AM-kilpailut Pohjanmaa, kivääri ja pistooli
17.-19.6.2005
Vaasa


Isopistooli sarja Y:
1) Jyrki Turja LSA 567, 2) Asko Hakomäki LSA 566, 3) Per-Erik Gammelgård NSK 564, 4) Pekka Lahti LSA 563, 5) Jyrki Pitkäranta IU 563, 6) Petri Ylinen KA 561, 7) Jarmo Salo LSA 561, 8) Eero Laitila NU 561, 9) Jukka Yrjänäinen SSA 546, 10) Thomas Storås VS-VA 542, 11) Bernt Björkqvist VS-VA 514.

Isopistooli joukkue, sarja Y:
1) LSA 1694, 2) VS-VA 1569.

Isopistooli sarja Y50:
1) Olavi Iso-Oja VS-VA 527, 2) Aulis Leppänen SSA 499.

Isopistooli joukkue, sarja Y50:
1) SSA 1571.

Isopistooli sarja Y60:
1) Jorma Jussila ÄSA 562, 2) Paavo Hannula YK 544, 3) Jarmo Nyrhinen YMS 540, 4) Heikki Yrjänäinen SSA 537, 5) Tauno Pihlajamäki SSA 535, 6) Matti Tulimäki JjA 525, 7) Gert Storlund VS-VA 513, 8) Seppo Paakki KA 450.

Isopistooli sarja Y70:
1) Sulevi Salmi YK 519.

Olympiapistooli sarja Y:
1) Seppo Nevansuu KuKu 550, 2) Teijo Kimpimäki JjA 542, 3) Marko Tyynismaa SSA 506, 4) Heikki Yrjänäinen SSA 503, 5) Jukka Yrjänäinen SSA 493, 6) Asko Hakomäki LSA 491.

Olympiapistooli joukkue, sarja Y:
1) SSA 1525.

Olympiapistooli sarja Y17:
1) Jesse Peltomäki KuKu 533, 2) Markus Laikola KuKu 494, 3) Eino Jaskari KuKu 492, 4) Niko Hautala KuKu 472, 5) Samuli Peltokangas KuKu 431, 6) Rainer Manninen KuKu 420, 7) Ville Lahtela KuKu 417, 8) Tuomo Hautala KuKu 345, 9) Matias Lahtela KuKu 343.

Olympiapistooli joukkue, sarja Y17:
1) KuKu 1497, 2) KuKu 1259, 3) KuKu 1191.

Olympiapistooli sarja Y20:
1) Ville Peltoniemi IU 501, 2) Juha Viitasaari KuKu 488.

Olympiapistooli sarja Y50:
1) Eero Hautala KuKu 512.

Olympiapistooli sarja Y60:
1) Heikki Yrjänäinen SSA 526, 2) Paavo Hannula YK 523, 3) Matti Tulimäki JjA 500, 4) Tor Prest SKB 496.

Pienoispistooli sarja Y:
1) Arto Jussila VS-VA 578, 2) Eero Laitila NU 577, 3) Marko Talvitie LehA 576, 4) Jyrki Turja LSA 573, 5) Teijo Kimpimäki JjA 573, 6) Ritva Karri KokMAS 571, 7) Jyrki Pitkäranta IU 569, 8) Asko Hakomäki LSA 567, 9) Pekka Lahti LSA 566, 10) Reijo Rantakangas LehA 564, 11) Jukka Yrjänäinen SSA 564, 12) Bernt Börkqvist VS-VA 564, 13) Marko Tyynismaa SSA 553, 14) Petri Ylinen KA 553, 15) Jyrki Leppälä SSA 551, 16) Ari Sundman VS-VA 550, 17) Kimmo Paananen ÄSA 526.

Pienoispistooli joukkue, sarja Y:
1) LSA 1706, 2) VS-VA 1692, 3) SSA 1668.

Pienoispistooli sarja Y15:
1) Markus Laikola KuKu 335, 2) Rainer Manninen KuKu 331, 3) Ville Lahtela KuKu 327, 4) Matias Lahtela KuKu 302, 5) Samuli Peltokangas KuKu 263, 6) Tuomo Hautala KuKu 244.

Pienoispistooli joukkue, sarja Y15:
1) KuKu 960, 2) KuKu 842.

Pienoispistooli sarja Y17:
1) Jesse Peltomäki KuKu 560, 2) Niko Hautala KuKu 544, 3) Mika Laikola KuKu 541, 4) Eino Jaskari KuKu 527, 5) Tommi Kilpeläinen IU 522.

Pienoispistooli joukkue, sarja Y17:
1) KuKu 1628.

Pienoispistooli sarja Y20:
1) Juhani Lepistö LSA 545, 2) Ville Peltoniemi IU 541.

Pienoispistooli sarja Y50:
1) Bernt Björkqvist VS-VA 565, 2) Erkki Nygård SSA 553, 3) Olavi Iso-Oja VS-VA 538, 4) Tauno Pihlajamäki SSA 532, 5) Eero Hautala KuKu 524, 6) Aulis Leppänen SSA 520, 7) Christer Fred VS-VA 500.

Pienoispistooli joukkue, sarja Y50:
1) VS-VA 1651, 2) SSA 1637.

Pienoispistooli sarja Y60:
1) Jorma Jussila ÄSA 564, 2) Heikki Yrjänäinen SSA 564, 3) Paavo Hannula YK 558, 4) Gert Storlund VS-VA 548, 5) Jarmo Nyrhinen YMS 546, 6) Erkki Karri KokMAS 544, 7) Matti Tulimäki JjA 541, 8) Seppo Paakki KA 487.

Pienoispistooli sarja Y70:
1) Sulevi Salmi YK 525.

Urheilupistooli sarja N:
1) Mirja Aho KokMAS 513.

Urheilupistooli sarja N17:
1) Anette Källi LehA 526, 2) Susanna Ahomäki HSA 389.

Urheilupistooli sarja N20:
1) Helene Källi LehA 534.

Urheilupistooli sarja Y20:
1) Juha Viitasaari KuKu 502.

Vapaapistooli 60 ls sarja Y:
1) Jyrki Turja LSA 542, 2) Jyrki Pitkäranta IU 536, 3) Asko Hakomäki LSA 528, 4) Keijo Haapa-Aho LSA 527, 5) Pekka Lahti LSA 524, 6) Per-Erik Gammelgård NSK 518, 7) Reijo Rantakangas LehA 517, 8) Jarmo Salo LSA 514, 9) Arto Jussila VS-VA 510, 10) Matti Honkaharju LSA 508, 11) Jukka Yrjänäinen SSA 505, 12) Thomas Storås VS-VA 497, 13) Teijo Kimpimäki JjA 491, 14) Juha Hautanen KA 467, 15) Vesa Saijonkivi VS-VA 409.

Vapaapistooli 60 ls joukkue, sarja Y:
1) LSA 1583, 2) LSA 1560, 3) SSA 1518, 4) VS-VA 1416.

Vapaapistooli 60 ls sarja Y17:
1) Jesse Peltomäki KuKu 516, 2) Tommi Kilpeläinen IU 480, 3) Eino Jaskari KuKu 450, 4) Niko Hautala KuKu 436.

Vapaapistooli 60 ls joukkue, sarja Y17:
1) KuKu 1402.

Vapaapistooli 60 ls sarja Y20:
1) Ville Peltoniemi IU 498, 2) Juha Viitasaari KuKu 456.

Vapaapistooli 60 ls sarja Y50:
1) Olavi Iso-Oja VS-VA 481.

Vapaapistooli 60 ls sarja Y60:
1) Heikki Yrjänäinen SSA 509, 2) Gert Storlund VS-VA 505, 3) Tauno Pihlajamäki SSA 504, 4) Paavo Hannula YK 503, 5) Erkki Karri KokMAS 503, 6) Juhani Tammela JjA 460, 7) Seppo Paakki KA 450.

Vapaapistooli 60 ls sarja Y70:
1) Sulevi Salmi YK 492.

Vakiopistooli sarja N:
1) Mirja Aho KokMAS 466.

Vakiopistooli sarja N17:
1) Anette Källi LehA 482.

Vakiopistooli sarja N20:
1) Helene Källi LehA 485.

Vakiopistooli sarja Y:
1) Marko Talvitie LehA 559, 2) Eero Laitila NU 551, 3) Ritva Karri KokMAS 550, 4) Teijo Kimpimäki JjA 550, 5) Jyrki Pitkäranta IU 549, 6) Arto Jussila VS-VA 549, 7) Asko Hakomäki LSA 542, 8) Jyrki Turja LSA 540, 9) Ari Sundman VS-VA 537, 10) Jukka Yrjänäinen SSA 534, 11) Bernt Björkqvist VS-VA 532, 12) Jyrki Leppälä SSA 524, 13) Petri Ylinen KA 521, 14) Reijo Rantakangas LehA 490.

Vakiopistooli joukkue, sarja Y:
1) VS-VA 1618, 2) LSA 1604, 3) SSA 1561.

Vakiopistooli sarja Y17:
1) Jesse Peltomäki KuKu 551, 2) Tommi Kilpeläinen IU 507, 3) Mika Laikola KuKu 499, 4) Eino Jaskari KuKu 489, 5) Niko Hautala KuKu 478.

Vakiopistooli joukkue, sarja Y17:
1) KuKu 1539.

Vakiopistooli sarja Y20:
1) Juhani Lepistö LSA 522, 2) Ville Peltoniemi IU 516, 3) Juha Viitasaari KuKu 471.

Vakiopistooli sarja Y50:
1) Erkki Nygård SSA 545, 2) Eero Hautala KuKu 486, 3) Aulis Leppänen SSA 458, 4) Christer Fred VS-VA 438.

Vakiopistooli joukkue, sarja Y50:
1) SSA 1554.

Vakiopistooli sarja Y60:
1) Heikki Yrjänäinen SSA 551, 2) Paavo Hannula YK 544, 3) Jarmo Nyrhinen YMS 539, 4) Gert Storlund VS-VA 521, 5)Tor Prest SKB 520, 6) Matti Tulimäki JjA 518, 7) Erkki Karri KokMAS 511, 8) Jorma Jussila ÄSA 505, 9)Tauno Pihlajamäki SSA 513, 10) Seppo Paakki KA 478,

Vakiopistooli sarja Y70:
1) Sulevi Salmi YK 503,

Pienoiskivääri makuu 60 ls, sarja Y:
1) Maka Kaarta KalMy 586, 2) Vaikko Kaarta KalMy 585, 3) Timo Vuorinen AlavA 583, 4) Pekka Saari IMAS 581, 5) Benny Widjesskog JSF 578, 6) Marko Jaakola KalMy 576, 7) Raimo Keski-Hannula VS-VA 575, 8) Veikko Palsamäki HaaAs 570, 9) Matti Leskelä SSA 567, 10) Kaj Saartinisto VS-VA 555

Pienoiskivääri makuu 60 ls, sarja Y20:
1) Ville Rinta-Keturi KhjA 581, 2) Juha Virtanen KhjA 579, 3) Vesa Kovanen HSA 572, 4) Jari Hemminki KA 558

Pienoiskivääri makuu 60 ls, sarja Y17:
1) Juha Soini JjA 566, 2) Ville Kuoppala HSA 559, 3) Joni Virtanen KhjA 547

Pienoiskivääri makuu 40 ls, sarja Y15:
1) Mikko Välimaa IMAS 372, 2) Sami Laksola KhjA 367, 3) Janne Koski IMAS 367

Pienoiskivääri makuu 60 ls, sarja Y50:
1) Veikko Kaarta KalMy 584, 2) Jorma Jaakola KalMy 576, 3) Eero Marjakangas KalMy 575, 4) Göran Eklund JSF 547, 5) Christer Fred VS-VA 543,

Pienoiskivääri makuu 60 ls, sarja Y60:
1) Juhani Ojala VäVi 580, 2) Ossi Loukkaanhuhta TMsA 573, 3) Paavo Jalander TMsA 573, 4) Kalervo Simi YK 567, 5) Tapio Välikangas TMsA 566, 6) Pekka Vuorenpää KokMAS 559, 7) Raimo Tuomela SSA 554

Pienoiskivääri makuu 60 ls, sarja Y70:
1) Arto Pihlava VS-VA 578 (AE), 2) Aarno Ala-Honkola AlavA 570, 3) Leo Arentti ÄSA 565, 4) Martti Pöyhölä Äsä 561

Pienoiskivääri makuu 60 ls, sarja N:
1) Terhi Talja JjA 574, 2) Tarja Vuorinen AlavA 568, 3) Sonja Rantala IMAS 563, 4) Jonna Talja JjA 562, 

Pienoiskivääri makuu 60 ls, sarja N20:
1) Marja Takala HSA 563

Pienoiskivääri makuu 60 ls, sarja N17:
1) Kirsi Valkama JjA 574, 2) Pii Pöyhtäri HMS 567, 3) Paula Peltoniemi IU 505

Pienoiskivääri makuu40 ls, sarja N15:
1) Katja Soini JjA 365, 2) Susanna Ahomäki HSA 281

Vakiopistooli sarja N: 
1) Mirja Aho KokMAS 466

Pienoiskivääri makuu 60 ls, joukkueet, sarjaY: 
1) KalMy 1747, 2) AlavA 1721, 3) VS-VA 1708 

Pienoiskivääri makuu 60 ls, joukkueet, sarjaY20:
1) KhjA 1707, 2) HSA 1694, 

Pienoiskivääri makuu 60 ls, joukkueet, sarja Y50: 
1) KalMy 1735, 2) TMsA 1712, 

Pienoiskivääri makuu 60 ls, joukkueet, sarjaN: 
1) JjA 1710,

Pienoiskivääri 3x40 ls, sarja Y:
1) Pekka Saari IMAS 1136, 2) Raimo Keski-Hannula VS-VA 1098, 3) Benny Widjesskog JSF 1059, 4) Kaj Saarnisto VS-VA 1058, 5) Matti Leskelä SSA 1045
 
Pienoiskivääri 3x40 ls, sarja Y20: 
1) Ville Rinta-Keturi KhjA 1114, 2) Juha Virtanen KhjA 1054,

Pienoiskivääri 3x20 ls, sarja Y17:
1) Juha Soini JjA 557, 2) Joni Virtanen KhjA 513, 3) Ville Kuoppala HSA 511

Pienoiskivääri 3x20 ls, sarja Y15: 
1) Katja Soini JjA 251, 2) Sami Laksola KhjA 245,

Pienoiskivääri 3x20 ls, sarja Y50:
1) Veikko Kaarta KalMy 536, 2) Eero Marjakangas KalMy 527, 3) Christer Fred VS-VA 435,

Pienoiskivääri 3x20 ls, sarja Y60: 
1) Juhani Ojala VäVI 536, 2) Kalervo Simi YK 519, 3) Pekka Vuorenpää KokMAS 519, 4) Tapio Välikangas TMsA 506, 5) Raimo Tuomela SSA 501

Pienoiskivääri 3x20 ls, sarja Y70: 
1) Leo Arentti ÄSA 496, 2) Arto Pihlava VS-VA 491, 3) Aarno Ala-Honkola AlavA 481, 4) Martti Pöyhölä ÄSA 472,

Pienoiskivääri 3x20 ls, sarja N20: 
1) Marja Takala HSA 544

Pienoiskivääri 3x20 ls, sarja N17: 
1) Paula Peltoniemi IU 456