SM-kilpailut, 300 m kiväärilajit, Y20, Y50, Y60, Y70
6.-7.9.2003
Hollola


Vapaakivääri makuu 30 ls sarja Y50:
1) Heikki Ranne SäSA 299, 2) Jorma Röppänen SäSA 298, 3) Juhani Ojala Vä-Vi 297, 4) Ralf Westerlund RS 295, 5) Kalle Leskinen KontU 295, 6) Torsti Hellman K-64 294, 7) Matti Lappalainen KaA 294, 8) Reino Kosonen LAS 293, 9) Jorma Uusitorppa SaSA 293, 10) Tapio Lehto P-HA 291, 10) Olavi Mynttinen MA 291, 12) Sakari Ahola ESA 290, 12) Matti Korhonen OMAS 290, 12) Pekka Röppänen SãSA 290, 12) Hannu Strengell MA 290, 16) Martti Syrjäoja ESA 289, 17) Kaarlo Kivimäki ESA 288, 17) Eero Marjakangas KalMY 288, 17) Pentti Vavuli SaSA 288, 20) Jorma Koski SaSA 286, 21) Uolevi Piispanen SaSA 285, 22) Veikko Tuokko JA 284, 23) Ulf Friberg PAS 279, 24) Seppo Ahokas SaSA 267.

Vapaakivääri makuu joukkue, sarja Y50:
1) SäSA 887, 2) RS 885, 3) MA 870, 4) ESA 869, 5) SaSA 866, 6) P-HA 863, 7) SMY 859, 8) SäSA 858, 9) PAS 855, 10) PAS 852, 11) AlavA 841.

Vapaakivääri makuu 30 ls sarja Y60:
1) Kauko Kaartinen RS 298, 2) Martti Lehtiö JA 294, 3) Crister Lassus RS 292, 4) Martti Kolhonen ESA 290, 5) Johan Elfving SäSA 290, 6) Markku Puhakainen MA 289, 7) Aarne Ratinen KSA 288, 8) Pekka Lindfors SMY 288, 9) Leif Barck PAS 288, 9) Martti Kalmari AlavA 288, 11) Lauri Lövberg SMY 287, 11) Reima Perttula RSA 287, 11) Olli Silanto SaSA 287, 14) Alf Nyholm PAS 286, 14) Olavi Sjöberg SäSA 286, 16) Jussi Ruohonen SMY 284, 16) Ilkka Savoheimo PAS 284, 18) Tauno Törnudd P-HA 283, 19) Pekka Roti SäSA 282, 20) Matti Hietikko KSA 280, 21) Aarno Ala-Honkola AlavA 277, 22) Jaakko Huhtala AlavA 276, 23) Kalervo Simi YK 274, 24) Jussi Sipilä SMY 183.

Vapaakivääri makuu 30 ls sarja Y70:
1) Kalevi Hagelin SMY 290, 2) Raimo Niiranen PAS 289, 3) Antti Tyrväinen P-HA 289, 4) Kalevi Vane SMY 288, 5) Ossi Snell SMY 288, 6) Viljo Periaho ESA 286, 7) Heimo Kohijoki PAS 281, 8) Elmar Peltola PAS 281, 9) Leo Arentti ÄSA 279, 10) Eino Maijala SaSA 252, 10) Orvo Muukkonen SaSA 252.

Vapaakivääri 3x20 ls sarja Y50:
1) Heikki Ranne SäSA 572, 2) Jorma Röppänen SäSA 570, 3) Juhani Ojala Vä-Vi 567, 4) Kalle Leskinen KontU 567, 5) Ralf Westerlund RS 564, 6) Pekka Röppänen SäSA 560, 7) Hannu Strengell MA 554, 8) Matti Korhonen OMAS 542, 9) Tapio Lehto P-HA 534, 10) Olavi Mynttinen MA 532, 11) Jorma Koski SaSA 531, 12) Jorma Uusitorppa SaSA 530, 13) Veikko Tuokko JA 527, 14) Kaarlo Kivimäki ESA 522, 15) Sakari Ahola ESA 519, 16) Ulf Friberg PAS 517, 17) Pentti Vavuli SaSA 514, 18) Seppo Ahokas SaSA 512, 19) Uolevi Piispanen SaSA 508, 20) Martti Syrjäoja ESA 504, 21) Matti Lappalainen KaA 489.

Vapaakivääri 3x20 ls joukkue, sarja Y50:
1) SäSA 1702, 2) RS 1662, 3) MA 1631, 4) PAS 1595, 5) P-HA 1591, 6) SaSA 1573, 7) ESA 1561, 8) SMY 1526.

Vapaakivääri 3x20 ls sarja Y60:
1) Kauko Kaartinen RS 553, 2) Jussi Ruohonen SMY 545, 3) Markku Puhakainen MA 545, 4) Crister Lassus RS 545, 5) Martti Lehtiö JA 542, 6) Martti Kolhonen ESA 538, 7) Leif Barck PAS 533, 8) Johan Elfving SäSA 532, 9) Olavi Sjöberg SäSA 529, 10) Aarne Ratinen KSA 526, 11) Lauri Lövberg SMY 515, 12) Tauno Törnudd P-HA 514, 13) Aarno Ala-Honkola AlavA 505, 14) Olli Silanto SaSA 497, 15) Matti Hietikko KSA 495, 16) Pekka Roti SäSA 482.

Vapaakivääri 3x20 ls sarja Y70:
1) Heimo Kohijoki PAS 545, 2) Antti Tyrväinen P-HA 543, 3) Viljo Periaho ESA 499, 4) Raimo Niiranen PAS 498, 5) Leo Arentti ÄSA 495, 6) Kalevi Hagelin SMY 476, 7) Ossi Snell SMY 466.

Vakiokivääri makuu 30 ls sarja Y50:
1) Kalle Leskinen KontU 297, 2) Heikki Ranne SäSA 296, 3) Jorma Röppänen SäSA 296, 4) Ralf Westerlund RS 295, 5) Pekka Röppänen SäSA 292, 6) Matti Korhonen OMAS 291, 7) Juhani Ojala Vä-Vi 291, 8) Olavi Mynttinen MA 290, 9) Matti Lappalainen KaA 290, 10) Tapio Lehto P-HA 288, 11) Hannu Strengell MA 287, 12) Sakari Ahola ESA 286, 13) Kaarlo Kivimäki ESA 284, 14) Jorma Koski SaSA 280, 14) Pentti Vavuli SaSA 280, 16) Jorma Uusitorppa SaSA 279, 17) Veikko Tuokko JA 273.

Vakiokivääri makuu joukkue, sarja Y50:
1) SäSA 884, 2) RS 868, 3) MA 864, 4) PAS 858, 5) P-HA 855, 6) SaSA 843, 7) SäSA 837, 8) ESA 835, 8) SMY 835.

Vakiokivääri makuu 30 ls sarja Y60:
1) Crister Lassus RS 291, 2) Jussi Ruohonen SMY 290, 3) Johan Elfving SäSA 288, 4) Pekka Lindfors SMY 288, 5) Olavi Sjöberg SäSA 288, 6) Leif Barck PAS 288, 7) Markku Puhakainen MA 287, 8) Lauri Lövberg SMY 286, 9) Juhani Hakkarainen RASSI 286, 10) Tauno Törnudd P-HA 285, 11) Olli Silanto SaSA 284, 12) Kauko Kaartinen RS 282, 13) Ilkka Savoheimo PAS 281, 14) Alf Nyholm PAS 279, 15) Aarno Ala-Honkola AlavA 273, 16) Martti Lehtiö JA 265, 17) Pekka Roti SäSA 261.

Vakiokivääri makuu 30 ls sarja Y70:
1) Kalevi Hagelin SMY 290, 2) Heimo Kohijoki PAS 289, 3) Leo Arentti ÄSA 287, 4) Antti Tyrväinen P-HA 282, 5) Kalevi Vane SMY 276, 6) Viljo Periaho ESA 265, 7) Ossi Snell SMY 261, 8) Orvo Muukkonen SaSA 243, 9) Eino Maijala SaSA 227.

Vakiokivääri makuu 30 ls sarja Y20:
1) Antti Mäkelä PuKu 289, 2) Joni Röman RS 289, 3) Olli Ruokolainen HlAS 285, 4) Johan Fageström RS 273.

Vakiokivääri 3x20 ls sarja Y50:
1) Kalle Leskinen KontU 569, 2) Ralf Westerlund RS 567, 3) Jorma Röppänen SäSA 565, 4) Pekka Röppänen SäSA 563, 5) Heikki Ranne SäSA 559, 6) Tapio Lehto P-HA 550, 7) Juhani Ojala Vä-Vi 545, 8) Matti Korhonen OMAS 544, 9) Hannu Strengell MA 536, 10) Sakari Ahola ESA 535, 11) Pentti Vavuli SaSA 525, 12) Kaarlo Kivimäki ESA 523, 13) Olavi Mynttinen MA 520, 14) Jorma Koski SaSA 514, 15) Veikko Tuokko JA 507 2 p, 16) Matti Lappalainen KaA 503, 17) Jorma Uusitorppa SaSA 498.

Vakiokivääri 3x20 ls joukkue, sarja Y50:
1) SäSA 1687, 2) RS 1635, 3) P-HA 1623, 4) MA 1599, 5) ESA 1547, 6) SaSA 1537, 7) SMY 1500.

Vakiokivääri 3x20 ls sarja Y60:
1) Olavi Sjöberg SäSA 545, 2) Markku Puhakainen MA 543, 3) Jussi Ruohonen SMY 542, 4) Kauko Kaartinen RS 534, 5) Crister Lassus RS 534, 6) Leif Barck PAS 527, 7) Juhani Hakkarainen RASSI 526, 8) Tauno Törnudd P-HA 519, 9) Johan Elfving SäSA 514, 10) Olli Silanto SaSA 513, 11) Lauri Lövberg SMY 503, 12) Martti Lehtiö JA 501, 13) Aarno Ala-Honkola AlavA 489, 14) Pekka Roti SäSA 482.

Vakiokivääri 3x20 ls sarja Y70:
1) Antti Tyrväinen P-HA 554, 2) Heimo Kohijoki PAS 523, 3) Leo Arentti ÄSA 503, 4) Viljo Periaho ESA 489, 5) Ossi Snell SMY 455.

Vakiokivääri 3x20 ls sarja Y20:
1) Antti Mäkelä PuKu 560, 2) Joni Röman RS 534, 3) Olli Ruokolainen HlAS 529, 4) Johan Fageström RS 520.