SM-kilpailut, ikämiehet ja nuoret
13-15.8.2004 
Jyväskylä


Olympiapistooli sarja Y17:
1) Niko Hautala KuKu 545, 2) Juha Viitasaari KuKu 535, 3) Eino Jaskari KuKu 523, 4) Mika Laikola KuKu 511, 5) Juha Pennanen KuKu 503, 6) Raimo Manninen KuKu 497, 7) Jukka Teikari KuKu 461, 8) Rainer Manninen KuKu 450, 9) Ville Hemminki KuKu 427, 10) Markus Laikola KuKu 407, 11) Samuli Peltokangas KuKu 305.

Olympiapistooli joukkue, sarja Y17:
1) KuKu 1591, 2) KuKu 1427, 3) KuKu 1216.

Olympiapistooli + finaali sarja Y20:
1) Teijo Kimpimäki JjA 628,8 (542+86,8), 2) Rami Viljamaa TSA 623,1 (530+93,1), 3) Jari Sievälä OrJy 592,0 (511+81).

Olympiapistooli sarja Y50:
1) Kari Lakka KAS 575, 2) Jorma Åsbacka MA 562, 3) Seppo Jortikka HlAS 559, 4) Timo Laurila K-UAS 544, 5) Lars Holmberg HyMAS 543, 6) Pentti Laihanen SA 540, 7) Matti Kauppinen JA 535, 8) Rauno Vuorela LuuA 533, 9) Esa Sihvola KAS 533, 10) Jarmo Nieminen LuuA 530, 11) Tauno Soutua MSA 530, 12) Heikki Riekkola HlAS 516, 13) Erkki Häkkinen LAS 481.

Olympiapistooli joukkue, sarja Y50:
1) KAS 1638, 2) MA 1624, 3) HlAS 1587, 4) LuuA 1577, 5) KSA 1477, 6) RASSI 636.

Olympiapistooli sarja Y60:
1) Kauko Vesanen MA 569, 2) Jaakko Paavola KAS 530, 3) Jaakko Etelävuori LuuA 514, 4) Matti Tulimäki JjA 514, 5) Risto Marjanen KSA 513, 6) Veijo Nousiainen LuuA 506, 7) Esko Koikkalainen JA 506, 8) Tor Prest SkB 506, 9) Harri Hentula MA 493, 10) Pertti Vehanen K-UAS 493, 11) Heikki Yrjänäinen SsA 490, 12) Jorma Jussila ÄSA 486, 13) Paavo Vehkaoja KSA 483, 14) Heino Tolmunen KSA 481, 15) Harri Koski HVA 417, 16) Raimo Häyrinen SMY 372, 17) Risto Visa RASSI 232, 18) Esko Käki A-SA 221, 19) Seppo Aalto HyMAS 217.

Olympiapistooli sarja Y70:
1) Jaakko Kurki HVA 533, 2) Jukka Sävelä SA 515, 3) Pentti Salvos HlAS 512, 4) Matti Ilves JSA 462, 5) Olavi Mäkäräinen KajA 451, 6) Kaj Kangas RASSI 404.

Pienoispistooli sarja Y15:
1) Mika Laikola KuKu 352, 2) Juha Pennanen KuKu 345, 3) Ville Kukkola PAS 344, 4) Joonas Ranta HlAS 339, 5) Pia Juhala MA 336, 6) Arttu Pitkänen NoSA 333, 7) Kristoffer Ingelin RS 329, 8) Ilkka Kilpi NoSA 321, 9) Lauri Kuikka MA 310, 10) Jukka Teikari KuKu 307, 11) Klaus Kurki KkA 297, 12) Samuli Peltokangas KuKu 288, 13) Markus Laikola KuKu 274, 14) Heikki Petäjäniemi KuKu 269, 15) Niko Juhala MA 252.

Pienoispistooli sarja Y17:
1) Tommi Kilpeläinen IU 548, 2) Eino Jaskari KuKu 543, 3) Henri Salmio KkA 535, 4) Juha Viitasaari KuKu 521, 5) Niko Hautala KuKu 515, 6) Ville Hemminki KuKu 384 

Pienoispistooli sarja Y50:
1) Paavo Palokangas OrJy 588, 2) Jorma Åsbacka MA 574, 3) Jorma Laakso K-64 572, 4) Mauri Takamaa OrJy 572, 5) Heino PitkÄkangas HAS 569, 6) Arto Halonen KAMS 569, 7) Erkki Nyg†rd SsA 569, 8) Tapio HÄnninen LA 568, 9) Veikko Ratsula TSA 566, 10) Heikki Lipsanen JuvA 566, 11) Juhani Hynynen KAMS 564, 12) Juhani Öhman TiA 562, 13) Raimo Lusenius LA 562, 14) Reijo Virtanen HyMAS 561, 15) Seppo Virtanen P-HA 560, 16) Pekka Kähkönen TSA 560, 17) Seppo Jortikka HlAS 560, 18) Ismo Mäntysalo V-SA 559, 19) Seppo Hallikainen HAS 559, 20) Matti Saarainen HAS 558, 21) Tapio Kaitila V-SA 558, 22) Pentti Paavilainen P-HA 556, 23) Hannu Hilden RS 556, 24) Pekka Ranua LA 556, 25) Matti Kyllönen KAMS 555, 26) Pentti Laihanen SA 555, 27) Vesa Lassila KokMAS 555, 28) Olavi Kivelä P-HA 555, 29) Mauri Pokkinen OrJy 554, 30) Jaakko Savolainen SMY 554, 31) Vidar Fagerström RS 553, 32) Erkki HÄkkinen LAS 553, 33) Jorma Mecklin JuvA 550, 34) Risto Melaja HyMAS 548, 35) Eero Juntunen KajA 547, 36) Hannu Kosonen JuvA 544, 37) Heikki Mikkonen K-UAS 544, 38) Matti Föhr KAMS 541, 39) Markku Rytkölä IitA 538, 40) Eero Markkanen SMY 537, 41) Matti Kauppinen JA 535, 42) Esko Tähtinen V-SA 534, 43) Rauno Vuorela LuuA 534, 44) Jorma Hujanen KajA 533, 45) Markku Honkonen SMY 526, 46) Matti Rajala P-HA 519, 47) Reijo Martin LA 517.

Pienoispistooli joukkue, sarja Y50:
1) OrJy 1714, 2) HAS 1686(280), 3) LA 1686(271), 4) SSA 1677, 5) KAMS 1674, 6) P-HA 1671, 7) RS 1669, 8) JuvA 1660, 9) HyMAS 1657, 10) V-SA 1651, 11) SMY 1650, 12) KokMAS 1646, 13) TSA 1644, 14) LuuA 1643, 15) TSA 1641, 16) KajA 1623, 17) JA 1618, 18) KSA 1575, 19) HVA 1550.

Pienoispistooli sarja Y60:
1) Paavo L Palokangas OrJy 586, 2) Seppo Mäkinen TSA 578, 3) Bengt Kamis VS-VA 567, 4) Matti Nurminen SMY 564, 5) Olavi Ylistö MY 563, 6) Sakari Paasonen LAS 563, 7) Ulf Fagerström RS 560, 8) Pekka Lindfors SMY 560, 9) Jarmo Nyrhinen IlmA 558, 10) Heikki Yrjänäinen SsA 557, 11) Väinö Ailasmäki LA 556, 12) Jaakko Etelävuori LuuA 555, 13) Juha Komi JA 554, 14) Matti Tulimäki JjA 554, 15) Veijo Nousiainen LuuA 554, 16) Tauno Pihlajamäki SsA 551, 17) Paavo Pohjonen HanA 551, 18) Erkki Karri KokMAS 549, 19) Antti Huhtio HVA 547, 20) Pentti Pöllänen SMY 546, 21) Reijo Hietanen JSA 546, 22) Kalevi Hannula OMAS 545, 23) Pertti Vehanen K-UAS 545, 24) Heino Tolmunen KSA 544, 25) Paavo Tikkanen KAMS 544, 26) Kurt Wallden TSA 543, 27) Matti Kivistö KokMAS 542, 28) Raimo Novari TSA 541, 29) Seppo Kettunen SMAS 541, 30) Risto Marjanen KSA 537, 31) Mauno Hepokangas LA 534, 32) Esko Koikkalainen JA 529, 33) Tauno Peltonen LuhA 525, 34) Antti Laaksonen JSA 517, 35) Raimo Vanninen SMAS 507, 36) Yrjö Mäkelä SodA 504, 37) Erkki Mauno TSA 497, 38) Paavo Vehkaoja KSA 494, 39) Harri Koski HVA 463, 40) Jorma Jussila ÄSA 40 kesk.

Pienoispistooli sarja Y70:
1) Jorma Marjamäki HyMAS 548, 2) Olavi Mäkäräinen KajA 543, 3) Pentti Salvos HlAS 541, 4) Matias Palojärvi SUA 541, 5) Jaakko Kurki HVA 540, 6) Matti Ilves JSA 539, 7) Pekka Olkkonen LuhA 532, 8) Sulevi Salmi YK 529, 9) Usko Mettiäinen SMY 529, 10) Esko Fält IlmA 524, 11) Pertti Kauppinen VarkA 523, 12) Kauko Kantola LA 520, 13) Heikki Eskelinen KAMS 491, 14) Rainer Lith SMY 486.

Urheilupistooli sarja N17:
1) Anette Källi LehA 534.

Urheilupistooli + finaali sarja N20:
1) Anne Kallioniemi LehA 638,2 (542+96,2), 2) Mira Nevansuu KuKu 637,4 (548+89,4), 3) Helene Källi LehA 617,5 (522+95,5).

Urheilupistooli sarja N50:
1) Sirkka Ylistö MY 557, 2) Tuula Hurskainen SA 525, 3) Mirja Aho KokMAS 522, 4) Leila Semi HVA 518, 5) Sinikka Vainikka MA 508, 6) Aira Lith SMY 476.

Urheilupistooli sarja Y20:
1) Rami Viljamaa TSA 582, 2) Teijo Kimpimäki JjA 572, 3) Jaakko Räsänen KA 561, 4) Juhani Lepistö LAS 561, 5) Ville Alanko HlAS 560, 6) Jari Sievälä OrJy 552, 7) Mikael Metsälä TSA 548, 8) Ville Peltoniemi IU 534, 9) Vesa Rankaviita IU 438.

Urheilupistooli joukkueet N20:
1) LehA 1598

Pienoispistooli joukkueet Y17:
1) KuKu 1579

Pienoispistooli joukkueet Y15:
1) KuKu 1004, 2)MA 898, 3) KuKu 831

Vakiopistooli sarja N17:
1) Anette Källi LehA 487.

Vakiopistooli sarja N20:
1) Mira Nevansuu KuKu 538, 2) Helene Källi LehA 519, 3) Anne Kallioniemi LehA 517.

Vakiopistooli joukkueet N20:
1) LehA 1523 JSE

Vakiopistooli sarja N50:
1) Sirkka Ylistö MY 525, 2) Tuula Hurskainen SA 513, 3) Leila Semi HVA 491, 4) Sinikka Vainikka MA 464, 5) Mirja Aho KokMAS 443.

Vakiopistooli sarja Y17:
1) Tommi Kilpeläinen IU 516, 2) Niko Hautala KuKu 508, 3) Ville Kukkola PAS 469, 4) Juha Viitasaari KuKu 467, 5) Mika Laikola KuKu 464, 6) Krsitoffer Ingelin RS 456.

Vakiopistooli sarja Y20:
1) Teijo Kimpimäki JjA 563, 2) Rami Viljamaa TSA 557, 3) Jari Sievälä OrJy 544, 4) Jaakko Räsänen KA 524, 5) Mikael Metsälä TSA 520, 6) Juhani Lepistö LAS 506, 7) Ville Peltoniemi IU 491, 8) Vesa Rankaviita IU 421.

Vakiopistooli sarja Y50:
1) Paavo Palokangas OrJy 566, 2) Ismo Mäntysalo V-SA 555, 3) Tapio Kaitila V-SA 554, 4) Jorma Åsbacka MA 550, 5) Seppo Hallikainen HAS 545, 6) Heino Pitkäkangas HAS 545, 7) Mauri Takamaa OrJy 541, 8) Erkki Nygård SsA 541, 9) Arto Halonen KAMS 541, 10) Pentti Laihanen SA 540, 11) Heikki Lipsanen JuvA 539, 12) Juhani Öhman TiA 538, 13) Seppo Jortikka HlAS 535, 14) Hannu Hilden RS 535, 15) Mauri Pokkinen OrJy 535, 16) Timo Laurila K-UAS 534, 17) Vesa Lassila KokMAS 531, 18) Vidar Fagerstöm RS 531, 19) Pekka Ranua LA 531, 20) Tapio Hänninen LA 530, 21) Seppo Virtanen P-HA 529, 22) Juhani Hynynen KAMS 528, 23) Raimo Lusenius LA 527, 24) Olavi Kivelä P-HA 525, 25) Eero Juntunen KajA 522, 26) Jarmo Nieminen LuuA 521, 27) Jorma Laakso K-64 518, 28) Erkki Häkkinen LAS 517, 29) Rauno Vuorela LuuA 515, 30) Pentti Paavilainen P-HA 514, 31) Veikko Ratsula TSA 513, 32) Kalevi Väisänen HAS 512, 33) Pekka Kähkönen TSA 512, 34) Matti Kauppinen JA 512, 35) Jaakko Savolainen SMY 511, 36) Matti Föhr KAMS 511, 37) Matti Kyllönen KAMS 508, 38) Markku Honkonen SMY 508, 39) Esko Tähtinen V-SA 507, 40) Jorma Mecklin JuvA 496, 41) Jorma Hujanen KajA 490, 42) Matti Saarainen HAS 475, 43) Matti Rajala P-HA 459, 44) Reijo Martin LA 355 kesk.

Vakiopistooli joukkue, sarja Y50:
1) OrJy 1642, 2) V-SA 1616, 3) HAS 1602, 4) LA 1598, 5) TSA 1585, 6) LuuA 1574, 7) KokMAS 1569, 8) P-HA 1568, 9) RS 1563, 10) SMY 1547, 11) TSA 1512, 12) JA 1506, 13) KajA 1485, 14) KSA 1459, 15) HVA 1008.

Vakiopistooli sarja Y60:
1) Paavo L Palokangas OrJy 571, 2) Seppo Mäkinen TSA 564, 3) Jaakko Etelävuori LuuA 544, 4) Väinö Ailasmäki LA 541, 5) Matti Nurminen SMY 538, 6) Matti Kivistö KokMAS 537, 7) Jarmo Nyrhinen IlmA 534, 8) Pekka Lindfors SMY 528, 9) Heikki Yrjänäinen SsA 528, 10) Olavi Ylistö MY 528, 11) Juha Komi JA 527, 12) Antti Huhtio HVA 526, 13) Bengt Kamis VS-VA 525, 14) Kalevi Hannula OMAS 524, 15) Sakari Paasonen LAS 523, 16) Matti Tulimäki JjA 520, 17) Paavo Pohjonen HanA 520, 18) Mauno Hepokangas LA 515, 19) Veijo Nousiainen LuuA 509, 20) Pentti Pöllänen SMY 508, 21) Erkki Mauno TSA 508, 22) Raimo Novari TSA 504, 23) Seppo Kettunen SMAS 504, 24) Erkki Karri KokMAS 501, 25) Teuvo Kiiski IA 501, 26) Risto Marjanen KSA 500, 27) Reijo Hietanen JSA 500, 28) Pertti Vehanen K-UAS 500, 29) Heino Tolmunen KSA 499, 30) Raimo Vanninen SMAS 498, 31) Ulf Fagerström RS 497, 32) Kurt Wallden TSA 496, 33) Jorma Jussila ?SA 475, 34) Antti Laaksonen JSA 473, 35) Pekka Eskola P-HA 471, 36) Esko Koikkalainen JA 467, 37) Harri Koski HVA 465, 38) Paavo Vehkaoja KSA 460, 39) Yrjö Mäkelä SodA 438.

Vakiopistooli sarja Y70:
1) Jukka Sävelä SA 515, 2) Esko Fält IlmA 508, 3) Matti Ilves JSA 507, 4) Matias Palojärvi SUA 498, 5) Usko Mettiäinen SMY 493, 6) Pertti Kauppinen VarkA 490, 7) Pekka Olkkonen LuhA 488, 8) Antti Kontula SMY 483, 9) Kauko Kantola LA 482, 10) Jaakko Kurki HVA 482, 11) Sulevi Salmi YK 478, 12) Olavi Mäkäräinen KajA 473, 13) Heikki Eskelinen KAMS 467, 14) Rainer Lith SMY 464.

Vapaapistooli 60 ls sarja Y17:
1) Juha Viitasaari KuKu 510, 2) Eino Jaskari KuKu 468, 3) Tommi Kilpeläinen IU 460, 4) Niko Hautala KuKu 433.

Vapaapistooli 60 ls joukkue, sarja Y17:
1) KuKu 1411.

Vapaapistooli 60 ls + finaali sarja Y20:
1) Teijo Kimpimäki JjA 599,6 (509+90,6), 2) Jaakko Räsänen KA 590,4 (506+84,4), 3) Ville Alanko HlAS 586,4 (501+85,4), 4) Ville Peltoniemi IU 563,4 (490+73,4).

Vapaapistooli 60 ls sarja Y50:
1) Heikki Lipsanen JuvA 549, 2) Mauri Pokkinen OrJy 537, 3) Jaakko Savolainen SMY 530, 4) Paavo Palokangas OrJy 529, 5) Esko Halla-aho HaaAS 528, 6) Markku Haavisto Rihla 525, 7) Markku Rytkölä IitA 524, 8) Jorma Åsbacka MA 523, 9) Tapio Kaitila V-SA 521, 10) Ismo Mäntysalo V-SA 520, 11) Mauri Takamaa OrJy 518, 12) Juhani Öhman TiA 517, 13) Erkki Nyg†rd SsA 516, 14) Olavi Kivelä P-HA 515, 14) Heino Pitkäkangas HAS 515, 14) Seppo Virtanen P-HA 515, 17) Pekka Siiskonen KeuSA 514, 18) Matti Saarainen HAS 513, 18) Esko Tähtinen V-SA 513, 20) Markku Honkonen SMY 512, 21) Vesa Lassila KokMAS 511, 22) Pentti Laihanen SA 510, 23) Seppo Hallikainen HAS 508, 24) Seppo Mustonen SA 507, 25) Eero Markkanen SMY 503, 25) Matti Rotonen TorSA 503, 27) Hannu Kosonen JuvA 502, 28) Olavi Aarnio LAS 501, 29) Heimo Keskinen ESA 498, 30) Aaro Lahtela TorSA 497, 31) Timo Laurila K-UAS 488, 32) Jorma Mecklin JuvA 486, 33) Heikki Mikkonen K-UAS 484, 34) Jussi Eloranta LAS 481, 35) Reijo Martin LA 475, 36) Erkki Häkkinen LAS 469.

Vapaapistooli 60 ls joukkue, sarja Y50:
1) OrJy 1590, 2) V-SA 1554, 3) SMY 1545, 4) JuvA 1537, 5) HAS 1536, 6) LAS 1504, 7) P-HA 1499, 8) SSA 1486, 9) LA 1460, 10) K-UAS 1449, 11) ESA 1432, 12) KSA 1417.

Vapaapistooli 60 ls sarja Y60:
1) Paavo L Palokangas OrJy 535, 2) Sakari Paasonen LAS 522, 3) Heikki Vanamo RASSI 509, 4) Erkki Karri KokMAS 505, 5) Väinö Ailasmäki LA 504, 6) Antti Huhtio HVA 504, 7) Kalevi Hannula OMAS 503, 8) Risto Kokkonen SMY 502, 9) Paavo Pohjonen HanA 497, 10) Antti Weijo LuhA 496, 11) Heikki Yrjänäinen SsA 494, 12) Esko Käki A-SA 484, 12) Tauno Peltonen LuhA 484, 14) Mauno Hepokangas LA 481, 15) Matti Nurminen SMY 478, 16) Pertti Vehanen K-UAS 477, 17) Tauno Pihlajamäki SsA 476, 18) Heino Tolmunen KSA 474, 19) Matti Arvela P-HA 469, 20) Risto Marjanen KSA 465, 21) Ossi Markku ESA 464, 22) Pentti Kärnä LovAS 455, 23) Raimo Vanninen SMAS 447, 24) Aulis Taberman LovAS 432, 25) Harri Koski HVA 369.

Vapaapistooli 60 ls sarja Y70:
1) Antti Kontula SMY 501, 2) Pertti Kauppinen VarkA 497, 3) Pentti Salvos HlAS 494, 4) Sulevi Salmi YK 479, 5) Eki Tammilehto KSA 478, 6) Matti Ilves JSA 478, 7) Antti Haavisto A-SA 476, 8) Olavi Mäkäräinen KajA 475, 9) Kaj Kangas RASSI 472, 10) Leevi Ryhänen ESA 470, 11) Usko Mettiäinen SMY 461, 12) Rainer Lith SMY 453, 13) Einar Broms SMAS 445, 14) Eino Levonen KeuSA 372.

Isopistooli sarja Y50:
1) Arto Halonen KAMS 570, 2) Ismo Mäntysalo V-SA 563, 3) Heikki Lipsanen JuvA 563, 4) Vidar Fagerström RS 557, 5) Raimo Lusenius LA 557, 6) Matti Kauppinen JA 556, 7) Jorma Mecklin JuvA 556, 8) Hannu Hilden RS 556, 9) Tapio Kaitila V-SA 556, 10) Matti Föhr KAMS 555, 11) Veikko Ratsula TSA 555, 12) Erkki Häkkinen LAS 555, 13) Seppo Virtanen P-HA 555, 14) Mauri Takamaa OrJy 554, 15) Pentti Laihanen SA 552, 16) Juhani Hynynen KAMS 550, 17) Seppo Jortikka HlAS 549, 18) Matti Lappalainen KaA 548, 19) Jorma Hujanen KajA 546, 20) Pekka Kähkönen TSA 544, 21) Jaakko Savolainen SMY 543, 22) Pentti Paavilainen P-HA 540, 23) Heimo Keskinen ESA 539, 24) Heikki Mikkonen K-UAS 536, 25) Tapio Hänninen LA 535, 26) Veijo Ilmavirta K-UAS 533, 27) Mauri Pokkinen OrJy 532, 28) Reijo Martin LA 530, 29) Esko Tähtinen V-SA 529, 30) Kalevi Väisänen HAS 528, 31) Eero Juntunen KajA 527, 32) Pekka Ranua LA 523, 33) Markku Honkonen SMY 520, 34) Martti Heinäaho KaA 519, 35) Matti Rajala P-HA 514, 36) Juhani Öhman TiA 512, 37) Hannu Kosonen JuvA 501, 38) Matti Kyllönen KAMS 405 kesk, 39) Matti Saarainen HAS 131 

Isopistooli sarja Y60:
1) Seppo Mäkinen TSA 570, 2) Paavo L Palokangas OrJy 567, 3) Ulf Fagerström RS 564, 4) Paavo Pohjonen HanA 556, 5) Olavi Ylistö MY 556, 6) Jarmo Nyrhinen IlmA 554, 7) Kalevi Hannula OMAS 553, 8) Väinö Ailasmäki LA 553, 9) Heikki Yrjänäinen SsA 551, 10) Matti Kivistö KokMAS 550, 11) Matti Nurminen SMY 550, 12) Bengt Kamis VS-VA 550, 13) Antti Huhtio HVA 548, 14) Jorma Jussila ÄSA 548, 15) Matti Arvela P-HA 544, 16) Pertti Vehanen K-UAS 544, 17) Sakari Paasonen LAS 544, 18) Esko Koikkalainen JA 541, 19) Pekka Lindfors SMY 540, 20) Kurt Wallden TSA 540, 21) Reijo Hietanen JSA 535, 22) Mauno Hepokangas LA 535, 23) Heino Tolmunen KSA 533, 24) Teuvo Kiiski IA 532, 25) Veijo Nousiainen LuuA 531, 26) Raimo Novari TSA 531, 27) Tauno Peltonen LuhA 528, 28) Juha Komi JA 527, 29) Pentti Pöllänen SMY 525, 30) Tauno Pihlajamäki SsA 522, 31) Erkki Mauno TSA 522, 32) Antti Laaksonen JSA 519, 33) Ari-Ilmari Iisakkala LAS 515, 34) Yrjö Mäkelä SodA 513, 35) Pekka Eskola P-HA 509, 36) Raimo Häyrinen SMY 474, 37) Harri Koski HVA 415.

Isopistooli sarja Y70:
1) Pentti Salvos HlAS 552, 2) Antti Kontula SMY 536, 3) Matti Ilves JSA 536, 4) Jaakko Kurki HVA 533, 5) Usko Mettiäinen YK 525, 9) Pekka Olkkonen LuhA 524, 10) Matias Palojärvi SUA 520, 11) Kauko Kantola LA 510, 12) Heikki Eskelinen KAMS 509, 13) Olavi Mäkäräinen KajA 509, 14) Pertti Kauppinen VarkA 488, 15) Rainer Lith SMY 477.

Isopistooli joukkueet Y50:
1) RS 1677, 2) KAMS 1675, 3)OrJy 1653, 4) TSA 1647, 5) LA 1645, 6)  PHA 1639,7) JA 1624, 8) JuvA 1620, 9)TSA 1615, 10) LAS 1614, 11) K-UAS 1613, 11) SMY 1613,13) LA 1588, 14)KajA 1582, 15) HVA 1496, 16) SA 1082.