Pohjanmaan Ilma-aseiden Aluemestaruuskilpailu

Pohjanmaan Ilma-aseiden Aluemestaruuskilpailu , Lentosotakoulu, Kauhava , 07. - 08.02.2009



10m Ilmakivääri
     Y
1. Juha Soini 586
2. Juhana Toikko 586
3. Carl Bergman 580 ...suorituksia yhteensä 17

     Y joukkueet , ( yhteensä 3 )

     Y16
1. Joni Laksola 371
2. Jussi Palo 360
3. Jaakko Nieminen 348 ...suorituksia yhteensä 13

     Y16 joukkueet , ( yhteensä 4 )

     Y18
1. Sami Laksola 571
2. Tommi Mansikkamäki 561
3. Pyry Passi 556 ...suorituksia yhteensä 7

     Y20
1. Joni Virtanen 571 ...suorituksia yhteensä 1

     Y50
1. Markku Niemi 375
2. Markku Ranta-Ylitalo 372
3. Matti Leskelä 358 ...suorituksia yhteensä 8

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y60
1. Kalle Luoma 353
2. Erkki Perälä 350
3. Jorma Nyrhinen 347 ...suorituksia yhteensä 5

     Y70
1. Arto Pihlava 354
2. Armo Lahtonen 350
3. Tapio Välikangas 342 ...suorituksia yhteensä 5

     N
1. Pauliina Frilander 394
2. Laura Haukkala 390
3. Nina Pernu 388 ...suorituksia yhteensä 14

     N joukkueet , ( yhteensä 3 )

     N16
1. Piia Rantakangas 374
2. Joanna Malm 372
3. Jaana Lager 365 ...suorituksia yhteensä 5

     N18
1. Susanna Ahomäki 385
2. Tuula Rantakangas 378
3. Laura Haukkala 376 ...suorituksia yhteensä 7

     N18 joukkueet , ( yhteensä 2 )

     N20
1. Elina Lehtomäki 387 ...suorituksia yhteensä 1


10m Ilmapistooli
     Y
1. Keijo Haapa-Aho 578
2. Jesse Peltomäki 575
3. Jyrki Turja 574 ...suorituksia yhteensä 30

     Y joukkueet , ( yhteensä 7 )

     Y16
1. Matias Lahtela 349
2. Sami Leppälä 343
3. Niko-Petteri Nimell 340 ...suorituksia yhteensä 14

     Y16 joukkueet , ( yhteensä 4 )

     Y20
1. Aki Rantakangas 554
2. Aleksi Vasu 517 ...suorituksia yhteensä 2

     Y50
1. Keijo Haapa-Aho 383
2. Markku Kujala 366
3. Hannu Ryttäri 365 ...suorituksia yhteensä 10

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 6 )

     Y60
1. Per-Erik Gammelgård 380
2. Esko Pylväs 354
3. Heikki Yrjänäinen 352 ...suorituksia yhteensä 15

     Y70
1. Reijo Turpeinen 354
2. Erkki Karri 351
3. Sulevi Salmi 348 ...suorituksia yhteensä 6

     N
1. Mira Nevansuu 383
2. Ritva Karri 374
3. Sari Mantere 363 ...suorituksia yhteensä 14

     N joukkueet , ( yhteensä 4 )

     N16
1. Eveliina Pukkinen 370
2. Noora Kivistö 352
3. Karita Villamo 329 ...suorituksia yhteensä 3

     N18
1. Susanna Ahomäki 364
2. Tea Lepistö 363
3. Annukka Riutta 363 ...suorituksia yhteensä 4

     N18 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     N20
1. Anette Källi 372
2. Merja Rantakangas 312
3. Tuula Rantakangas 311 ...suorituksia yhteensä 3

     N20 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     N50
1. Mirja Aho 350
2. Anneli Turja 342
3. Terttu Laakeri 313 ...suorituksia yhteensä 3


R3 10m ilmakivääri, makuu SH1
     Y
1. Erkki Pekkala 598
2. Veikko Palsamäki 593
3. Kalervo Pieksamäki 591 ...suorituksia yhteensä 3

     Y joukkueet , ( yhteensä 1 )


R5 10m ilmakivääri, makuu SH2
     Y50 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y60
1. Risto Murisoja 398 ...suorituksia yhteensä 1

     Y70
1. Aimo Lassila 388
2. Olli Herrala 375 ...suorituksia yhteensä 2


Ilmakivääri R10
     Y
1. Mauri Rantamäki 545 ...suorituksia yhteensä 1



Updated 9.2.2009 20:45 / DS Ranking System © 1993 - 2006.