SM-kilpailut, kansallinen trap
18.6.2005
Salo


Kansallinen trap + finaali sarja N:

1) Pusila Satu NMA 88,0 (67+21), 2) Veromaa Mopsi SSG 78,0 (60+18), 3) Lukana Anne CAL-12 77,0 (57+20), 4) Penttilä Marjo OSU 74,0 (58+16), 5) Heikkilä Kirsi LoA 72,0 (52+20), 6) Eerola Annukka RSA 71,0 (54+17), 7) Suominen Leena SaSA 49, 8) Kurtti Kirsi CAL-12 48, 9) Laine Maija SaSA 46, 10) Halminen Sirpa ESSF 42, 11) Kähkönen Sanna CAL-12 40.

Kansallinen trap + finaali sarja Y17:
1) Hietala Timi OSU 85,0 (62+23), 2) Ojala Ville JMS 78,0 (57+21), 3) Pitkänen Antti MKMS 77,0 (56+21), 4) Laihinen Pasi RSA 74,0 (58+16), 5) Bister Mika K-64 71,0 /3,0(55+16), 6) Mastokangas Merja HalsMS 71,0 /2,0(55+16), 7) Hannonen Juho NMA 54, 8) Tiainen Teemu NMA 52, 9) Granqvist Joni IA 49, 9) Kinnunen Jesse SSG 49, 11) Nieminen Otto MKMS 45, 12) 
Pärnänen Joonas SiUra 44, 12) Rusila Tero NMA 44, 12) Väisänen Jenna SSG 44.

Kansallinen trap + finaali sarja Y20:
1) Ruotsalainen Mika SA 88,0 (66+22), 2) Santti Jesse SiUra 74,0 (54+20), 3) Mäntylä Ossi SA 72,0 (51+21), 4) Vilen Tero SSG 66,0 (51+15), 5) Sonninen Ville SiUra 62,0 (43+19), 6) Mattila Matti OSU 61,0 (44+17).

Joukkuekilpailu

Sarja Y20

1) SSG (Tero Vilen, Jesse Kinnunen, Jaana Väisänen) 144 2) SiUra (Jesse Santti, Joonas Pärnänen, ville Sonninen) 141 3) SA (Mika Ruotsalainen, Ossi Mäntylä, Niko-Markus Alanen) 117

Sarja N
1) CAL-12 (Anne Lukana, Kirsi Kurtti, Sanna Kähkönen)145

Kansallinen trap + finaali sarja Y50:
1) Hakala Hannu NMA 93,0 (69+24), 2) Jokiniemi Raimo LoA 91,0 (66+25), 3) Aremaa Klaus LoA 88,0 (65+23), 4) Mannonen Matti SSG 85,0 /8,0(66+19), 5) Laahanen Vesa ViitA 85,0 /7,0(67+18), 6) Mäkinen Mauri LoA 85,0 /4,0(66+19), 7) Kilpinen Erkki NMA 64, 8) Honkaharju Matti RMY 64, 9) Ritamäki Markku HeiA 64, 9) Vitikainen Seppo SSG 64, 11) Ruohonen Jukka KMY 63, 12) Rantanen Jukka K-64 62, 12) Saarikko Mauri PMY 62, 12) Österman Jarl RS 62, 15) Alvari Veikko Paukku 61, 15) Heikkilä Timo LoA 61, 15) Kavander Risto KMY 61, 18) Grönstrand Rauli PHC 60, 18) Hellgren Rolf RS 60, 18) Kahelin Heikki CAL-12 60, 18) Leinonen Mauno K-64 60, 18) Manninen Juhani SaSA 60, 18) Siltanen Juhani SSG 60, 24) Ala-Honkola Veli JMS 59, 24) Bister Harri K-64 59, 24) Finnberg Kuy SSG 59, 24) Heikkiniemi Rauno RMY 59, 24) Vilen Kari SSG 59, 29) Horkka Jaakko K-64 58, 29) Paavola Risto KP-V 58, 29) Peräntie Muisto RSA 58, 29) Tammentie Paavo Paukku 58, 29) Uronen Tapio LoA 58, 34) Aalto Raimo PMY 57, 35) Kaustinen Erkki KP-V 56, 36) Hakala Harri NMA 55, 37) Forsblom Valter OSU 54, 38) Koivisto Hannu PMY 52, 38) Suurla Risto P-HA 52, 40) Mahlamäki Seppo SiURA 51, 41) Koivunen Heimo HEIA 50, 41) Leino Erkki OMAS 50, 41) Niemi Pekka LL 50, 44) Kaira Timo Eusa 49, 45) Kaukinen Risto LoA 48, 46) Metsäaho Erkki LoA 43.

Kansallinen trap + finaali sarja Y60:
1) Kriikula Reino JMS 91,0 (69+22), 2) Nikander Raimo CAL-12 90,0 (67+23), 3) Tuisku Heikki JMS 88,0 (68+20), 4) Ahola Tapio Rassi 85,0 /3,0(65+20), 5) Jokiniemi Pentti MKMS 85,0 /2,0(65+20), 6) Mäkinen Taisto YMS 84,0 (64+20), 7) Porkka Toivo SSG 64/1, 8) Jauhiainen Juhani SaSA 62, 9) Lindegren Matti K-64 61, 9) Soini Pentti Rassi 61, 11) Juoperi Kalevi KP-V 60, 11) Mikkola Erkki KRM 60, 11) Mäntylä Seppo SA 60, 14) Teini Martti ESF 59, 15) Luoma Jaakko Paukku 57, 16) Laine Reino K-64 56, 16) Nieminen Martti EuSA 56, 18) Töyrylä Taisto HeiA 55, 19) Lindqvist Alfons PSF 54, 19) Mäntysalo Voitto YMS 54, 19) Rönnback Alvar PSF 54, 19) Åkerman Hannu LoA 54, 23) Lassila Risto PMY 53, 23) Lehtonen Matti RSA 53, 23) Mastokangas Jorma HalsMS 53, 23) Varis Aimo ViitA 53, 27) Parantainen Heikki Trap-A 52, 27) Savolainen Antti K-64 52, 27) Uusitalo Tuomo ESSF 52, 30) Rissanen Rauno P-HA 51, 31) Ahonen Matti MKMS 50, 31) Valo Risto RSA 50, 33) Ahlroth Raimo LoA 49, 33) Kallio Jorma RSA 49, 33) Lappeteläinen Tauno CAL-12 49, 36) Anttila Veikko LL 48, 36) Mäkelä Pertti LoA 48, 38) Henriksson Kaj ESF 43, 38) Selenius Raimo ESF 43.

Kansallinen trap + finaali sarja Y70:
1) Kvist Sven PSF 79,0 (61+18), 2) Paasela Aimo Rassi 77,0 /1,0(59+18), 3) Malmikankare Seppo SaSA 77,0 (62+15), 4) Mäkinen Aulis P-HA 76,0 (60+16), 5) Perkiö Jouko Trap-A 75,0 (57+18), 6) Jäderholm Leo SaSA 68,0 (57+11), 7) Hietala Erkki OSU 54, 8) Mäkelä Veikko LL 54, 9) Lepola Pentti P-HA 54, 10) Granström Torsten ESF 53, 10) Sele Paavo Paukku 53, 12) Kokkolinna Lauri PMY 52, 12) Mälkönen Erkki LAS 52, 14) Nuto Arvi SA 51, 15) Huotari Raimo Trap-A 50, 16) Heikura Juhani SSG 47, 17) Lindroos Albin LOVAS 44, 18) Auramaa Matti SA 42.

Kansallinen trap joukkue, sarja Y50:
1) Jurvan Metsästysseura 196, 2) Sibbo Skyttegille 2 190, 3) Nastolan Metsästysampujat 188, 4) Rassi 185, 5) Salon Seudun Ampujat 184, 6) Sibbo Skyttegille 1 182, 7) Kiekko-64 1 177, 8) CAL-12 176, 8) Metsästyskerho Paukku 176, 10) Lohjan Ampujat 1 175, 11) Kaustisten Pohjan-Veikot 174, 12) Lohjan Ampujat 2 172, 13) Porvoon Metsästysyhdistys 171, 14) Kiekko-64 2 170, 15) Heinolan Ampujat 169, 15) Petalax Skytteförening 169, 17) Lohjan Ampujat 3 168, 18) Esbo Skytteförening 155.