Kultahippujen ruutiasefinaali, 18.8.2007

Laukaa, Keski-Suomen Ampujat

 

25m Pienoispistooli 20 ls sarja 12T: 1) Noora Kivistö KuKu 198, 2) Jens Rudnäs RS 195, 3) Aleksi Anttila SodA 192, 4) Tomi Nimell KuKu 192, 5) Tommi Ojaniemi SodA 191, 6) Johanna Hahl MA 189, 7) Teemu Herz MA 187 TS.7, 8) Atte Kangas SodA 187 TS.7, 9) Samuel Turigin KuKu 185, 10) Niko Nimell KuKu 185, 11) Joonas Kuusela SodA 181, 12) Annuriikka Korhola MA 181, 13) Anni Kurkela HVA 180, 14) Marianne Palo IMAS 176, 15) Joonas Riutta HSA 173, 16) Satu Korhola MA 162, 17) Juuso Riutta HSA 149, 18) Anssi Pukkinen HSA 147, 19) Tommi Kurkela HVA 132, 20) Topias Papinsaari HlAS 129.

 

25m Pienoispistooli joukkue, sarja 12T: 1) Kuortaneen Kunto 575, 2) Sodankylän Ampujat 570, 3) Mikkelin Ampujat 557, 4) Härmän Seudun Ampujat 469.

 

25m Pienoispistooli 40 ls sarja 14T: 1) Otto Suuronen MA 358, 2) Therese Lindgren RS 352, 3) Matias Lahtela KuKu 351, 4) Eveliina Pukkinen HSA 348, 5) Gisela Miettinen SiUra 341, 6) Jussi Mouhu MA 341, 7) Heidi Latvala HlAS 330, 8) Stefan Miettinen SiUra 322, 9) Tea Lepistö HSA 322, 10) Toni Kokkonen PAS 292, 11) Nina Manninen HlAS 285, 12) Herkko Rautiainen SiUra 257, 13) Mona Hietamäki HSA 124.

 

25m Pienoispistooli joukkue, sarja 14T: 1) Siilinjärven Urheiluampujat 920, 2) Härmän Seudun Ampujat 794.

 

50m Kivääri 20 ls, makuu sarja 12T: 1) Erika Jänkä HlAS 196, 2) Mathias Nordberg ÅSSF 196, 3) Joni Mäkitalo NAS 195, 4) Jens Rudnäs RS 192, 5) Marianne Palo IMAS 192, 6) Saara Lahti HAS 191, 7) Jesse Kuusisto K-64 190, 8) Julius Passi KA 190, 9) Daniel Ekholm RS 190 TS.9, 10) Joni Stenström RS 190 TS.9, 11) Mika Varjo MA 190 TS.9, 12) Tomi Nopanen HAS 190 TS.12, 13) Jouni Ritvanen PiekSA 190 TS.12, 14) Teemu Hanhikoski KA 189, 15) Sara Lauttamus KA 189 TS.15, 16) Maria Liewendahl ÅSSF 189 TS.15, 17) Tino Yliketola HSA 189 TS.15, 18) Elin Liewendahl ÅSSF 188, 19) Sanna Lager KA 188, 20) Teemu Herz MA 188, 21) Johanna Hahl MA 187 TS.21, 22) Roni Mäki K-64 187 TS.21, 23) Sebastian Långström KSF 187, 24) Emmi Haukkala HSA 187, 25) Sami Sjöblom KA 187, 26) Ella Räsänen NoSA 185, 27) Max Westerlund RS 185, 28) Topias Papinsaari HlAS 185, 29) Markus Oksanen NoSA 184, 30) Pauli Maanavilja KaA 184, 31) Niklas Puuskamäki KA 184 TS.31, 32) Eetu-Ville Rautiainen SiUra 184 TS.31, 33) Christoffer Blomqvist ÅSSF 183, 34) Jone Lång KaA 183 TS.34, 35) Anssi Pukkinen HSA 183 TS.34, 36) Karolina Ekholm RS 183, 37) Niki Koistinen SiUra 182, 38) Jimi Lång KaA 182, 39) Senni Lauttamus KA 181, 40) Niko Ojaniemi KhjA 180, 41) Rickard Rosbäck ÅSSF 180, 42) Tuomo Hanhikoski KA 180, 43) Satu Korhola MA 180, 44) Aleksi Anttila SodA 178, 45) Aleksi Räsänen NoSA 175, 46) Annuriikka Korhola MA 174, 47) Nelli Rehn PorkkA 173, 48) Tommi Ojaniemi SodA 171, 49) Atte Kangas SodA 171, 50) Oskari Eloranta KaA 170, 51) Joonas Kuusela SodA 170, 52) Esa Niemi KaA 169, 53) Daniel Sjöblom KA 167, 54) Teemu Siponen JA 155, 55) Juuso Riutta HSA 152, 56) Ville Rehn PorkkA 149, 57) Otto Suvanto PorkkA 126, 58) Pavel Rinskoi JA 123, 59) Ronja Niemi KaA 114.

 

50m Kivääri makuu joukkue, sarja 12T: 1) Ålands Sportskytteförening 573, 2) Raseborgs Skyttar 572, 3) Kauhavan Ampujat 568, 4) Mikkelin Ampujat 565, 5) Härmän Seudun Ampujat 559 (280), 6) Kauhavan Ampujat 559 (276), 7) Kankaanpään Ampujat 549, 8) Nokian Seudun Ampujat 544, 9) Kauhavan Ampujat 528, 10) Sodankylän Ampujat 520, 11) Kankaanpään Ampujat 453, 12) Porkkalan Ampujat 448.

 

50m Kivääri 30 ls, makuu sarja 14T: 1) Jaana Lager KA 296, 2) Mikko-Matti Hulkkonen PiekSA 296, 3) Gisela Miettinen SiUra 295, 4) Aleksi Leppä HAS 294, 5) Jussi Hölli K-64 294, 6) Jaakko Björkbacka KarMAS 293, 7) Jussi Mouhu MA 292, 8) Pirita Ojanperä Jja 291, 9) Katarina Långström KSF 291, 10) Olli Hahl MA 291 TS.10, 11) Panu Villanen NoSA 291 TS.10, 12) Niko Ruotsala TUA 290, 13) Eveliina Pukkinen HSA 290, 14) Joni Laksola KhjA 289, 15) Jussi Rajamäki KA 288, 16) Roosa Kilpinen K-64 287, 17) Teemu Ukkola HAS 286, 18) Albin Berglund RS 286, 19) Otto Suuronen MA 285, 20) Erika Dufvelin KSF 285, 21) Jaakko Nieminen KA 285, 22) Timiikka Tommiska K-64 285, 23) Aleksi Montonen MA 284, 24) Marjoriikka Rissanen SiUra 284, 25) Alexandra Dufvelin KSF 284, 26) Jussi Palo IMAS 284, 27) Marika Oikarinen KoiLA 283, 28) Riku Mäki K-64 283, 29) Erika Markkinen K-64 282, 30) Joni Inkinen PiekSA 281, 31) Ida Lindroos NoSA 278, 32) Jan Liljeberg KSF 277, 33) Teemu Oikarinen KoiLA 277, 34) Stefan Miettinen SiUra 276, 35) Sami Ritimäki HSA 274, 36) Laura Markko TiA 274, 37) Tommi Tella JA 267, 38) Ilkka Koivu HAS 266, 39) Arttu Kolehmainen PiekSA 258, 40) Simo Markonsaari TiA 244, 41) Juha Markonsaari TiA 240.

 

50m Kivääri makuu joukkue, sarja 14T: 1) Kauhavan Ampujat 869, 2) Mikkelin Ampujat 868, 3) Kymppi-64 866, 4) Kyrkslätt Skytteförening 860, 5) Siilinjärven Urheiluampujat 855, 6) Haminan Ampumaseura 846, 7) Pieksämäen Seudun Ampujat 835, 8) Tikkakosken Ampujat 758.