Suomen reserviupseeriliiton mestaruuskilpailut
21.-22.8.2004
Kouvola
Pienoispistooli
Sarja D
1. Vänr            Karoliina Keskitalo                                V-S          94 96 98 96 94 99 577 Enn.
Sarja H
1. Ltn             Ari Meinander                                      P-S          97 94 97 98 98 98 582
2. Ltn             Marko Talvitie                                     E-P          90 96 95 99 99 97 576
3. Ylil            Tuomas Strömberg                                   Kymi         90 95 95 98 99 98 575
4. Vänr            Petri Federley                                     Kymi         87 95 96 98 98 96 570
5. Ylil            Juha Virtanen                                      Kymi         90 95 92 98 93 97 565
6. Ltn             Veikko Alanko                                      E-H          93 97 93 92 96 94 565
7. Ylil            Taneli Peltonen                                    HRUP         94 92 95 93 95 95 564
8. Ltn             Tapio Palo-oja                                     Kai          97 94 92 93 95 90 561
9. Ylil            Pertti Kaikkonen                                   Kai          90 90 90 96 96 97 559
10. Ltn             Timo Lotti                                         Uus          95 96 90 91 90 94 556
11. Vänr            Ossi Alastalo                                      Pir          90 92 93 94 93 92 554
Vänr            Asser Vuola                                        ORUP         91 92 90 93 95 93 554
13. Ylil            Heikki Keto                                        Pir          92 91 95 93 90 90 551
Ylil            Juhani Kuntsi                                      Kymi         91 96 93 89 89 93 551
15. Ltn             Raimo Antila                                       E-H          89 94 91 97 82 94 547
Ylil            Juha Parkkinen                                     S-S          88 91 88 93 94 93 547
17. Ylil            Jukka Rangell                                      E-H          85 93 91 94 88 93 544
Ltn             Sami Rantala                                       E-H          90 95 95 90 87 87 544
19. Ylil            Jyrki Ylenius                                      V-S          86 90 85 93 90 88 532
20. Ylil            Tuomo Silvast                                      P-K          87 88 94 85 72 89 515
Sarja H50
1. Ylil            Ari Ukkola                                         P-S          95 92 93 96 99 94 569
2. Kapt            Matti Kauppinen                                    P-K          91 94 95 95 92 95 562
3. Ltn             Seppo Hallikainen                                  Kymi         93 93 97 95 92 91 561
4. Kapt            Reijo Virtanen                                     Uus          93 92 94 89 94 94 556
5. Ltn             Antti Tervola                                      Uus          91 93 98 90 91 93 556
6. Kapt            Timo Laurila                                       Uus          94 84 93 94 92 95 552
7. Ltn             Risto Koskinen                                     HRUP         93 88 92 94 91 93 551
8. Ylil            Tuomo Kuopio                                       V-S          93 93 89 91 89 89 544
9. Kapt            Tapio Laakso                                       S-S          90 85 93 90 91 91 540
10. Ylil            Hannu Maunuksela                                   K-P          87 85 92 90 93 92 539
11. Kapt            Markku Tammi                                       V-S          79 88 89 90 94 89 529
12. Kapt            Teemu Anttila                                      Kymi         89 88 89 76 96 87 525
13. Kapt            Keijo Vatanen                                      Kymi         87 84 93 87 89 78 518
14. Kapt            Rauno Kivijärvi                                    Pir          82 76 80 85 90 86 499
15. Lääkltn         Erkki Nuutinen                                     P-S          85 89 89 75 80 77 495
16. Kapt            Hannu Haapaniemi                                   K-P          77 75 76 75 82 78 463
17. Ltn             Ilkka Karaila                                      Pir          69 80 72 79 75 85 460
Sarja H60
1. Kapt            Markku Nöyränen                                    E-H          91 92 93 96 93 96 561
2. Kapt            Eino Kohvakka                                      HRUP         93 92 93 94 93 95 560
3. Kapt            Jouko Hannola                                      Kymi         94 94 95 95 91 91 560
4. Kapt            Pekka Sysilä                                       P-K          93 92 93 90 97 93 558
5. Ltn             Antti Rantanen                                     Pir          90 88 94 95 95 89 551
6. Ltn             Antti Huhtio                                       HRUP         95 94 91 90 94 85 549
7. Ylil     Sakari Paasonen                                    P-H          92 94 92 91 90 88 547
8. Ylil            Pentti Tomula                                      Pir          92 88 91 93 92 87 543
9. Ylil            Kari Niinivuo                                      V-S          90 92 91 96 81 83 533
10. Ylil            Matti Arvela                                       Pir          91 92 91 87 85 86 532
11. Kapt            Seppo Laitakari                                    HRUP         90 84 86 86 92 92 530
Maj             Erkki Mauno                                        V-S          92 86 92 89 89 82 530
13. Kapt            Seppo Paakki                                       E-P          90 82 91 88 88 85 524
14. Ylil            Esko Koikkalainen                                  P-K          82 81 89 82 89 89 512
15. Kapt            Veikko Seppä                                       E-H          88 87 84 79 86 87 511
16. Ltn             Matti Viikilä                                      V-S          79 81 84 79 89 93 505
17. Kapt            Kalevi Leppäviita                                  Kymi         81 87 80 72 83 79 482
Ltn             Martti Rekola                                      E-H          86 83 82 77 76 78 482
Sarja H70
1. Ev              Matti Haapalinna                                   E-H          90 93 96 94 95 91 559 Siv. Enn.
2. Ylil            Olavi Mäkäräinen                                   Kai          83 91 95 89 96 91 545
3. Ylil            Kauno Suurnäkki                                    Kymi         90 90 84 94 92 89 539
4. Kapt            Esko Fält                                          E-P          89 88 91 83 87 91 529
5. Ylil            Jaakko Kurki                                       HRUP         91 83 88 86 92 89 529
6. Ltn             Rolf Stenbäck                                      Uus          82 87 89 85 88 88 519
7. Kapt            Keijo Salonen                                      Kymi         85 83 86 81 84 90 509
8. Evl             Päivö Itkonen                                      Kymi         84 92 87 89 70 68 490
9. Kapt            Pertti Lasikari                                    Sata         70 71 77 84 81 83 466
Pienoispistooli, joukkueet
Sarja H
1. Kymenlaakson RU-piiri 2261
     Ylil Tuomas Strömberg 575, Vänr Petri Federley 570, Ylil Juha Virtanen 565, Ylil Juhani Kuntsi 551
2. Uudenmaan RU-piiri 2220
     Ltn Antti Tervola 556, Ltn Timo Lotti 556, Kapt Reijo Virtanen 556, Kapt Timo Laurila 552
3. Etelä-Hämeen RU-piiri 2200
     Ltn Veikko Alanko 565, Ltn Raimo Antila 547, Ylil Jukka Rangell 544, Ltn Sami Rantala 544
4. Varsinais-Suomen RU-piiri 2186
     Vänr Karoliina Keskitalo 577, Ylil Tuomo Kuopio 544, Ylil Kari Niinivuo 533, Ylil Jyrki Ylenius 532
5. Pohjois-Karjalan RU-piiri 2147
     Kapt Matti Kauppinen 562, Kapt Pekka Sysilä 558, Ylil Tuomo Silvast 515, Ylil Esko Koikkalainen 512
Sarja H50
1. Helsingin RU-piiri 2190
     Kapt Eino Kohvakka 560, Ltn Risto Koskinen 551, Ltn Antti Huhtio 549, Kapt Seppo Laitakari 530
2. Kymenlaakson RU-piiri 2185
     Ltn Seppo Hallikainen 561, Kapt Jouko Hannola 560, Ylil Kauno Suurnäkki 539, Kapt Teemu Anttila 525
3. Pirkanmaan RU-piiri 2125
     Ltn Antti Rantanen 551, Ylil Pentti Tomula 543, Ylil Matti Arvela 532, Kapt Rauno Kivijärvi 499
4. Etelä-Hämeen RU-piiri 2113
     Kapt Markku Nöyränen 561, Ev Matti Haapalinna 559, Kapt Veikko Seppä 511, Ltn Martti Rekola 482
Pistooli pika-ammunta
Sarja D
1. Vänr            Karoliina Keskitalo                                V-S          85 85 91 88 78 84 511 Enn.
Sarja H
1. Ltn             Marko Talvitie                                     E-P          100 99 99 98 98 98 592
2. Ylil            Tuomas Strömberg                                   Kymi         99 99 97 99 91 95 580
3. Vänr            Petri Federley                                     Kymi         99 98 96 99 88 98 578
4. Ltn             Veikko Alanko                                      E-H          96 98 96 91 92 97 570
5. Ltn             Timo Lotti                                         Uus          98 95 94 94 90 93 564
6. Ylil            Juha Parkkinen                                     S-S          94 91 90 96 92 95 558
7. Ylil            Juhani Kuntsi                                      Kymi         94 94 95 97 83 92 555
8. Ylil            Taneli Peltonen                                    HRUP         90 96 96 94 90 89 555
9. Ltn             Raimo Antila                                       E-H          93 94 93 91 91 92 554
10. Ylil            Juha Virtanen                                      Kymi         88 96 94 91 92 91 552
11. Ltn             Tapio Palo-oja                                     Kai          92 94 94 94 90 87 551
12. Ylil            Pertti Kaikkonen                                   Kai          91 93 95 94 83 93 549
13. Vänr            Asser Vuola                                        ORUP         93 96 85 95 89 90 548
14. Vänr            Ossi Alastalo                                      Pir          92 92 94 92 88 89 547
15. Ylil            Heikki Keto                                        Pir          93 94 81 93 82 90 533
16. Ylil            Jukka Rangell                                      E-H          84 93 87 86 84 88 522
17. Ltn             Sami Rantala                                       E-H          88 87 83 84 90 89 521
18. Ylil            Jyrki Ylenius                                      V-S          87 83 80 84 83 88 505
19. Ylil            Tuomo Silvast                                      P-K          86 85 74 73 83 63 464
Sarja H50
1. Ylil            Ari Ukkola                                         P-S          96 98 92 92 89 95 562
2. Kapt            Reijo Virtanen                                     Uus          90 94 91 97 96 92 560
3. Kapt            Matti Kauppinen                                    P-K          96 91 93 92 90 95 557
4. Kapt            Timo Laurila                                       Uus          92 82 96 92 95 97 554
5. Ltn             Seppo Hallikainen                                  Kymi         91 96 95 94 82 93 551
6. Kapt            Markku Tammi                                       V-S          93 91 92 84 85 92 537
7. Ltn             Risto Koskinen                                     HRUP         91 91 86 81 95 90 534
8. Kapt            Tapio Laakso                                       S-S          84 94 90 86 87 92 533
9. Ltn             Antti Tervola                                      Uus          88 93 93 83 91 84 532
10. Ylil            Tuomo Kuopio                                       V-S          85 91 91 90 84 83 524
11. Ylil            Hannu Maunuksela                                   K-P          88 92 93 93 74 81 521
12. Kapt            Keijo Vatanen                                      Kymi         91 82 88 87 79 92 519
13. Lääkltn         Erkki Nuutinen                                     P-S          88 85 89 91 85 68 506
14. Kapt            Teemu Anttila                                      Kymi         77 78 87 89 87 85 503
15. Kapt            Rauno Kivijärvi                                    Pir          63 88 80 84 76 84 475
16. Kapt            Hannu Haapaniemi                                   K-P          73 59 73 83 80 73 441
17. Ltn             Ilkka Karaila                                      Pir          78 74 71 81 71 53 428
Sarja H60
1. Kapt            Pekka Sysilä                                       P-K          97 91 90 97 91 94 560
2. Ltn             Antti Rantanen                                     Pir          91 93 96 94 89 91 554
3. Kapt            Jouko Hannola                                      Kymi         94 95 89 93 90 89 550
4. Kapt            Seppo Paakki                                       E-P          94 92 90 94 92 85 547
5. Kapt            Markku Nöyränen                                    E-H          94 91 91 94 90 83 543
6. Ylil            Pentti Tomula                                      Pir          92 90 78 94 92 95 541
7. Ylil            Kari Tuura                                         E-H          89 91 92 86 91 88 537
8. Ylil            Esko Koikkalainen                                  P-K          83 90 90 88 90 84 525
9. Maj             Erkki Mauno                                        V-S          89 89 81 89 88 82 518
10. Kapt            Seppo Laitakari                                    HRUP         85 84 88 91 86 82 516
11. Ylil            Matti Arvela                                       Pir          93 86 87 88 77 84 515
12. Kapt            Eino Kohvakka                                      HRUP         87 82 86 87 84 87 513
13. Ltn             Antti Huhtio                                       HRUP         86 92 88 86 72 88 512
14. Ylil            Sakari Paasonen                                    P-H          81 87 83 81 86 87 505
15. Kapt            Veikko Seppä                                       E-H          84 90 89 81 77 80 501
16. Ylil            Kari Niinivuo                                      V-S          84 86 80 83 86 79 498
17. Ltn             Matti Viikilä                                      V-S          74 80 85 77 90 85 491
18. Ltn             Martti Rekola                                      E-H          70 86 87 76 86 82 487
19. Kapt            Esa Savioja                                        V-S          81 68 75 84 88 82 478
Sarja H70
1. Ylil            Jaakko Kurki                                       HRUP         87 90 92 90 80 95 534
2. Ev              Matti Haapalinna                                   E-H          90 85 83 89 90 88 525
3. Ylil            Kauno Suurnäkki                                    Kymi         84 93 88 90 79 83 517
4. Kapt            Esko Fält                                          E-P          87 92 85 86 83 82 515
5. Ylil            Olavi Mäkäräinen                                   Kai          91 93 85 88 79 74 510
6. Kapt            Pertti Lasikari                                    Sata         83 86 85 76 80 73 483
7. Ltn             Rolf Stenbäck                                      Uus          83 88 73 71 83 71 469
8. Kapt            Keijo Salonen                                      Kymi         83 87 54 224 Kesk.         
Pistooli pika-ammunta, joukkueet
Sarja H
1. Kymenlaakson RU-piiri 2265
     Ylil Tuomas Strömberg 580, Vänr Petri Federley 578, Ylil Juhani Kuntsi 555, Ylil Juha Virtanen 552
2. Uudenmaan RU-piiri 2210
     Ltn Timo Lotti 564, Kapt Reijo Virtanen 560, Kapt Timo Laurila 554, Ltn Antti Tervola 532
3. Etelä-Hämeen RU-piiri 2183
     Ltn Veikko Alanko 570, Ltn Raimo Antila 554, Ylil Kari Tuura 537, Ylil Jukka Rangell 522
4. Pohjois-Karjalan RU-piiri 2106
     Kapt Pekka Sysilä 560, Kapt Matti Kauppinen 557, Ylil Esko Koikkalainen 525, Ylil Tuomo Silvast 464
5. Varsinais-Suomen RU-piiri 2077
     Kapt Markku Tammi 537, Ylil Tuomo Kuopio 524, Vänr Karoliina Keskitalo 511, Ylil Jyrki Ylenius 505
Sarja H50
1. Kymenlaakson RU-piiri 2137
     Ltn Seppo Hallikainen 551, Kapt Jouko Hannola 550, Kapt Keijo Vatanen 519, Ylil Kauno Suurnäkki 517
2. Helsingin RU-piiri 2097
     Ylil Jaakko Kurki 534, Ltn Risto Koskinen 534, Kapt Seppo Laitakari 516, Kapt Eino Kohvakka 513
3. Pirkanmaan RU-piiri 2085
     Ltn Antti Rantanen 554, Ylil Pentti Tomula 541, Ylil Matti Arvela 515, Kapt Rauno Kivijärvi 475
4. Etelä-Hämeen RU-piiri 2056
     Kapt Markku Nöyränen 543, Ev Matti Haapalinna 525, Kapt Veikko Seppä 501, Ltn Martti Rekola 487
Isopistooli
Sarja H
1. Ltn             Tapio Palo-oja                                     Kai          96 97 95 94 92 96 570
2. Ltn             Marko Talvitie                                     E-P          97 86 96 98 98 94 569
3. Ylil            Juhani Kuntsi                                      Kymi         92 92 92 95 96 97 564
4. Ylil            Tuomas Strömberg                                   Kymi         88 92 87 97 97 96 557
5. Ylil            Heikki Keto                                        Pir          90 93 96 92 88 93 552
6. Ylil            Juha Virtanen                                      Kymi         84 92 92 96 95 92 551
7. Ylil            Pertti Kaikkonen                                   Kai          91 91 90 91 93 94 550
8. Ltn             Raimo Antila                                       E-H          90 93 92 88 92 89 544
9. Ylil            Juha Parkkinen                                     S-S          92 88 89 89 94 90 542
10. Vänr            Petri Federley                                     Kymi         85 82 85 93 96 97 538
11. Ltn             Sami Rantala                                       E-H          92 95 91 80 87 85 530
12. Ylil            Jyrki Ylenius                                      V-S          88 87 91 91 91 81 529
13. Ylil            Tuomo Silvast                                      P-K          92 83 87 71 75 66 474
Sarja H50
1. Ylil            Ari Ukkola                                         P-S          91 95 90 92 92 91 551
2. Ylil            Tuomo Kuopio                                       V-S          89 94 94 87 89 89 542
3. Kapt            Matti Kauppinen                                    P-K          86 89 91 86 95 94 541
4. Ltn             Kalevi Väisänen                                    Kymi         93 88 83 87 92 95 538
5. Kapt            Teemu Anttila                                      Kymi         89 93 87 80 93 95 537
6. Ltn             Risto Koskinen                                     HRUP         92 94 87 90 76 93 532
7. Ltn             Seppo Hallikainen                                  Kymi         95 87 91 88 80 91 532
8. Ylil            Hannu Maunuksela                                   K-P          87 85 89 86 93 85 525
9. Kapt            Keijo Vatanen                                      Kymi         87 85 85 84 88 84 513
10. Kapt            Markku Tammi                                       V-S          90 87 89 84 90 73 513
11. Lääkltn         Erkki Nuutinen                                     P-S          83 89 91 84 85 77 509
12. Ltn             Hannu Strömmer                                     HRUP         81 81 89 79 86 86 502
13. Kapt            Rauno Kivijärvi                                    Pir          79 80 89 81 77 82 488
14. Kapt            Hannu Haapaniemi                                   K-P          83 73 79 74 69 81 459
15. Kapt            Eino Mehtälä                                       K-P          75 80 79 61 73 78 446
16. Ltn             Ilkka Karaila                                      Pir          89 79 75 56 66 76 441
Sarja H60
1. Kapt            Jouko Hannola                                      Kymi         95 92 92 97 94 96 566
2. Kapt            Pekka Sysilä                                       P-K          92 87 90 93 96 91 549
3. Ltn             Antti Rantanen                                     Pir          91 93 90 91 89 94 548
4. Ltn             Antti Huhtio                                       HRUP         91 95 90 90 89 91 546
5. Ylil            Sakari Paasonen                                    P-H          91 98 94 85 94 84 546
6. Kapt            Markku Nöyränen                                    E-H          91 94 87 90 94 89 545
7. Ylil            Kari Niinivuo                                      V-S          91 90 86 94 93 87 541
8. Ylil            Matti Arvela                                       Pir          90 93 92 89 90 87 541
9. Kapt            Eino Kohvakka                                      HRUP         82 93 93 89 92 91 540
10. Maj             Erkki Mauno                                        V-S          84 88 93 94 87 91 537
11. Kapt            Seppo Paakki                                       E-P          84 92 86 80 92 95 529
12. Ylil            Esko Koikkalainen                                  P-K          87 82 86 86 86 89 516
Ltn             Matti Viikilä                                      V-S          80 85 93 87 85 86 516
14. Kapt            Veikko Seppä                                       E-H          82 87 95 87 70 77 498
15. Ltn             Raimo Palomäki                                     K-P          77 63 77 86 84 83 470
16. Ltn             Martti Rekola                                      E-H          76 81 82 71 77 79 466
17. Kapt            Kalevi Leppäviita                                  Kymi         79 80 84 45 73 58 419
Sarja H70
1. Ev              Matti Haapalinna                                   E-H          90 93 89 91 86 89 538
2. Ylil            Kauno Suurnäkki                                    Kymi         89 87 88 89 92 91 536 133
3. Ylil            Jaakko Kurki                                       HRUP         85 91 89 88 93 90 536 128
4. Ylil            Olavi Mäkäräinen                                   Kai          93 93 90 80 93 86 535
5. Kapt            Esko Fält                                          E-P          86 91 79 90 88 81 515
6. Evl             Päivö Itkonen                                      Kymi         93 88 94 80 78 65 498
7. Kapt            Pertti Lasikari                                    Sata         86 80 86 84 74 83 493
8. Kapt            Keijo Salonen                                      Kymi         80 73 84 69 74 80 460
Isopistooli, joukkueet
Sarja H
1. Kymenlaakson RU-piiri 2238
     Kapt Jouko Hannola 566, Ylil Juhani Kuntsi 564, Ylil Tuomas Strömberg 557, Ylil Juha Virtanen 551
2. Etelä-Hämeen RU-piiri 2157
     Kapt Markku Nöyränen 545, Ltn Raimo Antila 544, Ev Matti Haapalinna 538, Ltn Sami Rantala 530
3. Pohjois-Karjalan RU-piiri 2080
     Kapt Pekka Sysilä 549, Kapt Matti Kauppinen 541, Ylil Esko Koikkalainen 516, Ylil Tuomo Silvast 474
Sarja H50
1. Helsingin RU-piiri 2154
     Ltn Antti Huhtio 546, Kapt Eino Kohvakka 540, Ylil Jaakko Kurki 536, Ltn Risto Koskinen 532
2. Kymenlaakson RU-piiri 2143
     Ltn Kalevi Väisänen 538, Kapt Teemu Anttila 537, Ylil Kauno Suurnäkki 536, Ltn Seppo Hallikainen 532
3. Varsinais-Suomen RU-piiri 2136
     Ylil Tuomo Kuopio 542, Ylil Kari Niinivuo 541, Maj Erkki Mauno 537, Ltn Matti Viikilä 516
4. Pirkanmaan RU-piiri 2018
     Ltn Antti Rantanen 548, Ylil Matti Arvela 541, Kapt Rauno Kivijärvi 488, Ltn Ilkka Karaila 441
Pienoiskivääri 60 ls makuu, sarja H
1. Vänr            Antti Puhakka                                      Kymi         100 96 97 100 99 99 591
2. Vänr            Erkki Kallio                                       Uus          98 97 99 98 98 98 588
3. Ltn             Jarmo Järvelä                                      P-H          98 99 97 99 98 97 588
4. Ltn             Jouko Forsten                                      Sata         96 98 98 98 96 98 584
5. Ylil            Olli Saxlin                                        Pir          96 95 95 98 95 89 568
6. Vänr            Jouni Rissanen                                     E-H          91 94 93 92 97 96 563
7. Ltn             Juha Kortesalmi                                    E-H          93 95 91 94 89 91 553
Pienoiskivääri 60 ls makuu, sarja H50
1. Ltn             Jouko Forsten                                      Sata         94 99 97 99 99 99 587
2. Ylil            Seppo Ahokas                                       V-S          97 95 96 93 98 96 575
3. Ylil            Sakari Ahola                                       Kymi         97 96 96 94 96 95 574
4. Ltn             Jorma Koski                                        V-S          95 96 99 92 95 94 571
5. Ylil            Timo Mäntynen                                      E-H          93 89 96 92 92 93 555
6. Ylil            Heikki Rantanen                                    E-H          91 89 89 87 91 88 535
7. Lääkltn         Pentti Kosonen                                     Uus          87 93 87 89 88 88 532
8. Ylil            Pekka Töytäri                                      Kymi         88 89 86 89 86 88 526
Pienoiskivääri 60 ls makuu, sarja H60
1. Ltn             Osmo Arasalo                                       Pir          94 100 97 98 98 96 583
2. Ylil            Jussi Ruohonen                                     HRUP         95 98 98 95 94 97 577
3. Kapt            Esa Savioja                                        V-S          96 97 95 94 99 95 576
4. Vänr            Johan Elfving                                      V-S          97 93 96 96 95 97 574
5. Kapt            Tauno Lindström                                    P-H          95 96 96 94 95 92 568
6. Kapt            Alpo Hakala                                        K-P          94 97 97 90 92 92 562
7. Ltn             Kauko Luojus                                       V-S          93 92 90 93 92 94 554
8. Ltn             Veikko Hostikka                                    Kymi         91 88 91 87 90 92 539
9. Ylil            Kari Tuura                                         E-H          90 87 95 89 89 85 535
Pienoiskivääri 60 ls makuu, sarja H70
1. Kaptl           Heimo Kohijoki                                     HRUP         98 97 98 96 97 94 580
2. Teknkapt       Sylvester Jokiaro                                  Lappi        98 95 96 98 97 94 578
3. Ylil            Leo Arentti                                        E-P          95 96 95 95 92 97 570
4. Ylil            Aarno Ala-Honkola                                  E-P          93 97 97 94 95 94 570
5. Ltn             Jaakko Luotonen                                    Pir          96 91 92 96 92 95 562
6. Ylil            Mauri Ihattula                                     V-S          91 95 90 91 97 93 557
7. Ylil            Jussi Peräinen                                     Pir          80 94 93 95 95 93 550
8. Kapt            Veli-Jukka Heliövaara                              Pir          87 95 91 91 93 91 548
Pienoiskivääri 3*20 ls, sarja H
1. Vänr            Antti Puhakka                                      Kymi         97 98 92 92 96 94 569
2. Ltn             Jarmo Järvelä                                      P-H          98 98 90 89 97 95 567
3. Vänr            Erkki Kallio                                       Uus          97 97 88 91 95 93 561
4. Vänr            Jouni Rissanen                                     E-H          95 92 86 86 96 87 542
5. Ylil            Olli Saxlin                                        Pir          90 94 65 67 81 88 485
6. Ltn             Juha Kortesalmi                                    E-H          94 94 56 62 73 78 457
Pienoiskivääri 3*20 ls, sarja H50
1. Ylil            Seppo Ahokas                                       V-S          96 97 84 85 85 90 537
2. Ltn             Jorma Koski                                        V-S          93 96 84 70 85 91 519
3. Ylil            Sakari Ahola                                       Kymi         93 96 71 74 90 92 516
4. Ylil            Timo Mäntynen                                      E-H          94 91 75 74 93 89 516
5. Ylil            Pekka Töytäri                                      Kymi         95 92 75 81 81 86 510
6. Ylil            Heikki Rantanen                                    E-H          90 93 73 77 74 77 484
7. Lääkltn         Pentti Kosonen                                     Uus          75 91 59 59 79 83 446
Pienoiskivääri 3*20 ls, sarja H60
1. Ylil            Jussi Ruohonen                                     HRUP         95 96 83 71 94 94 533
2. Maj             Osmo Ristolainen                                   Kymi         92 95 82 81 93 89 532
3. Vänr            Johan Elfving                                      V-S          93 95 81 80 90 90 529
4. Kapt            Tauno Lindström                                    P-H          97 96 72 75 82 90 512
5. Kapt            Alpo Hakala                                        K-P          94 94 74 70 92 88 512
6. Ylil            Kari Tuura                                         E-H          95 87 81 87 84 76 510
7. Ltn             Kauko Luojus                                       V-S          91 90 66 78 85 90 500
8. Ltn             Veikko Hostikka                                    Kymi         91 90 60 60 74 88 463
9. Ltn             Antti Rantanen                                     Pir          94 90 49 61 80 62 436
Pienoiskivääri 3*20 ls, sarja H70
1. Kaptl           Heimo Kohijoki                                     HRUP         98 95 84 74 93 95 539
2. Teknkapt       Sylvester Jokiaro                                  Lappi        98 96 68 91 89 87 529
3. Ylil            Mauri Ihattula                                     V-S          93 92 83 80 85 90 523
4. Ylil            Leo Arentti                                        E-P          95 97 72 77 86 90 517
5. Ltn             Jaakko Luotonen                                    Pir          95 92 60 79 91 88 505
6. Kapt            Veli-Jukka Heliövaara                              Pir          89 88 72 73 80 85 487
7. Ylil            Aarno Ala-Honkola                                  E-P          93 93 70 58 87 84 485
8. Ylil            Jussi Peräinen                                     Pir          91 93 61 65 82 80 472
Kenttäammunta 10+10 ls, sarja H
1. Vänr            Erkki Kallio                                       Uus          94 76 170
2. Ltn             Jarmo Järvelä                                      P-H          93 72 165
3. Ylil            Heimo Konttinen                                    P-S          88 73 161
4. Ltn             Juha Väätäinen                                     P-S          92 69 161
5. Vänr            Jouni Rissanen                                     E-H          85 75 160
6. Ltn             Juha Kortesalmi                                    E-H          93 64 157
7. Ltn             Pekka Putkonen                                     P-S          84 48 132
Kenttäammunta 10+10 ls, sarja H50
1. Ylil            Seppo Ahokas                                       V-S          84 81 165
2. Ylil            Sakari Ahola                                       Kymi         94 70 164
3. Ylil            Heikki Rantanen                                    E-H          84 66 150
4. Ylil            Erkki Kauppi                                       E-H          91 54 145
5. Ylil            Pekka Töytäri                                      Kymi         77 62 139
6. Ylil            Tuomo Kuopio                                       V-S          82 56 138
7. Ylil            Timo Mäntynen                                      E-H          85 44 129
8. Kapt            Eino Mehtälä                                       K-P          81 23 104
9. Lääkltn         Pentti Kosonen                                     Uus          44 52 96
10. Ylil            Mauri Rasi                                         E-K          11 12 23
Kenttäammunta 10+10 ls, sarja H60
1. Ylil            Kari Tuura                                         E-H          90 67 157
2. Kapt            Tauno Lindström                                    P-H          90 64 154
3. Ltn             Antti Rantanen                                     Pir          92 50 142
4. Kapt            Esa Savioja                                        V-S          90 37 127
5. Maj             Veli Muhonen                                       Kymi         67 56 123
6. Ltn             Kauko Luojus                                       V-S          88 34 122
7. Ltn             Veikko Hostikka                                    Kymi         82 31 113
8. Kapt            Alpo Hakala                                        K-P          87 16 103
9. Ltn             Raimo Palomäki                                     K-P          59 20 79
Kenttäammunta 10+10 ls, sarja H70
1. Ylil            Leo Arentti                                        E-P          93 39 132
2. Ltn             Jaakko Luotonen                                    Pir          84 44 128
3. Kapt            Veli-Jukka Heliövaara                              Pir          75 50 125
4. Kapt            Pertti Järvi                                       Pir          91 31 122
5. Ylil            Aarno Ala-Honkola                                  E-P          93 11 104
6. Ylil            Olavi Mäkäräinen                                   Kai          41 52 93
Kaksoishirvi 6*2 ls, sarja H
1. Vänr            Ari Poutanen                                       S-S          107
2. Ltn             Juha Väätäinen                                     P-S          101
3. Ltn             Juha Kortesalmi                                    E-H          96
4. Ltn             Pekka Putkonen                                     P-S          95
5. Ltn             Marko Talvitie                                     E-P          85
6. Ylil            Heimo Konttinen                                    P-S          81
7. Ylil            Tuomo Silvast                                      P-K          63
Kaksoishirvi 6*2 ls, sarja H50
1. Ylil            Ari Ukkola                                         P-S          79
2. Kapt            Matti Kauppinen                                    P-K          69
3. Ylil            Erkki Kauppi                                       E-H          66
4. Ylil            Mauri Rasi                                         E-K          51
5. Ylil            Heikki Rantanen                                    E-H          46
Kaksoishirvi 6*2 ls, sarja H60
1. Ylil            Kari Tuura                                         E-H          94 49
2. Ylil            Pentti Tomula                                      Pir          94 47
3. Ltn             Antti Rantanen                                     Pir          87
4. Kapt            Esa Savioja                                        V-S          81
5. Ylil            Olavi Mäkäräinen                                   Kai          76
Kaksoishirvi 6*2 ls, sarja H70
1. Ylil            Olavi Mäkäräinen                                   Kai          91 RUL-Sm ennätys
2. Ylil            Jussi Peräinen                                     Pir          68
3. Ltn             Jaakko Luotonen                                    Pir          57
4. Ylil            Aarno Ala-Honkola                                  E-P          46
5. Kapt            Pertti Järvi                                       Pir          26
RA3, sarja H
1. Vänr            Erkki Kallio                                       Uus          153 RUL-Sm ennätys
2. Ltn             Santeri Heinonen                                   K-S          150 52
3. Ltn             Pekka Putkonen                                     P-S          150 50
4. Ltn             Tapio Palo-Oja                                     Kai          149
5. Vänr            Jari-Pekka Walden                                  E-H          149
6. Ylil            Hannu Lahtinen                                     Kymi         145
7. Ltn             Juha Kortesalmi                                    E-H          144
8. Alil            Tero Helle                                         V-S          139
9. Ylil            Pasi Hakkarainen                                   K-S          138
10. Ltn             Pekka Elomaa                                       K-S          135
11. Ltn             Mikko Halkilahti                                   V-S          126
Ltn             Juha Väätäinen                                     P-S          126
13. Ltn             Jari Parkkonen                                     VRUP         124
14. Vänr            Sakari Aalto                                       E-H          121
15. Ylil            Juhani Santavuo                                    V-S          114
16. Ylil            Heimo Konttinen                                    P-S          92
Vänr            Väinö Vähäsarja                                    K-S          92
18. Ylil            Tuomo Silvast                                      P-K          86
19. Ltn             Jukka Soininen                                     E-H          82
RA3, sarja H50
1. Kapt            Terho Pelli                                        Kai          160 RUL-Sm ennätys
2. Ylil            Tuomo Kuopio                                       V-S          149
3. Ltn             Raimo Palomäki                                     K-P          144
4. Kapt            Matti Kauppinen                                    P-K          143
5. Kapt            Markku Tammi                                       V-S          136
6. Kapt            Kari Löfgren                                       K-S          133
7. Ylil            Ari Ukkola                                         P-S          112
8. Kapt            Eino Mehtälä                                       K-P          103
9. Ylil            Erkki Kauppi                                       E-H          97
10. Ylil            Mauri Rasi                                         E-K          79
11. Maj             Tuomo Erkkola                                      V-S          75
Pienoiskivääri 60 ls makuu joukkue, sarja H
1. Kymenlaakson RU-piiri 2230
     Vänr Antti Puhakka 591, Ylil Sakari Ahola 574, Ltn Veikko Hostikka 539, Ylil Pekka Töytäri 526
2. Etelä-Hämeen RU-piiri 2206
     Vänr Jouni Rissanen 563, Ylil Timo Mäntynen 555, Ltn Juha Kortesalmi 553, Ylil Heikki Rantanen 535
Pienoiskivääri 60 ls makuu joukkue, sarja H50
1. Varsinais-Suomen RU-piiri 2296
     Kapt Esa Savioja 576, Ylil Seppo Ahokas 575, Vänr Johan Elfving 574, Ltn Jorma Koski 571
2. Pirkanmaan RU-piiri 2243
     Ltn Osmo Arasalo 583, Ltn Jaakko Luotonen 562, Ylil Jussi Peräinen 550, Kapt Veli-Jukka Heliövaara 548
Pienoiskivääri 3*20 ls joukkue, sarja H
1. Kymenlaakson RU-piiri 2127
     Vänr Antti Puhakka 569, Maj Osmo Ristolainen 532, Ylil Sakari Ahola 516, Ylil Pekka Töytäri 510
2. Etelä-Hämeen RU-piiri 2052
     Vänr Jouni Rissanen 542, Ylil Timo Mäntynen 516, Ylil Kari Tuura 510, Ylil Heikki Rantanen 484
Pienoiskivääri 3*20 ls joukkue, sarja H50
1. Varsinais-Suomen RU-piiri 2108
     Ylil Seppo Ahokas 537, Vänr Johan Elfving 529, Ylil Mauri Ihattula 523, Ltn Jorma Koski 519
2. Pirkanmaan RU-piiri 1900
     Ltn Jaakko Luotonen 505, Kapt Veli-Jukka Heliövaara 487, Ylil Jussi Peräinen 472, Ltn Antti Rantanen 436
Kenttäammunta 10+10 ls joukkue, sarja H 619
1. Etelä-Hämeen RU-piiri
     Vänr Jouni Rissanen 160, Ylil Kari Tuura 157, Ltn Juha Kortesalmi 157, Ylil Erkki Kauppi 145
Kenttäammunta 10+10 ls joukkue, sarja H50
1. Varsinais-Suomen RU-piiri 552
     Ylil Seppo Ahokas 165, Ylil Tuomo Kuopio 138, Kapt Esa Savioja 127, Ltn Kauko Luojus 122
2. Kymenlaakson RU-piiri 539
     Ylil Sakari Ahola 164, Ylil Pekka Töytäri 139, Maj Veli Muhonen 123, Ltn Veikko Hostikka 113
3. Pirkanmaan RU-piiri 517
     Ltn Antti Rantanen 142, Ltn Jaakko Luotonen 128, Kapt Veli-Jukka Heliövaara 125, Kapt Pertti Järvi 122
Kaksoishirvi 6*2 ls joukkue, sarja H
1. Etelä-Hämeen RU-piiri 302
     Ltn Juha Kortesalmi 96, Ylil Kari Tuura 94, Ylil Erkki Kauppi 66, Ylil Heikki Rantanen 46
Kaksoishirvi 6*2 ls joukkue, sarja H50
1. Pirkanmaan RU-piiri 306
     Ylil Pentti Tomula 94, Ltn Antti Rantanen 87, Ylil Jussi Peräinen 68, Ltn Jaakko Luotonen 57
Yleismestaruus
Joukkue Isopistooli Pienoispist. Pika-amm. Pk makuu Pk 3x20 Kenttäammunta Yhteensä
1. Kymenlaakso 2 238 2 271 2265 2230 2127 539 11 670
2. Etelä-Häme 2 157 2 232 2204 2206 1993 624 11 416
3. Varsinais-Suomi 2 149 2 184 2090 2296 2108 552 11 379
4. Pirkanmaa 2 129 2 199 2175 2263 1880 517 11 163