SM-karsintakilpailut , Helsinki , 16. - 18.01.2004



Ilmakivääri
     Y
1. Henri Häkkinen (595+102) 697,0
2. Juho Jussila (593+104) 697,0
3. Mauri Ranta (585+103,5) 688,5 ... suorituksia yhteensä 38
     Y joukkueet , ( yhteensä 2 )

     Y20
1. Tomi Huuhka (577+97,1) 674,1
2. Markus Manninen (570+100,5) 670,5
3. Anssi Sinkkonen (570+98,4) 668,4 ... suorituksia yhteensä 9
     Y20 joukkueet , ( yhteensä 2 )

     Y17
1. Francis Wikström 579
2. Henri Lahtinen 579
3. Mikko Ollikainen 574 ... suorituksia yhteensä 9
     Y17 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y15
1. Sami Valkama 376
2. Niko Matilainen 368
3. Juho Ojainmaa 361 ... suorituksia yhteensä 9
     Y15 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y50
1. Markku Haklin 377
2. Matti J. Mikkola 370
3. Esko Tuominen 369 ... suorituksia yhteensä 10
     Y50 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y60
1. Silmu Kuisma 377
2. Christer Lassus 374
3. Paavo Pyykkönen 369 ... suorituksia yhteensä 10
     Y70
1. Antti Tyrväinen 361
2. Kaarlo Simonen 359
3. Ossi Snell 340 ... suorituksia yhteensä 6
     N
1. Heini Syyrilä (393+101,6) 494,6
2. Hanna Pitkänen (391+103,5) 494,5
3. Minna Hytönen (391+102,8) 493,8 ... suorituksia yhteensä 12
     N joukkueet , ( yhteensä 1 )

     N20
1. Pauliina Frilander (386+102,2) 488,2
2. Marja Takala (380+101,7) 481,7
3. Henna Lahtinen (380+97,4) 477,4 ... suorituksia yhteensä 4
     N17
1. Pauliina Frilander 386
2. Noora Etula 377
3. Emilia Råstedt 353 ... suorituksia yhteensä 4
     N15
1. Henni Lahtinen 356
2. Taina Ruokolainen 331 ... suorituksia yhteensä 2
     N50
1. Sirkka-Liisa Collin 380 ... suorituksia yhteensä 1

Ilmapistooli
     Y
1. Jyrki Turja (574+101) 675,0
2. Teijo Kimpimäki (571+100,9) 671,9
3. Antti Pesonen (576+93,6) 669,6 ... suorituksia yhteensä 42
     Y joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y20
1. Jari Sievälä (564+92,7) 656,7
2. Teijo Kimpimäki (551+96,9) 647,9
3. Rami Viljamaa (555+92) 647,0 ... suorituksia yhteensä 5
     Y17
1. Markus Markkanen 509 ... suorituksia yhteensä 1
     Y15
1. Ville Kukkola 344
2. Joonas Ranta 342
3. Kristoffer Ingelin 341 ... suorituksia yhteensä 4
     Y50
1. Vesa Savolainen 376
2. Ahti Niskanen 371
3. Raimo Laine 371 ... suorituksia yhteensä 26
     Y50 joukkueet , ( yhteensä 2 )

     Y60
1. Matti Nurminen 373
2. Alpo Vehanen 372
3. Olavi Linden 371 ... suorituksia yhteensä 18
     Y70
1. Usko Mettiäinen 360
2. Antti Kontula 355
3. Pekka Varamaa 354 ... suorituksia yhteensä 10
     N
1. Karoliina Keskitalo (378+99,5) 477,5
2. Jaana Salo (378+98,3) 476,3
3. Tarja Kuuri (371+99) 470,0 ... suorituksia yhteensä 15
     N joukkueet , ( yhteensä 1 )

     N20
1. Annika Häkkänen 348
2. Anna Strazdina 346 ... suorituksia yhteensä 2
     N15
1. Taina Ruokolainen 325 ... suorituksia yhteensä 1
     N50
1. Leila Semi 359
2. Aira Lith 335 ... suorituksia yhteensä 2


Updated 18.1.2004 22:08 / DS Ranking System SM-karsintakilpailut

SM-karsintakilpailut , Helsinki , 16. - 18.01.2004



Ilmakivääri
     Y
1. Henri Häkkinen (595+102) 697,0
2. Juho Jussila (593+104) 697,0
3. Mauri Ranta (585+103,5) 688,5 ... suorituksia yhteensä 38

     Y joukkueet , ( yhteensä 2 )

     Y20
1. Tomi Huuhka (577+97,1) 674,1
2. Markus Manninen (570+100,5) 670,5
3. Anssi Sinkkonen (570+98,4) 668,4 ... suorituksia yhteensä 9

     Y20 joukkueet , ( yhteensä 2 )

     Y17
1. Francis Wikström 579
2. Henri Lahtinen 579
3. Mikko Ollikainen 574 ... suorituksia yhteensä 9

     Y17 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y15
1. Sami Valkama 376
2. Niko Matilainen 368
3. Juho Ojainmaa 361 ... suorituksia yhteensä 9

     Y15 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y50
1. Markku Haklin 377
2. Matti J. Mikkola 370
3. Esko Tuominen 369 ... suorituksia yhteensä 10

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y60
1. Silmu Kuisma 377
2. Christer Lassus 374
3. Paavo Pyykkönen 369 ... suorituksia yhteensä 10

     Y70
1. Antti Tyrväinen 361
2. Kaarlo Simonen 359
3. Ossi Snell 340 ... suorituksia yhteensä 6

     N
1. Heini Syyrilä (393+101,6) 494,6
2. Hanna Pitkänen (391+103,5) 494,5
3. Minna Hytönen (391+102,8) 493,8 ... suorituksia yhteensä 12

     N joukkueet , ( yhteensä 1 )

     N20
1. Pauliina Frilander (386+102,2) 488,2
2. Marja Takala (380+101,7) 481,7
3. Henna Lahtinen (380+97,4) 477,4 ... suorituksia yhteensä 4

     N17
1. Pauliina Frilander 386
2. Noora Etula 377
3. Emilia Råstedt 353 ... suorituksia yhteensä 4

     N15
1. Henni Lahtinen 356
2. Taina Ruokolainen 331 ... suorituksia yhteensä 2

     N50
1. Sirkka-Liisa Collin 380 ... suorituksia yhteensä 1


Ilmapistooli
     Y
1. Jyrki Turja (574+101) 675,0
2. Teijo Kimpimäki (571+100,9) 671,9
3. Antti Pesonen (576+93,6) 669,6 ... suorituksia yhteensä 42

     Y joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y20
1. Jari Sievälä (564+92,7) 656,7
2. Teijo Kimpimäki (551+96,9) 647,9
3. Rami Viljamaa (555+92) 647,0 ... suorituksia yhteensä 5

     Y17
1. Markus Markkanen 509 ... suorituksia yhteensä 1

     Y15
1. Ville Kukkola 344
2. Joonas Ranta 342
3. Kristoffer Ingelin 341 ... suorituksia yhteensä 4

     Y50
1. Vesa Savolainen 376
2. Ahti Niskanen 371
3. Raimo Laine 371 ... suorituksia yhteensä 26

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 2 )

     Y60
1. Matti Nurminen 373
2. Alpo Vehanen 372
3. Olavi Linden 371 ... suorituksia yhteensä 18

     Y70
1. Usko Mettiäinen 360
2. Antti Kontula 355
3. Pekka Varamaa 354 ... suorituksia yhteensä 10

     N
1. Karoliina Keskitalo (378+99,5) 477,5
2. Jaana Salo (378+98,3) 476,3
3. Tarja Kuuri (371+99) 470,0 ... suorituksia yhteensä 15

     N joukkueet , ( yhteensä 1 )

     N20
1. Annika Häkkänen 348
2. Anna Strazdina 346 ... suorituksia yhteensä 2

     N15
1. Taina Ruokolainen 325 ... suorituksia yhteensä 1

     N50
1. Leila Semi 359
2. Aira Lith 335 ... suorituksia yhteensä 2



Updated 12.5.2004 21:04 / DS Ranking System