Lounais-Suomen aluemestaruuskilpailut

Lounais-Suomen aluemestaruuskilpailut , Turku , 10. - 11.02.2007



10m Ilmakivääri
     N
1. Kristina Nordlund 378 ... suorituksia yhteensä 1

     N15
1. Hilla Kankuri 338 ... suorituksia yhteensä 1

     N17
1. Hanna Nivus 370
2. Aino Hongisto 365
3. Henriikka Ratamo 335 ... suorituksia yhteensä 3

     N20
1. Elina Hongisto 376 ... suorituksia yhteensä 1

     Y15
1. Henri Törmälä 376
2. Erkki Männistö 347
3. Mikko Seikola 334 ... suorituksia yhteensä 4

     Y17
1. Sami Korpela 570
2. Tom Mattsson 570
3. Andreas Virtanen 555 ... suorituksia yhteensä 5

     Y20
1. Mikko Ollikainen 592
2. Sami Valkama 575
3. Fredric Olofsson 574 ... suorituksia yhteensä 7

     Y20 joukkueet , ( yhteensä 2 )

     Y50
1. Heikki Ranne 382
2. Matti Sund 375
3. Pekka Röppänen 374 ... suorituksia yhteensä 8

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 6 )

     Y60
1. Matti Rinnola 379
2. Mauri Röppänen 378
3. Matti Niemi 377 ... suorituksia yhteensä 15

     Y70
1. Veli Korjus 374
2. Osmo Paavola 369
3. Tapio Virtanen 358 ... suorituksia yhteensä 5


10m Ilmapistooli
     N50
1. Ritva Lapinniemi 362 ... suorituksia yhteensä 1

     Y15
1. Elias Ruutti 366 ... suorituksia yhteensä 1

     Y17
1. Klaus Kurki 525
2. Valtteri Lähteenmäki 524
3. Jussi Järvenpää 517 ... suorituksia yhteensä 5

     Y17 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y20
1. Vili Ala-Tuuhonen 545
2. Jukka Lammela 534
3. Tuure Junkkari 509 ... suorituksia yhteensä 3

     Y20 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y50
1. Heikki Kotiranta 377
2. Pentti Laihanen 373
3. Seppo Mustonen 371 ... suorituksia yhteensä 13

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 7 )

     Y60
1. Matti Arvela 370
2. Seppo Mäkinen 368
3. Erkki Mauno 363 ... suorituksia yhteensä 16

     Y70
1. Reino Piispa 356
2. Sakari Uola 336
3. Reijo Rantanen 332 ... suorituksia yhteensä 3


10m Liikkuvamaali
     Y
1. Jari Lehtonen 521
2. Jan Malmberg 508
3. Jari Laaksonen 497 ... suorituksia yhteensä 3

     Y17
1. Kaarlo Saarento 477 ... suorituksia yhteensä 1

     Y50
1. Jukka Hakamäki 326
2. Tapani Pöysti 322
3. Seppo Martin 321 ... suorituksia yhteensä 4

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y60
1. Jouko Nurmi 327
2. Jouko Välimäki 306
3. Heikki Virolainen 306 ... suorituksia yhteensä 4


10m Liikkuvamaali sj
     Y
1. Jari Laaksonen 355
2. Jan Malmberg 347
3. Jari Lehtonen 315 ... suorituksia yhteensä 3

     Y17
1. Kaarlo Saarento 346 ... suorituksia yhteensä 1

     Y50
1. Jukka Hakamäki 325
2. Kari Hannula 325
3. Tapani Pöysti 320 ... suorituksia yhteensä 4

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y60
1. Jouko Nurmi 327
2. Heikki Virolainen 311
3. Lasse Nummi 293 ... suorituksia yhteensä 4


Ilmaolympia


Updated 10.2.2007 16:01 / DS Ranking System

Lounais-Suomen aluemestaruuskilpailut

Lounais-Suomen aluemestaruuskilpailut , Turku , 10. - 11.02.2007



10m Ilmakivääri
     N15
1. Hilla Kankuri 338 ... suorituksia yhteensä 1

     N17
1. Hanna Nivus 370
2. Aino Hongisto 365
3. Henriikka Ratamo 335 ... suorituksia yhteensä 3

     N20
1. Elina Hongisto 376 ... suorituksia yhteensä 1

     Y15
1. Henri Törmälä 376
2. Erkki Männistö 347
3. Mikko Seikola 334 ... suorituksia yhteensä 4

     Y17
1. Sami Korpela 570
2. Tom Mattsson 570
3. Andreas Virtanen 555 ... suorituksia yhteensä 5

     Y20
1. Mikko Ollikainen 592
2. Sami Valkama 575
3. Fredric Olofsson 574 ... suorituksia yhteensä 7

     Y20 joukkueet , ( yhteensä 2 )

     Y50
1. Heikki Ranne 382
2. Matti Sund 375
3. Pekka Röppänen 374 ... suorituksia yhteensä 8

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 6 )

     Y60
1. Matti Rinnola 379
2. Mauri Röppänen 378
3. Matti Niemi 377 ... suorituksia yhteensä 15

     Y70
1. Veli Korjus 374
2. Osmo Paavola 369
3. Tapio Virtanen 358 ... suorituksia yhteensä 5


10m Ilmapistooli
     N50
1. Ritva Lapinniemi 362 ... suorituksia yhteensä 1

     Y15
1. Elias Ruutti 366 ... suorituksia yhteensä 1

     Y17
1. Klaus Kurki 525
2. Valtteri Lähteenmäki 524
3. Jussi Järvenpää 517 ... suorituksia yhteensä 5

     Y17 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y20
1. Vili Ala-Tuuhonen 545
2. Jukka Lammela 534
3. Tuure Junkkari 509 ... suorituksia yhteensä 3

     Y20 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y50
1. Heikki Kotiranta 377
2. Pentti Laihanen 373
3. Seppo Mustonen 371 ... suorituksia yhteensä 13

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 7 )

     Y60
1. Matti Arvela 370
2. Seppo Mäkinen 368
3. Erkki Mauno 363 ... suorituksia yhteensä 16

     Y70
1. Reino Piispa 356
2. Sakari Uola 336
3. Reijo Rantanen 332 ... suorituksia yhteensä 3


10m Liikkuvamaali
     Y
1. Jari Lehtonen 521
2. Jan Malmberg 508
3. Jari Laaksonen 497 ... suorituksia yhteensä 3

     Y17
1. Kaarlo Saarento 477 ... suorituksia yhteensä 1

     Y50
1. Jukka Hakamäki 326
2. Tapani Pöysti 322
3. Seppo Martin 321 ... suorituksia yhteensä 4

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y60
1. Jouko Nurmi 327
2. Jouko Välimäki 306
3. Heikki Virolainen 306 ... suorituksia yhteensä 4


10m Liikkuvamaali sj
     Y
1. Jari Laaksonen 355
2. Jan Malmberg 347
3. Jari Lehtonen 315 ... suorituksia yhteensä 3

     Y17
1. Kaarlo Saarento 346 ... suorituksia yhteensä 1

     Y50
1. Jukka Hakamäki 325
2. Kari Hannula 325
3. Tapani Pöysti 320 ... suorituksia yhteensä 4

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y60
1. Jouko Nurmi 327
2. Heikki Virolainen 311
3. Lasse Nummi 293 ... suorituksia yhteensä 4


Ilmaolympia


Updated 10.2.2007 17:34 / DS Ranking System