Alavuden aluekansalliset ilma-asekilpailut 18.11.2007 Kunto-Lutran  radoilla.

 

TULOSLUETTELOT :

 

10 m ilmakivääri, 40 ls sarja N

 

1.   Hanna Etula                                       LAS              99   99   97 100                                        395

 

10 m ilmakivääri, 40 ls sarja N20

 

1.   Pauliina Frilander                               PiekSA          100 99   96   98                                        393

2.   Paula Peltoniemi                                 KaA              98   95   96   99                                        388

 

10 m ilmakivääri, 40 ls sarja N17

 

1.   Katja Soini                                         JjA                95   98   91   94                                        378

2.   Satu Luoma                                        HSA              95   91   92   90                                        368

3.   Janniina Ranta                                    KhjA             91   90   90   94                                        365

4.   Susanna Ahomäki                              HSA              90   90   91   88                                        359

5.   Laura Haukkala                                  HSA              90   90   89   85                                        354

 

10 m ilmakivääri, 40 ls sarja N15

 

1.   Gisela Miettinen                                 KarMAS       96   98   97   97                                        388

2.   Joanna Malm                                      KhjA             93   94   91   97                                        375

3.   Piia Rantakangas                                LehA             90   92   90   88                                        360

4.   Kaisa Mytkäniemi                              LehA             91   85   92   88                                        356

5.   Hanna Perälä                                      AlavA           68   76   74   74                                        292

 

10 m ilmakivääri, 60 ls    sarja Y

 

1.   Juhana Toikko                                    AlavA           97   96   98   97   97   99                          584

2.   Seppo Mäntymaa                               ÄäA              97   95   95   96   97   97                          577

3.   Juha Virtanen                                     KhjA             96   96   95   98   96   95                          576

4.   Veli Ylinen                                         AlavA           93   95   96   95   95   95                          569

5.   Carl Bergman                                     NSK              93   98   92   92   94   97                          566

6.   Harri Björkbacka                                KarMAS       91   93   98   95   93   96                          566

7.   Markku Niemi                                    AlavA           93   93   93   92   93   92                          556

8.   Markku Haukkala                               HSA              92   90   88   95   92   93                          550

9.   Jukka Yliketola                                  HSA              82   91   85   90   84   91                          523

10. Seppo Korpimäki                               SsA               91   89   86   88   84   84                          522

 

10 m ilmakivääri, 60 ls sarja Y20

 

1.   Juha Soini                                           JjA                98   96   98 100   98   99                           589

2.   Joni Virtanen                                      KhjA             96   96   97   98   96   94                          577

3.   Anton Miettinen                                 KarMAS       92   94   89   94   89   94                          552

 

 

 

10 m ilmakivääri, 60 ls sarja Y17

 

1.   Anton Miettinen                                 KarMAS       92   95   94   91   96   93                          561

2.   Sami Laksola                                      KhjA             88   91   93   91   95   95                          553

3.   Pyry Passi                                           KA                91   92   92   90   95   90                          550

4.   Tommi Mansikkamäki                        HSA              91   86   89   93   88   94                          541

5.   Toni Yliketola                                    HSA              91   85   88   89   80   89                          522

 

10 m ilmakivääri 40 ls sarja Y15

 

1.   Jaakko Björkbacka                             KarMAS       90   92   95   94                                        371

2.   Jussi Palo                                            IMAS            94   91   92   91                                        368

3.   Juho Syväniemi                                  IlmA             92   90   93   91                                        366

4.   Joni Laksola                                       KhjA             91   85   91   87                                        354

5.   Jaakko Nieminen                                KA                87   82   84   88                                        341

6.   Lasse Korpela                                     KhjA             83   84   90   79                                        336

7.   Stefan Miettinen                                KarMAS       82   82   63   76                                        303

 

10 m ilmakivääri, 40 ls sarja Y50

 

1.   Markku Niemi                                    AlavA           96   95   92   91                                        374

2.   Kari Hallila                                         ÄäA              95   91   91   93                                        370

3.   Hannu Majalahti                                 KaA              88   89   90   94                                        361

4.   Tapio Lehto                                        P-HA            88   89   85   93                                        355

5.   Aki Ala-Kyyny                                  KhjA             88   85   84   86                                        343

6.   Sakari Talvitie                                    AlavA           83   84   83   87                                        337

7.   Paavo Miettinen                                 KarMAS       82   82   83   81                                        328

 

10 m ilmakivääri, sarja Y60

 

1.   Kalle Hämäläinen                               KonnA          88   92   92   94                                        366

2.   Tauno Törnudd                                  P-HA            91   93   93   86                                        363

3.   Paavo Mikkola                                   VirtA            90   86   87   93                                        356

4.   Jorma Nyrhinen                                  IlmA             89   87   91   89                                        356

5.   Markku Rintala                                  KuKu            91   90   86   88                                        355

6.   Pekka Vuorenpää                               KokMAS      87   89   93   84                                        353

7.   Kalle Luoma                                       KokMAS      82   84   88   84                                        338

 

10 m ilmakivääri, sarja Y70                 

 

1.   Arto Pihlava                                       VS-VA         89   93   93   89                                        364

2.   Kalevi Suomu                                     IlmA             89   87   87   93                                        356

3.   Tapani Ylinen                                     VirtA            81   86   86   92                                        345

4.   Martti Pöyhölä                                   ÄSA              72   81   70   69                                        292

5.   Eero Yli-Rantala                                KuKu            82   60   80   67                                        289

 

10 m ilmakivääri, 30 ls sarja 14 VT

 

1.   Marja Sillanpää                                   LehA             96   94   91                                               281

2.   Saana Tattari                                      HlAS             91   94   95                                               280

3.   Joanna Malm                                      KhjA             89   86   94                                               269

4.   Jussi Rajanäki                                     KA                88   90   89                                               267

5.   Aleksi Lammintausta                         KaA              77   86   74                                               237

6.   Matias Rajahalme                               IlmA             80   76   79                                               235

7.   Saara Malm                                        KhjA             86   74   72                                               232

8.   Johny Malm                                        KhjA             72   70   70                                               212

9.   Akseli Ikkala                                      AlavA           67   68   70                                               205

 

10 m ilmakivääri, 30 ls sarja 14 HT

 

1.   Stefan Miettinen                                KarMAS       97   97   99                                               293

 

10 m ilmakivääri, 20 ls sarja 12 VT

 

1.   Mika Ketola                                       HSA              87   90                                                      177

2.   Julius Passi                                         KA                82   81                                                      163

3.   Niko Ojaniemi                                    KhjA             79   74                                                      153

4.   Jone Lång                                           KaA              75   74                                                      149

5.   Daniel Sjöblom                                   KA                74   74                                                      148

6.   Maria Ahde                                        LappjA          73   70                                                      143

7.   Emmi Haukkala                                  HSA              59   67                                                      126

8.   Otto Pyylampi                                    AlavA           48   75                                                      123

 

10 m ilmakivääri, 20 ls sarja 10 IT

 

1.   Marianne Palo                                    IMAS            100 99                                                      199

2.   Niklas Puuskamäki                             KA                99   98                                                      197

3.   Jimi Lång                                            KaA              98   95                                                      193

4.   Sami Sjöblom                                     KA                98   94           (13 napakymppiä)               192

5.   Laura Olli                                           LappjA          98   94           (11 napakymppiä)               192

6.   Petra Malm                                         KhjA             94   97                                                      191

7.   Toni Vieruaho                                    LappjA          95   95                                                      190

8.   Tuomas Korpela                                 LappjA          95   94                                                      189

9.   Aatu Ala-Mattinen                             AlavA           94   92                                                      186

10. Tuomas Reinikka                                AlavA           91   92                                                      183

11. Johan Malm                                        KhjA             90   92                                                      182

12. Laura Ahde                                        LappjA          86   92                                                      178

13. Valtteri Kujala                                    AlavA           88   84                                                      172

14. Valtteri Mäki                                      AlavA           70   72                                                      142

 

10 m ilmakivääri, 20 ls sarja 8 IT

 

1.   Essi Laksola                                       KhjA             94   91                                                      185

2.   Veera Malm                                        KhjA             90   91                                                      181

3.   Henna Olli                                          LappjA          90   88                                                      178

 

10 m ilmakivääri, 20 ls sarja 11-14A

 

1.   Mikael Reinilä                                    IlmA             98   94                                                      192

2.   Juho Ahde                                          LappjA          92   89                                                      181

 

 

10 m ilmapistooli, 40 ls sarja N

 

1.   Sari Mantere                                       LSA              91   84   90   88                                        353

2.   Gunilla Blom                                      VS-VA         89   84   88   84                                        345

 

10 m ilmapistooli, 40 ls sarja N50

 

1.   Anneli Turja                                       LSA              88   83   85   77                                        333

 

10 m ilmapistooli, 40 ls sarja N20

 

1.   Anette Källi                                        LehA             95   90   92   96                                        373

2.   Gisela Miettinen                                 KAMS          90   88   91   88                                        357

 

10 m ilmapistooli, 40 ls sarja N17

 

1.   Susanna Ahomäki                              HSA              93   83   90   86                                        352

2.   Susanna Leppälä                                JjA                91   87   87   84                                        349

 

10 m ilmapistooli, 40 ls sarja N15

 

1.   Gisela Miettinen                                 KAMS          95   89   89   92                                        365

 

10 m ilmapistooli, 60 ls sarja Y

 

1.   Jyrki Turja                                          LSA              98   96   95   97   94   97                          577

2.   Tuomo Passi                                       KA                96   92   94   90   92   94                          558

3.   Reijo Rantakangas                             LehA             93   91   98   93   91   90                          556

4.   Kari Vanhanen                                   NoSA            96   93   93   89   93   91                          555

5.   Jari Paski                                            SsA               92   96   91   88   88   94                          549

6.   Ville Peltoniemi                                  IU                 91   87   94   86   89   89                          536

7.   Hannu Lammintausta                         KaA              89   86   90   82   96   92                          535

8.   Juha Hautanen                                    KA                88   84   95   89   88   91                          535

9.   Juhani Lepistö                                    LSA              94   90   89   87   88   87                          535

10. Olli Syvänen                                       IkA               89   78   82   84   89   89                          511

 

10 m ilmapistooli, 60 ls sarja Y20

 

1.   Jesse Peltomäki                                  KuKu            92   94   93   93   93   94                          559

2.   Mika Laikola                                      KuKu            91   91   93   87   92   92                          546

 

10 m ilmapistooli, 60 ls sarja Y17

 

1.   Aleksi Vasu                                        KuKu            94   87   92   96   88   89                          546

2.   Markus Laikola                                  KuKu            83   85   87   90   96   89                          530

3.   Aki Rantakangas                                LehA             86   84   87   88   88   91                          524

4.   Tuomo Hautala                                   KuKu            90   83   84   85   92   88                          522

5.   Anton Miettinen                                 KAMS          90   84   80   79   84   84                          501

 

 

10 m ilmapistooli, 40 ls sarja Y15

 

1.   Stefan Miettinen                                KAMS          81   89   86   86                                        342

2.   Sami Leppälä                                      JjA                88   85   87   78                                        338

3.   Anssi Mikkonen                                 AlavA           70   47   67   61                                        245

 

10 m ilmapistooli, 40 ls sarja Y50

 

1.   Keijo Haapa-aho                                LSA              97   89   98   93                                        377

2.   Pekka Lahti                                        LSA              92   91   89   90                                        362

3.   Erkki Nygård                                     SsA               88   92   92   89                                        361

4.   Bernt Björkqvist                                 VS-VA         89   87   90   91                                        357

5.   Aulis Leppänen                                  SsA               91   84   92   87                                        354

6.   Veikko Koskinen                               IU                 89   85   89   90                                        353

7.   Tauno Soutua                                     MSA             91   83   94   82                                        350

8.   Matti Pynttäri                                     AlavA           85   89   85   88                                        347

9.   Paavo Miettinen                                 KAMS          83   87   87   84                                        341

10. Vesa Saijonkivi                                  VS-VA         86   80   87   84                                        337

 

10 m ilmapistooli, 40 ls sarja Y60

 

1.   Per-Erik Gammelgård                        NSK              93   91   94   94                                        372

2.   Markku Rintala                                  KuKu            86   88   92   86                                        352

3.   Seppo Paakki                                      KA                87   84   96   84                                        351

4.   Ilpo Kivimäki                                     IU                 89   86   85   89                                        349

5.   Raimo Tuomela                                  SsA               89   82   87   84                                        342

6.   Jorma Jussila                                       ÄSA              85   86   87   83                                        341

7.   Eero Paavola                                      KA                89   76   87   85                                        337

 

10 m ilmapistooli, 40 ls sarja Y70

 

1.   Tauno Pihlajamäki                              SsA               82   84   90   86                                        342

2.   Matti Tulimäki                                    JjA                81   81   81   85                                        328

3.   Ossi Rantanen                                    MSA             71   77   76   79                                        303

 

10 m ilmapistooli, 30 ls sarja 14 VT

 

1.   Matias Lahtela                                    KuKu            91   87   90                                               268

2.   Niko Nimell                                        KuKu            83   88   85                                               256

3.   Stefan Miettinen                                KAMS          82   84   75                                               241

 

10 m ilmapistooli, 20 ls sarja 12 VT

 

1.   Matias Väliaho                                   LehA             86   91                                                      177

2.   Arttu Pasanen                                     KuKu            89   79                                                      168

3.   Oskari Eloranta                                  KaA              81   84                                                      165

4.   Jukka Paski                                         SsA               80   83                                                      163

5.   Mariella Källi                                      LehA             78   75                                                      153

6.   Jone Lång                                           KaA              72   76                                                      148

7.   Fanni Stevander                                 KuKu            64   71                                                      135

 

10 m ilmapistooli, 20 ls sarja 10 IT

 

1.   Marianne Palo                                    IMAS            99   98                                                      197

2.   Tomi Nimell                                       KuKu            97   98                                                      195

3.   Mia Laikola                                        KuKu            95   95                                                      190

4.   Jimi Lång                                            KaA              97   92                                                      189

5.   Samuel Turigin                                   SsA               94   94                                                      188

6.   Sami Sjöblom                                     KA                92   92                                                      184

7.   Joanna Haapaniemi                            SSA              81   86                                                      167

8.   Pyry Stevander                                   KuKu            87   72                                                      159

9.   Laura Ahde                                        LappjA          79   66                                                      145

 

10 m ilmapistooli, 20 ls 11-14A

 

1.   Juho Ahde                                          LappjA          88   88                                                      176

 

 

 

ALAVUDEN AMPUJAT RY  (AlavA)