Kultahippujen aluekarsinnat, Lappi
28.1.2006
Sodankylä						

ILMAKIVÄÄRI

20 LS ISTUMATUKI ALLE 8V			(Tulokset aakkosjärjestyksessä)			

Anttila Essi		SodA	93 81	174
Kanerva Kari		PosA	88 88	176
Kuusela Laura		SodA	88 81	169
Liedes Siru		PosA	90 94	184
Lindholm Vanessa		SodA	71 79	150
Pernu Maija		IvUA	81 90	171
Posio Hanna		PosA	83 84	167
Ruokamo Markus		PosA	96 90	186
Sipola Assi		SodA	92 95	187

20 LS ISTUMATUKI ALLE 10V					

1. Kotanen Taavi		LA	99 98	197
2. Huovinen Rosa-Liisa	IvuA	97 98	195
3. Karasti Annuliina		PosA	96 95	191
4. Kanerva Asko		PosA	96 95	191
5. Rissanen Samuli		SodA	91 97	188
6. Haapasaari Janita	IvuA	94 94 	188
7. Hyötylä Miikka		SodA	91 96	187
8. Kuusela Joonas		SodA	95 91	186
9. Törmänen Miikka		IvuA	92 93	185
10. Pääkkö Sami		SodA	95 90	185
11. Ojaniemi Tommi	SodA	86 89	175

20 LS VASTAPAINOTUKI ALLE 12V					

1. Sipola Essi		SodA	91 91 	182
2. Rautio Joonas		SodA	77 88	165
3. Kemppainen Ella		PosA	78 79	157
4. Huovinen Ossi		IvuA	75 81	156
5. Rissanen Sanna		SodA	75 80	155
6. Anttila Aleksi		SodA	68 75	143
7. Leppäjärvi Miikka	SodA	68 62	130
8. Pernu Mikko		IvuA	49 69	118
9. Karasti Eveliina		PosA	55 49	104
10. Mattila Mika		PosA	47 32	79

30 LS VASTAPAINOTUKI ALLE 14V					

1. Oikarinen Marika		KoiLA	95 91 94	280
2. Jänkälä Tiina		SodA	93 96 91	280
3. Törmänen Nita		SodA	92 90 92	274
4. Leppänen Senja		SodA	91 90 89	270
5. Kallatsa Mikko		SodA	85 82 85	252
6. Karasti Karoliina		PosA	84 78 85	247
7. Pulju Noora		SodA	78 81 83	242
8. Leppäjärvi Ilkka		SodA	65 53 65	183

ILMAPISTOOLI					

20 LS ISTUMATUKI ALLE 8 V		(Tulokset aakkosjärjestyksessä)			

Anttila Essi		SodA	75 82	157
Kanerva Kari		PosA	78 79	157
Kuusela Laura		SodA	80 85	165
Liedes Siru		PosA	79 78	157
Lindholm Vanessa		SodA	52 71	123
Pernu Maija		IvuA	90 86	176
Posio Hanna		PosA	57 76	133
Ruokamo Markus		PosA	82 85	167
Sipola Assi		SodA	85 88	173

20 LS ISTUMATUKI ALLE 10 V					

1. Posio Juho		PosA	95 94	189
2. Kuusela Joonas		SodA	96 93	189
3. Haapasaari Janita	IvuA	90 95	185
4. Kanerva Asko		PosA	91 92	183
5. Törmänen Miikka		IvuA	93 89	182
6. Hyötylä Miikka		SodA	89 86	175
7. Huovinen Rosa-Liisa	IvuA	84 90	174
8. Kotanen Taavi		LA	85 84	169
9. Rissanen Samuli		SodA	88 79	167
10. Pääkkö Sami		SodA	81 80	161

20 LS VASTAPAINOTUKI ALLE 12 V					

1. Sipola Essi		SodA	88 89	177
2. Kemppainen Ella		PosA	85 86	171
3. Särkelä Ansu		SodA	86 83	169
4. Rautio Joonas		SodA	85 83	168
5. Leppäjärvi Miikka	SodA	84 83	167
6. Puolakka Antti		SodA	76 79	155
7. Huovinen Ossi		IvuA	72 81	153
8. Rissanen Sanna		SodA	70 81	151
9. Liedes Juho		PosA	76 73	149
10. Karasti Eveliina		PosA	74 74	148
11. Niemelä Saija		PosA	72 74	146
12. Pernu Mikko		IvuA	70 63	133
13. Anttila Aleksi		SodA	67 62	129

30 LS VASTAPAINOTUKI ALLE 14 V					

1. Jänkälä Tiina		SodA	93 89 88	270
2. Posio Anniina		PosA	88 92 89	269
3. Leppänoro Miikka	IvuA	90 91 87	268
4. Leppänen Senja		SodA	76 87 86	249
5. Harju Essi		SodA	84 84 81	249
6. Törmänen Nita		SodA	88 82 73	243
7. Kallatsa Mikko		SodA	78 81 83	242
8. Penttinen Antti		SodA	83 75 80	238
9. Haapasaari Joni		IvuA	79 80 74	233
10. Leppäjärvi Ilkka	SodA	70 78 83	231
11. Hiltunen Jussi-Pekka 	PosA	74 81 76	231
12. Kaaretkoski Mikko	SodA	74 74 66	214
13. Jumisko Joni		PosA	54 68 65	187

JOUKKUEKILPAILU ILMAKIVÄÄRI						

ISTUMATUKI 8 V						

1.	SodA					
	Anttila Essi	3			
	Kuusela Laura	3			
	Sipola Assi	1		yht. 7	

2.	Pos A					
	Liedes Siru	3			
	Ruokamo Markus	3			
	Kanerva Kari	0			
	Posio Hanna	0		yht. 6	

ISTUMATUKI 10 V					

1.	SodA				
	Kuusela Joonas	3		
	Pääkkö Sami	2		
	Hyötylä Miikka	2		yht. 7
	Ojaniemi Tommi	1		
	Rissanen Samuli	1		

2.	IvuA				
	Törmänen Miikka	3		
	Haapasaari Janita	3		
	Huovinen Rosa-Liisa	1		yht. 7
	Pernu Maija	0		

3.	PosA				
	Kanerva Asko	5		
	Karasti Annuliina	1		
	Posio Juho	0		yht. 6

VASTAPAINOTUKI 12 V					

1.	SodA				
	Sipola Essi	2		
	Rautio Joonas	1		
	Rissanen Sanna	0		yht. 3
	Anttila Aleksi	0		
	Leppäjärvi Miikka	0		

2.	Pos A				
	Mattila Mika	1		
	Kemppainen Ella		0		yht. 1

VASTAPAINOTUKI 14 V					

1.	SodA 1.				
	Leppänen Sennja	3		
	Pulju Noora	2		
	Törmänen Nita	2		yht. 7

2.	SodA 2.				
	Kallatsa Mikko	1		
	Jänkälä Tiina	1		
	Leppäjärvi Ilkka	0		yht. 2
	Harju Essi	0		

3.	PosA				
	Hiltunen Jussi	1		
	Posio Anniina	0		
	Karasti Karoliina	0		yht. 1