3) Pertti Vehanen Uud 551, 4) Teuvo Kiiski P-K 549, 5) Seppo Pirinen E-H 542, 6) Seppo Leskinen Kym 531, 7) Jorma Kääriäinen Uud 528, 8) Jukka Lahti Var 524, 9) Tauno Pihlajamäki E-P 524, 10) Tauno Peltonen K-S 520, 11) Gert Storlund E-P 519, 12) Ville Lotti Uud 511, 12) Yrjö Mäkelä Lappi 511, 14) Esko Kainulainen Suur-Savo 488, 15) Raimo Manninen P-S 487, 16) Raimo Häyrinen Hel 484, 17) Matti Tulimäki E-P 414, 18) Erkki Mikkola Päi 326.

Isopistooli sarja H70:
1) Jukka Mäkinen Var 541, 2) Matias Palojärvi Kainuu 533, 3) Pentti Salvos E-H 525, 4) Erkki Lario Päi 508, 5) Matti Palomäki Uud 482, 6) Kauko Kantola Lappi 452.

Pienoispistooli sarja H:
1) Teemu Lahti K-S 584, 2) Ismo Mäntysalo Var 583, 3) Arto Halonen P-S 579, 4) Jari Koivu Pir 578, 5) Arvi Heikkilä Pir 577, 6) Tapio Kaitila Var 576, 7) Per-Erik Gammelgord E-P 575, 8) Harri Saarinen Sat 574, 9) Jari Heinemaa E-H 571, 9) Jouni Koukkari P-K 571, 11) Jouko Flemming Var 569, 12) Arto Jussila E-P 565, 13) Veikko Anttolainen Kym 564, 13) Matti Anttonen Var 564, 15) Matti Heikkinen Pir 563, 16) Marko Inovaara E-H 559, 16) Thomas Storås E-P 559, 18) Heikki Lipsanen P-S 558, 19) Markku Mettänen Lappi 556, 19) Kari Reinola Pir 556, 21) Raimo Setälä Lappi 555, 21) Markku Tervonen Kainuu 555, 23) Seppo Asikainen P-K 554, 23) Jorma Mecklin P-S 554, 25) Esa Turkia P-S 553, 26) Mikko Tupala Sat 552, 27) Hannu Kantola Lappi 550, 28) Jouko Moilanen Kainuu 533, 29) Risto Kilpeläinen P-S 526, 30) Ville Leskinen Päi 356 Kesk.

Pienoispistooli joukkue, sarja H:
1) Varsinais-suomen Reserviläispiiri 2302, 2) Pirkanmaan Reserviläispiiri 2284, 3) Etelä-Pohjanmaan Reserviläispiiri 2271, 4) Pohjois-Savon Reserviläispiiri 2244, 5) Lapin Reserviläispiiri 2232, 6) Kainuun Reserviläispiiri 2204, 7) Satakunnan Reserviläispiiri 2187.

Pienoispistooli sarja Y20:
1) Jussi Saari Pir 566.

Pienoispistooli sarja H50:
1) Tapio Kaitila Var 575, 2) Jorma Åsbacka Suur-Savo 573, 3) Raimo Lusenius Lappi 571, 4) Heino Pitkäkangas Kym 570, 5) Heikki Kotiranta Var 570, 6) Pekka Varjus E-H 569, 7) Seppo Jortikka E-H 566, 8) Aulis Lemmetty E-H 565, 9) Veijo Piironen Pir 564, 10) Heikki Lipsanen P-S 563, 11) Pertti Munne Pir 561, 12) Eero Juntunen Kainuu 560, 13) Seppo Virtanen Pir 559, 14) Pentti Paavilainen Pir 557, 15) Juhani Hynynen P-S 555, 15) Tapani Kuisma Kym 555, 15) Jorma Laakso Pir 555, 18) Hannu Seppä Kym 554, 18) Jorma Törmä P-S 554, 20) Markku Haavisto E-H 552, 20) Matti Kivistö KePo 552, 20) Sakari Salo E-P 552, 23) Martti Martelius Var 551, 24) Esko Tähtinen Var 550, 25) Olavi Kivelä Pir 549, 26) Matti Föhr P-S 548, 26) Erkki Häkkinen Päi 548, 28) Heikki Packalen Var 547, 29) Jorma Hujanen Kainuu 546, 29) Olavi Iso-oja E-P 546, 31) Risto Pilvinen Pir 545, 31) Matti Saarainen Kym 545, 33) Tapani Purolinna Päi 544, 34) Matti Lappalainen Sat 541, 35) Heikki Mikkonen Uud 540, 36) Jarmo Nyrhinen E-P 535, 37) Paavo Viskari E-H 534, 38) Kari Lehtonen E-H 527, 39) Juha Pennanen Suur-Savo 523, 39) Kari Stenvall Päi 523, 41) Pekka Pesonen Suur-Savo 522, 42) Tapio Laine Sat 520, 43) Leo Ruotsalainen Kym 506.

Pienoispistooli joukkue, sarja H50:
1) Etelä-Hämeen Reserviläispiiri 2252, 2) Pirkanmaan Reserviläispiiri 2227, 3) Kymen Reserviläispiiri 2224, 4) Pohjois-Savon Reserviläispiiri 2220, 5) Varsinais-Suomen Reserviläispiiri 2218, 6) Etelä-Pohjanmaan Reserviläispiiri 2194, 7) Suur-Savon Reserviläispiiri 2154, 8) Uudenmaan Reserviläispiiri 2099.

Pienoispistooli sarja H60:
1) Bengt Kamis E-P 572, 2) Jorma Jussila E-P 561, 3) Tapani Koskinen Sat 552/139, 4) Matti Tulimäki E-P 552/133, 5) Jorma Kääriäinen Uud 544, 6) Gert Storlund E-P 542, 7) Tauno Pihlajamäki E-P 539, 8) Teuvo Kiiski P-K 538, 9) Tauno Peltonen K-S 538, 10) Esko Kainulainen Suur-Savo 536, 11) Yrjö Mäkelä Lappi 530, 12) Seppo Pirinen E-H 528, 13) Seppo Leskinen Kym 522, 14) Jukka Lahti Var 521, 15) Raimo Manninen P-S 514, 16) Ville Lotti Uud 512, 17) Seppo Laitakari Hel 509, 18) Raimo Häyrinen Hel 508, 19) Paavo Karjalainen Kainuu 505.

Pienoispistooli sarja H70:
1) Matias Palojärvi Kainuu 543, 2) Pentti Salvos E-H 530, 3) Jukka Mäkinen Var 529, 4) Erkki Lario Päi 527, 5) Matti Palomäki Uud 503, 6) Kauko Kantola Lappi 499.

Pienoispistooli sarja D:
1) Karoliina Keskitalo Var 574, 2) Kerstin Heikkilä Pir 562, 3) Satu Häkkinen Pir 539, 4) Eira Pajuharju Pir 531.

Pienoispistooli joukkue, sarja D:
1) Pirkanmaan Reserviläispiiri 1632.

Pienoispistooli sarja D50:
1) Leila Semi Hel 510.

Pistooli pika-ammunta 3x20 ls sarja H:
1) Jari Koivu Pir 584/146, 2) Teemu Lahti K-S 584/145, 3) Ismo Mäntysalo Var 580, 4) Jorma Åsbacka Suur-Savo 573, 5) Tapio Kaitila Var 573, 6) Jouko Flemming Var 570, 7) Jarmo Nieminen E-H 565, 8) Jukka Sirola E-H 564, 9) Markku Tervonen Kainuu 564, 10) Matti Heikkinen Pir 563, 11) Marko Inovaara E-H 562, 11) Thomas Storås E-P 562, 13) Arto Halonen P-S 559, 13) Heikki Lipsanen P-S 559, 13) Esa Turkia P-S 559, 16) Ville Leskinen Päi 558, 17) Arvi Heikkilä Pir 554, 18) Jari Heinemaa E-H 553, 19) Per-Erik Gammelgord E-P 551, 19) Jorma Mecklin P-S 551, 21) Seppo Asikainen P-K 546, 22) Jouni Koukkari P-K 544, 23) Veikko Anttolainen Kym 542, 24) Markku Mettänen Lappi 540, 24) Kari Reinola Pir 540, 24) Raimo Setälä Lappi 540, 27) Matti Anttonen Var 537, 28) Arto Jussila E-P 529, 28) Sakari Uola Var 529, 30) Hannu Kantola Lappi 528, 31) Risto Kilpeläinen P-S 524, 32) Jouko Moilanen Kainuu 523.

Pistooli pika-ammunta 3x20 ls joukkue, sarja H:
1) Varsinais-Suomen Reserviläispiiri 2260, 2) Etelä-Hämeen Reserviläispiiri 2244, 3) Pirkanmaan Reserviläispiiri 2241, 4) Pohjois-Savon Reserviläispiiri 2228, 5) Etelä-Pohjanmaan Reservipiiri 2195, 6) Kainuun Reserviläispiiri 2188, 7) Lapin Reserviläispiiri 2153.

Pistooli pika-ammunta 3x20 ls sarja Y20:
1) Jussi Saari Pir 570, 2) Ville-Veikko Alanko E-H 552.

Pistooli pika-ammunta 3x20 ls sarja H50:
1) Heino Pitkäkangas Kym 573, 2) Seppo Jortikka E-H 565, 3) Matti Kivistö KePo 564, 4) Jorma Åsbacka Suur-Savo 563, 5) Risto Pilvinen Pir 561, 6) Tapani Purolinna Päi 558, 7) Jorma Törmä P-S 558, 8) Eino Koivu Pir 556, 9) Hannu Seppä Kym 556, 10) Matti Föhr P-S 555, 11) Olavi Kivelä Pir 553, 11) Heikki Kotiranta Var 553, 13) Markku Haavisto E-H 552, 13) Heikki Lipsanen P-S 552, 13) Pekka Varjus E-H 552, 16) Veijo Piironen Pir 551, 17) Heikki Packalen Var 549, 17) Paavo Viskari E-H 549, 19) Jorma Hujanen Kainuu 545, 19) Juhani Hynynen P-S 545, 19) Raimo Lusenius Lappi 545, 22) Tapani Kuisma Kym 543, 23) Erkki Häkkinen Päi 542, 23) Aulis Lemmetty E-H 542, 25) Jorma Laakso Pir 541, 26) Eero Juntunen Kainuu 539, 27) Jarmo Nyrhinen E-P 537, 27) Pekka Pesonen Suur-Savo 537, 27) Esko Tähtinen Var 537, 30) Heikki Mikkonen Uud 536, 31) Kari Lehtonen E-H 534, 32) Martti Martelius Var 533, 33) Seppo Virtanen Pir 530, 34) Olavi Iso-oja E-P 527, 35) Sakari Salo E-P 511, 36) Juha Pennanen Suur-Savo 510, 37) Leo Ruotsalainen Kym 503, 38) Pertti Munne Pir 494, 39) Matti Saarainen Kym 485.

Pistooli pika-ammunta 3x20 ls joukkue, sarja H50:
1) Etelä-Hämeen reserviläispiiri 2211, 2) Pohjois-Savon Reserviläispiiri 2210, 3) Pirkanmaan Reserviläispiiri 2209, 4) Kymen Reserviläispiiri 2174, 5) Varsinais-Suomen Reserviläispiiri 2172, 6) Suur-Savon Reserviläispiiri 2141, 7) Etelä-Pohjanmaan Reserviläispiiri 2132, 8) Uudenmaan Reserviläispiiri 2076.

Pistooli pika-ammunta 3x20 ls sarja H60:
1) Jorma Jussila E-P 553, 2) Pertti Vehanen Uud 547, 3) Gert Storlund E-P 544, 4) Seppo Leskinen Kym 542, 5) Teuvo Kiiski P-K 536, 6) Esko Kainulainen Suur-Savo 531, 7) Matti Tulimäki E-P 524, 8) Seppo Pirinen E-H 520, 9) Jorma Kääriäinen Uud 515, 10) Raimo Manninen P-S 510, 11) Raimo Häyrinen Hel 500, 12) Jukka Lahti Var 492, 13) Ville Lotti Uud 478, 13) Tauno Pihlajamäki E-P 478, 15) Yrjö Mäkelä Lappi 474, 16) Tauno Peltonen K-S 465, 17) Paavo Karjalainen Kainuu 383, 18) Erkki Mikkola Päi 325.

Pistooli pika-ammunta 3x20 ls sarja H70:
1) Matias Palojärvi Kainuu 540, 2) Pentti Salvos E-H 534, 3) Jukka Mäkinen Var 528, 4) Erkki Lario Päi 514, 5) Kauko Kantola Lappi 506, 6) Matti Palomäki Uud 474.

Pistooli pika-ammunta 3x20 ls sarja D:
1) Karoliina Keskitalo Var 535, 2) Raija Vehanen Uud 532.

Pistooli pika-ammunta 3x20 ls sarja D50:
1) Leila Semi Hel 502.

Kenttäammunta 10+10 ls sarja H:
1) Tero Hovila E-P 182, 2) Hannu Wist Hel 172, 3) Markku Haklin Var 171, 4) Mikko Välilä Hel 169, 5) Seppo Siukola E-P 168, 6) Mika Mikkola Hel 161, 7) Jukka Martikainen P-K 160, 8) Jarkko Pärkkä Hel 156, 9) Kari Viikki Pir 153, 10) Jorma Sipilä Hel 147, 11) Pekka Nummelin Var 139, 12) Timo Ala-Hukkala E-P 133, 13) Veikko Palomäki Sat 118, 14) Esko Pentikäinen Var 112, 15) Hannu Suuniitty Pir 71, 16) Asko Kautonen Sat 64.

Kenttäammunta 10+10 ls joukkue, sarja H:
1) Helsingin Reserviläispiiri 658, 2) Etelä-Pohjanmaan Reserviläispiiri 645, 3) Varsinais-Suomen Reserviläispiiri 592, 4) Satakunnan reserviläispiiri 445.

Kenttäammunta 10+10 ls sarja H50:
1) Veikko Tuokko P-K 171, 2) Tapani Nousiainen P-S 170, 3) Markku Rintala E-P 169, 4) Matti Rinnola Var 167, 5) Pekka Herlevi E-P 162, 6) Urpo Minkkinen K-S 158, 7) Hannu Seppä Kym 156, 8) Antti Keskitalo Var 156, 9) Pauli Kähönen Kym 155, 9) Aimo Piispanen K-S 155, 11) Kalevi Eskelinen P-S 146, 11) Matti Lappalainen Sat 146, 13) Reino Heikkilä Var 143, 13) Antero Puhakka Kym 143, 15) Hannu Karvonen P-S 139, 16) Aarno Sivonen E-H 137, 17) Mauri Kärkkäinen P-K 135, 18) Tapio Toratti Kainuu 132, 19) Toimi Karhunen P-S 109.

Kenttäammunta 10+10 ls joukkue, sarja H50:
1) Varsinais-Suomen Reserviläispiiri 625, 2) Kymen Reserviläispiiri 603, 3) Pohjois-Savon Reserviläispiiri 592, 4) Pirkanmaan Reserviläispiiri 441.

Kenttäammunta 10+10 ls sarja H60:
1) Raimo Novari Var 168, 2) Olavi Sjöberg Var 157, 3) Tapani Ylinen Pir 148, 4) Olli Silanto Var 145, 5) Paavo Mikkola Pir 143, 6) Pekka Pakarinen P-S 137, 7) Tapio Virtanen Var 135, 8) Mauri Heino Kym 130, 9) Pentti Korpimäki E-P 129, 10) Pertti Myllylä Sat 117, 11) Jaakko Uusitupa E-H 109.

Kenttäammunta 10+10 ls sarja H70:
1) Antti Tyrväinen Pir 150, 2) Kari Lahti Kym 149, 3) Risto Nousiainen P-S 108, 4) Erkki Häätylä Lappi 91.

Kenttäammunta 10+10 ls sarja D:
1) Sanna Keskitalo Var 170, 2) Maria Keskitalo Var 140.

Kaksoishirvi 6 x 2 ls sarja H:
1) Jukka Martikainen P-K 106, 2) Rauno Lahti E-P 102/83, 3) Jouni Raja E-P 102/76, 4) Timo Ala-Hukkala E-P 101, 5) Juhani Mattila E-P 100, 6) Jukka-Pekka Jokela Pir 93, 6) Kauno Mäkinen Sat 93, 8) Hannu Suuniitty Pir 82, 9) Kari Viikki Pir 78, 10) Kari Kumpulainen Pir 73, 11) Pekka Nummelin Var 68, 12) Seppo Asikainen P-K 53.

Kaksoishirvi 6 x 2 ls joukkue, sarja H:
1) Pirkanmaan Reserviläispiiri 326, 2) Pohjois-Karjalan Reserviläispiiri 301.

Kaksoishirvi 6 x 2 ls sarja Y20:
1) Jussi Saari Pir 53.

Kaksoishirvi 6 x 2 ls sarja H50:
1) Pauli Kähönen Kym 104, 2) Urpo Minkkinen K-S 99, 3) Tapio Toratti Kainuu 92, 4) Markku Rintala E-P 86, 5) Mauri Kärkkäinen P-K 84, 6) Antti Keskitalo Var 80, 6) Aimo Piispanen K-S 80, 6) Matti Saarainen Kym 80, 9) Antero Puhakka Kym 79, 10) Tapani Nousiainen P-S 78, 11) Markku Mattila Sat 77, 11) Matti Rinnola Var 77, 13) Hannu Karvonen P-S 76, 14) Kalevi Eskelinen P-S 74, 15) Toimi Karhunen P-S 64, 16) Pekka Herlevi E-P 63, 17) Jarmo Nyrhinen E-P 62, 18) Veikko Tuokko P-K 58, 19) Sakari Salo E-P 52.

Kaksoishirvi 6 x 2 ls joukkue, sarja H50:
1) Kymen Reserviläispiiri 356, 2) Pohjois-savon Reserviläispiiri 321, 3) Pirkanmaan Reserviläispiiri 182.

Kaksoishirvi 6 x 2 ls sarja H60:
1) Pekka Pakarinen P-S 93, 2) Antti Muilu E-P 91, 3) Paavo Mikkola Pir 88, 4) Pentti Korpimäki E-P 71, 5) Erkki Mikkola Päi 37, 6) Tapani Ylinen Pir 27.

Kaksoishirvi 6 x 2 ls sarja H70:
1) Kari Lahti Kym 93/0, 2) Antti Tyrväinen Pir 67, 3) Risto Nousiainen P-S 43, 4) Erkki Häätylä Lappi 34.

Kaksoishirvi 6 x 2 ls sarja D:
1) Sanna Keskitalo Var 99, 2) Maria Keskitalo Var 96.