SIILINJÄRVI 17-18.5.2003

Luokka Y - VIRALLINEN LOPPUTULOS

 
Sija Ampuja Seura 1 2 3 4 5 Tulos
1 Kutila Sami L-HA 24 24 23 24 25 120 + 24 = 144
2 Kemppainen Marko SUA 25 24 21 24 24 118 + 24 = 142
3 Salhström Juhani ViitA 24 23 23 24 23 117 + 23 = 140
4 Voutilainen Pekka SUMA 24 23 24 23 22 116 + 22 = 138/16
5 Meriluoto Heikki SiUra 23 22 22 25 22 114 + 24 = 138/15
6 Paananen Jukka KeAmS 21 23 25 23 23 115 + 23 = 138/3
7 Röppänen Arto SiUra 21 23 25 24 21 114
8 Heikkilä Jukka L-HA 21 23 23 22 24 113
9 Kärnä Tatu HYMA 23 20 22 22 24 111
10 Isojärvi Jari ViitA 23 18 23 24 22 110
11 Takkunen Sakari IA 23 21 21 23 22 110
12 Paananen Vesa ViitA 21 21 22 20 24 108
13 Sileekangas Asko L-HA 21 21 20 24 21 107
14 Räty Pentti IEM 21 19 20 23 22 105
15 Simonen Juhani KontU 22 22 16 23 22 105
16 Wessman Markku L-HA 21 18 23 20 20 102
17 Pyykönen Heikki K-SMAS 19 19 23 18 16 95
18 Hartikainen Timo Kontu 21 20 41

Luokka Y20 - VIRALLINEN LOPPUTULOS

 
Sija Ampuja Seura 1 2 3 4 5 Tulos
1 Hukkanen Ville Ia 24 20 22 22 22 110 + 24 = 134
2 Sopanen Tero Aem 20 23 22 22 24 111 + 21 = 132
3 Mahlamäki Visa Kams 21 23 21 23 22 110 + 20 = 130

Luokka Y50 - VIRALLINEN LOPPUTULOS

 
Sija Ampuja Seura 1 2 3 4 5 Tulos
1 Peltola Ismo Jms 22 24 24 23 23 116 + 24 = 140
2 Rautiainen Antero Siura 24 22 23 22 25 116 + 23 = 139
3 Nuotio Olli P-Ha 22 23 22 24 20 111 + 24 = 135/2
4 Särkkä Pentti Iem 23 20 22 22 23 110 + 25 = 135/1
5 Lappalainen Erkki Ia 20 21 21 24 24 110 + 23 = 133
6 Kortelainen Rauno Iem 22 24 22 22 20 110 + 22 = 132
7 Kainulainen Jorma Siura 21 20 25 22 22 110
8 Venäläinen Seppo K-Smas 21 21 21 24 22 108
9 Kokkinen Antero Viita 23 22 24 21 18 108
10 Lappalainen Martti Siura 22 20 20 62

Luokka Y60 - VIRALLINEN LOPPUTULOS

 
Sija Ampuja Seura 1 2 3 4 5 Tulos
1 Röppänen Martti Suma 24 19 19 22 21 101 + 19 = 120
2 Kärkkäinen Toivo Kams 17 18 21 15 19 90 + 19 = 109

Luokka Y - JOUKKUEKILPAILU LOPPUTULOS

 
Joukkue Ampuja Seura 1 2 3 4 5 Tulos Yht Sija
L-Ha

Kutila Sami
Heikkilä Jukka
Sileekangas Asko
L-Ha

24
21
21

24
23
21

23
23
20
24
22
24
25
24
21
120
113
107


340


1
66 68 66 70 70 340
Siura

Meriluoto Heikki
Röppänen Arto
Kainulainen Jorma
Siura

23
21
21
22
23
20
22
25
25
25
24
22
22
21
22
114
114
110


338


2
65 65 72 71 65 338
Viita

Isojärvi Jari
Paananen Vesa
Kokkinen Antero
Viita

23
21
23
18
21
22
23
22
24
24
20
21
22
24
18
110
108
108


326


3
67 61 69 65 64 326
Iem

Räty Pentti
Särkkä Pentti
Kortelainen Rauno
Iem

21
23
22
19
20
24
20
22
22
23
22
22
22
23
20
105
110
110


325


4
66 63 64 67 65 325