Ilma-aseiden SM-karsintakilpailu
13.-14.12.2003
Raksilan ilma-aserata, Oulu 


Ilmakivääri 60 ls + finaali sarja Y:
1) Jarmo Ruokolainen JA 678,7 (577+101,7), 2) Jussi Puustinen JA 675,1 (575+100,1), 3) Tero Hovila PuKu 673,8 (576+97,8), 4) Juha Kukkurainen SiUra 665,1 (565+100,1), 5) Markku Oinonen JA 664,7 (569+95,7), 6) Hannu-Pekka Hummasti KuuA 660,1 /10,4(566+94,1), 7) Kari Hallila KonnA 660,1 /8,8(562+98,1), 8) Henri Rajala KokMAS 630,3 (539+91,3).

Ilmakivääri 40 ls sarja Y15:
1) Tero Rantala HSA 360.

Ilmakivääri 60 ls sarja Y17:
1) Eetu Orsjoki SiUra 543, 2) Ville Kuoppala HSA 513.

Ilmakivääri 60 ls + finaali sarja Y20:
1) Risto Paavola KarMAS 662,4 (566+96,4), 2) Hannu-Pekka Hummasti KuuA 658,9 (564+94,9), 3) Eemeli Orsjoki SiUra 658,7 (568+90,7).

Ilmakivääri 40 ls sarja Y50:
1) Hannu Saarela OMAS 371, 2) Kari Hallila KonnA 368, 3) Antero Rantala OMAS 365, 4) Matti Korhonen OMAS 358, 5) Tapani Nousiainen KarttA 349, 6) Toimi Karhunen KarttA 338.

Ilmakivääri 40 ls sarja Y60:
1) Armo Lahtonen KokMAS 357, 2) Pekka Kähkönen OMAS 343, 3) Kalle Luoma KokMAS 337.

Ilmakivääri 40 ls sarja Y70:
1) Risto Nousiainen Varvi 333.

Ilmakivääri 40 ls + finaali sarja N:
1) Kati Jumisko SodA 480,3 (382+98,3), 2) Elina Hallikainen JA 476,1 (377+99,1), 3) Minna Nygård KokMAS 459,5 (368+91,5), 4) Nina Pernu OMAS 459,2 (369+90,2).

Ilmakivääri 40 ls sarja N15:
1) Päivi Koivunen SiUra 362, 2) Tiia Törmälä KRM 319.

Ilmakivääri 40 ls + finaali sarja N20:
1) Maria Takala HSA 481,6 (382+99,6).

Ilmakivääri 60 ls sarja LK2:
1) Nina Pajala RaaA 545.

Ilmakivääri 60 ls sarja LK2P:
1) Juha-Pekka Saarimaa SIU 534.

Ilmakivääri 60 ls sarja LK2P 14.12.:
1) Juha-Pekka Saarimaa SIU 593.

Ilmakivääri 20 ls sarja VT12:
1) Arttu Karvonen KuuA 108.

Ilmakivääri 30 ls sarja VT14:
1) Hannu Ulvinen OMAS 256, 2) Heikki Hiltunen RaaA 222, 3) Olli Karvonen KuuA 194.

Ilmakivääri 20 ls sarja VT12:
1) Arttu Karvonen KuuA 108.

Ilmakivääri 30 ls sarja VT14:
1) Hannu Ulvinen OMAS 256, 2) Heikki Hiltunen RaaA 222, 3) Olli Karvonen KuuA 194.

Ilmapistooli 60 ls + finaali sarja Y:
1) Pekka Vaarala KajA 673,4 (573+100,4), 2) Jukka Papinaho LAS 659,1 (560+99,1), 3) Eero Laitila NU 652,9 (557+95,9), 4) Jari Javarus LA 650,4 (555+95,4), 5) Vesa Lassila KokMAS 649,8 (554+95,8), 6) Juhani Öhman TiA 649,7 (559+90,7), 7) Petteri Peura LA 642,7 (548+94,7), 8) Pasi Lehikoinen TiA 638,9 (551+87,9), 9) Jaakko Räsänen KA 546, 10) Markku Tervonen KajA 545, 11) Markku Mattila RaaA 544, 12) Hannu Ryttäri HaaAS 541, 13) Jouko Siivola LA 539, 14) Pekka Hummasti KuuA 515, 15) Tuomas Niemi LehA 498.

Ilmapistooli 40 ls sarja N:
1) Ritva Karri KokMAS 362, 2) Riitta Kajanus KokMAS 358, 3) Sirpa Papinaho KokMAS 345.

Ilmapistooli 40 ls sarja N15:
1) Anette Källi LehA 333.

Ilmapistooli 40 ls sarja N20:
1) Helene Källi LehA 354.

Ilmapistooli 40 ls sarja Y50:
1) Aaro Lahtela TorSA 375, 2) Teuvo Haataja KuuA 372, 3) Vesa Lassila KokMAS 371, 4) Kari Frantti TorSA 368, 5) Juhani Öhman TiA 367, 6) Timo Salo OMAS 365, 7) Matti Kyllönen KAMS 363, 8) Paavo Huoponen LA 363, 9) Jaakko Salmenkaita TorSA 363, 10) Matti Rotonen TorSA 360.

Ilmapistooli 40 ls sarja Y60:
1) Paavo Tikkanen KAMS 362, 2) Erkki Karri KokMAS 362, 3) Mäkäräinen Olavi KajA 348, 4) Kalevi Hannula OMAS 348, 5) Heikki Eskelinen KAMS 336.

Ilmapistooli 40 ls sarja Y70:
1) Ossi Pohjola OMAS 328, 2) Kauko Kantola LA 327.

Ilmapistooli 40 ls sarja Y15:
1) Henri Rutanen YK 354. 

Joukkuetulokset

Ilmapistooli 40 ls sarja N
1. Kokkolan Metsästys ja Ampumaseura 1065 
Riitta Kajanus 358, Ritva Karri 362, Sirpa Papinaho 345 

Ilmapistooli 40 ls sarja Y50
1. Tornion Seudun Ampujat 1106 
Kari Frantti 368, Aaro Lahtela 375, Jaakko Salmenkaita 363 

2. Oulun Metsästys ja Ampumaseura 1041 
Kalevi Hannula 348, Ossi Pohjola 328, Timo Salo 365