Etelä-Suomen aluemestaruuskilpailut ruutiaseilla

Etelä-Suomen aluemestaruuskilpailut ruutiaseilla , Hyvinkää , 23. - 24.08.2008



25m Isopistooli
     Y
1. Janne Kuvaja 580
2. Heikki Kurkela 569
3. Kimmo Leppänen 562 ...suorituksia yhteensä 4

     Y joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y50
1. Kenneth Mariani-Cerati 564
2. Raimo Laine 557
3. Torsti Annala 554 ...suorituksia yhteensä 10

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 5 )

     Y60
1. Ulf Fagerström 550
2. Pentti Pöllänen 548
3. Matti Mähönen 537 ...suorituksia yhteensä 11

     Y70
1. Jorma Kääriäinen 542
2. Pertti Vehanen 537
3. Jaakko Kurki 534 ...suorituksia yhteensä 7


25m Olympiapistooli
     Y
1. Heikki Kurkela 546
2. Rauno Hartikainen 516
3. Sami Salo 462 ...suorituksia yhteensä 4

     Y18
1. Eemeli Annala 375 ...suorituksia yhteensä 1

     Y50
1. Lars Holmberg 552
2. Raimo Laine 536
3. Torsti Annala 486 ...suorituksia yhteensä 4

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 3 )

     Y60
1. Pentti Järvinen 556
2. Timo Laurila 527
3. Ulf Fagerström 526 ...suorituksia yhteensä 8

     Y70
1. Jaakko Kurki 501
2. Seppo Aalto 465
3. Kaj Kangas 464 ...suorituksia yhteensä 4


25m Pienoispistooli
     12T
1. Armi Häkkinen 180
2. Christian Friman 180
3. Anni Kurkela 175 ...suorituksia yhteensä 5

     14T
1. Jens Rudnäs 354
2. Rasmus Himmelroos 334
3. Benjamin Etzell 304 ...suorituksia yhteensä 3

     Y
1. Janne Kuvaja 575
2. Heikki Kurkela 573
3. Timo Kilpinen 561 ...suorituksia yhteensä 7

     Y joukkueet , ( yhteensä 2 )

     Y16
1. Eemeli Annala 328 ...suorituksia yhteensä 1

     Y18
1. Jonas Nordfors 535
2. Tobias Lindgren 516 ...suorituksia yhteensä 2

     Y50
1. Raimo Laine 566
2. Torsti Annala 557
3. Jorma Lindström 550 ...suorituksia yhteensä 14

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 7 )

     Y60
1. Pentti Järvinen 563
2. Antti Huhtio 560
3. Matti Mähönen 558 ...suorituksia yhteensä 16

     Y70
1. Pertti Vehanen 536
2. Seppo Aalto 533
3. Jorma Kääriäinen 528 ...suorituksia yhteensä 9


25m Urheilupistooli
     N
1. Nina Moilanen 540
2. Minna Bloigu 517
3. Jaana Laatikainen 501 ...suorituksia yhteensä 3

     N18
1. Therese Lindgren 541 ...suorituksia yhteensä 1

     N50
1. Päivi Mariani-Cerati 542
2. Raija Vehanen 533
3. Leila Semi 504 ...suorituksia yhteensä 3


25m Vakiopistooli
     N
1. Anne Heinonen 495
2. Minna Bloigu 459
3. Jaana Laatikainen 456 ...suorituksia yhteensä 3

     N joukkueet , ( yhteensä 1 )

     N50
1. Leila Semi 467 ...suorituksia yhteensä 1

     Y
1. Janne Kuvaja 555
2. Heikki Kurkela 540
3. Rauno Hartikainen 540 ...suorituksia yhteensä 8

     Y joukkueet , ( yhteensä 2 )

     Y18
1. Jonas Nordfors 470
2. Eemeli Annala 432
3. Mikko Sipponen 382 ...suorituksia yhteensä 3

     Y50
1. Raimo Laine 549
2. Markku Honkonen 534
3. Matti Luukkainen 529 ...suorituksia yhteensä 9

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 5 )

     Y60
1. Timo Laurila 530
2. Antti Tervola 527
3. Ulf Fagerström 527 ...suorituksia yhteensä 13

     Y70
1. Seppo Aalto 493
2. Jaakko Kurki 487
3. Seppo Laitakari 479 ...suorituksia yhteensä 5


50m Kivääri 3x10 ls

50m Kivääri 3x20 ls
     N
1. Laura Sandholm 552 ...suorituksia yhteensä 1

     N16
1. Petra Liljeberg 534 ...suorituksia yhteensä 1

     Y16
1. Daniel Ekholm 552
2. Joni Stenström 547
3. Robin Stenström 543 ...suorituksia yhteensä 5

     Y16 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y18
1. Henri Haapsaari 536
2. Bo Liljeberg 532
3. Jan Liljeberg 388 ...suorituksia yhteensä 3

     Y18 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y50
1. Jari Lahdenvesi 545
2. Christer Sandholm 541
3. Toivo Lukkarinen 540 ...suorituksia yhteensä 4

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 3 )

     Y60
1. Sergei Tretjakov 546
2. Kauko Kaartinen 544
3. Paavo Pyykkönen 540 ...suorituksia yhteensä 8

     Y70
1. Juhani Sipilä 521
2. Ossi Snell 507
3. Kaarlo Simonen 490 ...suorituksia yhteensä 5

     R7
1. Martti Mela 481 ...suorituksia yhteensä 1


50m Kivääri 3x40 ls
     Y
1. Kim Lundström 1134
2. Mika Mikkola 1134
3. Johan Fagerström 1129 ...suorituksia yhteensä 7

     Y joukkueet , ( yhteensä 1 )


50m Kivääri makuu
     12T
1. Karolina Ekholm 194
2. Armi Häkkinen 188
3. Lauri Hiltunen 188 ...suorituksia yhteensä 9

     14T
1. Otto Mäkelä 284
2. Juho Mynttinen 280
3. Jesse Peurasaari 275 ...suorituksia yhteensä 6

     N
1. Hilkka Kaipainen 584
2. Laura Sandholm 568 ...suorituksia yhteensä 2

     N16
1. Katarina Långström 382
2. Petra Liljeberg 381
3. Erika Dufvelin 375 ...suorituksia yhteensä 4

     N16 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     N20
1. Cindy Dufvelin 558 ...suorituksia yhteensä 1

     Y
1. Anton Aprelev 586
2. Johan Fagerström 586
3. Mika Mikkola 579 ...suorituksia yhteensä 8

     Y joukkueet , ( yhteensä 3 )

     Y16
1. Robin Stenström 380
2. Daniel Ekholm 372
3. Jens Rudnäs 371 ...suorituksia yhteensä 5

     Y16 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y18
1. Henri Haapsaari 577
2. Jan Liljeberg 514 ...suorituksia yhteensä 2

     Y20
1. Hannu Sipponen 575 ...suorituksia yhteensä 1

     Y20 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y50
1. Christer Sandholm 582
2. Jari Lahdenvesi 578
3. Toivo Lukkarinen 575 ...suorituksia yhteensä 5

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 4 )

     Y60
1. Olli Laakso 585
2. Pekka Lindfors 580
3. Sergei Tretjakov 579 ...suorituksia yhteensä 10

     Y70
1. Esa Lahtinen 567
2. Juhani Sipilä 565
3. Kalevi Närhi 565 ...suorituksia yhteensä 9

     R7
1. Martti Mela 480 ...suorituksia yhteensä 1


50m Pistooli
     Y
1. Rauno Hartikainen 548
2. Teemu Tiainen 540
3. Heikki Kurkela 513 ...suorituksia yhteensä 7

     Y18
1. Eemeli Annala 428 ...suorituksia yhteensä 1

     Y50
1. Markku Honkonen 522
2. Matti Luukkainen 522
3. Markku Tiainen 518 ...suorituksia yhteensä 14

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 6 )

     Y60
1. Heikki Vanamo 529
2. Jaakko Savolainen 527
3. Pentti Järvinen 518 ...suorituksia yhteensä 13

     Y70
1. Usko Mettiäinen 474
2. Seppo Laitakari 471
3. Rainer Lith 446 ...suorituksia yhteensä 4



Updated 27.8.2008 15:24 / DS Ranking System © 1993 - 2006.