Toukokuun kisat
22.-23.5.2004
Oulu


Vakiopistooli sarja Y:
1) Pekka Palmu OMAS 538, 2) Hannu Kantola LA 503.

Vakiopistooli sarja Y50:
1) Kari Frantti TorSA 541, 2) Juhani Hynynen KAMS 535, 3) Aaro Lahtela TorSA 531, 4) Jaakko Salmenkaita TorSA 522, 5) Matti Rotonen TorSA 514, 6) Jorma Hujanen KajA 509, 7) Juhani Pekkala OMAS 504.

Vakiopistooli sarja Y60:
1) Matti Kivistö KokMAS 546, 2) Kalevi Hannula OMAS 529.

Vakiopistooli sarja Y70:
1) Kauko Kantola LA 495, 2) Ossi Pohjola OMAS 457, 3) Lauri Tuovinen OMAS 450.

Pienoiskivääri 60 ls makuu sarja Y:
1) Kyösti Kurvinen KuuA 581, 2) Jari Lehtinen KSA 579, 3) Hannu-Pekka Hummasti KuuA 578, 4) Arto Kansanoja SiMm 542.

Pienoiskivääri 60 ls makuu sarja Y50:
1) Matti Korhonen OMAS 571, 2) Eero Marjakangas KalMY 569.

Pienoiskivääri 60 ls makuu sarja Y60:
1) Kalervo Simi YK 567, 2) Pekka Kähkönen OMAS 566.

Pienoiskivääri 60 ls makuu sarja Y70:
1) Sylvester Jokiaro LA 566, 2) Pentti Tirri LA 513.

Pienoiskivääri 40 ls makuu sarja Y15:
1) Heikki Hiltunen RaaA 326.

Pienoispistooli sarja Y:
1) Pekka Palmu OMAS 568, 2) Rauno Riekki OMAS 550, 3) Hannu Kantola LA 549, 4) Pekka Hummasti KuuA 478.

Pienoispistooli sarja Y50:
1) Juhani Hynynen KAMS 572, 2) Timo Salo OMAS 559, 3) Aaro Lahtela TorSA 559, 4) Kari Frantti TorSA 558, 5) Jorma Hujanen KajA 555, 6) Matti Rotonen TorSA 554, 7) Juhani Pekkala OMAS 548, 8) Jaakko Salmenkaita TorSA 545.

Pienoispistooli sarja Y60:
1) Matti Kivistö KokMAS 553, 2) Kalevi Hannula OMAS 549, 3) Pentti Vaittinen OMAS 520.

Pienoispistooli sarja Y70:
1) Kauko Kantola LA 526, 2) Ossi Pohjola OMAS 509.

Pienoiskivääri 3x20 ls sarja Y:
1) Kyösti Kurvinen KuuA 563, 2) Jari Lehtinen KSA 558, 3) Hannu-Pekka Hummasti KuuA 541.

Pienoiskivääri 3x20 ls sarja Y50:
1) Matti Korhonen OMAS 546.

Pienoiskivääri 3x20 ls sarja Y60:
1) Pekka Kähkönen OMAS 510.

Pienoiskivääri 3x20 ls sarja Y70:
1) Sylvester Jokiaro LA 510, 2) Pentti Tirri LA 449.

Olympiapistooli sarja Y:
1) Pekka Palmu OMAS 546.

Olympiapistooli sarja Y50:
1) Juhani Pekkala OMAS 520.

Vapaapistooli sarja Y:
1) Jari Javarus LA 534, 2) Hannu Ryttäri HaaAS 516, 3) Markku Mattila RaaA 508, 4) Hannu Kantola LA 498, 5) Jouko Siivola LA 496, 6) Pekka Hummasti KuuA 313.

Vapaapistooli sarja Y50:
1) Jaakko Salmenkaita TorSA 504, 2) Juhani Hynynen KAMS 502, 3) Jorma Hujanen KajA 473, 4) Raimo Pajala RaaA 472, 5) Reijo Martin LA 451.

Vapaapistooli sarja Y60:
1) Kalevi Hannula OMAS 491, 2) Mauno Hepokangas LA 487, 3) Väinö Ailasmäki LA 481, 4) Pentti Leino RaaA 468.

Vapaapistooli sarja Y70:
1) Ossi Pohjola OMAS 397.

Isopistooli sarja Y:
1) Antti Jokinen KajA 572, 2) Jari Javarus LA 569, 3) Antti Leinonen KajA 548, 4) Hannu Kantola LA 540, 5) Markku Mattila RaaA 531, 6) Jouko Siivola LA 490.

Isopistooli sarja Y50:
1) Arvo Kuusinen OMAS 558, 2) Timo Salo OMAS 553, 3) Juhani Hynynen KAMS 551, 4) Jorma Hujanen KajA 534, 5) Juhani Pekkala OMAS 513, 6) Reijo Martin LA 504.

Isopistooli sarja Y60:
1) Väinö Ailasmäki LA 548, 2) Kalevi Hannula OMAS 545, 3) Mauno Hepokangas LA 531.

Isopistooli sarja Y70:
1) Kauko Kantola LA 484.

Hirvi kertalaukaukset sarja Y:
1) Arto Luomala KäTa 388, 2) Jari-Pekka Vuoti OMAS 378, 3) Juhani Aho LSA 365, 4) Ville Häyrinen LuhA 363, 5) Vesa-Matti Sallinen K-64 361, 6) Paavo Myllymäki LäSA 357, 7) Asko Weijo LuhA 353, 8) Petri Heikkilä K-64 352, 9) Taneli Hanni OMAS 349, 10) Arto Kansanoja SiMm 333.

Hirvi kertalaukaukset sarja Y20:
1) Hannu-Pekka Hummasti KuuA 368, 2) Henri Piri KRM 354.

Hirvi kertalaukaukset sarja Y50:
1) Onni Joenkaari PosA 359, 2) Antero Rantala OMAS 357, 3) Tapio Jarkko OMAS 329, 4) Toivo Holm RAM 321.

Hirvi kertalaukaukset sarja Y60:
1) Matti Piirto RAM 287.

Hirvi kertalaukaukset sarja Y70:
1) Seppo Visuri OMAS 311, 2) Armas Luomala KäTa 311, 3) Aslak Hautamäki AlavV 290, 4) Kusti Pennanen SiMm 284, 5) Paavo Vilmunen OMAS 247.

Hirvi kertalaukaukset sarja Y17:
1) Tomi-Pekka Heikkilä K-64 308.

Villikarju normaalijuoksut sarja Y:
1) Juha Nieminen LuhA 569, 2) Vesa-Matti Sallinen K-64 565, 3) Juhani Aho LSA 556, 4) Paavo Myllymäki LäSA 556, 5) Jari-Pekka Vuoti OMAS 548, 6) Ville Häyrinen LuhA 545, 7) Asko Weijo LuhA 543, 8) Taneli Hanni OMAS 537, 9) Petri Heikkilä K-64 533, 10) Arto Luomala KäTa 523.

Villikarju normaalijuoksut sarja Y20:
1) Henri Piri KRM 530.

Villikarju normaalijuoksut sarja Y50:
1) Onni Joenkaari PosA 368, 2) Tapio Jarkko OMAS 352, 3) Antero Rantala OMAS 349, 4) Toivo Holm RAM 343.

Villikarju normaalijuoksut sarja Y60:
1) Matti Piirto RAM 324, 2) Kauno Ylitalo OMAS 280, 3) Taisto Pokela OMAS 259.

Villikarju normaalijuoksut sarja Y70:
1) Kusti Pennanen SiMm 298, 2) Aslak Hautamäki AlavV 285, 3) Seppo Visuri OMAS 282, 4) Armas Luomala KäTa 279, 5) Paavo Vilmunen OMAS 265.

Villikarju normaalijuoksut sarja Y17:
1) Tomi-Pekka Heikkilä K-64 550.

Villikarju sekajuoksut sarja Y:
1) Juha Nieminen LuhA 388, 2) Juhani Aho LSA 383, 3) Vesa-Matti Sallinen K-64 380, 4) Jari-Pekka Vuoti OMAS 378, 5) Ville Häyrinen LuhA 372, 6) Asko Weijo LuhA 372, 7) Paavo Myllymäki LäSA 370, 8) Taneli Hanni OMAS 367, 9) Petri Heikkilä K-64 339.

Villikarju sekajuoksut sarja Y20:
1) Henri Piri KRM 359.

Villikarju sekajuoksut sarja Y50:
1) Antero Rantala OMAS 358, 2) Onni Joenkaari PosA 354, 3) Toivo Holm RAM 351.

Villikarju sekajuoksut sarja Y60:
1) Matti Piirto RAM 332.

Villikarju sekajuoksut sarja Y70:
1) Kusti Pennanen SiMm 272.

Villikarju sekajuoksut sarja Y17:
1) Tomi-Pekka Heikkilä K-64 357.