23. avoimet aluekilpailut ilma-aseilla
Alavus
19.11.2006

10 m ilmakivääri 40 ls,  sarja N
1. Hanna Etula		LAS	97   99   99   99		394
2. Kirsti Markko		TiA	91   94   93   94		372

10 m ilmakivääri 40 ls, sarja N20
1. Pauliina Frilander	PiekSA	97   99   99   99		394
2. Paula Peltoniemi		IU	94   94   95   96		379
3. Elina Lehtomäki		HaaAS	92   92   97   94		375

10 m ilmakivääri 40 ls, sarja N17
1. Satu Luoma		HSA	91   91   96   93		371
2. Katja Soini		JjA	95   91   94   91		371
3. Tuula Rantakangas	LehA	88   88   85   91		352

10 m ilmakivääri 40 ls, sarja N15
1. Gisela Miettinen		SiUra	93   91   87   87		363
2. Helena Virtanen		KhjA	88   94   88   87		357
3. Kaisa Mytkäniemi	LehA	83   84   88   86		341
4. Laura Leppinen		KhjA	78   84   77   73		312

10 m ilmakivääri 60 ls, sarja Y   
1. Sami Remes		KAS	97   99   98   96   95   98	583
2. Veli Ylinen		AlavA	94   95   97   98   98   97	579
3. Carl Bergman		NSK	92   96   98   94   95   97	572
4. Markku Niemi		AlavA	95   95   94   98   93   96	571
5. Seppo Mäntymaa	ÄäA	95   97   93   96   93   96	570
6. Matti Leskelä		HSA	95   96   92   95   94   96	568
7. Aarne Markko		TiA	91   95   92   92   96   94	560
8. Seppo Siukola		AlavA	92   97   95   89   97   90	560
9. Markku Haukkala		HSA	84   86   86   79   84   94	513
10. Tuomas Niemi		LehA	82   83   88   89   81   83	506

10 m ilmakivääri 60 ls, sarja Y20
1. Juhana Toikko		AlavA	96   97   99   96   97   97	582
2. Juha Soini		JjA	97   97   95   99   96   97	581
3. Jari Hemminki		KA	97   93   88   94   95   94	561
4. Joni Saarenpää		AlavA	87   89   88   92   94   90	540

10 m ilmakivääri 60 ls, sarja Y17
1. Pyry Passi		KA	93   91   97   89   89   91	550
2. Tero Korpela		KhjA	89   93   88   94   92   92	548
3. Anton Miettinen		SiUra	85   91   84   86   86   86	518
4. Jussi Saari		AlavA	83   70   87   80   79   82	481

10 m ilmakivääri 40 ls, sarja Y15
1. Juho Syväniemi		IlmA	88   91   92   91		362
2. Anton Miettinen		SiUra	85   91   88   85		349
3. Tero Hanhikoski		KA	83   84   85   83		335
4. Joni Laksola		KhjA	80   75   77   87		319
5. Stefan Miettinen	SiUra	59   67   51   78		255

10 m ilmakivääri 40 ls, sarja Y50
1. Markku Niemi		AlavA	96   95   97   93		381
2. Kari Hallila		ÄäA	96   93   93   94		376
3. Eero Forssell		ÄäA	89   90   95   94		368
4. Tapio Lehto		VU-45	87   92   90   93		362
5. Sakari Talvitie		AlavA	91   89   90   91		361
6. Kalle Hämäläinen		ÄäA	95   87   86   92		360
7. Jorma Nyrhinen		IlmA	89   89   90   82		350
8. Aki Ala-Kyyny		KhjA	83   86   88   88		345
9. Paavo Miettinen		SiUra	83   88   74   76		321

10 m ilmakivääri 40 ls, sarja Y60
1. Erkki Perälä		AlavA	90   92   90   88		360
2. Aimo Rahikka		KaA	85   85   86   93		349
3. Paavo Mikkola		VirtA	87   90   80   86		343
4. Tauno Törnudd		P-HA	77   86   84   87		334

10 m ilmakivääri 40 ls, sarja Y70
1. Arto Pihlava		VS-VA	94   90   90   84		358
2. Kalevi Suomu		IlmA	86   83   89   83		341
3. Eero Yli-Rantala		KuKu	80   76   74   78		308
4. Martti Pöyhölä		ÄSA	62   62   67   64		255

10 m ilmakivääri 30 ls, sarja 14 VT
1. Merja Sillanpää		LehA	90   95   93		278
2. Gisela Miettinen		SiUra	94   95   88		277
3. Laura Markko		TiA	88   93   91		272
4. Sami Leppälä		JjA	97   81   90		268
5. Jussi Rajamäki		KA	89   84   89		262
6. Joni Laksola		KhjA	86   91   85		262
7. Joanna Malm		KhjA	91   79   88		258
8. Piia Rantakangas	LehA	81   87   86		254
9. Joni Rantamäki		KA	82   84   84		250
10. Jere Malm		KhjA	89   79   77		245
11. Lasse Korpela		KhjA	81   82   79		242
12. Jussi Palo		IMAS	86   78   76		240
13. Stefan Miettinen	SiUra	78   76   71		225
14. Anssi Mikkonen		AlavA	62   64   48		174

10 m ilmakivääri 20 ls, sarja 11-14 A
1. Matias Rajahalme	IlmA	94   92		186

10 m ilmakivääri 20 ls, sarja 12 VT
1. Sara Lauttamus		KA	87   84		171
2. Saara Malm		KhjA	81   83		164
3. Johny Malm		KhjA	77   85		162
4. Teemu Hanhikoski	KA	81   81		162
5. Hanna Rinta-Hoiska	KhjA	74   81		155
6. Mika Ketola		HSA	71   76		147
7. Jenni Kienokoski		KhjA	72   65		137
8. Noah Rintamäki		LehA	68   67		135
9. Akseli Ikkala		AlavA	70   65		135
10. Jimi Ojala		KhjA	67   67		134
11. Kristian Ouri		AlavA	62   63		125

10 m ilmakivääri 20 ls, sarja 10 IT	
1. Niko Ojaniemi		KhjA	98   99		197
2. Juulia Kari		KA	99   97		196
3. Julius Passi		KA	97   98		195
4. Juha-Matti Sillanpää	LehA	96   96		192
5. Tuomo Hanhikoski	KA	96   95		191
6. Emmi Haukkala		HSA	92   97		189
7. Petra Malm		KhjA	92   94		186
8. Matti Koivula		LehA	95   91		186
9. Taru Teikari		IU	90   95		185
10. Santeri Piri		HSA	91   91		182
11. Joni Salomäki		KA	93   89		182
12. Johan Malm		KhjA	87   93		180

10 m ilmakivääri 20 ls, sarja 8 IT
1. Marianne Palo		IMAS	96 100		196
2. Joel Ojala		KhjA	91   93		184
3. Niklas Puskamäki		KA	87   94		181
4. Paavo Virtanen		KhjA	90   84		174
5. Senni Lauttamus	KA	80   88		168
6. Veera Malm		KhjA	80   73		153

10 m ilmapistooli 40 ls, sarja N
1. Mira Nevansuu		KuKu	94   89   93   95		371
2. Mirja Nevansuu		KuKu	90   93   91   94		368
3. Katariina Parkkonen	NoSA	94   91   85   91		361
4. Helena Peltoniemi	IU	90   87   90   90		357
5. Katri Hautala		KuKu	84   83   88   86		341
6. Jaana Suojoki		SsA	63   53   60   67		243

10 m ilmapistooli 40 ls, sarja N17
1. Anette Källi		LehA	89   92   92   92		365
2. Merja Rantakangas	LehA	90   80   84   70		324

10 m ilmapistooli 40 ls, sarja N15
1. Noora Kivistö		KuKu	83   83   80   77		323
2. Eerika Ilkka		NoSA	83   81   84   75		323
3. Gisela Miettinen		SiUra	86   80   70   72		308

10 m ilmapistooli 60 ls, sarja Y
1. Jyrki Turja		LSA	97   99   95   97   95   95	578
2. Jyrki Pitkäranta		IU	94   95   98   92   99   91	569
3. Keijo Haapa-aho		LSA	96   92   97   94   93   94	566
4. Jarmo Salo		LSA	97   94   94   91   94   95	565
5. Reijo Rantakangas	LehA	95   92   95   92   92   88	554
6. Teijo Kimpimäki		JjA	92   93   92   91   96   87	551
7. Juha Hautanen		KA	92   84   93   92   92   91	544
8. Teemu Etelämäki	SsA	91   87   90   92   93   90	543
9. Kari Vanhanen		NoSA	92   90   91   91   91   87	542
10. Timo Kivelä		NoSA	92   93   87   89   91   89	541
11. Erkki Huhtanen		SA	92   83   86   85   87   90	523

10 m ilmapistooli 60 ls, sarja Y20
1. Jesse Peltomäki		KuKu	94   94   96   96   94   94	568
2. Mika Laikola		KuKu	94   90   94   91   92   90	551
3. Tommi Kilpelainen	IU	95   91   88   88   90   88	540
4. Niko Hautala		KuKu	91   93   88   88   88   88	536
5. Eino Jaskari		KuKu	83   88   93   89   86   94	533
6. Arttu Niittymies		P-HA	87   92   87   86   89   80	521

10 m ilmapistooli 60 ls, sarja Y17
1. Aleksi Vasu		KuKu	75   85   90   89   91   85	515
2. Aki Rantakangas		LehA	81   86   92   76   88   80	503

10 m ilmapistooli 40 ls, sarja Y15
1. Tuomo Hautala		KuKu	92   86   89   80		347
2. Samu Korhonen		P-HA	85   74   84   85		328
3. Sami Leppälä		JjA	85   76   86   78		325
4. Anton Miettinen		SiUra	75   73   87   67		302

10 m ilmapistooli 40 ls, sarja Y50
1. Juhani Öhman 		TiA	92   94   93   95		374
2. Markku Leino		IU	90   89   95   95		369
3. Aulis Leppänen		SsA	88   91   95   85		359
4. Markku Rintala		KuKu	87   89   86   82		344
5. Eero Paavola		KA	87   88   81   83		339
6. Tauno Soutua		MSA	87   81   88   82		338
7. Paavo Miettinen		SiUra	76   78   87   85		326
8. Eero Hautala		KuKu	81   79   83   76		319

10 m ilmapistooli 40 ls, sarja Y60	
1. Raimo Tuomela		SsA	93   89   88   85		355
2. Seppo Paakki		KA	93   84   91   76		344
3. Timo Suvanto		AlavA	84   84   90   81		339

10 m ilmapistooli 40 ls, sarja Y70
1. Matti Tulimäki		JjA	90   78   86   87		341
2. Jaakko Kirvesmäki	MSA	86   85   83   85		339

10 m ilmapistooli 30 ls, sarja 14 VT   
1. Sami Leppälä		JjA	92   87   87		266
2. Gisela Miettinen		SiUra	92   88   82		262
3. Matias Lahtela		KuKu	90   81   85		256
4. Stefan Miettinen	SiUra	87   75   76		238
5. Janina Passi		KA	75   77   71		223

10 m ilmapistooli 20 ls, sarja 12 VT
1. Niko Nimell		KuKu	80   76   		156
2. Tino Teikari		IU	76   78		154
3. Jesse Suominen		IlmA	79   75		154
4. Matti Peltoniemi		IU	69   68		137

10 m ilmapistooli 20 ls, 10 IT
1. Niko Ojaniemi		KhjA	99   97		196
2. Julius Passi		KA	96   96		192
3. Juha-Matti Sillanpää	LehA	93   93		186
4. Mikael Reinilä		IlmA	94   91		185
5. Mariella Källi		LehA	93   89		182
6. Matti Koivula		LehA	94   86		180
7. Tomi Nimell		KuKu	88   89		177
8. Taru Teikari		IU	83   84		167

10 m ilmapistooli 20 ls, sarja 8 IT
1. Paula Hautala		KuKu	87   88		175