ALUEMESTARUUSKILPAILUT

ALUEMESTARUUSKILPAILUT , IMATRA/Immola , 18. - 19.06.2005



Pienoiskivääri 3x20 ls
     Y
1. Jouni Jokinen 573
2. Juha Peltonen 560
3. Vesa Ukkola 552 ... suorituksia yhteensä 6

     Y joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y20
1. Anssi Sinkkonen 560
2. Toni Matilainen 559 ... suorituksia yhteensä 2

     Y17
1. Niko Matilainen 531 ... suorituksia yhteensä 1

     Y50
1. Mikko Mattila 552
2. Göran Labbas 551 ... suorituksia yhteensä 2

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 2 )

     Y60
1. Jouko Hietalahti 538
2. Markku Puhakainen 523
3. Mauri Heino 519 ... suorituksia yhteensä 7

     Y70
1. Pentti Nissinen 486 ... suorituksia yhteensä 1


Pienoiskivääri makuu
     Y
1. Pekka Pietilä 589
2. Ismo Kärmeniemi 589
3. Juha Peltonen 588 ... suorituksia yhteensä 9

     Y joukkueet , ( yhteensä 3 )

     Y20
1. Toni Matilainen 581
2. Visa Villa 569
3. Anssi Sinkkonen 566 ... suorituksia yhteensä 3

     Y17
1. Niko Matilainen 578
2. Ville Kohvakka 577 ... suorituksia yhteensä 2

     Y15
1. Juho Näivä 380
2. Otto Suuronen 375 ... suorituksia yhteensä 2

     Y50
1. Mikko Mattila 586
2. Kimmo Viikki 583
3. Göran Labbas 577 ... suorituksia yhteensä 4

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 3 )

     Y60
1. Markku Puhakainen 573
2. Jouko Hietalahti 570
3. Mauri Heino 569 ... suorituksia yhteensä 7

     Y70
1. Kari Lahti 564
2. Pentti Nissinen 541 ... suorituksia yhteensä 2

     T14
1. Iiro Rouhiainen 293
2. Juuso Pekurinen 288 ... suorituksia yhteensä 2

     T12
1. Aleksi Montonen 190
2. Jussi Mouhu 189
3. Aleksi Leppä 188 ... suorituksia yhteensä 6

     T12 joukkueet , ( yhteensä 1 )


Vapaakivääri 3x20 ls
     Y
1. Petri Hujanen 562
2. Tero Lahti 556
3. Vesa Ukkola 534 ... suorituksia yhteensä 3

     Y50
1. Olavi Mynttinen 527
2. Hannu Strengell 523 ... suorituksia yhteensä 2

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 2 )

     Y60
1. Sakari Ahola 545
2. Markku Puhakainen 520
3. Martti Syrjäoja 509 ... suorituksia yhteensä 4


Vapaakivääri makuu
     Y
1. Petri Hujanen 585
2. Tero Lahti 583
3. Vesa Ukkola 578 ... suorituksia yhteensä 4

     Y joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y50
1. Hannu Strengell 288
2. Olavi Mynttinen 285
3. Kimmo Viikki 284 ... suorituksia yhteensä 3

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 2 )

     Y60
1. Sakari Ahola 289
2. Martti Syrjäoja 282
3. Markku Puhakainen 272 ... suorituksia yhteensä 4

     Y70
1. Kari Lahti 278 ... suorituksia yhteensä 1

     N
1. Sirkka Savukari 494 ... suorituksia yhteensä 1


Vakiokivääri 3x20 ls
     Y
1. Petri Hujanen 561
2. Tero Lahti 551
3. Vesa Ukkola 543 ... suorituksia yhteensä 3

     Y50
1. Hannu Strengell 522
2. Olavi Mynttinen 521 ... suorituksia yhteensä 2

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y60
1. Markku Puhakainen 507
2. Kaarlo Kivimäki 499
3. Sakari Ahola 482 ... suorituksia yhteensä 3


Vakiokivääri makuu
     Y50
1. Hannu Strengell 288
2. Olavi Mynttinen 288 ... suorituksia yhteensä 2

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y60
1. Markku Puhakainen 281
2. Sakari Ahola 267
3. Kaarlo Kivimäki 266 ... suorituksia yhteensä 3


Urheilukivääri 3x20 ls
     N
1. Sirkka Savukari 510 ... suorituksia yhteensä 1

     N20
1. Riikka Levänen 533 ... suorituksia yhteensä 1


Urheilukivääri makuu
     N
1. Sirkka Savukari 539 ... suorituksia yhteensä 1

     N20
1. Riikka Levänen 569 ... suorituksia yhteensä 1



Updated 1.7.2005 17:54 / DS Ranking System