Pistooli- ja kiväärilajien Etelä-Suomen AM

Pistooli- ja kiväärilajien Etelä-Suomen AM , Hyvinkää , 12. - 14.06.2009



25m Olympiapistooli
     Y18
1. Eemeli Annala 388 ...suorituksia yhteensä 1

     Y
1. Kari Törmä 546
2. Hannu Ristolainen 538
3. Jukka Väänänen 517 ...suorituksia yhteensä 6

     Y joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y50
1. Matti Kuismanen 564
2. Lars Holmberg 560
3. Torsti Annala 520 ...suorituksia yhteensä 5

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 3 )

     Y60
1. Pentti Järvinen 535
2. Timo Laurila 522
3. Tauno Korhonen 515 ...suorituksia yhteensä 7

     Y70
1. Jaakko Kurki 507
2. Pertti Vehanen 488
3. Harri Koski 458 ...suorituksia yhteensä 5


50m Kivääri makuu
     Y16
1. Daniel Ekholm 374
2. Joni Stenström 370
3. Otto Mäkelä 358 ...suorituksia yhteensä 4

     Y18
1. Anton Aprelev 584
2. Robin Stenström 577
3. Jan Liljeberg 527 ...suorituksia yhteensä 3

     Y
1. Ari Dufvelin 579
2. Johan Fagerström 577
3. Toni Karlsson 576 ...suorituksia yhteensä 6

     Y joukkueet , ( yhteensä 2 )

     Y50
1. Pauli Miikkulainen 586
2. Tom Eklund 571
3. Kalervo Partanen 547 ...suorituksia yhteensä 3

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y60
1. Sergei Tretjakov 579
2. Paavo Pyykkönen 575
3. Esko Törölä 574 ...suorituksia yhteensä 9

     Y70
1. Erkki Ljungberg 574
2. Leo Serkko 571
3. Kalevi Närhi 566 ...suorituksia yhteensä 11

     N18
1. Alexandra Dufvelin 555
2. Petra Liljeberg 554
3. Erika Dufvelin 544 ...suorituksia yhteensä 3

     N18 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     N20
1. Cindy Dufvelin 573 ...suorituksia yhteensä 1

     N
1. Laura Sandholm 549 ...suorituksia yhteensä 1

     T14
1. Jesse Peurasaari 285
2. Otto Ranta 283
3. Sofie Grönroos 276 ...suorituksia yhteensä 4

     T14 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y20
1. Bo Liljeberg 554 ...suorituksia yhteensä 1

     Y20 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     12T
1. Christian Friman 194
2. Sebastian Långström 191
3. Armi Häkkinen 189 ...suorituksia yhteensä 5

     N16
1. Katarina Långström 377 ...suorituksia yhteensä 1


50m Pistooli
     Y18
1. Eemeli Annala 472 ...suorituksia yhteensä 1

     Y
1. Taneli Peltonen 533
2. Rauno Hartikainen 526
3. Veli-Matti Ivanoff 512 ...suorituksia yhteensä 11

     Y joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y50
1. Jorma Lindström 524
2. Raimo Laine 522
3. Arto Kormu 514 ...suorituksia yhteensä 13

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 6 )

     Y60
1. Pentti Järvinen 535
2. Jaakko Savolainen 521
3. Heikki Vanamo 511 ...suorituksia yhteensä 8

     Y70
1. Pentti Kärnä 485
2. Pertti Vehanen 481
3. Seppo Laitakari 479 ...suorituksia yhteensä 8


25m Pienoispistooli
     Y18
1. Jonas Nordfors 540
2. Eemeli Annala 517
3. Mikko Sipponen 442 ...suorituksia yhteensä 3

     Y
1. Kari Törmä 575
2. Rauno Hartikainen 572
3. Kimmo Leppänen 568 ...suorituksia yhteensä 8

     Y50
1. Raimo Laine 560
2. Kenneth Mariani-Cerati 560
3. Torsti Annala 557 ...suorituksia yhteensä 14

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 9 )

     Y60
1. Pentti Järvinen 553
2. Heikki Vanamo 545
3. Antti Tervola 545 ...suorituksia yhteensä 13

     Y70
1. Usko Mettiäinen 546
2. Matti Nurminen 543
3. Pertti Vehanen 542 ...suorituksia yhteensä 12

     T14
1. Björn Friman 180 ...suorituksia yhteensä 1

     12T
1. Armi Häkkinen 184
2. Christian Friman 177 ...suorituksia yhteensä 2


25m Urheilupistooli
     N
1. Anne Heinonen 556
2. Sari Björnholm 532
3. Reetta Hynninen 511 ...suorituksia yhteensä 5

     N joukkueet , ( yhteensä 1 )

     N50
1. Päivi Mariani-Cerati 551
2. Raija Vehanen 534
3. Johanna Poikola 511 ...suorituksia yhteensä 4


50m Kivääri 3x20 ls
     Y16
1. Daniel Ekholm 553
2. Joni Stenström 539 ...suorituksia yhteensä 2

     Y18
1. Anton Aprelev 569
2. Robin Stenström 557
3. Jan Liljeberg 455 ...suorituksia yhteensä 3

     Y18 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y50
1. Kalervo Partanen 464 ...suorituksia yhteensä 1

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y60
1. Paavo Pyykkönen 561
2. Olli Laakso 535
3. Esko Vuorinen 534 ...suorituksia yhteensä 8

     Y70
1. Taisto Koskenlaakso 523
2. Kaarlo Simonen 511
3. Juhani Sipilä 502 ...suorituksia yhteensä 5

     N18
1. Petra Liljeberg 548
2. Alexandra Dufvelin 536
3. Erika Dufvelin 510 ...suorituksia yhteensä 3

     N18 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     N20
1. Cindy Dufvelin 522 ...suorituksia yhteensä 1

     N16
1. Katarina Långström 532 ...suorituksia yhteensä 1


50m Kivääri 3x40 ls
     Y
1. Toni Karlsson 1105
2. Johan Fagerström 1103
3. Jouni Rissanen 1091 ...suorituksia yhteensä 4

     Y20
1. Bo Liljeberg 1067 ...suorituksia yhteensä 1


25m Vakiopistooli
     Y18
1. Jonas Nordfors 506
2. Eemeli Annala 477 ...suorituksia yhteensä 2

     Y
1. Taneli Peltonen 545
2. Kimmo Leppänen 544
3. Kari Törmä 539 ...suorituksia yhteensä 8

     Y joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y50
1. Torsti Annala 532
2. Raimo Laine 530
3. Jorma Lindström 527 ...suorituksia yhteensä 8

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 7 )

     Y60
1. Pentti Järvinen 535
2. Antti Tervola 516
3. Henrik Juslin 512 ...suorituksia yhteensä 13

     Y70
1. Matti Nurminen 520
2. Usko Mettiäinen 506
3. Jaakko Kurki 499 ...suorituksia yhteensä 9

     N
1. Anne Heinonen 534
2. Sari Björnholm 516
3. Reetta Hynninen 470 ...suorituksia yhteensä 5

     N joukkueet , ( yhteensä 1 )

     N50
1. Raija Vehanen 528
2. Leila Semi 487 ...suorituksia yhteensä 2


25m Isopistooli
     Y
1. Ari Elo 552
2. Kimmo Leppänen 551
3. Jukka Väänänen 489 ...suorituksia yhteensä 3

     Y50
1. Raimo Laine 560
2. Torsti Annala 557
3. Vesa Ennevaara 542 ...suorituksia yhteensä 7

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 6 )

     Y60
1. Jaakko Savolainen 541
2. Ulf Fagerström 537
3. Matti Mähönen 532 ...suorituksia yhteensä 10

     Y70
1. Matti Nurminen 540
2. Pertti Vehanen 538
3. Usko Mettiäinen 530 ...suorituksia yhteensä 9



Updated 15.6.2009 20:05 / DS Ranking System © 1993 - 2006.