Ukko-Pekka Kilpailut 12-13.5.2007

Tulokset

Lauantai 12.5.2007

Pienoiskivääri makuu 60 ls sarja Y:

1) Tero Lahti HAS 591 SE, 2) Kalle Leskinen KontU 591 SE, 3) Ismo Kärmeniemi HAS 588, 4) Jouni Jokinen KuusA 584, 5) Pekka Hulkkonen ESA 567.

 

Pienoiskivääri makuu 60 ls sarja Y50:

1) Kari Nevala SySi 579 SE, 2) Olavi Mynttinen MA 578, 3) Hannu Karvonen KarttA 569, 4) Ulf Friberg LAS 563, 5) Toimi Karhunen KarttA 561.

 

Pienoiskivääri makuu joukkue, sarja Y50:

1) KarttA 1697.

 

Pienoiskivääri makuu 60 ls sarja Y60:

1) Mauri Heino KAS 573, 2) Pekka Valtonen HAS 570, 3) Jouko Hietalahti MA 570, 4) Juhani Saarela KarttA 567, 5) Jussi Ruohonen LAS 560, 6) Lauri Lövberg LAS 558, 7) Tapani Nousiainen KarttA 557, 8) Veikko Tuokko JA 552, 9) Martti Syrjäoja ESA 552, 10) Göran Labbas KAS 547.

 

Pienoiskivääri makuu 60 ls sarja Y70:

1) Aimo Kapiainen LuuA 571, 2) Jaakko Minkkinen KonnA 566, 3) Risto Nousiainen VarVi 546.

 

Pienoiskivääri makuu 60 ls sarja Y17:

1) Teemu Mesiäinen KuusA 581 SE, 2) Tuomas Ratilainen JA 556.

 

Pienoiskivääri makuu 40 ls sarja Y15:

1) Otto Suuronen MA 380, 2) Olli Hahl MA 374.

 

Urheilukivääri makuu 60 ls sarja N20:

1) Pia Vahvaselkä MA 581 SE, 2) Henna Kärhä Hahlo 557, 3) Jenni Jantunen Hahlo 524.

 

Pienoiskivääri 3x20 ls sarja Y:

1) Tero Lahti HAS 572, 2) Kalle Leskinen KontU 566, 3) Jouni Jokinen KuusA 557.

 

Pienoiskivääri 3x20 ls sarja Y50:

1) Kari Nevala SySi 563, 2) Ulf Friberg LAS 534, 3) Hannu Karvonen KarttA 531, 4) Olavi Mynttinen MA 529, 5) Toimi Karhunen KarttA 494.

 

Pienoiskivääri 3x20 ls joukkue, sarja Y50:

1) KarttA 1587.

 

Pienoiskivääri 3x20 ls sarja Y60:

1) Jouko Hietalahti MA 544, 2) Mauri Heino KAS 542, 3) Pekka Valtonen HAS 541, 4) Tapani Nousiainen KarttA 535, 5) Göran Labbas KAS 535, 6) Veikko Tuokko JA 521, 7) Juhani Saarela KarttA 521, 8) Jussi Ruohonen LAS 513, 9) Martti Syrjäoja ESA 507.

 

Pienoiskivääri 3x20 ls sarja Y70:

1) Jaakko Minkkinen KonnA 520, 2) Risto Nousiainen VarVi 512, 3) Aimo Kapiainen LuuA 503.

 

Pienoiskivääri 3x20 ls sarja Y17:

1) Tuomas Ratilainen JA 529.

 

Urheilukivääri 3x20 ls sarja N20:

1) Pia Vahvaselkä MA 562, 2) Henna Kärhä Hahlo 526.

 

Pienoiskivääri 3x10 ls sarja Y15:

1) Olli Hahl MA 269.

 

Vapaakivääri makuu 60 ls sarja Y:

1) Kalle Leskinen KontU 589 SE, 2) Tero Lahti HAS 578.

 

Vapaakivääri makuu 30 ls sarja Y50:

1) Ulf Friberg LAS 291, 2) Olavi Mynttinen MA 289, 3) Hannu Strengel MA 288, 4) Kari Nevala SySi 284, 5) Ismo Kärmeniemi HAS 281, 6) Toimi Karhunen KarttA 254, 7) Hannu Karvonen KarttA 243.

 

Vapaakivääri makuu joukkue, sarja Y50:

1) ESA 844, 2) KarttA 799.

 

Vapaakivääri makuu 30 ls sarja Y60:

1) Tapani Nousiainen KarttA 285, 2) Sakari Ahola ESA 285, 3) Pekka Valtonen HAS 283, 4) Markku Puhakainen MA 282, 5) Kaarlo Kivimäki ESA 281, 6) Veikko Tuokko JA 280, 7) Jussi Ruohonen LAS 280, 8) Martti Syrjäoja ESA 278, 9) Lauri Lövberg LAS 276, 10) Juhani Saarela KarttA 271.

 

Vapaakivääri makuu 30 ls sarja Y70:

1) Risto Nousiainen VarVi 282, 2) Jaakko Minkkinen KonnA 275.

 

Vapaakivääri 3x20 ls sarja Y:

1) Kalle Leskinen KontU 569.

 

Vapaakivääri 3x20 ls sarja Y50:

1) Ulf Friberg LAS 540, 2) Hannu Strengel MA 538, 3) Ismo Kärmeniemi HAS 534, 4) Kari Nevala SySi 533, 5) Hannu Karvonen KarttA 456.

 

Vapaakivääri 3x20 ls joukkue, sarja Y50:

1) ESA 1516, 2) KarttA 1002.

 

Vapaakivääri 3x20 ls sarja Y60:

1) Tapani Nousiainen KarttA 546, 2) Jussi Ruohonen LAS 536, 3) Pekka Valtonen HAS 535, 4) Markku Puhakainen MA 530, 5) Veikko Tuokko JA 525, 6) Lauri Lövberg LAS 520, 7) Kaarlo Kivimäki ESA 514, 8) Martti Syrjäoja ESA 510, 9) Sakari Ahola ESA 492.

 

Vapaakivääri 3x20 ls sarja Y70:

1) Jaakko Minkkinen KonnA 518, 2) Risto Nousiainen VarVi 517.

 

 


Sunnuntai 13.5.2007

Olympiapistooli sarja Y50:

1) Jarmo Talka LuuA 561, 2) Pekka Ratilainen KontU 499, 3) Arvo Laasonen YVA 494, 4) Seppo Asikainen KontU 488.

 

Olympiapistooli joukkue, sarja Y50:

1) KontU 1529.

 

Olympiapistooli sarja Y60:

1) Jorma Åsbacka MA 543, 2) Matti Kauppinen KontU 542.

 

Pienoispistooli sarja Y:

1) Teemu Tiainen PAS 566, 2) Tomi Tiainen PAS 555.

 

Pienoispistooli sarja Y50:

1) Pekka Ratilainen KontU 564, 2) Seppo Asikainen KontU 551, 3) Sauli Kosonen PSA 536, 4) Arvo Tuovila MUA 524, 5) Markku Rytkölä IitA 522, 6) Arvo Laasonen YVA 448.

 

Pienoispistooli joukkue, sarja Y50:

1) KontU 1664.

 

Pienoispistooli sarja Y60:

1) Jorma Åsbacka MA 574, 2) Jorma Backman Hahlo 550, 3) Matti Kauppinen KontU 549.

 

Pienoispistooli sarja Y15:

1) Otto Suuronen MA 339, 2) Taneli Pöllänen SMAS 303.

 

Urheilupistooli sarja N:

1) Olga Wolkoff ESA 547.

 

Vakiopistooli sarja Y:

1) Tomi Tiainen PAS 505.

 

Vakiopistooli sarja N:

1) Olga Wolkoff ESA 512.

 

Vakiopistooli sarja Y50:

1) Jarmo Talka LuuA 539, 2) Sauli Kosonen PSA 523, 3) Seppo Asikainen KontU 517, 4) Pekka Ratilainen KontU 491.

 

Vakiopistooli sarja Y60:

1) Jorma Åsbacka MA 556, 2) Jorma Backman Hahlo 504.

 

Vakiopistooli sarja Y17:

1) Taneli Pöllänen SMAS 421.

 

Vapaapistooli 60 ls sarja Y:

1) Teemu Tiainen PAS 523, 2) Kari Vanhanen NoSa 521, 3) Markku Rytkölä IitA 509, 4) Jaakko Minkkinen KonnA 492.