SM-kilpailut, mustaruutiammunta
3.-4.7.2004
Orivesi

Miquelet Veteraanit
1	74	Novari		Raimo		TSA
2	70	Huhta		Lauri		SSG
3	29	Honkonen	Kalervo		OrivA

Miquelet Yleinen
1	91	Viertola		Sakari		SSG
2	87	Mustamäki	Antero		SSG
3	86	Salin		Ari		SSG
4	85	Kiema		Risto		VarkA
5	78	Kivilä		Rauno		TSA
6	69	Aho		Pertti		TSA
7	68	Hautakangas	Tapio		OrivA
8	62	Lindqvist		Albert		SSG
9	24	Hautakangas	Pekka		OrivA

Gustav Adolph ( Miquelet joukkuekisa 3 ampujaa)
1.	SSG ( Mustamäki, Salin, Viertola )		264
2.	TSA ( Aho, Kivilä, Novari )			221
3.	OrivA (Hautakangas T ja P,Honkonen )		121

Maximillian Yleinen
1	79	Salin		Ari		SSG
2	79	Laitinen		Heikki		KAMS
3	72	Aho		Pertti		TSA
4	66	Hautakangas	Tapio		OrivA

Minie Yleinen
1	86	Mustamäki	Antero		SSG
2	85	Lehto		Matti		TSA
3	81	Seppälä		Erkki		SSG
4	80	Hautakangas	Tapio		OrivA
5	79	Kaakkolammi	Eero		LovAs
6	76	Vierikko		Yrjö		OrivA
7	76	Viertola		Sakari		SSG
8	73	Novari		Raimo		TSA
9	70	Kivilä		Rauno		TSA
10	69	Sivula		Mauri		OrivA
11	66	Seppälä		Jukka		OrivA
12	52	Sivula		Ilpo		OrivA
13	25	Niemi		Juha		OrivA

Pauly ( Minie joukkuekisa 3 ampujaa)
1.    	SSG ( Mustamäki, Seppälä, Viertola )    	243
2.    	TSA ( Kivilä, Lehto, Novari )	    		228
3.     	OrivA 1 (Hautakangas, Sivula, Vierikko)	225
4.    	OrivA 2 ( Niemi, Seppälä, Sivula ) 		143

Whitworth Yleinen
1	94	Mustamäki	Antero		SSG
2	92	Halonen		Janita		SSG
3	91	Kaakkolammi	Eero		LovAs
4	91	Näätänen		Reijo		SSG
5	89	Holm		Timo		PjUA
6	87	Sivula		Mauri		OrivA
7	84	Sivula		Ilpo		OrivA
8	76	Hautakangas	Tapio		OrivA
9	76	Niemi		Juha		OrivA
10	67	Ahola		Oiva		HmlUA
11	65	Vierikko		Yrjö		OrivA
12	57	Huhta		Lauri		SSG
13	53	Honkonen	Kalervo		OrivA

Ribgy (Whitworth joukkuekisa 3 ampujaa)
1.	SSG   ( Halonen, Näätänen, Mustamäki )	277
2.	OrivA 1 ( Hautakangas, Sivula I ja M )		247
3.	OrivA 2 ( Honkonen, Niemi, Vierikko )		194

Cominazzo Yleinen
1	85	Karvinen		Veli-Pekka	OrivA
2	84	Ansamaa		Tarmo		TSA
3	83	Ratsula		Veikko		TSA
4	78	Aho		Pertti		TSA
5	73	Lehtonen		Erkki		V-SA
6	67	Jäppinen		Reijo		TSA
7	67	Kataja		Pentti		SaSA

Kuchenreuter Veteraanit
1	92	Sorsa		Aimo		HmlUA
2	87	Kauppinen	Pertti		VarkA
3	87	Jäppinen		Reijo		TSA
4	87	Ahola		Oiva		HmlUA
5	86	Kataja		Pentti		SaSA
6	80	Kilpinen		Taisto		SaSA
7	77	Raukko		Paavo		KSA
8	68	Lattu		Pertti		VarkA

Kuchenreuter Yleinen
1	95	Ratsula		Veikko		TSA
2	94	Jyrä		Hannu		SaSA
3	94	Ansamaa		Tarmo		TSA
4	91	Kiema		Risto		VarkA
5	90	Lehto		Matti		TSA
6	89	Vepsäläinen	Kari		VarkA
7	88	Julkunen		Tapani		RSA
8	86	Lehtonen		Erkki		V-SA
9	85	Ilvonen		Markku		NoSA
10	84	Hynninen		Marko		VarkA
11	84	Lähdeniemi	Erkki		OrivA
12	83	Karvinen		Veli-Pekka	OrivA
13	82	Niskanen		Jouko		VarkA
14	79	Ekman		Marko		TSA
15	77	Karjalainen	Raimo		NOKI
16	72	Siivola		Raimo		NOKI
17	71	Alanko		Erkki		SSG
18	55	Sarpola		Jussi		NOKI

Boutet (Kuchenreuter joukkuekisa 3 ampujaa)
1.	TSA ( Ansamaa, Lehto, Ratsula )		279
2.	VarkA ( Hynninen, Kiema, Vepsäläinen )	264
3.	SaSA ( Jyrä, Kataja, Kilpinen)		260
4.	NOKI ( Karjalainen, Sarpola, Siivola )		204
5.	OrivA (Karvinen, Lähdeniemi )		167

Colt Yleinen
1	94	Ratsula		Veikko		TSA
2	89	Novari		Raimo		TSA
3	82	Lehto		Matti		TSA
4	78	Karvinen		Veli-Pekka	OrivA
5	74	Raukko		Paavo		KSA
6	72	Vuorinen		Mauri		SMY
7	66	Jäppinen		Reijo		TSA

Valkyrie Naiset
1	93	Halonen		Janita		SSG
2	26	Koskinen		Irmeli		TSA

Mariette Veteraanit
1	90	Novari		Raimo		TSA
2	89	Kataja		Pentti		SaSA
3	86	Kauppinen	Pertti		VarkA
4	85	Jäppinen		Reijo		TSA
5	85	Kilpinen		Seppo		OrivA
6	81	Ahola		Oiva		HmlUA
7	79	Honkonen	Kalervo		OrivA
8	68	Raukko		Paavo		KSA
9	53	Kilpinen		Taisto		SaSA

Mariette Yleinen
1	91	Jyrä		Hannu		SaSA
2	89	Julkunen		Tapani		RSA
3	89	Kiema		Risto		VarkA
4	89	Ratsula		Veikko		TSA
5	87	Ansamaa		Tarmo		TSA
6	86	Kujala		Markku		KMA
7	86	Seppälä		Erkki		SSG
8	85	Karvinen		Veli-Pekka	OrivA
9	84	Lehtonen		Erkki		V-SA
10	82	Ryynänen	Timo		PolA
11	82	Ekman		Marko		TSA
12	79	Ilvonen		Markku		NoSA
13	74	Lähdeniemi	Erkki		OrivA
14	74	Aho		Pertti		TSA
15	34	Hautakangas	Pekka		OrivA

Peterlongo (Mariette joukkuekisa 3 ampujaa)
1.	TSA 1 ( Ansamaa, Novari, Ratsula )		266
2.	TSA 2 ( Ekman, Jäppinen, Lehto )		249
3.	OrivA 1 (Karvinen, Kilpinen, Lähdeniemi)	244
4.	SaSA ( Jyrä, Kataja, Kilpinen )		233
5.	OrivA 2 ( Hautakangas, Honkonen )		113

Tanegashima Yleinen
1	93	Novari		Raimo		TSA
2	93	Viertola		Sakari		SSG
3	93	Mustamäki	Antero		SSG
4	83	Jyrä		Hannu		SaSA
5	77	Näätänen		Reijo		SSG
6	70	Karvinen		Veli-Pekka	OrivA

Vetterli Naiset
1	87	Halonen		Janita		SSG
2	69	Koskinen		Irmeli		TSA

Vetterli Veteraanit
1	89	Novari		Raimo		TSA
2	82	Kataja		Pentti		SaSA
3	81	Ahola		Oiva		HmlUA
4	72	Huhta		Lauri		SSG
5	70	Honkonen	Kalervo		OrivA

Vetterli Yleinen
1	93	Salin		Ari		SSG
2	92	Viertola		Sakari		SSG
3	90	Hautakangas	Tapio		OrivA
4	89	Sivula		Mauri		OrivA
5	88	Lehto		Matti		TSA
6	88	Näätänen		Reijo		SSG
7	87	Holm		Timo		PjUA
8	86	Laitinen		Heikki		KAMS
9	86	Hynninen		Marko		VarkA
10	86	Vepsäläinen	Kari		VarkA
11	85	Sivula		Ilpo		OrivA
12	84	Kujala		Markku		KMA
13	83	Vierikko		Yrjö		OrivA
14	83	Seppälä		Erkki		SSG
15	82	Aho		Pertti		TSA
16	80	Mustamäki	Antero		SSG
17	78	Ilvonen		Markku		NoSA
18	77	Jyrä		Hannu		SaSA
19	74	Niemi		Juha		OrivA
20	72	Siivola		Raimo		NOKI
21	71	Niskanen		Jouko		VarkA
22	69	Karjalainen	Raimo		NOKI
23	58	Sarpola		Jussi		NOKI

Pforzheim (Vetterli joukkuekisa 3 ampujaa)
1. 	SSG 1 ( Halonen, Salin, Viertola )		272
2.	OrivA 1 ( Hautakangas, Sivula I ja M )		264
3.	TSA ( Aho, Lehto, Novari )			259
4.	VarkA  (Hynninen, Niskanen, Vepsäläinen)	243
5.	SSG 2 ( Huhta, Näätänen, Mustamäki )	240
6.	OrivA 2 ( Honkonen, Niemi, Vierikko )		227
7.	 NOKI  ( Karjalainen, Sarpola, Siivola )		199

Hizadai Yleinen
1	98	Viertola		Sakari		SSG
2	88	Mustamäki	Antero		SSG
3	88	Novari		Raimo		TSA
4	84	Näätänen		Reijo		SSG
5	84	Jyrä		Hannu		SaSA

Manton Yleinen
1	18	Kivilä		Rauno		TSA
2	13	Novari		Raimo		TSA
3	13	Salin		Ari		SSG
4	5	Vierikko		Yrjö		OrivA
5	4	Hautakangas	Pekka		OrivA

Lorenzoni Yleinen
1	23	Malmikankare	Seppo		SaSA
2	15	Kivilä		Rauno		TSA
3	10	Heinelo		Ilkka		OrivA
4	5	Vierikko		Yrjö		OrivA
5	0	Hautakangas	Pekka		OrivA

Tanzutsu Yleinen
1	87	Jyrä		Hannu		SaSA
2	87	Mustamäki	Antero		SSG
3	81	Ansamaa		Tarmo		TSA
4	76	Ratsula		Veikko		TSA
5	76	Kiema		Risto		VarkA
6	67	Karvinen		Veli-Pekka	OrivA

Remington Yleinen
1	86	Ilvonen		Markku		NoSA
2	86	Kaakkolammi	Eero		LovAs
3	82	Novari		Raimo		TSA
4	81	Karvinen		Veli-Pekka	OrivA
5	81	Laitinen		Heikki		KAMS
6	74	Sivula		Mauri		OrivA
7	73	Laitinen		Antti		KAMS
8	64	Kaakkolammi	Antti		LovAs
9	64	Lindström		Risto		PHA
10	63	Niemi		Juha		OrivA
11	41	Raukko		Paavo		KSA

Smith & Wesson Yleinen
1	92	Jyrä		Hannu		SaSA
2	77	Julkunen		Tapani		RSA
3	77	Kujala		Markku		KMA
4	63	Raukko		Paavo		KSA
5	48	Lähdeniemi	Erkki		OrivA
6	19	Vuorinen		Mauri		SMY

Kokonaisjoukkue tulokset

		OrivA	SSG	SaSA	TSA	VarkA	NOKI
Miquelet	1	5		3
Minie		4	5
Whitworth	4	5
Vetterli	8	11		5	4	1
Kuchenreuter	1		3	7	5	2
Mariette	6		3	12
_________________________________________________________________
Yht		24	26	6	27	9	3