Alavuden aluekansalliset ilma-asekilpailut

20.11.2005

Alavus

  

Ilmapistooli 60 ls sarja Y:

1) Jyrki Turja LSA 568, 2) Kristian Saarikorpi ESF 567, 3) Keijo Haapa-aho LSA 563, 4) Seppo Nevansuu KuKu 555, 5) Reijo Rantakangas LehA 554, 6) Kari Vanhanen NoSA 553, 7) Juha Hautanen KA 540, 8) Teemu Etelämäki SsA 538, 9) Timo Kivelä NoSA 529.

 

Ilmapistooli 40 ls sarja N17:

1) Anette Källi LehA 363.

 

Ilmapistooli 40 ls sarja N15:

1) Merja Rantakangas LehA 335, 2) Annukka Riutta HSA 295, 3) Susanna Leppälä JjA 280.

 

Ilmapistooli 40 ls sarja N50:

1) Armi Aalto KhjA 327.

 

Ilmapistooli 60 ls sarja Y20:

1) Eino Jaskari KuKu 539, 2) Niko Hautala KuKu 508.

 

Ilmapistooli 60 ls sarja Y17:

1) Jesse Peltomäki KuKu 555, 2) Tommi Kilpeläinen IU 536, 3) Mika Laikola KuKu 531, 4) Aleksi Vasu KuKu 502.

 

Ilmapistooli 40 ls sarja Y15:

1) Rainer Manninen KuKu 327, 2) Aki Rantakangas LehA 324, 3) Timo Ilomäki KuKu 299.

 

Ilmapistooli 40 ls sarja Y50:

1) Juhani Öhman TiA 374, 2) Markku Kujala KA 369, 3) Markku Leino IU 359, 4) Aulis Leppänen SsA 346, 5) Markku Rintala KuKu 345, 6) Eero Hautala KuKu 328.

 

Ilmapistooli 40 ls sarja Y60:

1) Raimo Tuomela SsA 357, 2) Seppo Paakki KA 350, 3) Veikko Mäntykangas KhjA 340, 4) Jorma Jussila ÄSA 339, 5) Timo Suvanto AlavA 336.

 

Ilmapistooli 40 ls sarja Y70:

1) Jaakko Kirvesmäki MSA 354.

 

Ilmakivääri 60 ls sarja Y:

1) Juhana Toikko AlavA 581, 2) Matti Leskelä HSA 573, 3) Seppo Siukola AlavA 571, 4) Juha Alajoki AlavA 567, 5) Markku Niemi AlavA 562, 6) Seppo Mäntymaa ÄäA 558, 7) Markku Haukkala HSA 529.

 

Ilmakivääri 40 ls sarja N17:

1) Paula Peltoniemi IU 374, 2) Elina Leppäranta KhjA 365.

 

Ilmakivääri 40 ls sarja N15:

1) Katja Soini JjA 373, 2) Susanna Viinikka KA 354, 3) Janniina Ranta KhjA 348, 4) Helena Virtanen KhjA 347.

 

Ilmakivääri 40 ls sarja N50:

1) Sirpa Sammatti ÄSA 353.

 

Ilmakivääri 60 ls sarja Y20:

1) Juha Soini JjA 580, 2) Juha Virtanen KhjA 575, 3) Juhana Toikko AlavA 574, 4) Joni Virtanen KhjA 572, 5) Ville Rinta-Keturi KhjA 568, 6) Vesa Arpiainen KSA 557, 7) Jari Hemminki KA 546.

 

Ilmakivääri 60 ls sarja Y17:

1) Sami Valkama TSA 566, 2) Ville Nokipii KSA 559, 3) Tuomas Haukkala HSA 507.

 

Ilmakivääri 40 ls sarja Y15:

1) Sami Laksola KhjA 364, 2) Tero Korpela KhjA 336.

 

Ilmakivääri 40 ls sarja Y50:

1) Markku Niemi AlavA 381, 2) Eero Forssell ÄäA 374, 3) Kari Hallila Ž„A 372, 4) Tapio Lehto VU-45 366, 5) Kalle Hämäläinen ÄäA 356, 6) Jorma Nyrhinen IlmA 355, 7) Sakari Talvitie AlavA 354.

 

Ilmakivääri 40 ls sarja Y60:

1) Paavo Mikkola VirtA 357, 2) Pekka Vuorenpää KokMAS 357, 3) Kalevi Suomu IlmA 355, 4) Tauno Törnudd P-HA 345, 5) Aimo Rahikka KaA 345, 6) Kalle Luoma KokMAS 334.

 

Ilmakivääri 40 ls sarja Y70:

1) Arto Pihlava VS-VA 350, 2) Toivo Eskola KokMAS 331, 3) Eero Yli-Rantala KuKu 309, 4) Martti Pöyhölä ÄSA 285.

  

Ilmapistooli 30 ls sarja VT14:

1) Annukka Riutta HSA 264, 2) Sami Leppälä JjA 260, 3) Tuomo Hatala KuKu 258, 4) Markus Laikola KuKu 256, 5) Ville Lahtela KuKu 252, 6) Tea Lepistö HSA 247, 7) Pasi Virtaniemi KuKu 230.

 

Ilmapistooli 20 ls sarja VT12:

1) Lasse Korpela KhjA 161, 2) Matias Lahtela KuKu 152, 3) Joonas Riutta HSA 140, 4) Simo Virtaniemi KuKu 50.

 

Ilmapistooli 20 ls sarja IT10:

1) Henri Takamäki KuKu 188, 2) Tino Teikari IU 188, 3) Julius Passi KA 186, 4) Matti Koivula LehA 181, 5) Juha-Matti Sillanpää LehA 174, 6) Noah Rintamäki LehA 168, 7) Juuso Riutta HSA 157, 8) Mariella Källi LehA 143.

 

Ilmapistooli 20 ls sarja IT8:

1) Mia Laikola KuKu 168, 2) Konsta Virtaniemi KuKu 157, 3) Taru Teikari IU 150, 4) Julius Riutta HSA 150, 5) Paula Hautala KuKu 146, 6) Sakari Takamäki KuKu 107.

 

Ilmapistooli 20 ls sarja 11-14A:

1) Eerika Ilkka NoSA 196.

 

Ilmakivääri 30 ls sarja VT14:

1) Sami Leppälä JjA 286, 2) Laura Haukkala HSA 279, 3) Jaakko Björkbacka KarMAS 277, 4) Timo Alatalkkari HSA 276, 5) Toni Yliketola HSA 274, 6) Tommi Mansikkamäki HSA 271, 7) Tero Hanhikoski KA 271, 8) Pyry Passi KA 271, 9) Juho Syväniemi IlmA 261, 10) Kaisa Mytkäniemi LehA 256, 11) Piia Rantakangas LehA 252, 12) Tea Lepistö HSA 231, 13) Jere Malm KhjA 222.

 

Ilmakivääri 20 ls sarja VT12:

1) Jussi Rajamäki KA 180, 2) Merja Sillanpää LehA 172, 3) Saana Tattari HlAS 172, 4) Joanna Malm KhjA 165, 5) Jussi Palo IMAS 163, 6) Joni Laksola KhjA 159, 7) Elisa Ahtaanluoma KhjA 156, 8) Saara Malm KhjA 153, 9) Teemu Hanhikoski KA 148, 10) Tino Yliketola HSA 146, 11) Konsta Nahkala AlavA 137, 12) Johny Malm KhjA 128, 13) Jussi Kontoniemi AlavA 90, 14) Joonas Riutta HSA 79.

 

Ilmakivääri 20 ls sarja IT10:

1) Hanna Rinta-Hoiska Khja 199, 2) Jenni Kienokoski Khja 197, 3) Julius Passi KA 194, 4) Juha-Matti Sillanpää LehA 190, 5) Niko Ojaniemi Khja 189, 6) Emmi Haukkala HSA 189, 7) Tino Järvenpää KA 186, 8) Santeri Piri HSA 185, 9) Matti Koivula LehA 185, 10) Noah Rintamäki LehA 183, 11) Juuso Riutta HSA 182, 12) Heta Kujansuu AlavA 180, 13) Jani Runnakko AlavA 171.

 

Ilmakivääri 20 ls sarja IT8:

1) Marianne Palo IMAS 182, 2) Tuomo Hanhikoski KA 180, 3) Johan Malm KhjA 174, 4) Paavo Virtanen KhjA 165, 5) Petra Malm KhjA 160, 6) Julius Riutta HSA 146.

 

Ilmakivääri 20 ls sarja 11-14A:

1) Akseli Ikkala AlavA 183, 2) Kristian Ouri AlavA 179, 3) Santeri Volanto AlavA 175.