North Finland Sporting-cup
Oulainen Oulu Sotkamo Tornio Oulainen
19.4. 17.5. 24.5. 12.7. 19.7.
nimi seura sarja pisteet pisteet pisteet pisteet pisteet pist. yht ratkonta
1 Kortelainen Marko SoA Y [32] 50 50 [40] 50 150
2 Rajala Jari SSG Y 40 40 40 120
3 Keinänen Pekka JSF Y 40 26 32 [18] [14] 98
4 Mäkäräinen Hannu SoA Y 50 [18] 22 22 [2] 94
5 Surma-aho Jari Vs-Va Y 18 [6] 50 18 86
6 Kuivas Jari KajA Y 14 20 [10] 32 [12] 66
7 Virtanen Risto TorSA Y 22 [4] 26 8 56
8 Rantonen Tero OMAS Y 14 20 20 54
9 Vesala Hannu EJA Y 18 22 12 52
10 Lindström Aku  SSG Y 32 16 48
11 Kinnunen Urpo RAM Y 20 12 5 37
12 Hanni Pekka OMAS Y 9 16 10 35
13 Kosamo Seppo OuLA Y 16 7 10 33
14 Pruikkonen Rainer TorSA Y 32 32
15 Tolonen Tomi SoA Y 5 [2] 8 14 [3] 27
16 Rajaniemi Vesa OuLA Y 26 26
17 Turunen Jarkko SoA Y 26 26
18 Kokkonen Petri VihA Y 26 26
19 Palo Petri SSG Y 22 22
20 Korkeamäki Veijo JSF Y 20 20
21 Vesakokski Juha JSF Y 20 20
22 Väisänen Raimo KajA Y 7 4 8 19
23 Koivunen Tero OMAS Y 18 18
24 Sieppala Matti OuLA Y 10 4 4 18
25 Ståhle Risto OMAS Y 14 4 18
26 Mäkikangas Jouko OMAS Y 9 8 17
27 Paldanius Matti OMAS Y 5 2 10 [2] 17
28 Kytömaa Juha  SSG Y 16 16
29 Kiimala Jouni OMAS Y 8 7 15
30 Kauris Teemu EJA Y 14 14
31 Moilanen Antti SoA Y 14 14
32 Pelkonen Eero OuLA Y 3 10 13
33 Karhula Jari OMAS Y 10 2 12
34 Pihkakoski Jouni OMAS Y 7 5 12
35 Ronkainen Juha SoA Y 4 7 11
36 Konttinen Martti OMAS Y 6 3 9
37 Arlin Esko VihA Y 9 9
38 Mäläskä Ilpo OSH Y 8 8
39 Jyrylä Mauri OuLA Y 8 8
40 Hautamäki Petri Vs-Va Y 6 6
41 Karekivi Pasi TorSA Y 6 6
42 Mähönen Rauno KSA Y 5 5
43 Poutiainen Markku SSG Y 2 2
             North Finland Sporting-cup
Oulainen Oulu Sotkamo Tornio Oulainen          tulokset
19.4. 17.5. 24.5. 12.7. 19.7.
nimi seura sarja pisteet pisteet pisteet pisteet pisteet pist. yht ratkonta
1 Asikkala Tuomas OuLA Y-20 50 50 50 [40] [40] 150
2 Vesakoski Lassi JSF Y-20 40 50 50 140
3 Poutiainen Anttti TorSA Y-20 40 40 [32] [32] 40 120
4 Korkeamäki Niko JSF Y-20 26 26 18 70
5 Vesakoski Ville JSF Y-20 22 22 20 64
6 Lempinen Markus LuMy Y-20 32 32
7 Partala Pasi OuLA Y-20 26 26
8 Mähönen Toni KSA Y-20 22 22
9 Juntti Kalle TorSA Y-20 20 20
1 Korhonen Leena Vs-Va N [32] 50 50 50 [50] 150
2 Keinänen Hanna JSF N 50 40 40 [40] [40] 130
3 Rantala Seija HSA N 40 32 32 [32] [32] 104
1 Sundqvist Rune JSF Y-55 50 50 50 [50] 150
2 Jyrylä Jouko OuLA Y-55 40 40 [26] 50 [18] 130
3 Koistinen Lasse OuLA Y-55 [32] 32 32 40 [26] 104
4 Blom Arto KuuA Y-55 40 26 32 98
5 Kolehmainen Jaakko OMAS Y-55 26 22 32 [22] 80
6 Riikonen Timo VihA Y-55 40 40
7 Laine Pertti KSA Y-55 20 20
8 Molis Raine FSK Y-55 16 16