SM-kilpailut, riistamaali, ikäkausisarjat
12.-13.8.2006
Jurva

VILLIKARJU NORMAALIJUOKSUT						

Sarja Y70						Hitaat	Nopeat	Yhteensä	
								
1	30	Kauno Ylitalo		OMAS	Y70	171	175	346	
2	31	Taisto Nikku		ESA	Y70	166	169	335	
3	14	Veikko Tiilama		KhjA	Y70	184	147	331	
4	43	Reijo Heinonen		TUA	Y70	171	152	323	
5	15	Aslak Hautamäki		AV	Y70	155	163	318	
6	47	Matti Salonen		MKMS	Y70	173	139	312	
7	42	Pentti Heikkilä		SaSa	Y70	148	150	298	
8	44	Heikki Rotkus		SA	Y70	167	129	296	
9	29	Kalle Kujala		P-HA	Y70	164	123	287	
10	46	Toivo Sneck		SaarA	Y70	153	122	275	
11	13	Olavi Mäkäräinen		KajA	Y70	158	116	274	
12	45	Esko Hakkarainen		SaarA	Y70	144	110	254	
								
								
Sarja Y60						Hitaat	Nopeat	Yhteensä	
								
1	54	Pauli Kähönen		ESA	Y60	185	173	358	
2	56	Seppo Pitkänen		VarVi	Y60	190	166	356	
3	71	Jorma Åsbacka		MA	Y60	187	167	354	
4	82	Ensio Tapaninaho		P-HA	Y60	183	168	351	
5	84	Eero Pietilä		MKMS	Y60	174	174	348	
6	74	Jouko Nurmi		SA	Y60	180	158	338	
7	39	Toivo Holm		RAM	Y60	173	161	334	
8	81	Matti Paavola		P-HA	Y60	168	165	333	
9	68	Taisto Kähkönen		K-64	Y60	177	155	332	
10	83	Eero Kekäläinen		KSA	Y60	167	164	331	
11	87	Antero Rantala		OMAS	Y60	180	151	331	
12	89	Hannu Valkila		TUA	Y60	167	163	330	
13	50	Seppo Dahlqvist		KAMS	Y60	161	168	329	
14	49	Simo Parkkamäki		JMS	Y60	176	153	329	
15	53	Raimo Virtanen		OAS	Y60	182	142	324	
16	72	Antero Kemppainen		SaarA	Y60	172	151	323	
17	85	Tapio Silander		MKMS	Y60	173	148	321	
18	86	Matti Piirto		RAM	Y60	169	150	319	
19	58	Jouko Välimäki		SA	Y60	168	150	318	
20	73	Risto Suonpää		TUA	Y60	161	155	316	
21	69	Lasse Nummi		SA	Y60	156	142	298	
22	70	Tauno Kupiainen		BSPA	Y60	154	133	287	
23	64	Pentti Ollikainen		KAMS	Y60	161	125	286	
24	65	Otto Kuosmanen		KAMS	Y60	143	141	284	
25	55	Antti Wirman		SpMs	Y60	149	135	284	
26	66	Pentti Nurmenrinta		KhjA	Y60	148	114	262	
27	52	Yrjö Jaatinen		KarkkA	Y60	165	0	165	
								
								
								
Sarja Y50						Hitaat	Nopeat	Yhteensä	
								
1	21	Reino Uuttu		TSA	Y50	191	192	383	
2	33	Jouko Mutka		RS	Y50	188	187	375	
3	20	Tapani Koskela		BSPA	Y50	186	184	370	
4	7	Juhani Mäkitalo		ESA	Y50	189	177	366	
5	28	Ossi Kohijoki		P-HA	Y50	189	174	363	
6	23	Onni Joenkaari		RAM	Y50	187	175	362	
7	37	Anders Holmberg		RS	Y50	183	178	361	
8	9	Pauli Jalkala		KAMS	Y50	185	176	361	
9	95	Jukka Hakamäki		KoE	Y50	186	174	360	
10	3	Hannu Pesonen		TuulA	Y50	181	177	358	
11	11	Mauri Kauppinen		SaarA	Y50	184	174	358	
12	27	Kauno Savolainen		PieksA	Y50	186	172	358	
13	12	Seppo Vasara		ESA	Y50	183	174	357	
14	99	Esa Niskanen		KEUA	Y50	186	170	356	
15	36	Veijo Karvonen		MKMS	Y50	176	178	354	
16	34	Tapani Pöysti		SA	Y50	183	171	354	
17	24	Arvo Tolonen		KajA	Y50	170	182	352	
18	40	Mauno Kauppinen		SaarA	Y50	188	164	352	1x6
19	26	Terho Ritvanen		PieksA	Y50	188	164	352	1x0
20	35	Seppo Martin		SA	Y50	185	166	351	
21	8	Hannu Viljakainen		KAMS	Y50	186	165	351	
22	4	Erkki Mäkiniemi		BSPA	Y50	177	167	344	
23	2	Pentti Nurminen		P-HA	Y50	182	161	343	
24	1	Martti Liukku		JMS	Y50	169	171	340	
25	18	Matti Niemelä		JMS	Y50	177	163	340	
26	41	Pentti Hämäläinen		SaarA	Y50	183	154	337	
27	17	Markku Rintala		KuKu	Y50	180	151	331	
28	96	Kari Hannula		KoE	Y50	166	163	329	
29	38	Tapani Saukkoriipi		RAM	Y50	176	153	329	
30	22	Juhani Mattila		KhjA	Y50	168	160	328	
31	6	Jarkko Tani		MSA	Y50	171	157	328	
32	98	Seppo Mykkänen		KEUA	Y50	169	145	314	
33	19	Sven Holmberg		RS	Y50	170	143	313	
34	25	Tapio Toratti		KajA	Y50	157	146	303	
35	97	Terho Kämäräinen		KEUA	Y50	171	115	286	
								
								
Sarja Y17						Hidas	Nopea	Yhteensä	
								
1	61	Jarmo Toiva		K-64	Y17	290	279	569	
2	75	Mårten Westerlund		RS	Y17	288	279	567	
3	76	Sami Heikkilä		K-64	Y17	287	275	562	
4	92	Tomi-Pekka Heikkilä	K-64	Y17	285	269	554	
5	78	Kaarlo Saarento		TSA	Y17	278	263	541	
6	62	Dennis Bäckman		RS	Y17	268	249	517	
7	77	Jouko Matalamäki		MKMS	Y17	257	238	495	
8	91	Heikki-Pekka Peurala	KuKu	Y17	214	159	373	
								
Sarja Y20						Hidas	Nopea	Yhteensä	
								
1	94	Tarmo Koskela		BSPA	Y20	293	281	574	
2	93	Pekka Hyvärinen		OAS	Y20	285	275	560	
3	80	Erik Sjöblom		RS	Y20	285	260	545	
4	63	Niklas Hyvärinen		RS	Y20	277	258	535	
5	79	Björn Lindgren		RS	Y20	266	234	500	
								
Sarja N20						Hidas	Nopea	Yhteensä	
								
1	59	Micaela Qvarnström	RS	N20	276	255	531	
2	60	Jasmine Uuttu		TSA	N20	215	205	420	
								
								
		Joukkuetulokset						
								
SarjaY50								
		Joukkue				Sarja	Pisteet			
								
1		Etelä-Saimaan Ampujat	ESA	Y50	1081			
	54	Pauli Kähönen		ESA	Y60		185	173	358
	12	Seppo Vasara		ESA	Y50		183	174	357
	7	Juhani Mäkitalo		ESA	Y50		189	177	366
								
2		Pohjois-Hämeen Ampujat	P-HA	Y50	1057			
	28	Ossi Kohijoki		P-HA	Y50		189	174	363
	2	Pentti Nurminen		P-HA	Y50		182	161	343
	82	Ensio Tapaninaho		P-HA	Y60		183	168	351
								
3		Raseborgs Skyttar		RS	Y50	1049			
	33	Jouko Mutka		RS	Y50		188	187	375
	19	Sven Holmberg		RS	Y50		170	143	313
	37	Anders Holmberg		RS	Y50		183	178	361
								
4		Saarijärven Ampujat	SaarA	Y50	1047			
	11	Mauri Kauppinen		SaarA	Y50		184	174	358
	40	Mauno Kauppinen		SaarA	Y50		188	164	352
	41	Pentti Hämäläinen		SaarA	Y50		183	154	337
								
5		Satakunnan Ampujat	SA	Y50	1043			
	34	Tapani Pöysti		SA	Y50		183	171	354
	74	Jouko Nurmi		SA	Y60		180	158	338
	35	Seppo Martin		SA	Y50		185	166	351
								
6		Kuopion Ampuma ja Metsästysseura	KAMS	Y50	1041			
	8	Hannu Viljakainen		KAMS	Y50		186	165	351
	9	Pauli Jalkala		KAMS	Y50		185	176	361
	50	Seppo Dahlqvist		KAMS	Y60		161	168	329
								
7		Mäntsälän Kennel- ja Metsästysseura 	MKMS	Y50	1023			
	36	Veijo Karvonen		MKMS	Y50		176	178	354
	84	Eero Pietilä		MKMS	Y60		174	174	348
	85	Tapio Silander		MKMS	Y60		173	148	321
								
8		Rovaniemen Ampujat ja Metsäveikot	RAM	Y50	1015			
	23	Onni Joenkaari		RAM	Y50		187	175	362
	39	Toivo Holm		RAM	Y60		173	161	334
	86	Matti Piirto		RAM	Y60		169	150	319
								
9		Jurvan Metsästysseura	JMS	Y50	1009			
	1	Martti Liukku		JMS	Y50		169	171	340
	18	Matti Niemelä		JMS	Y50		177	163	340
	49	Simo Parkkamäki		JMS	Y60		176	153	329
								
10		Borga Skyttar Porvoon Ampujat	BSPA	Y50	1001			
	20	Tapani Koskela		BSPA	Y50		186	184	370
	70	Tauno Kupiainen		BSPA	Y60		154	133	287
	4	Erkki Mäkiniemi		BSPA	Y50		177	167	344
								
11		Toijalan Urheiluampujat	TUA	Y50	969			
	73	Risto Suonpää		TUA	Y60		161	155	316
	89	Hannu Valkila		TUA	Y60		167	163	330
	43	Reijo Heinonen		TUA	Y70		171	152	323
								
12		Kiuruveden Erä- ja Urheiluampujat	KEUA	Y50	956			
	99	Esa Niskanen		KEUA	Y50		186	170	356
	98	Seppo Mykkänen		KEUA	Y50		169	145	314
	97	Terho Kämäräinen		KEUA	Y50		171	115	286
								
13		Kajaanin Ampujat		KajA	Y50	929			
	24	Arvo Tolonen		KajA	Y50		170	182	352
	13	Olavi Mäkäräinen		KajA	Y70		158	116	274
	25	Tapio Toratti		KajA	Y50		157	146	303
								
								
Sarja Y17								
		Joukkue				Sarja	Pisteet			
								
1		Kymppi-64		K-64	Y17	1685			
	61	Jarmo Toiva		K-64	Y17		290	279	569
	76	Sami Heikkilä		K-64	Y17		287	275	562
	92	Tomi-Pekka Heikkilä	K-64	Y17		285	269	554
								
Sarja Y20								
		Joukkue				Sarja	Pisteet			
								
1		Raseborgs Skyttar		RS	Y20	1633			
	75	Mårten Westerlund		RS	Y17		288	279	567
	63	Niklas Hyvärinen		RS	Y20		277	258	535
	59	Micaela Qvarnström	RS	N20		276	255	531
								
2		Raseborgs Skyttar 2	RS	Y20	1562			
	80	Erik Sjöblom		RS	Y20		285	260	545
	79	Björn Lindgren		RS	Y20		266	234	500
	62	Dennis Bäckman		RS	Y17		268	249	517


HIRVI PARILAUKAUKSET						

Sarja Y70						1.puoli	2.puoli	Yhteensä	
								
1	31	Taisto Nikku		ESA	Y70	162	139	301	
2	14	Veikko Tiilama		KhjA	Y70	140	137	277	
3	43	Reijo Heinonen		TUA	Y70	154	121	275	
4	44	Heikki Rotkus		SA	Y70	132	125	257	
5	45	Esko Hakkarainen		SaarA	Y70	131	0	131	
6	47	Matti Salonen		MKMS	Y70	113	0	113	
7	46	Toivo Sneck		SaarA	Y70	112	0	112	
8	29	Kalle Kujala		P-HA	Y70	95	0	95	
9	13	Olavi Mäkäräinen		KajA	Y70	92	0	92	
								
Sarja Y60						1.puoli	2.puoli	Yhteensä	Uusinta
								
1		Pauli Kähönen		ESA	Y60	168	163	331	87
2		Eero Pietilä		MKMS	Y60	176	155	331	79
3		Tapio Silander		MKMS	Y60	147	169	316	
4		Matti Paavola		P-HA	Y60	143	169	312	
5		Ensio Tapaninaho		P-HA	Y60	146	157	303	
6		Simo Parkkamäki		JMS	Y60	142	154	296	
7		Risto Suonpää		TUA	Y60	146	134	280	
8		Jouko Nurmi		SA	Y60	142	132	274	
9		Tauno Kupiainen		BSPA	Y60	129	0	129	
10		Seppo Dahlqvist		KAMS	Y60	129	0	129	
11		Lasse Nummi		SA	Y60	128	0	128	
12		Seppo Pitkänen		VarVi	Y60	128	0	128	
13		Raimo Virtanen		OAS	Y60	126	0	126	
14		Jouko Välimäki		SA	Y60	112	0	112	
15		Taisto Kähkönen		K-64	Y60	106	0	106	
								
Sarja Y50						1.puoli	2.puoli	Yhteensä	
								
1		Reino Uuttu		TSA	Y50	189	186	375	
2		Tapani Koskela		BSPA	Y50	178	173	351	
3		Anders Holmberg		RS	Y50	178	171	349	
4		Jouko Mutka		RS	Y50	169	173	342	
5		Ossi Kohijoki		P-HA	Y50	163	178	341	
6		Veijo Karvonen		MKMS	Y50	169	170	339	
7		Esa Niskanen		KEUA	Y50	166	162	328	
8		Hannu Viljakainen		KAMS	Y50	168	160	328	
9		Seppo Mykkänen		KEUA	Y50	161	0	161	
10		Mauri Kauppinen		SaarA	Y50	160	0	160	
11		Mauno Kauppinen		SaarA	Y50	157	0	157	
12		Terho Ritvanen		PieksA	Y50	156	0	156	
13		Erkki Mäkiniemi		BSPA	Y50	153	0	153	
14		Hannu Pesonen		TuulA	Y50	146	0	146	
15		Kauno Savolainen		PieksA	Y50	146	0	146	
16		Pentti Hämäläinen		SaarA	Y50	146	0	146	
17		Tapio Toratti		KajA	Y50	145	0	145	
18		Matti Niemelä		JMS	Y50	145	0	145	
19		Terho Kämäräinen		KEUA	Y50	144	0	144	
20		Tapani Pöysti		SA	Y50	143	0	143	
21		Juhani Mäkitalo		ESA	Y50	142	0	142	
22		Kari Hannula		KoE	Y50	140	0	140	
23		Juhani Mattila		KhjA	Y50	135	0	135	
24		Seppo Martin		SA	Y50	129	0	129	
25		Sven Holmberg		RS	Y50	129	0	129	
26		Seppo Vasara		ESA	Y50	106	0	106	
								
								
		Joukkuetulokset						
								
Y50								
								
Sija		Joukkue					Sarja	Pisteet			
								
1		Mäntsälän Kennel- ja Metsästysseura 	MKMS	Y50	492			
		Veijo Karvonen		MKMS	Y50			169	
		Eero Pietilä		MKMS	Y60			176	
		Tapio Silander		MKMS	Y60			147	
								
2		Raseborgs Skyttar		RS	Y50	476			
		Jouko Mutka		RS	Y50			169	
		Anders Holmberg		RS	Y50			178	
		Sven Holmberg		RS	Y50			129	
								
3		Etelä-Saimaan Ampujat	ESA	Y50	472			
		Juhani Mäkitalo		ESA	Y50			142	
		Pauli Kähönen		ESA	Y60			168	
		Taisto Nikku		ESA	Y70			162	
								
4		Kiuruveden Erä- ja Urheiluampujat	KEUA	Y50	471			
		Terho Kämäräinen		KEUA	Y50			144	
		Seppo Mykkänen		KEUA	Y50			161	
		Esa Niskanen		KEUA	Y50			166	
								
5		Saarijärven Ampujat	SaarA	Y50	463			
		Mauri Kauppinen		SaarA	Y50			160	
		Mauno Kauppinen		SaarA	Y50			157	
		Pentti Hämäläinen		SaarA	Y50			146	
								
6		Borga Skyttar Porvoon Ampujat	BSPA	Y50	460			
		Tapani Koskela		BSPA	Y50			178	
		Tauno Kupiainen		BSPA	Y60			129	
		Erkki Mäkiniemi		BSPA	Y50			153	
								
7		Pohjois-Hämeen Ampujat	P-HA	Y50	452			
		Matti Paavola		P-HA	Y60			143	
		Ensio Tapaninaho		P-HA	Y60			146	
		Ossi Kohijoki		P-HA	Y50			163	
								
8		Satakunnan Ampujat	SA	Y50	414			
		Seppo Martin		SA	Y50			129	
		Tapani Pöysti		SA	Y50			143	
		Jouko Nurmi		SA	Y60			142	

VILLIKARJU SEKAJUOKSUT						

Sarja Y70						1.puoli	2.puoli	Yhteensä	
								
1		Taisto Nikku		ESA	Y70	169	171	340	
2		Reijo Heinonen		TUA	Y70	165	163	328	
3		Kauno Ylitalo		OMAS	Y70	160	166	326	
4		Veikko Tiilama		KhjA	Y70	160	164	324	
5		Heikki Rotkus		SA	Y70	167	150	317	
6		Pentti Heikkilä		SaSa	Y70	153	153	306	
7		Matti Salonen		MKMS	Y70	143	154	297	
8		Aslak Hautamäki		AV	Y70	143	146	289	
9		Kalle Kujala		P-HA	Y70	150	121	271	
10		Esko Hakkarainen		SaarA	Y70	135	118	253	
11		Toivo Sneck		SaarA	Y70	129	113	242	
12		Olavi Mäkäräinen		KajA	Y70	63	0	63	
								
								
Sarja Y60						1.puoli	2.puoli	Yhteensä	
								
1		Ensio Tapaninaho		P-HA	Y60	184	178	362	
2		Jouko Nurmi		SA	Y60	181	172	353	
3		Eero Pietilä		MKMS	Y60	170	182	352	
4		Taisto Kähkönen		K-64	Y60	175	176	351	
5		Tapio Silander		MKMS	Y60	176	174	350	
6		Pauli Kähönen		ESA	Y60	169	177	346	
7		Jorma Åsbacka		MA	Y60	176	168	344	
8		Seppo Pitkänen		VarVi	Y60	170	173	343	
9		Seppo Dahlqvist		KAMS	Y60	172	170	342	
10		Matti Paavola		P-HA	Y60	182	160	342	
11		Tauno Kupiainen		BSPA	Y60	171	163	334	1x4
12		Raimo Virtanen		OAS	Y60	171	163	334	1x0
13		Matti Piirto		RAM	Y60	165	161	326	
14		Jouko Välimäki		SA	Y60	162	160	322	
15		Toivo Holm		RAM	Y60	162	158	320	
16		Simo Parkkamäki		JMS	Y60	151	167	318	
17		Pentti Ollikainen		KAMS	Y60	161	155	316	
18		Lasse Nummi		SA	Y60	158	157	315	
19		Antero Kemppainen		SaarA	Y60	166	149	315	
20		Risto Suonpää		TUA	Y60	146	165	311	
21		Eero Kekäläinen		KSA	Y60	163	147	310	
22		Otto Kuosmanen		KAMS	Y60	138	156	294	
								
								
Sarja Y50						1.puoli	2.puoli	Yhteensä	
								
1		Reino Uuttu		TSA	Y50	191	196	387	
2		Jouko Mutka		RS	Y50	187	185	372	
3		Anders Holmberg		RS	Y50	186	184	370	
4		Tapani Koskela		BSPA	Y50	186	183	369	
5		Terho Ritvanen		PieksA	Y50	187	182	369	
6		Onni Joenkaari		RAM	Y50	183	182	365	
7		Ossi Kohijoki		P-HA	Y50	181	177	358	1x5
8		Juhani Mäkitalo		ESA	Y50	181	177	358	1x0
9		Jukka Hakamäki		KoE	Y50	184	170	354	
10		Hannu Pesonen		TuulA	Y50	178	175	353	
11		Veijo Karvonen		MKMS	Y50	179	172	351	
12		Mauno Kauppinen		SaarA	Y50	178	170	348	
13		Erkki Mäkiniemi		BSPA	Y50	176	171	347	
14		Seppo Martin		SA	Y50	180	164	344	
15		Tapani Pöysti		SA	Y50	176	167	343	
16		Mauri Kauppinen		SaarA	Y50	172	170	342	
17		Esa Niskanen		KEUA	Y50	164	176	340	
18		Hannu Viljakainen		KAMS	Y50	164	175	339	
19		Seppo Vasara		ESA	Y50	162	175	337	
20		Pauli Jalkala		KAMS	Y50	172	162	334	
21		Martti Liukku		JMS	Y50	163	167	330	
22		Kauno Savolainen		PieksA	Y50	157	172	329	
23		Matti Niemelä		JMS	Y50	161	168	329	
24		Pentti Nurminen		P-HA	Y50	160	168	328	
25		Pentti Hämäläinen		SaarA	Y50	163	164	327	
26		Tapani Saukkoriipi		RAM	Y50	166	161	327	
27		Jarkko Tani		MSA	Y50	168	159	327	
28		Arvo Tolonen		KajA	Y50	158	168	326	
29		Kari Hannula		KoE	Y50	165	160	325	
30		Juhani Mattila		KhjA	Y50	158	156	314	
31		Sven Holmberg		RS	Y50	164	147	311	
32		Markku Rintala		KuKu	Y50	147	163	310	
33		Terho Kämäräinen		KEUA	Y50	160	144	304	
34		Tapio Toratti		KajA	Y50	139	151	290	
35		Seppo Mykkänen		KEUA	Y50	144	145	289	
								
								
Sarja Y17						1.puoli	2.puoli	Yhteensä	
								
1		Mårten Westerlund		RS	Y17	189	186	375	
2		Jarmo Toiva		K-64	Y17	188	184	372	
3		Tomi-Pekka Heikkilä	K-64	Y17	187	184	371	
4		Sami Heikkilä		K-64	Y17	182	187	369	
5		Dennis Bäckman		RS	Y17	170	175	345	
6		Kaarlo Saarento		TSA	Y17	171	161	332	
7		Jouko Matalamäki		MKMS	Y17	176	151	327	
								
								
Sarja Y20						1.puoli	2.puoli	Yhteensä	
								
1		Tarmo Koskela		BSPA	Y20	185	195	380	
2		Pekka Hyvärinen		OAS	Y20	182	182	364	
3		Erik Sjöblom		RS	Y20	182	179	361	
4		Niklas Hyvärinen		RS	Y20	176	172	348	
5		Björn Lindgren		RS	Y20	150	161	311	
								
Sarja N20						1.puoli	2.puoli	Yhteensä	
								
1		Micaela Qvarnström	RS	N20	181	171	352	
2		Jasmine Uuttu		TSA	N20	151	136	287	
								
								
		Joukkuetulokset						
								
SarjaY50								
		Joukkue				Sarja	Pisteet			
								
1		Raseborgs Skyttar		RS	Y50	1053	19		
		Jouko Mutka		RS	Y50		187	185	372
		Anders Holmberg		RS	Y50		186	184	370
		Sven Holmberg		RS	Y50		164	147	311
								
2		Mäntsälän Kennel- ja Metsästysseura 	MKMS	Y50	1053	14		
		Veijo Karvonen		MKMS	Y50		179	172	351
		Eero Pietilä		MKMS	Y60		170	182	352
		Tapio Silander		MKMS	Y60		176	174	350
								
3		Borga Skyttar Porvoon Ampujat	BSPA	Y50	1050			
		Tapani Koskela		BSPA	Y50		186	183	369
		Tauno Kupiainen		BSPA	Y60		171	163	334
		Erkki Mäkiniemi		BSPA	Y50		176	171	347
								
4		Pohjois-Hämeen Ampujat	P-HA	Y50	1048			
		Ossi Kohijoki		P-HA	Y50		181	177	358
		Pentti Nurminen		P-HA	Y50		160	168	328
		Ensio Tapaninaho		P-HA	Y60		184	178	362
								
5		Etelä-Saimaan Ampujat	ESA	Y50	1041			
		Pauli Kähönen		ESA	Y60		169	177	346
		Seppo Vasara		ESA	Y50		162	175	337
		Juhani Mäkitalo		ESA	Y50		181	177	358
								
6		Saarijärven Ampujat	SaarA	Y50	1017			
		Mauri Kauppinen		SaarA	Y50		172	170	342
		Mauno Kauppinen		SaarA	Y50		178	170	348
		Pentti Hämäläinen		SaarA	Y50		163	164	327
								
7		Kuopion Ampuma ja Metsästysseura	KAMS	Y50	1015			
		Hannu Viljakainen		KAMS	Y50		164	175	339
		Pauli Jalkala		KAMS	Y50		172	162	334
		Seppo Dahlqvist		KAMS	Y60		172	170	342
								
8		Rovaniemen Ampujat ja Metsäveikot	RAM	Y50	1011			
		Onni Joenkaari		RAM	Y50		183	182	365
		Toivo Holm		RAM	Y60		162	158	320
		Matti Piirto		RAM	Y60		165	161	326
								
9		Satakunnan Ampujat	SA	Y50	1009			
		Seppo Martin		SA	Y50		180	164	344
		Tapani Pöysti		SA	Y50		176	167	343
		Jouko Välimäki		SA	Y60		162	160	322
								
10		Jurvan Metsästysseura	JMS	Y50	977			
		Martti Liukku		JMS	Y50		163	167	330
		Matti Niemelä		JMS	Y50		161	168	329
		Simo Parkkamäki		JMS	Y60		151	167	318
								
11		Kiuruveden Erä ja Urheiluampujat	KEUA	Y50	933			
		Esa Niskanen		KEUA	Y50		164	176	340
		Seppo Mykkänen		KEUA	Y50		144	145	289
		Terho Kämäräinen		KEUA	Y50		160	144	304
								
12		Kajaanin Ampujat		KajA	Y50	679			
		Arvo Tolonen		KajA	Y50		158	168	326
		Olavi Mäkäräinen		KajA	Y70		63	0	63
		Tapio Toratti		KajA	Y50		139	151	290
								
								
Sarja Y17								
		Joukkue				Sarja	Pisteet			
								
1		Kymppi-64		K-64	Y17	1112			
		Jarmo Toiva		K-64	Y17		188	184	372
		Sami Heikkilä		K-64	Y17		182	187	369
		Tomi-Pekka Heikkilä	K-64	Y17		187	184	371
								
Sarja Y20								
		Joukkue				Sarja	Pisteet			
								
1		Raseborgs Skyttar		RS	Y20	1084			
		Mårten Westerlund		RS	Y17		189	186	375
		Erik Sjöblom		RS	Y20		182	179	361
		Niklas Hyvärinen		RS	Y20		176	172	348
								
2		Raseborgs Skyttar 2	RS	Y20	1008			
		Micaela Qvarnström	RS	N20		181	171	352
		Björn Lindgren		RS	Y20		150	161	311
		Dennis Bäckman		RS	Y17		170	175	345