46. Alavuden malja-kilpailut
22.-23.5.2004
Alavus

Pienoiskivääri 60 ls makuulta

Sarja Y
1. Timo Vuorinen 		AlavA	97   97   96   97  100   99	586
2. Seppo Siukola		AlavA	97   97  100   96   97   99	586
3. Christer Eriksson		KokMAS	96   96   95   95   97   93	572
4. Marko Jaakola		KalMY	96   95   94   96   97   93	571
5. Veli Ylinen	 	AlavA	96   96   93   91   94   94	566
6. Markku Niemi	 	AlavA	91   93   96   95   96   93	564

Sarja Y50
1. Hannu Majalahti		ParkA	97   98   98   96   95   95	579
2. Tapio Lehto	 	VU-45	99   92   95   96   95   95	572
3. Jorma Nyrhinen		IlmA	91   93   92   95   92   95	558

Sarja Y60
1. Arto Pihlava	 	VS-VA	97   96   97   94   91   94	569
2. Martti Kalmari		AlavA	92   97   92   93   99   92	565
3. Raimo Tuomela		SSA	97   90   92   95   92   98	564
4. Jaakko Huhtala		AlavA	95   91   95   91   94   97	563
5. Kalevi Suomu	 	IlmA	93   94   87   95   93   90	557

Sarja Y70
1. Aarno Ala-Honkola	AlavA	95   96   94   97   94   97	573
2. Leo Arentti	 	ÄSA	91   94   95   95   94   96	565
3. Tapani Ruismäki		SSA	95   91   92   94   92   89	553
4. Martti Pöyhölä		ÄSA	89   85   96   91   91   91	543

Sarja Y20
1. Juhana Toikko		AlavA	93   87   90   99   92   93	554

Sarja Y17
1. Juha Soini		JjA	95   96   96   96   95   94	576

Sarja N20
1. Marita Sillanpää		LehA	94   96   94   94   93   92	563

Sarja N15  40 ls makuulta
1. Katja Soini		JjA	95   90   97   90		372

Pienoiskivääri 3 x 20 ls

Sarja Y
1. Seppo Siukola		AlavA	97  97   194   87  86   173   91  93   184	551
2. Markku Niemi		AlavA	91  93   184   80  84   164   90  91   181	529
3. Veli Ylinen		AlavA	96  96   192   80  81   161   82  92   174	527

Sarja Y50
1. Tapio Lehto		VU-45	99  92   191   83  85   168   91  88   179	538
2. Hannu Majalahti		ParkA	97  98   195   77  79   156   91  82   173	524   

Sarja Y60
1. Arto Pihlava		VS-VA	97  96   193   76  83   159   83  91   174	526
2. Jaakko Huhtala		AlavA	95  91   186   66  69   135   83  86   167	488

Sarja Y70
1. Aarno Ala-Honkola	AlavA	95  96   191   68  70   138   84  94   178	507
2. Leo Arentti		ÄSA	91  94   185   71  76   147   84  88   172	504
3. Martti Pöyhölä		ÄSA	89  85   174   56  58   114   86  89   175	463

Sarja Y17
1. Juha Soini		JjA	97  96   193   87  84   171   93  86   179	543

Yhteistuloskilpailu Alavuden Seudun Osuuspankin lahjoittamasta kiertopalkinnosta:

1. Seppo Siukola		AlavA		586 + 551 = 1123
2. Juha Soini		JjA		576 + 543 = 1119
3. Tapio Lehto		VU-45		572 + 538 = 1110
4. Hannu Majalahti		ParkA		579 + 524 = 1103
5. Arto Pihlava		VS-VA		569 + 526 = 1095
6. Veli Ylinen		AlavA		566 + 527 = 1093

Seppo Siukola sai kiinnityksen kiertopalkintoon, johon Tapio Lehdolla on yksi kiinnitys.

Pienoispistooli 30 + 30 ls

Sarja Y
1. Per-Erik Gammelgård	NSK	97  96  98   291   96  92  98   286	577
2. Eero Laitila	 	NU	97  95  98   290   94  96  96   286	576
3. Pekka Lahti	 	LSA	92  94  96   282   94  99  86   279	561
4. Risto Manninen		KuKu	90  95  89   274   94  96  94   284 	558
5. Bernt Björkqvist		VS-VA	89  92  92   273   93  93  94   280	553
6. Reijo Rantakangas	LehA	91  88  93   272   88  93  90   271	543
7. Kimmo Paananen	ÄSA	88  85  89   262   91  92  88   271	533

Sarja Y50
1. Eero Hautala		KuKu	89  85  88   262   90  85  80   262	517
2. Tapio Linjala		AlavA	78  84  80   242   83  79  85   247	489

Sarja Y60
1. Jarmo Nyrhinen		IlmA	95  96  95   286   96  94  89   279	565     
2. Jorma Jussila		ÄSA	93  94  92   279   91  96  95   282	561 
3. Timo Suvanto	 	AlavA	85  83  87   255   73  87  89   249	504

Sarja Y70
1. Esko Fält		IlmA	90  94  92   276   86  93  91   270	546

Sarja Y17
1. Juha Viitasaari		KuKu	81  89  88   258   87  95  85   267	525
2. Niko Hautala		KuKu	82  88  84   254   95  90  84   269	523
3. Eino Jaskari		KuKu	75  90  80   245   86  90  84   260	505
4. Ville Hemminki		KuKu	64  57  72   193   67  75  51   193	386

Sarja Y15  20 + 20 ls
1. Mika Laikola		KuKu	83  93   176   94  96   190		366
2. Jesse Peltomäki		KuKu	89  91   180   92  93   185		365
3. Jukka Teikari		KuKu	77  89   166   79  87   166		332
4. Rainer Manninen		KuKu	74  79   153   85  84   169		322
5. Juha Pennanen		KuKu	84  67   151   74  87   161		312
6. Samuli Peltokangas	KuKu	61  76   137   87  78   165		302

Vakiopistooli 3 x 20 ls

Sarja Y
1. Eero Laitila		NU	92  92   184   94  94   188   88  91   179	551 (uusinta 141) 
2. Per-Erik Gammelgård	NSK	99  98   197   88  90   178   83  93   176	551 (uusinta 130)
3. Pekka Lahti		LSA	94  95   189   89  91   180   90  91   181	550 
4. Bernt Björkqvist		VS-VA	94  93   187   87  88   175   86  93   179	541
5. Risto Manninen		KuKu	91  90   181   85  86   171   85  88   173	525

Sarja Y50
1. Tapio Linjala		AlavA	84  88   172   87  71   158   71  70   141	471

Sarja Y60
1. Jarmo Nyrhinen		IlmA	92  94   186   85  87   172   84  79   163	521
2. Jorma Jussila		ÄSA	93  86   179   88  89   177   84  81   165	521 (ei uusinnassa)

Sarja Y70
1. Esko Fält		IlmA	90  92   182   87  85   172   85  83   168	522

Sarja Y17
1. Jesse Peltomäki		KuKu	91  93   184   92  94   186   87  83   170	540
2. Niko Hautala		KuKu	79  79   158   82  86   168   74  82   156	482

Yhteistuloskilpailu Nordea Pankki Suomi Oyj:n lahjoittamasta kiertopalkinnosta:

1. Per-Erik Gammelgård	NSK		577  +  551  =  1128
2. Eero Laitila		NU		576  +  551  =  1127
3. Pekka Lahti		LSA		561  +  550  =  1111
4. Bernt Björkqvist		VS-VA		553  +  541  =  1094
5. Jarmo Nyrhinen		IlmA		565  +  521  =  1086
6. Risto Manninen		KuKu		558  +  525  =  1083

Per-Erik Gammelgård sai kiinnityksen kiertopalkintooon, johon Vesa Lassilalla, Ari Riuttaskorvella,
Thomas Storås´illa ja Eero Laitilalla on kullakin yksi kiinnitys.