10 liikkuva maali SM-kilpailut Putoavat taulut 2.-3.2.2008 Suonenjoella

 

 

Y50                     1. Koskela Tapani BSPA

2. Ritvanen Terho PieksA

3. Joenkaari Onni

3. Uuttu Reino

 

Loppuottelu

Koskela Tapani – Ritvanen Terho                       2 - 0

 

Välierä

Koskela Tapani – Joenkaari Onni                       2 - 0                                                 

Uuttu Reino – Ritvanen Terho                               0 - 2

 

Puolivälierä

Koskela Tapani – Skogster Bror                          2 - 0                                                

Uuttu Reino – Viljakainen Hannu                         2 - 0                                                                             

Ritvanen Terho – Kauppinen Mauno                  2 - 0                                                                             

Joenkaari Onni – Myllys Rauno                           2 - 1                                                

 

Y60                     1. Mäkitalo Juhani  ESA

2. Kähönen Pauli ESA

3. Mutka Jouko RS

3. Parkkamäki Simo JMS

 

Loppuottelu

Mäkitalo Juhani  Kähönen Pauli                      2 - 1

 

Välierä

Mäkitalo Juhani – Mutka Jouko                          2 - 1                                                 

Kähönen Pauli – Parkkamäki Simo                    2 - 1                    

 

Puolivälierä

Mäkitalo JuhaniJärvinen Hannu                     2 - 0                                                

Kähönen PauliOllikainen Pentti                       2 - 0                                                                             

Parkkamäki SimoPeltola Matti                        2 - 1                                                                             

Konttinen PauliMutka Jouko                            0 - 2                                                

 

Y70                     1. Nikku Taisto ESA

2. Huttunen Tapio KAMS

3. Virtanen Raimo OAS             

3. Dahlqvist Seppo KAMS

 

Loppuottelu

Nikku TaistoHuttunen Tapio                             2 - 1

 

Välierä

Nikku Taisto-Virtanen Raimo                               2 - 1                                                 

Huttunen Tapio-Dahlqvist Seppo                          0 - 2                    

 

N                          1. Salminen Marika KoE

2. Aalto Tiina SMY

3. Häyrinen Kaija SUMA

3. Yliskoski Kaija KAMS

 

Loppuottelu

Salminen MarikaAalto Tiina                            2 - 1

 

Välierä

Salminen Marika-Häyrinen Kaija                       2 - 0                                                 

Aalto Tiina Yliskoski Kaija                                2 - 1

N20                     1. Qvarnström Mikaela RS

                             2. Kunranta Anu SiurA