KV. Olympiapistoolikilpailu
2.-3.4.2004
Wiesbaden, Saksa

YLEINEN SARJA TULOKSET JOUKKUEKILPAILU
1. Kuzmin, Afanasij		LAT    98   100  96   294    98   99   99   296     590
2. Degat, Julien		FRA    100  98   98   296    98   99   96   293     589
3. Raicea, Julian		ROM    100  98   96   294    99   99   96   294     588
4. Talvitie, Marko		FIN    100  98   99   297    99   96   94   289     586
5. Klimov, Alexey		RUS    98   98   94   290    99   98   98   295     585
6. Strnad, Martin		CZE    97   98   93   288    100  100  97   297     585
7. Milev, Emil			BUL    98   99   95   292    100  99   94   293     585
8. Tazawa, Shuji		JPN    96   99   96   291    98   96   99   293     584
9. Suter, Toni			SUI    98   98   95   291    98   99   96   293     584
10. Goelden, Marcel		GER    100  97   96   293    98   99   94   291     584
11. Spangenberg, Marco		GER    99   95   97   291    100  98   94   292     583
12. Schumann, Ralf		GER    98   98   90   286    99   99   98   296     582
13. Podhrasky, Martin		CZE    98   100  96   294    96   97   95   288     582
14. Spangenberg, Mario		GER    97   98   96   291    100  96   95   291     582
15. Marty, Nik			SUI    99   98   94   291    100  97   94   291     582
16. Behrend, Martin		GER    98   97   93   288    98   97   98   293     581
17. Llames, Jorge		ESP    98   98   92   288    98   98   97   293     581
18. Poliakov, Serguey		RUS    100  98   91   289    100  96   96   292     581
19. Damerau, Tim		GER    100  96   93   289    99   100  93   292     581
20. Parinov, Alexander		RUS    100  95   98   293    99   98   91   288     581
21. Strömberg, Tuomas		FIN    98   96   96   290    99   94   97   290     580
22. Fiala, Josef		CZE    100  98   92   290    95   99   96   290     580
23. Schmidt, Klaus-Dieter	GER    98   100  92   290    98   97   95   290     580
24. Truelson, Jan		DEN    97   99   96   292    95   97   95   287     579
25. Cambeses, Tomas		ESP    98   96   95   289    99   98   91   288     577
26. Müller, Thomas		GER    100  98   91   289    99   98   90   287     576
27. Nousiainen, Ville		FIN    98   99   94   291    97   95   92   284     575
28. Cazan, Julica		ROM    100  99   93   292    95   98   90   283     575
29. Tuomimaa, Janne		FIN    96   95   91   282    99   99   94   292     574
30. Tchaushev, Sabin		BUL    97   95   94   286    97   95   94   286     572
31. Garnier, Oliver		FRA    100  97   88   285    100  93   94   287     572
32. Federley, Petri		FIN    97   95   88   280    99   94   98   291     571
33. Lauter, Ralf		GER    100  98   95   293    99   94   84   277     570
34. Plais, Sebastian		FRA    97   98   87   282    96   97   93   286     568
35. Düring, Albert		SUI    95   94   90   279    97   96   93   286     565
36. Lavalee, Luc		BEL    95   89   91   275    97   90   92   279     554
37. Shteyman, Dmitri		USA    92   93   85   270    95   96   85   276     546
38. Olds, David			USA    96   93   86   275    97   82   89   268     543
39. Lhevreux, Bernhard		BEL    94   85   78   257    88   89   81   258     515

Y-SARJA JOUKKUETULOKSET
1. GER	Schumann, Ralf		582	Spangenberg, Marco	583	Goelden, Marcel		584   1749
2. CZE	Podhrasky, Martin	582	Strnad, Martin		585	Fiala, Josef		580   1747
3. RUS	Klimov, Alexey		585	Parinov, Alexander	581	Poliakov, Serguey	581   1747
4. FIN	Federley, Petri		571	Strömberg, Tuomas	580	Talvitie, Marko		586   1737
5. FRA	Degat, Julien		589	Garnier, Oliver		572	Plais, Sebastian	568   1729
6. BUL	Kukuchev, Boris		568	Milev, Emil		585	Tchaushev, Sabin	586   1739
7. SUI	Suter, Toni		584	Düring, Albert		565	Marty, Nik		582   1731

JUNIORIT HENKILÖKOHTAISET TULOKSET JOUKKUEKILPAILU
1. Heinen, Dirk			GER    100  98   96   294    99   99   97   295     589
2. Cenadan, Marius		ROM    99   97   97   293    99   100  96   295     588
3. Moses, Torsten		GER    95   98   96   289    100  99   95   294     583
4. Goelden, Tim			GER    98   99   90   287    98   99   94   291     578
5. Cimpoae, Adrian		ROM    98   90   95   283    98   95   94   287     570
6. Wagenitz, Philipp		GER    96   96   90   282    98   96   92   286     568
7. Kukuchev, Boris		BUL    98   92   92   282    98   98   90   286     568
8. Terziev, Petar		BUL    97   97   92   286    94   91   94   279     565
9. Konstandin, Conny		GER    100  94   93   287    96   92   89   277     564
10. Sacaleanu, Vlad		ROM    93   98   80   271    99   96   93   288     559
11. Reitz, Christian		GER    98   99   87   284    96   95   83   274     558
12. Zeman, Roman		CZE    86   94   92   272    96   96   92   284     556

JUNIORIEN JOUKKUETULOKSET
1. GER 1 Heinen, Dirk		589	Reitz, Christian	558	Moses, Torsten		583	1730
2. ROM	 Cimpoae, Adrian	570	Sacaleanu, Vlad		559	Cenadan, Marius		588	1717
3. GER 2 Wagenitz, Philipp	568	Goelden, Tim		578	Konstandin, Conny	564	1710

YLEINEN SARJA HENKILÖKOHTAISET TULOKSET
1. Schumann, Ralf		GER    98   98   100  296    99   98   98   295    591
2. Poliakov, Serguey		RUS    99   99   97   295    98   97   99   294    589
3. Milev, Emil			BUL    98   99   96   293    99   99   98   296    589
4. Damerau, Tim			GER    99   97   95   291    99   97   100  296    587
5. Raicea, Julian		ROM    98   99   98   295    95   100  97   292    587
6. Fiala, Josef			CZE    100  99   95   294    98   100  94   292    586
7. Klimov, Alexey		RUS    97   100  91   288    97   99   100  296    584
8. Cambeses, Tomas		ESP    98   95   96   289    98   98   98   294    583
9. Llames, Jorge		ESP    98   98   95   291    99   96   97   292    583
10. Tazawa, Shuji		JAP    98   98   96   292    97   98   96   291    583
11. Tchaushev, Sabin		BUL    96   99   96   291    97   98   96   291    582
12. Cazan, Julica		ROM    98   96   96   290    98   98   96   292    582
13. Behrend, Martin		GER    97   99   95   291    98   98   95   291    582
14. Strnad, Martin		CZE    98   97   96   291    99   99   93   291    582
15. Marty, Nik			SUI    98   99   95   292    100  98   92   290    582
16. Spirelja, Roman		CRO    97   98   91   286    98   100  97   295    581
17. Müller, Thomas		GER    99   100  91   290    97   99   95   291    581
18. Kuzmin, Afanasij		LAT    97   98   93   288    99   99   95   293    581
19. Lauter, Ralf		GER    99   98   96   293    99   95   94   288    581
20. Podhrasky, Martin		CZE    97   98   96   291    97   98   94   289    580
21. Goelden, Marcel		GER    98   96   91   285    99   98   97   294    579
22. Spangenberg, Marco		GER    97   98   93   288    98   98   95   291    579
23. Degat, Julien		FRA    97   100  89   286    100  97   95   292    578
24. Spangenberg, Mario		GER    97   97   96   290    97   97   94   288    578
25. Talvitie, Marko		FIN    96   96   96   288    100  96   93   289    577
26. Schmidt, Klaus-Dieter	GER    97   97   90   284    98   96   98   292    576
27. Suter, Toni			SUI    96   97   95   288    98   95   95   288    576
28. Düring, Albert		SUI    96   98   93   287    98   95   95   288    575
29. Strömberg, Tuomas		FIN    98   96   94   288    96   95   94   285    573
30. Truelson, Jan		DEN    96   95   95   286    96   96   93   285    571
31. Plais, Sebastian		FRA    98   93   95   286    94   99   92   285    571
32. Broberg, Arnold		SWE    98   98   91   287    97   96   91   284    571
33. Garnier, Oliver		FRA    98   95   90   283    99   99   89   287    570
34. Muff, Guido			SUI    96   93   94   283    95   96   94   285    568
35. Federley, Petri		FIN    97   94   89   280    98   93   96   287    567
36. Parinov, Alexander		RUS    95   98   93   286    99   95   87   281    567
37. Nousiainen, Ville		FIN    96   97   86   279    98   97   92   287    566
38. Tuomimaa, Janne		FIN    99   81   89   269    95   93   94   282    551
39. Olds, David			USA    94   85   78   257    98   96   93   287    544
40. Lhevreux, Bernhard		BEL    83   88   86   257    90   92   85   267    524
41. Stridh, Jan			SWE    85   88   83   256    94   95   74   263    519
42. Lavalee, Luc		BEL    91   86   86   263    87   90   76   253    516
43. Shteyman, Dmitri		USA    88   94   28   210    82   84   86   252    462

YLEINEN SARJA FINAALI
1. Schumann, Ralf	GER	591	10,0	9,4	10,1	9,0	10,2	9,8	10,5	10,0	10,6	9,7	99,3	690,3
2. Poliakov, Serguey	RUS	589	10,2	9,7	10,1	10,0	10,7	10,1	9,0	10,0	10,2	10,0	100,0	689,0
3. Raicea, Julian	ROM	587	10,4	10,4	10,7	10,4	9,3	10,1	10,7	10,0	9,9	10,0	101,9	688,9
4. Milev, Emil		BUL	589	10,6	10,1	9,9	9,4	9,6	9,2	9,1	10,1	10,5	10,2	98,7	687,7
5. Fiala, Josef		CZE	586	10,4	9,6	9,8	10,8	9,6	9,2	9,9	10,3	10,7	9,6	99,9	685,9
6. Damerau, Tim		GER	587	8,6	9,7	9,6	8,8	10,0	10,3	10,3	10,6	10,6	9,3	97,8	684,8

JUNIORIT HENKILÖKOHTAISET TULOKSET
1. Heinen, Dirk			GER    98   100  93   291    98   96   92   286    577
2. Moses, Torsten		GER    96   98   96   290    96   93   96   285    575
3. Cenadan, Marius		ROM    97   99   84   280    100  97   96   293    573
4. Wagenitz, Philipp		GER    96   98   93   287    99   93   93   285    572
5. Sacaleanu, Vlad		ROM    97   96   92   285    95   97   93   285    570
6. Reitz, Christian		GER    97   99   96   292    96   94   88   278    570
7. Goelden, Tim			GER    94   96   90   280    99   95   94   288    568
8. Terziev, Petar		BUL    99   93   93   285    96   94   92   282    567
9. Cimpoae, Adrian		ROM    93   94   94   281    97   97   90   284    565
10. Konstandin, Conny		GER    100  96   91   287    97   94   85   276    563
11. Kukuchev, Boris		BUL    96   97   91   284    99   94   80   273    557
12. Zeman, Roman		CZE    94   94   88   276    94   92   84   270    546

JUNIORIT FINAALI
1. Moses, Torsten	GER	575	8,7	9,0	10,5	10,1	10,4	10,0	9,4	10,1	10,2	9,0	97,4	672,4
2. Wagenitz, Philipp	GER	572	10,1	10,2	9,2	10,2	10,4	10,2	9,8	10,0	10,3	9,8	100,2	672,2
3. Cenadan, Marius	ROM	573	9,9	10,6	9,2	10,0	9,1	10,3	10,0	9,7	10,0	10,3	99,1	672,1
4. Heinen, Dirk		GER	577	10,3	9,1	8,3	9,7	7,0	10,4	10,1	9,6	8,3	8,8	91,6	668,6
5. Sacaleanu, Vlad	ROM	570	10,7	8,8	7,8	10,6	9,0	9,4	10,3	10,4	7,5	9,8	94,3	664,3
6. Reitz, Christian	GER	570	9,8	8,1	10,3	10,7	7,5	8,1	9,9	7,5	9,7	10,7	92,3	662,3