SM-kilpailut, 10 m liikkuva maali putoavat taulut
8.-9.4.2006
Kuopio

lopputulokset sarja Y
1. Flinck		Mikael	RS
2. Suoranta	Matti	K-64
3. Saviahde 	Vesa 	P-HA
3. Aho		Juhani	LSA

finaali
Flinck		Mikael	RS	3
Suoranta		Matti	K-64	0

välierä
Saviahde 	Vesa 	P-HA	1
Suoranta		Matti	K-64	2
Aho		Juhani	LSA	1
Flinck		Mikael	RS	2

puolivälierä
Saviahde 	Vesa 	P-HA	2
Jetsonen		Markku	KAMS	1
Aho		Juhani	LSA	2
Häyrinen		Ville	LuhA	0
Flinck		Mikael	RS	2
Mankinen		Mika	KAMS	1
Suoranta		Matti	K-64	2
Myllymäki 	Paavo	LäSA	1

1/4 välierä
Saviahde 	Vesa 	P-HA	2
Holmberg		Henrik	RS	0
Holmberg		Krister	RS	1
Aho		Juhani	LSA	2
Bäckman		Marcus	RS	1
Flinck		Mikael	RS	2
Suoranta		Matti	K-64	2
Niemelä		Hannu	K-64	0
Säteri		Juho	TSA	1
Myllymäki 	Paavo	LäSA	2
Mankinen		Mika	KAMS	2
Ristimäki		Timo	SMY	0
Häyrinen		Ville	LuhA	2
Nyyssönen	Aki	KeSA	0
Jetsonen		Markku	KAMS	2
Holmström	Staffan	RS	0

lopputulokset	Y20
1. Koskela	Tarmo	BSPA
2. Hyvärinen	Pekka	OAS
3. Hyvärinen	Niklas	RS
3. Sjöblom	Erik	RS

finaali
Hyvärinen	Pekka	OAS	2
Koskela		Tarmo	BSPA	3

välierä
Koskela		Tarmo	BSPA	2
Hyvärinen	Niklas	RS	1
Hyvärinen	Pekka	OAS	2
Sjöblom		Erik	RS	1

lopputulokset	Y17
1. Heikkilä	Tomi-Pekka K-64
2. Westerlund	Mårten	RS
3. Heikkilä	Sami	K-64
3. Brant		Markus	NUMA

finaali
Westerlund	Mårten	RS	2
Heikkilä		Tomi-Pekka K-64	3

välierä
Heikkilä		Sami	K-64	1
Heikkilä		Tomi-Pekka K-64	2
Westerlund	Mårten	RS	2
Brant		Markus	NUMA	1

lopputulokset	Y50	
1. Uuttu		Reino	TSA
2. Koskela	Tapani	BSPA
3. Jalkala		Pauli	KAMS
3. Niskanen	Esa	KEUA

finaali
Uuttu		Reino	TSA	2
Koskela		Tapani	BSPA	0

välierä
Koskela		Tapani	BSPA	2
Jalkala		Pauli	KAMS	0
Niskanen		Esa	KEUA	0
Uuttu		Reino	TSA	2

puolivälierä
Koskela		Tapani	BSPA	2
Kauppinen	Mauri	SaarA	1
Niskanen		Esa	KEUA	2
Karvonen		Veijo	MKMS	0
Mutka		Jouko	RS	1
Uuttu		Reino	TSA	2
Joenkaari 	Onni	RAM	0
Jalkala		Pauli	KAMS	2

lopputulokset	Y60
1, Kähkönen	Taisto	K-64
2, Konttinen	Pauli	KAMS
3, Tapaninaho	Ensio	P-HA
3, Rantala	Antero	OMAS

finaali
Kähkönen	Taisto	K-64	2
Konttinen	Pauli	KAMS	1

välierä
Tapaninaho	Ensio	P-HA	1
Konttinen		Pauli	KAMS	2
Rantala		Antero	OMAS	0
Kähkönen		Taisto	K-64	2

puolivälierä
Tapaninaho	Ensio	P-HA	2
Dalhqvist		Seppo	KAMS	1
Lehtonen		Simo	TUA	0
Rantala		Antero	OMAS	2
Åsbacka		Jorma	MA	1
Kähkönen		Taisto	K-64	2
Valkila		Hannu	TUA	0
Konttinen		Pauli	KAMS	2

lopputulokset	Y70
1. Nikku		Taisto	ESA
2. Mäkäräinen	Olavi	KajA
3. Ylitalo	Kauno	OMAS
3. Luomala	Armas	KäTa

finaali
Mäkäräinen	Olavi	KajA	1
Nikku		Taisto	ESA	2

välierä
Nikku		Taisto	ESA	2
Ylitalo		Kauno	OMAS	0
Mäkäräinen	Olavi	KajA	2
Luomala		Armas	KäTa	0
 
Lopputulokset naiset

1. Salminen 	Marika 	KoE
2. Aalto 		Tiina	SMY
3. Häyrinen 	Kaija	SUMA
3. Mölläri 	Marianne	OMAS

Välierä
Salminen - Mölläri	2 - 0
Aalto - Häyrinen	2 - 0


Lopputulokset N20
	
1. Qvarnström 	Mikaela RS	15
2. Halla 		Johanna 	BSPA	12
3. Uuttu 		Jasmine	TSA	10

Joukkuetulokset

Y
	RS			61
	Holmberg		Henrik	17
	Holmberg		Krister	25
	Holmström	Staffan	19
	
	KAMS1			54
	Jetsonen		Markku	19
	Kainulainen 	Olavi	14
	Mankinen		Mika	21
	
	PHA			53	5
	Niemelä		Petri	15
	Jokela		Jukka-Pekka 13
	Saviahde 	Vesa 	25
	
	K-64			53	4
	Niemelä		Hannu	17
	Sallinen		Vesa-Matti 14
	Suoranta		Matti	22
	
	SMY			48
	Ristimäki		Timo	17
	Niku-Paavola	Juhana	15
	Aalto		Keijo	16
	
	KeSA			46
	Nyyssönen	Aki	19
	Häkkinen		Mika	14
	Nyyssönen	Jussi	13
	
	JMS			42
	Peltola		Jarkko	10
	Parkkamäki	Jukka	16
	Ristimäki		Juha	16
	
	KAMS2			40
	Väisänen		Juha	13
	Nenonen		Pekka	14
	Raatikainen	Hannu	13

	PHA II			38
	Kujala		Kari	14
	Nuora		Sauli	13
	Virtanen 		Janne	11
	
	NUMA			31
	Kiimalainen	Jukka	8
	Hyvönen		Harri	12
	Taskinen		Jari	11	

Y20
	RS			46
	Hyvärinen	Niklas	12
	Sjöblom		Erik	15
	Westerlund	Mårten	19

Y17
	K-64			49
	Heikkilä		Tomi-Pekka 14
	Heikkilä		Sami	22
	Toiva		Jarmo	13

Y50
	SaarA			46
	Hämäläinen	Pentti	16
	Kauppinen	Mauri	16
	Kauppinen	Mauno	14
	
	BSPA			45	2
	Skogster		Bror	13
	Koskela		Tapani	20
	Mansner		Håkan	12
	
	KEUA			45	1
	Niskanen		Esa	19
	Kämäräinen	Terho	10
	Mykkänen	Seppo	16
	
	KAMS3			43
	Jalkala		Pauli	18
	Konttinen		Pauli	13
	Dalhqvist		Seppo	12
	
	RAM			40
	Mourujärvi	Antero	5
	Joenkaari 	Onni	19
	Karppinen	Heikki	16
	
	ESA			39
	Mäkitalo		Juhani	12
	Kähönen 		Pauli	12
	Nikku 		Taisto	15
	
	MKMS			34
	Pietilä		Eero	8
	Silander		Tapio	9
	Karvonen		Veijo	17
	
	KajA			33
	Tolonen		Arvo	14
	Toratti		Tapio	7
	Mäkäräinen	Olavi	12
	
	KAMS4			28
	Iivarinen		Veijo	12
	Kuosmanen	Otto	10
	Ollikainen		Pentti	6
	
	K-64			28
	Välimaa		Ilmari	9
	Kähkönen		Taisto	13
	Mäkelä		Väinö	6