Etelä-Suomen aluemestaruuskilpailut

Etelä-Suomen aluemestaruuskilpailut , Hyvinkää , 17. - 18.06.2006



50m Kivääri 3x40 ls
     Y
1. Timo Sandholm 1089
2. Toni-Kristian Karlsson 1066 ...suorituksia yhteensä 2

     Y20
1. Mikael Lindgren 1082
2. Glenn Eklund 549 ...suorituksia yhteensä 2


50m Kivääri makuu
     Y
1. Jari Lahdenvesi 578
2. Timo Sandholm 567 ...suorituksia yhteensä 2

     Y joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y20
1. Mikael Lindgren 580
2. Francis Wikström 579
3. Glenn Eklund 577 ...suorituksia yhteensä 3

     Y17
1. Bo Liljeberg 534 ...suorituksia yhteensä 1

     Y15
1. Robin Stenström 381 ...suorituksia yhteensä 1

     Y50
1. Olli Laakso 584
2. Esko Vuorinen 575
3. Christer Sandholm 574 ...suorituksia yhteensä 8

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 5 )

     Y60
1. Juhani Sipilä 582
2. Kauko Kaartinen 579
3. Pekka Lindfors 579 ...suorituksia yhteensä 10

     Y70
1. Leo Serkko 571
2. Ossi Snell 570
3. Jorma Juutilainen 568 ...suorituksia yhteensä 9

     N17
1. Cindy Dufvelin 542 ...suorituksia yhteensä 1

     12T
1. Daniel Ekholm 190
2. Jens Rudnäs 190
3. Katarina Långström 189 ...suorituksia yhteensä 7

     12T joukkueet , ( yhteensä 2 )

     14T
1. Petra Liljeberg 287
2. Erika Dufvelin 261 ...suorituksia yhteensä 2


50m Kivääri 3x20 ls
     Y17
1. Bo Liljeberg 514 ...suorituksia yhteensä 1

     Y50
1. Christer Sandholm 548
2. Juha Hillberg 547
3. Ralf Westerlund 542 ...suorituksia yhteensä 8

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 4 )

     Y60
1. Kauko Kaartinen 544
2. Sergei Tretjakov 529
3. Paavo Pyykkönen 559 ...suorituksia yhteensä 7

     Y70
1. Heimo Kohijoki 537
2. Jorma Juutilainen 520
3. Kaarlo Simonen 511 ...suorituksia yhteensä 5

     N20
1. Petra Holmström 505 ...suorituksia yhteensä 1


50m Kivääri 3x10 ls
     Y15
1. Robin Stenström 263 ...suorituksia yhteensä 1


50m Pistooli
     Y
1. Teemu Tiainen 542
2. Rauno Hartikainen 537
3. Taneli Peltonen 534 ...suorituksia yhteensä 14

     Y joukkueet , ( yhteensä 3 )

     Y17
1. Kristoffer Ingelin 468 ...suorituksia yhteensä 1

     Y50
1. Matti Luukkainen 534
2. Markku Honkonen 502
3. Markku Tiainen 493 ...suorituksia yhteensä 8

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 3 )

     Y60
1. Antti Huhtio 520
2. Jaakko Savolainen 510
3. Heikki Vanamo 501 ...suorituksia yhteensä 8

     Y70
1. Seppo Laitakari 501
2. Kaj Kangas 478
3. Usko Mettiäinen 473 ...suorituksia yhteensä 6


25m Olympiapistooli
     Y
1. Kari Törmä 548
2. Jari Olkkonen 547
3. Rauno Hartikainen 522 ...suorituksia yhteensä 5

     Y joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y50
1. Lars Holmberg 548
2. Timo Laurila 541 ...suorituksia yhteensä 2

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y60
1. Pentti Järvinen 524
2. Risto Manner 463
3. Runar Lindholm 461 ...suorituksia yhteensä 4

     Y70
1. Jaakko Kurki 505
2. Rolf Stenbäck 502
3. Pertti Vehanen 501 ...suorituksia yhteensä 5


25m Isopistooli
     Y
1. Janne Kuvaja 583
2. Heikki Kurkela 573
3. Taneli Peltonen 551 ...suorituksia yhteensä 4

     Y50
1. Kenneth Mariani-Cerati 566
2. Hannu Hilden 553
3. Markku Honkonen 552 ...suorituksia yhteensä 7

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 4 )

     Y60
1. Jaakko Savolainen 556
2. Antti Huhtio 551
3. Matti Nurminen 537 ...suorituksia yhteensä 9

     Y70
1. Pertti Vehanen 551
2. Antti Kontula 532
3. Usko Mettiäinen 513 ...suorituksia yhteensä 8


25m Vakiopistooli
     Y
1. Janne Kuvaja 572
2. Taneli Peltonen 562
3. Tomi Tiainen 546 ...suorituksia yhteensä 10

     Y joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y17
1. Kristoffer Ingelin 520 ...suorituksia yhteensä 1

     Y50
1. Hannu Hilden 531
2. Markku Honkonen 530
3. Antti Tervola 516 ...suorituksia yhteensä 7

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 4 )

     Y60
1. Pekka Lindfors 531
2. Matti Nurminen 526
3. Jaakko Savolainen 519 ...suorituksia yhteensä 8

     Y70
1. Pertti Vehanen 506
2. Seppo Laitakari 493
3. Usko Mettiäinen 488 ...suorituksia yhteensä 7

     N
1. Eine Laitinen 522
2. Paula Viitasaari 519
3. Jaana Salo 500 ...suorituksia yhteensä 3

     N joukkueet , ( yhteensä 1 )

     N50
1. Raija Vehanen 513
2. Leila Semi 492 ...suorituksia yhteensä 2


25m Pienoispistooli
     Y
1. Janne Kuvaja 584
2. Rauno Hartikainen 574
3. Jan Nyberg 556 ...suorituksia yhteensä 9

     Y joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y17
1. Kristoffer Ingelin 545
2. Ville Kukkola 537 ...suorituksia yhteensä 2

     Y15
1. Tobias Lindgren 330
2. Jerry Nyberg 245 ...suorituksia yhteensä 2

     Y50
1. Lawrence Mariani-Cerati 567
2. Kenneth Mariani-Cerati 564
3. Antti Tervola 558 ...suorituksia yhteensä 14

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 7 )

     Y60
1. Matti Nurminen 550
2. Antti Huhtio 550
3. Jaakko Savolainen 550 ...suorituksia yhteensä 10

     Y70
1. Jorma Marjamäki 547
2. Pertti Vehanen 544
3. Usko Mettiäinen 534 ...suorituksia yhteensä 11

     N50
1. Raija Vehanen 543 ...suorituksia yhteensä 1

     12T
1. Toni Kokkonen 180
2. Anni Kurkela 176
3. Jens Rudnäs 176 ...suorituksia yhteensä 7

     12T joukkueet , ( yhteensä 1 )

     14T
1. Therese Lindgren 361
2. Mirva Laitinen 348
3. Eemeli Annala 317 ...suorituksia yhteensä 4


25m Urheilupistooli
     N
1. Tarja Kuuri 574
2. Paula Viitasaari 560
3. Nina Järvinen 542 ...suorituksia yhteensä 5

     N joukkueet , ( yhteensä 2 )

     N50
1. Päivi Mariani-Cerati 546
2. Raija Vehanen 543
3. Riitta Lappalainen 515 ...suorituksia yhteensä 4



Updated 20.6.2006 19:37 / DS Ranking System © 1993 - 2006.