SM karsintakilpailu , Orimattila , 07. - 08.02.2004



Ilmakivääri
     Y
1. Henri Häkkinen (595+103,4) 698,4
2. Juha Hirvi (595+101,6) 696,6
3. Mauri Ranta (593+101,4) 694,4 ... suorituksia yhteensä 28
     Y20
1. Henri Lahtinen (582+96,3) 678,3
2. Ville Rinta-Keturi (577+100,6) 677,6
3. Anssi Sinkkonen (576+101,1) 677,1 ... suorituksia yhteensä 10
     Y20 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y17
1. Henri Lahtinen 582
2. Francis Wickström 574
3. Olli Ruokolainen 573 ... suorituksia yhteensä 6
     Y17 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y15
1. Sami Valkama 377
2. Jarkko Sipponen 370
3. Sami Korpela 367 ... suorituksia yhteensä 6
     Y50
1. Eero Forssell 377
2. Alpo Veijalainen 374
3. Kari Hallila 374 ... suorituksia yhteensä 9
     Y50 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y60
1. Silmu Kuisma 376
2. Mikko Puhakka 369
3. Kauko Kaartinen 367 ... suorituksia yhteensä 11
     Y70
1. Antti Tyrväinen 365
2. Kaarlo Simonen 360
3. Veli-Jukka Heliövaara 356 ... suorituksia yhteensä 7
     N
1. Marjo Yli-Kiikka (396+104,3) 500,3
2. Viivi Koivu (395+101,4) 496,4
3. Helena Juppala (390+104,1) 494,1 ... suorituksia yhteensä 14
     N20
1. Noora-Mari Syväluoma (389+101,8) 490,8
2. Pauliina Frilander (387+102,5) 489,5
3. Henna Lahtinen (374+93,1) 467,1 ... suorituksia yhteensä 3
     N17
1. Asta Mustonen 384
2. Noora Etula 379
3. Anne Mustonen 376 ... suorituksia yhteensä 5
     N15
1. Henni Lahtinen 372
2. Taina Ruokolainen 360 ... suorituksia yhteensä 2
     N50
1. Mervi Laito 343 ... suorituksia yhteensä 1

Ilmapistooli
     Y
1. Juha Valjus (577+99,4) 676,4
2. Kai Jahnsson (577+98,4) 675,4
3. Tomi Tiainen (575+95,7) 670,7 ... suorituksia yhteensä 59
     Y joukkueet , ( yhteensä 2 )

     Y20
1. Rami Viljamaa (562+98) 660,0
2. Teijo Kimpimäki (562+96,9) 658,9
3. Jari Sievälä (554+96,8) 650,8 ... suorituksia yhteensä 4
     Y17
1. Kristoffer Ingelin 494
2. Markus Markkanen 493 ... suorituksia yhteensä 2
     Y15
1. Timi Hietala 343
2. Joonas Ranta 317 ... suorituksia yhteensä 2
     Y50
1. Jaakko Savolainen 375
2. Pentti Laihanen 374
3. Mauri Pokkinen 372 ... suorituksia yhteensä 25
     Y50 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y60
1. Eero Lehtinen 376
2. Paavo Palokangas 375
3. Keijo Tapio 370 ... suorituksia yhteensä 18
     Y70
1. Usko Mettiäinen 359
2. Kauno Suurnäkki 353
3. Jaakko Kurki 352 ... suorituksia yhteensä 4
     N
1. Jaana Salo (380+100,6) 480,6
2. Kirsti Kaaro (374+100,1) 474,1
3. Karoliina Keskitalo (377+96,2) 473,2 ... suorituksia yhteensä 15
     N joukkueet , ( yhteensä 2 )

     N20
1. Mira Nevansuu (372+95,3) 467,3
2. Annika Häkkänen (356+87,7) 443,7
3. Anna Strazdina (350+87,2) 437,2 ... suorituksia yhteensä 3
     N17
1. Merja Uotila 358 ... suorituksia yhteensä 1
     N50
1. Tuula Hurskainen 374
2. Leila Semi 342 ... suorituksia yhteensä 2


Updated 8.2.2004 21:28 / DS Ranking System SM karsintakilpailu

SM karsintakilpailu , Orimattila , 07. - 08.02.2004



Ilmakivääri
     Y
1. Henri Häkkinen (595+103,4) 698,4
2. Juha Hirvi (595+101,6) 696,6
3. Mauri Ranta (593+101,4) 694,4 ... suorituksia yhteensä 28

     Y20
1. Henri Lahtinen (582+96,3) 678,3
2. Ville Rinta-Keturi (577+100,6) 677,6
3. Anssi Sinkkonen (576+101,1) 677,1 ... suorituksia yhteensä 10

     Y20 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y17
1. Henri Lahtinen 582
2. Francis Wickström 574
3. Olli Ruokolainen 573 ... suorituksia yhteensä 6

     Y17 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y15
1. Sami Valkama 377
2. Jarkko Sipponen 370
3. Sami Korpela 367 ... suorituksia yhteensä 6

     Y50
1. Eero Forssell 377
2. Alpo Veijalainen 374
3. Kari Hallila 374 ... suorituksia yhteensä 9

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y60
1. Silmu Kuisma 376
2. Mikko Puhakka 369
3. Kauko Kaartinen 367 ... suorituksia yhteensä 11

     Y70
1. Antti Tyrväinen 365
2. Kaarlo Simonen 360
3. Veli-Jukka Heliövaara 356 ... suorituksia yhteensä 7

     N
1. Marjo Yli-Kiikka (396+104,3) 500,3
2. Viivi Koivu (395+101,4) 496,4
3. Helena Juppala (390+104,1) 494,1 ... suorituksia yhteensä 14

     N20
1. Noora-Mari Syväluoma (389+101,8) 490,8
2. Pauliina Frilander (387+102,5) 489,5
3. Henna Lahtinen (374+93,1) 467,1 ... suorituksia yhteensä 3

     N17
1. Asta Mustonen 384
2. Noora Etula 379
3. Anne Mustonen 376 ... suorituksia yhteensä 5

     N15
1. Henni Lahtinen 372
2. Taina Ruokolainen 360 ... suorituksia yhteensä 2

     N50
1. Mervi Laito 343 ... suorituksia yhteensä 1


Ilmapistooli
     Y
1. Juha Valjus (577+99,4) 676,4
2. Kai Jahnsson (577+98,4) 675,4
3. Tomi Tiainen (575+95,7) 670,7 ... suorituksia yhteensä 59

     Y joukkueet , ( yhteensä 2 )

     Y20
1. Rami Viljamaa (562+98) 660,0
2. Teijo Kimpimäki (562+96,9) 658,9
3. Jari Sievälä (554+96,8) 650,8 ... suorituksia yhteensä 4

     Y17
1. Kristoffer Ingelin 494
2. Markus Markkanen 493 ... suorituksia yhteensä 2

     Y15
1. Timi Hietala 343
2. Joonas Ranta 317 ... suorituksia yhteensä 2

     Y50
1. Jaakko Savolainen 375
2. Pentti Laihanen 374
3. Mauri Pokkinen 372 ... suorituksia yhteensä 25

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y60
1. Eero Lehtinen 376
2. Paavo Palokangas 375
3. Keijo Tapio 370 ... suorituksia yhteensä 18

     Y70
1. Usko Mettiäinen 359
2. Kauno Suurnäkki 353
3. Jaakko Kurki 352 ... suorituksia yhteensä 4

     N
1. Jaana Salo (380+100,6) 480,6
2. Kirsti Kaaro (374+100,1) 474,1
3. Karoliina Keskitalo (377+96,2) 473,2 ... suorituksia yhteensä 15

     N joukkueet , ( yhteensä 2 )

     N20
1. Mira Nevansuu (372+95,3) 467,3
2. Annika Häkkänen (356+87,7) 443,7
3. Anna Strazdina (350+87,2) 437,2 ... suorituksia yhteensä 3

     N17
1. Merja Uotila 358 ... suorituksia yhteensä 1

     N50
1. Tuula Hurskainen 374
2. Leila Semi 342 ... suorituksia yhteensä 2



Updated 12.5.2004 20:55 / DS Ranking System