HlAS:n  133 - vuotiskilpailut

Ahveniston ampumarata 10.5.2008

 

 

TULOKSET:

 

25m Pienoispistooli 60 ls sarja N50:

1) Raija Vehanen           K-UAS     559

 

25m Pienoispistooli 60 ls sarja Y50:

1) Mauri Takamaa          OrJy          573

2) Pertti Munne              K-64          547

3) Pentti Laihanen          SA             545

4) Hannu Mattila            HlAS         543

5) Aulis Lemmetty         HlAS         536

6) Raine Järvinen           K-64          521

7) Kari Sivonen              HlAS         515

8) Reijo Järvenpää          TUA          484

 

25m Pienoispistooli joukkue, sarja Y50:

1) Hämeenlinnan Ampumaseura 1631.

 

25m Pienoispistooli 60 ls sarja Y60:

1) Pentti Järvinen           HVA         558

2) Tapio Leppänen         LeA           553

3) Kurt Wallden             TSA           552

4) Seppo Jortikka           HlAS         552

5) Heikki Heikkilä          LeA           539

6) Pekka Kähkönen        TSA           537

7) Seppo Pirinen             HlAS         536

8) Pentti Pöllänen           SMY         533

9) Tauno Korhonen        RASSI      532

10) Matti Nurminen       HVA         526

11) Matti Arvela            TSA           520

 

25m Pienoispistooli 60 ls sarja Y70:

1) Sakari Paasonen         LAS          561

2) Seppo Aalto               HyMAS    530

3) Pertti Vehanen           K-UAS      529

4) Usko Mettiäinen        HVA         529

5) Rainer Lith                 SMY         525

6) Jorma Marjamäki       HyMAS    510

 

25m Pienoispistooli 60 ls sarja ULKOP:

1) Timo Paalanen           AsAs         567

2) Kimmo Leppänen      PAS           555

3) Juha Ylinen                PAS           536

4) Juha Lindholm           KK-V        438

 

 

 

25m Isopistooli sarja Y50:

1) Pentti Laihanen          SA             544

2) Aulis Lemmetty         HlAS         542

3) Mauri Takamaa          OrJy          537

4) Hannu Mattila            HlAS         518

5) Kari Sivonen              HlAS         469

 

25m Isopistooli joukkue, sarja Y50:

1) Hämeenlinnan Ampumaseura 1642.

 

25m Isopistooli sarja Y60:

1) Seppo Jortikka           HlAS         555

2) Seppo Pirinen             HlAS         545

3) Pekka Kähkönen        TSA           544

4) Pentti Pöllänen           SMY         535

5) Pekka Lindfors          SMY         535

6) Kurt Wallden             TSA           525

7) Tapio Leppänen         LeA           521

8) Matti Nurminen         HVA         506

9) Matti Arvela              TSA           504

10) Heikki Heikkilä        LeA           499

 

25m Isopistooli sarja Y70:

1) Pertti Vehanen           K-UAS      535

2) Sakari Paasonen         LAS          532

3) Usko Mettiäinen        HVA         527

4) Rainer Lith                 SMY         509

 

25m Isopistooli sarja ULKOP:

1) Kimmo Leppänen      PAS           550

2) Juha Ylinen                PAS           519

3) Juha Lindholm           KK-V        444

 

50m Kivääri 60 ls, makuu sarja Y50:

1) Hannu Majalahti        KaA          580

2) Esko Törölä                PAS           575

3) Toivo Lukkarinen      SMY         569

 

50m Kivääri makuu joukkue, sarja Y50:

1) Poliisien Ampumaseura 1730.

 

50m Kivääri 60 ls, makuu sarja Y60:

1) Torsti Hellman           K-64          588

2) Leo Tuomi                 SäSA         583

3) Väinö Ylitalo             PAS           582

4) Paavo Pyykkönen      SMY         582

5) Jussi Ruohonen          LAS          580

6) Tapio Lehto               P-HA         580

7) Pekka Lindfors          SMY         579

8) Esko Vuorinen           PAS           573

9) Alf Nyholm               PAS           566

10) Lauri Lövberg          LAS          559

 

50m Kivääri 60 ls, makuu sarja Y70:

1) Juhani Sipilä               SMY         578

2) Erkki Ljungberg         SMY         577

3) Ossi Snell                   SMY         574

4) Leo Serkko                NorA         569

5) Olli Silanto                 SaSA         566

6) Antti Tyrväinen         P-HA         566

7) Elmar Peltola             PAS           563

8) Kalevi Närhi              HyMAS    559

9) Heimo Kohijoki         PorkkA      554

10) Raimo Niiranen        PAS           545

11) Eino Maijala             SaSA         503

 

50m Kivääri 3x20 ls sarja Y50:

1) Esko Törölä                PAS           543

2) Hannu Majalahti        KaA          521

3) Toivo Lukkarinen      SMY         519

 

50m Kivääri 3x20 ls joukkue, sarja Y50:

1) Pohjois-Hämeen Ampujat 1629,

2) Poliisien Ampumaseura 1610.

 

50m Kivääri 3x20 ls sarja Y60:

1) Paavo Pyykkönen      SMY         565

2) Esko Vuorinen           PAS           557

3) Tauno Törnudd          P-HA         545

4) Tapio Lehto               P-HA        540

5) Jussi Ruohonen          LAS          526

6) Taisto Koskenlaakso NAME-88 515

7) Alpo Veijalainen        K-UAS      510

8) Väinö Ylitalo             PAS           510

9) Lauri Lövberg            LAS          478

 

50m Kivääri 3x20 ls sarja Y70:

1) Antti Tyrväinen         P-HA         544

2) Heimo Kohijoki         PorkkA      515

3) Ossi Snell                   SMY         507

4) Kaarlo Simonen         NAME-88 507

5) Raimo Niiranen          PAS           490