AM-kilpailut, Pohjanmaa
24.-25.1.2004
Alavus


Ilmapistooli 60 ls sarja Y:
1) Jyrki Turja LSA 574 , 2) Keijo Haapa-aho LSA 568, 3) Per-Erik Gammelgård NSK 568, 4) Jyrki Pitkäranta IU 567, 5) Tuomo Passi KA 566, 6) Bengt Kamis VS-VA 566, 7) Vesa Lassila KokMAS 563, 8) Reijo Rantakangas LehA 562, 9) Esko Halla-aho HaAS 561, 10) Hannu Ryttäri HaaAS 557, 11) Arto Jussila VS-VA 555, 11) Eero Laitila NU 555, 13) Pekka Aho KA 554, 14) Marko Talvitie LehA 552, 15) Seppo Nevansuu KuKu 549, 16) Heikki Yrjänäinen SsA 546, 17) Thomas Storås VS-VA 543, 18) Matti Honkaharju LSA 541, 19) Jaakko Räsänen KA 539, 20) Pekka Lahti LSA 535, 21) Ville Peltoniemi IU 533, 22) Jukka Yrjänäinen SsA 528, 23) Mika Liimatainen LehA 518, 24) Juhani Lepistö LSA 512, 25) Timo Keski-Lammi LappjA 511, 26) Tuomas Niemi LehA 492.

Ilmapistooli joukkue, sarja Y:
1) VS-VA 1664 (278), 2) LSA 1664 (277), 3) KA 1659, 4) LehA 1632, 5) LSA 1588.

Ilmapistooli 40 ls sarja Y50:
1) Vesa Lassila KokMAS 376, 2) Markku Kujala KA 373, 3) Esko Halla-aho HaasAS 368, 4) Jouko Suvanto KokMAS 363, 5) Paavo Hannula YK 360, 6) Erkki Nygård SsA 359, 7) Markku Leino IU 352, 8) Aulis Leppänen SsA 351, 9) Olavi Iso-oja VS-VA 349, 10) Arvo Mansikkaviita JjA 345, 11) Matti Pynttäri AlavA 343, 12) Ilpo Kivimäki IU 341, 12) Lars Riissanen IU 341.

Ilmapistooli joukkue, sarja Y50:
1) KokMAS 1103, 2) KA 1070, 3) SsA 1062, 4) JjA 1049, 5) IU 1034.

Ilmapistooli 40 ls sarja Y60:
1) Erkki Karri KokMAS 364, 2) Matti Kivistö KokMAS 354, 3) Jarmo Nyrhinen IlmA 354, 4) Matti Tulimäki JjA 354, 5) Raimo Tuomela SsA 353, 6) Gunnar Ahopelto KA 353, 7) Heikki Yrjänäinen SsA 352, 8) Juhani Tammela JjA 350, 9) Reijo Turpeinen HaaAS 349, 10) Seppo Paakki KA 344, 11) Tauno Pihlajamäki SsA 337, 12) Erkki Pöytäsaari KokMAS 336, 13) Vilho Laaksoharju JjA 326.

Ilmapistooli 40 ls sarja Y70:
1) Sulevi Salmi YK 355, 2) Rauno Korpi-Kokko JjA 336, 3) Pentti Könni LehA 329, 4) Esko Fält IlmA 328, 5) Aarno Ala-Honkola AlavA 274.

Ilmapistooli 60 ls sarja Y20:
1) Ville Peltoniemi IU 543, 2) Ville Rajala-Rahko IlmA 533, 3) Jaakko Räsänen KA 532, 4) Juhani Lepistö LSA 522, 5) Jaakko Luomaranta KuKu 511, 6) Mikko Talvitie IlmA 487, 7) Harri Peltokangas KuKu 479.

Ilmapistooli joukkue, sarja Y20:
1) KuKu 1244.

Ilmapistooli 60 ls sarja Y17:
1) Tommi Kilpeläinen IU 534, 2) Juha Viitasaari KuKu 530, 3) Eino Jaskari KuKu 528, 4) Niko Hautala KuKu 498, 5) Ville Hemminki KuKu 254.

Ilmapistooli joukkue, sarja Y17:
1) KuKu 1556.

Ilmapistooli 40 ls sarja Y15:
1) Jesse Peltomäki KuKu 371, 2) Juha Pennanen KuKu 353, 3) Henri Rutanen YK 352, 4) Mika Laikola KuKu 347, 5) Aleksi Vasu KuKu 345, 6) Raimo Manninen KuKu 316, 7) Samuli Peltokangas KuKu 255.

Ilmapistooli joukkue, sarja Y15:
1) KuKu 1071, 2) KuKu 916.

Ilmapistooli 40 ls sarja N:
1) Ritva Karri KokMAS 377, 2) Katja Liimatainen LehA 366, 3) Mirja Nevansuu KuKu 366, 4) Helene Källi LehA 354, 5) Anne Kallioniemi LehA 351, 6) Helena Peltoniemi IU 350.

Ilmapistooli joukkue, sarja N:
1) LehA 1071.

Ilmapistooli 40 ls sarja N50:
1) Armi Aalto KhjA 313, 2) Sinikka Mursula AlavA 265.

Ilmapistooli 40 ls sarja N20:
1) Mira Nevansuu KuKu 373, 2) Anne Kallioniemi LehA 356, 3) Helene Källi LehA 354.

Ilmapistooli joukkue, sarja N20:
1) LehA 1031.

Ilmapistooli 40 ls sarja N17:
1) Paula Peltoniemi IU 324, 2) Anette Källi LehA 321.

Ilmapistooli 40 ls sarja N15:
1) Jessica Rosenberg IU 318, 2) Anette Källi LehA 300.

Ilmakivääri 60 ls sarja Y:
1) Pekka Saari IMAS 586, 2) Seppo Siukola AlavA 575, 3) Veli Ylinen AlavA 574, 4) Juhana Toikko AlavA 562, 5) Markku Niemi AlavA 562, 6) Juha Alajoki AlavA 560, 7) Timo Vuorinen AlavA 547, 8) Ari Marjakangas HaaAS 540, 9) Rauno Majamäki LappjA 526, 10) Seppo Korpimäki SsA 511.

Ilmakivääri joukkue, sarja Y:
1) AlavA 1697, 2) AlavA 1683.

Ilmakivääri 40 ls sarja Y50:
1) Pekka Herlevi VS-VA 373, 2) Vilho Kokkonen HaaAS 371, 3) Sakari Talvitie AlavA 349, 4) Markku Rintala KuKu 336, 5) Markku Kuhmonen LehA 330, 6) Matti Pynttäri AlavA 293.

Ilmakivääri joukkue, sarja Y50:
1) AlavA 1070, 2) KokMAS 1052, 3) KuKu 943, 4) AlavA 923.

Ilmakivääri 40 ls sarja Y60:
1) Erkki Perälä AlavA 375, 2) Arto Pihlava VS-VA 364, 3) Pekka Vuorenpää KokMAS 357, 4) Armo Lahtonen KokMAS 357, 5) Kalle Luoma KokMAS 338, 6) Jaakko Huhtala AlavA 324, 7) Eero Yli-Rintala KuKu 324.

Ilmakivääri 40 ls sarja Y70:
1) Ruben Nylund VS-VA 318, 2) Martti Pöyhölä ÄSA 308, 3) Aarno Ala-Honkola AlavA 306, 4) Tapani Ruismäki SsA 305, 5) Heimo Keski-Kulju KuKu 283.

Ilmakivääri 60 ls sarja Y20:
1) Ville Rinta-Keturi KhjA 571, 2) Kimmo Laine IMAS 569, 3) Juhana Toikko AlavA 561.

Ilmakivääri 60 ls sarja Y17:
1) Juha Virtanen KhjA 562, 2) Juha Soini JjA 554, 3) Joni Saarenpää AlavA 531, 4) Jari Hemminki KA 523, 5) Ville Kuoppala HSA 514, 6) Tomi Kujanpää HaaAS 428, 7) Miika Hiltunen HaaAS 424.

Ilmakivääri 40 ls sarja Y15:
1) Joni Virtanen KhjA 367, 2) Tero Rantala HSA 365, 3) Joni Ranta KhjA 348, 4) Petteri Penttala IMAS 340, 5) Eero Viitikko KhjA 338, 6) Timo Alatalkkari HSA 333, 7) Jussi Ojala SsA 327, 8) Tuomas Haukkala HSA 324, 9) Jarno Mäkynen HSA 304, 10) Toni Yliketola HSA 296, 11) Tero Jaskari HaaAS 277, 12) Ville Pietilä HaaAs 265.

Ilmakivääri joukkue, sarja Y15:
1) KhjA 1053, 2) HSA 1022, 3) HSA 862.

Ilmakivääri 40 ls sarja N:
1) Paula Kaksonen IMAS 380, 2) Terhi Talja JjA 375, 3) Johanna Saari IMAS 373, 4) Tarja Alajoki AlavA 369.

Ilmakivääri 40 ls sarja N50:
1) Sirpa Sammatti ÄSA 362, 2) Sinikka Mursula AlavA 346.

Ilmakivääri 40 ls sarja N20:
1) Maria Takala HSA 389, 2) Marita Sillanpää LehA 381, 3) Johanna Saari IMAS 376, 4) Paula Kaksonen IMAS 372.

Ilmakivääri joukkue, sarja N20:
1) LehA 1072.

Ilmakivääri 40 ls sarja N17:
1) Paula Peltoniemi IU 369, 2) Minna Saarimäki LehA 363, 3) Henna Takala HSA 350, 4) Veera Lehtomäki HaaAS 350.

Ilmakivääri 40 ls sarja N15:
1) Katja Soini JjA 356, 2) Jenni Viitala HSA 349, 3) Sanna Rantala HSA 346, 4) Elina Lehtomäki HaaAS 331, 5) Satu Luoma HSA 331, 6) Päivi Saarimäki LehA 328, 7) Vilma-Riikka Ojala HaaAS 287, 8) Susanna Ahomäki HSA 262.

Ilmakivääri joukkue, sarja N15:
1) HSA 1026.