Kalakukkokilpailut, EM-näyttö
7.-8.1.2006
Kuopio

Olympiakivääri normaalijuoksut

N				
1. Marika Salminen		KoE	190	172	362	

Y
1. Krister Holmberg		RS	297	281	578	101,6	679,6	
2. Paavo Myllymäki 	LäSA	285	281	566	90,4	656,4	
3. Markku Jetsonen	KAMS	282	274	556	93,3	649,3	
4. Henrik Holmberg		RS	283	270	553	86,6	639,6	
5. Juho Säteri 		TSA	277	266	543	93,3	636,3	
6. Hannu Niemelä		K-64	275	272			547	
7. Staffan Holmström	RS	270	272			542	
8. Vesa-Matti Sallinen	K-64	268	266			534		
9. Jari Lehtonen		TSA	273	253			526	
10. Ville Häyrinen		LuhA	272	252			524	
11. Henri Piri 		KRM	280	238			518	
12. Marko Hakala		KEUA	255	233			488	
13. Jari Laaksonen		TSA	240	232			472	
14. Jari Taskinen		NUMA	228	223			451	
15. Jarno Yliskoski		SUMA	228	187			415	
16. Kari Lindsröm		TSA	217	174			391	

Y17
1. Mårten Westerlund	RS	271	267	538	93,4	631,4	
2. Tomi-Pekka Heikkilä	K-64	268	252	520	91,0	611,0	
3. Sami Heikkilä 		K-64	273	250	523	83,3	606,3	
4. Jarmo Toiva		K-64	266	236	502	86,9	588,9	
5. Patrik Lindström		TSA	239	235	474	59,6	533,6	

Y20
1. Tarmo Koskela		BSPA	287	279	566	98,4	664,4	
2. Pekka Hyvärinen		OAS	274	259	533	88,3	621,3	

Y50
1. Reino Uuttu		TSA	192	159	351	
2. Pauli Jalkala		KAMS	171	149	320	
3. Pentti Hämäläinen	KSA	159	149	308	
4. Arvo Tolonen 		KajA	178	120	298	
5. Tapio Toratti		KajA	163	126	289	
6. Veijo Iivarinen		KAMS	158	129	287	

Y60
1. Seppo Dalhqvist		KAMS	168	156	324	
2. Raimo Virtanen		OAS	153	139	292	
3. Otto Kuosmanen 	KAMS	148	139	287	
4. Tapio Silander		MKMS	154	126	280	
5. Pauli Konttinen		KAMS	163	115	278	
6. Pentti Ollikainen		KAMS	138	125	263	
7. Mikko Koivisto		KAMS	124	72	196	
8. Matti Kääriäinen		SUMA	73	85	158	 

Y70
1. Olavi Mäkäräinen	KajA	156	151	307	
2. Matti Hartikainen	IA	145	127	272	
3. Unto Rautiainen		JA	98	89	187	
 

Olympiakivääri Putoavat taulut

N				hitaat	nopeat	alku
1. Marika Salminen		KoE	10	13	23
2. Kaija Yliskoski		SUMA	7	1	8

Y
1. Krister Holmberg		RS	13	12	25
2. Henrik Holmberg		RS	11	10	21
3. Markku Jetsonen	KAMS	8	11	19
4. Ville Häyrinen		LuhA	9	10	19
5. Vesa-Mat Sallinen	K-64	11	7	18
6. Staffan Holmström	RS	12	6	18
7. Mika Mankinen		KAMS	7	10	17
8. Juho Säteri 		TSA	11	5	16
9. Hannu Niemelä		K-64	13	3	16
10. Jari Lehtonen		TSA	10	3	13
11. Paavo Myllymäki 	LäSA	5	6	11
12. Jari Laaksonen		TSA	5	6	11
13. Jari Taskinen		Numa	7	4	11
14. Marko Hakala		KEUA	5	5	10
15. Juha Väisänen		KAMS	7	2	9
16. Jarno Yliskoski		KAMS	6	1	7
17. Kari Lindsröm		TSA	3	3	6

Y17
1. Mårten Westerlund	RS	11	8	19
2. Sami Heikkilä		K-64	8	6	14
3. Jarmo Toiva		K-64	8	3	11
4. Tomi-Pekka Heikkilä	K-64	9	2	11
5. Patrik Lindström		TSA	6	4	10

Y20
1. Tarmo Koskela		BSPA	10	11	21
2. Pekka Hyvärinen		OAS	10	7	17

Y50
1. Reino Uuttu		TSA	9	8	17
2. Esa Niskanen		KEUA	10	4	14
3. Pauli Jalkala		KAMS	7	6	13
4. Pentti Hämäläinen	KSA	6	3	9

Y60
1. Jorma Åsbacka		MA	10	7	17
2. Tapio Silander		MKMS	8	5	13
3. Seppo Dalhqvist		KAMS	9	4	13
4. Raimo Virtanen		OAS	10	2	12
5. Otto Kuosmanen		KAMS	5	6	11
6. Pauli Konttinen		KAMS	8	3	11
7. Pentti Ollikainen		KAMS	3	7	10
8. Mikko Koivisto		KAMS	4	3	7
9. Matti Kääriäinen		SUMA	1	0	1

Y70
1. Olavi Mäkäräinen	KajA	7	8	15
2. Matti Hartikainen	IA	4	5	9
3. Unto Rautiainen		JA	6	0	6

 
Lopputulokset  pienen reiän loppukilpailu
Holmström Staffan
Westerlund Mårten
Jetsonen	Markku
Sallinen Vesa-Matti

finaali
Holmström Staffan		2
Westerlund Mårten		1

välierä
Holmström Staffan		2
Jetsonen	Markku		0
Sallinen Vesa-Matti	0
Westerlund Mårten		2

puolivälierä
Holmberg	Krister		1
Holmström Staffan		2
Koskela Tarmo		1
Sallinen Vesa-Matti	2
Holmberg	Henrik		0
Westerlund Mårten		2
Jetsonen	Markku		2
Häyrinen	Ville		0



Lopputulokset ison reiän loppukilpailu
Salminen Marika
Uuttu Reino
Niskanen Esa
Jalkala Pauli

finaali
Salminen Marika		2
Uuttu Reino		0

välierä
Salminen Marika		2
Niskanen Esa		1
Uuttu Reino		2
Jalkala Pauli		0

puolivälierä
Salminen Marika		2
Dahlqvist Seppo		0
Uuttu Reino		2
Silander Tapio		0
Åsbacka Jorma		0
Jalkala Pauli		2
Mäkäräinen Olavi		1
Niskanen Esa		2