6.-7.6.2009 Karelia Match, kiväärilajit, Joensuu, ISSF:n lajien EM-katsastus

50m Kivääri 60 ls, makuu sarja Y50:

 1) Kalle Leskinen KontU 589,

 2) Ismo Kärmeniemi HAS 586,

 3) Harri Björbacka KarMAS 571 sis.x4.

 4) Veijo Sivula KonnaA 571 sis.x2,

50m Kivääri 60 ls, makuu sarja Y60:

 1) Jouko Forsten SäSA 582 sis.x11,

 2) Hannu Siippola KAMS 582 sis.x7,

 3) Martti Pesonen JA 508.

50m Kivääri 60 ls, makuu sarja Y70:

 1) Juhani Sipilä SMY 575,

 2) Martti Lehtiö JA 571,

 3) Mäkinen Eino JA 567.

50m Kivääri 3x20 ls sarja N16:

 1) Gisela Miettinen KarMAS 555.

50m Kivääri 3x20 ls sarja N18:

 1) Kaisa Mytkäniemi LehA 528,

 2) Erika Dufvelin KSF 520,

 3) Alexandra Dufvelin KSF 510.

50m Kivääri 3x20 ls sarja Y16:

 1) Aleksi Leppä HAS 542,

 2) Mikko-Matti Hulkkonen PiekSA 539.

50m Kivääri 3x20 ls sarja Y18:

 1) Anton Miettinen KarMAS 523.

50m Kivääri 3x40 ls + finaali sarja Y20:

 1) Sami Valkama TSA 1220,0 (1126+94),

 2) Jaakko Björbacka KarMAS 1212,3 (1115+97.3),

 3) Juho Autio OMAS 1210,4 (1118+92.4),

 4) Juho Kurki KaA 1210,0 (1117+93),

 5) Niko Matilainen PiekSA 1207,8 (1120+87.8),

 6) Sami Korpela  1194,1 (1095+99.1),

 7) Janne Vartiainen SiUra 1188,6 (1099+89.6),

 8) Tuomas Ratilainen JA 1184,6 (1092+92.6),

 9) Anton Aprelev RS 1089, 10) Olli Hahl MA 1087.

50m Kivääri 3x40 ls + finaali sarja Y:

1) Jussi Puustinen JA 1250,3 (1154+96.3),

2) Pekka Saari IMAS 1237,3 (1140+97.3),

3) Juha Soini JjA 1234,0 (1137+97),

4) Tero Hovila SaSA 1228,6 (1138+90.6),

5) Timo Puisto MA 1135,

6) Kalle Leskinen KontU 1121,

7) Jouni Jokinen KuusA 1118,sis.x6

8) Kari Pennanen KouMAS 1118,sis.x5

9) Mikko Ollikainen PuKu 1116,

10) Ville Nokipii P-HA 1115,

11) Eetu Orsjoki SiUra 1105 sis.x5,

12) Jari Lehtinen P-HA 1105 sis.x5,

13) Hannu Teitto KouMAS 1099,

14) Marko Fabritius SMY 1083,

15) Antti Kajan KarttA 1059,

16) Jukka Martikainen PA 1033.

50m Kivääri 60 ls, makuu sarja N20:

 1) Marika Oikarinen KoiLA 583,

 2) Henna Kärhä Hahlo 579,

 3) Gisela Miettinen KarMAS 579.

50m Kivääri 3x20 ls + finaali sarja N20:

1) Marika Oikarinen KoiLA 649,9 (559+90.9),

 2) Gisela Miettinen KarMAS 649,5 (556+93.5),

 3) Henna Kärhä Hahlo 645,3 (553+92.3).

50m Kivääri 3x20 ls sarja Y50:

 1) Kalle Leskinen KontU 567,

 2) Tapio Kajan KarttA 553,

 3) Veijo Sivula KonnaA 535,

 4) Harri Björkbacka KarMAS 520.

50m Kivääri 3x20 ls sarja N18:

 1) Kaisa Mytkäniemi LehA 528,

 2) Erika Dufvelin KSF 520,

 3) Alexandra Dufvelin KSF 510.

50m Kivääri 3x20 ls + finaali sarja N:

 1) Marjo Yli-Kiikka IMAS 676,1 (582+94.1)

 2) Hanna Etula LAS 673,5 (580+93.5),

 3) Pauliina Frilander PiekSA 662,1 (569+93.1),

 4) Paula Peltoniemi ÄäA 653,4 (559+94.4).

50m Kivääri 3x20 ls sarja Y70:

 1) Martti Lehtiö JA 528,

 2) Mäkinen Eino JA 509,

 3) Juhani Sipilä SMY 181 kesk..

50m Kivääri 3x20 ls sarja Y60:

 1) Kauko Kaartinen RS 540

 2) Markku Mäyränen PSA 526,

 3) Martti Pesonen JA 456.

50m Kivääri 60 ls, makuu sarja N20:

 1) Marika Oikarinen KoiLA 583,

 2) Henna Kärhä Hahlo 579 sis.x13

 3) Gisela Miettinen KarMAS 579 sis.x5.

50m Kivääri 40 ls, makuu sarja Y16:

 1) Joni Mäkitalo JA 382,

 2) Mikko-Matti Hulkkonen PiekSA 378,

 3) Aleksi Leppä HAS 372,

 4) Tommi Tella JA 370,

 5) Teemu Oikarinen KoiLA 369.

50m Kivääri 60 ls, makuu sarja R6:

 1) Erkki Pekkala HaaAs 580,

 2) Veikko Palsamäki HaaAs 575,

 3) Meriläinen Tapani JA 574,

 4) Kalervo Pieksämäki HaaAs 560.

50m Kivääri 60 ls, makuu sarja Y18:

 1) Jaakko Lehtinen SiUra 566,

 2) Anton Miettinen KarMAS 562,

 3) Santeri Honkanen JA 515.

50m Kivääri 60 ls, makuu + finaali sarja Y20:

 1) Sami Valkama TSA 691,4 (589+102.4),

 2) Niko Matilainen PiekSA 687,6 (586+101.6),

 3) Jaakko Björkbacka KarMAS 681,0 (581+100),

 4) Otto Suuronen MA 679,9 (581+98.9),

 5) Anton Aprelev RS 675,7 /10,4(578+97.7),

 6) Juho Kurki  675,7 /10,3(576+99.7),

 7) Olli Hahl MA 671,2 (574+97.2),

 8) Juho Autio OMAS 666,6 (569+97.6),

 9) Janne Vartiainen SiUra 566,

 10) Tuomas Ratilainen JA 560.

50m Kivääri 60 ls, makuu sarja Y50:

 1) Kalle Leskinen KontU 589,

 2) Ismo Kärmeniemi HAS 586,

 3) Veijo Sivula KonnaA 571 sis.x2,

 4) Harri Björkbacka KarMAS 571 sis.x4.

50m Kivääri 60 ls, makuu sarja N18:

 1) Kaisa Mytkäniemi LehA 577,

 2) Erika Dufvelin KSF 549,

 3) Alexandra Dufvelin KSF 533.

50m Kivääri 60 ls, makuu sarja R9:

 1) Jukka Mikkonen HaaAs 582,

 2) Minna Leinonen KajA 581.

50m Kivääri 60 ls, makuu + finaali sarja Y:

 1) Juha Rutonen SodA 699,7 (598+101.7),

 2) Pekka Saari IMAS 697,3 (595+102.3),

 3) Tero Hovila SaSA 692,9 (591+101.9),

 4) Jouni Jokinen KuusA 690,3 (589+101.3),

 5) Mikko Ollikainen PuKu 689,8 (588+101.8),

 6) Jussi Puustinen JA 689,6 (587+102.6),

 7) Jari Lehtinen P-HA 686,1 (589+97.1),

 8) Kalle Leskinen KontU 684,8 (585+99.8),

 9) Kari Pennanen KouMAS 584,

 10) Ismo Kärmeniemi HAS 583,

 11) Marko Tanskanen JA 583,

 12) Ville Nokipii P-HA 583,

 13) Hannu Teitto KouMAS 582,

 14) Jouko Forsten SäSA 581,

 15) Tapio Kajan KarttA 579,

 16) Eetu Orsjoki SiUra 577,

 17) Lauri Lauste SA 575,

 18) Marko Fabritius SMY 573,

 19) Antti Kajan KarttA 569

 20) Marko Matilainen PiekSA 560,

 21) Juha Soini JjA 558.

50m Kivääri 60 ls, makuu sarja N:

 1) Hanna Etula LAS 587 sis.x12,

 2) Marjo Yli-Kiikka IMAS 587 sis.x9,

 3) Paula Peltoniemi ÄäA 576,

 4) Pauliina Frilander PiekSA 575.

50m Kivääri 60 ls, makuu sarja Y70:

 1) Juhani Sipilä SMY 575,

 2) Martti Lehtiö JA 571

 3) Mäkinen Eino JA 567.

50m Kivääri 60 ls, makuu sarja Y60:

 1) Jouko Forsten SäSA 582 sis.x11,

 2) Hannu Siippola KAMS 582 sis.x7,

 3) Martti Pesonen JA 508.