Hämeen aluemestaruuskilpailu 2009

Hämeen aluemestaruuskilpailu 2009 , TUA:n ampumarata , 13. - 14.06.2009



25m Isopistooli
     Y
1. Marko Inovaara 551
2. Timo Paalanen 551
3. Juha Hautamäki 541 ...suorituksia yhteensä 9

     Y joukkueet , ( yhteensä 2 )

     Y50
1. Veikko Alanko 558
2. Aulis Lemmetty 553
3. Ari Viidanoja 540 ...suorituksia yhteensä 3

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 2 )

     Y60
1. Pekka Varjus 561
2. Tapio Leppänen 555
3. Seppo Jortikka 554 ...suorituksia yhteensä 6

     Y70
1. Sakari Paasonen 539
2. Ari-Ilmari Iisakkala 495 ...suorituksia yhteensä 2


25m Olympiapistooli
     Y
1. Ali Tommola 566
2. Marko Inovaara 539
3. Arvo Koskinen 529 ...suorituksia yhteensä 5

     Y joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y60
1. Seppo Jortikka 541
2. Tauno Soutua 498 ...suorituksia yhteensä 2

     Y70
1. Sakari Paasonen 420
2. Ari-Ilmari Iisakkala 385
3. Jorma Lehtinen 345 ...suorituksia yhteensä 3


25m Pienoispistooli
     Y
1. Ali Tommola 577
2. Timo Paalanen 569
3. Ville Leskinen 567 ...suorituksia yhteensä 19

     Y joukkueet , ( yhteensä 4 )

     Y50
1. Veikko Alanko 566
2. Pertti Munne 550
3. Markku Haavisto 548 ...suorituksia yhteensä 7

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 3 )

     Y60
1. Pekka Varjus 565
2. Jorma Laakso 564
3. Heikki Heikkilä 560 ...suorituksia yhteensä 11

     Y70
1. Sakari Paasonen 560
2. Ari-Ilmari Iisakkala 512
3. Heikki Tiirikkala 386 ...suorituksia yhteensä 3

     Y18
1. Jarkko Järvenpää 557 ...suorituksia yhteensä 1


25m Urheilupistooli
     N
1. Laura Wegelius 563
2. Kyllikki Heinä 517
3. Krista Wegelius 498 ...suorituksia yhteensä 3


25m Vakiopistooli
     Y
1. Ali Tommola 551
2. Arttu Niittymies 548
3. Arvo Koskinen 539 ...suorituksia yhteensä 17

     Y joukkueet , ( yhteensä 4 )

     Y50
1. Asko Lehtonen 525
2. Pertti Munne 521
3. Raine Järvinen 518 ...suorituksia yhteensä 8

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 3 )

     Y60
1. Jorma Laakso 527
2. Pekka Varjus 527
3. Eero Lehtinen 521 ...suorituksia yhteensä 9

     Y70
1. Sakari Paasonen 475
2. Ari-Ilmari Iisakkala 458 ...suorituksia yhteensä 2

     Y18
1. Jarkko Järvenpää 514 ...suorituksia yhteensä 1


50m Pistooli
     Y
1. Tomi Harju 550
2. Jari Kandell 529
3. Kalle Wegelius 522 ...suorituksia yhteensä 7

     Y joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y50
1. Markku Haavisto 522 ...suorituksia yhteensä 1

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y60
1. Tapio Leppänen 522
2. Eero Lehtinen 519
3. Seppo Jortikka 485 ...suorituksia yhteensä 6

     Y70
1. Sakari Paasonen 515
2. Eino Korhonen 445
3. Jorma Lehtinen 385 ...suorituksia yhteensä 3

     Y18
1. Jarkko Järvenpää 522 ...suorituksia yhteensä 1


50m Kivääri makuu
     Y
1. Ville Nokipii 593
2. Jari Lehtinen 585
3. Sami Haatainen 585 ...suorituksia yhteensä 9

     Y joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y50
1. Jarmo Järvelä 588
2. Juha Räsänen 577
3. Kari Nevala 576 ...suorituksia yhteensä 4

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 3 )

     Y60
1. Tauno Lindström 580
2. Torsti Hellman 578
3. Harri Arra 570 ...suorituksia yhteensä 11

     Y70
1. Ilkka Savoheimo 560
2. Jussi Ruohonen 558 ...suorituksia yhteensä 2

     Y20
1. Teemu Lipponen 585 ...suorituksia yhteensä 1

     Y16
1. Jussi Hölli 375
2. Jesse Kuusisto 364 ...suorituksia yhteensä 2

     Y16 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     N
1. Hanna Etula 594
2. Hanna-Kaija Nieminen 590
3. Elina Selin 575 ...suorituksia yhteensä 5

     N50
1. Sirkka-Liisa Collin 571 ...suorituksia yhteensä 1

     N16
1. Erika Markkinen 382
2. Ida Lindroos 372 ...suorituksia yhteensä 2

     14T
1. Erika Jänkä 281
2. Antti Sarjanen 278
3. Roosa Prusila 264 ...suorituksia yhteensä 3

     12T
1. Aki Koivu 191
2. Eetu Toiminen 187
3. Juho Katajamaa 169 ...suorituksia yhteensä 3

     12T joukkueet , ( yhteensä 1 )

     M70
1. Juhani Tuomola 504 ...suorituksia yhteensä 1


50m Kivääri 3x40 ls
     Y
1. Ville Nokipii 1138
2. Sami Haatainen 1122
3. Jari Lehtinen 1112 ...suorituksia yhteensä 6

     Y20
1. Teemu Lipponen 1117 ...suorituksia yhteensä 1


50m Kivääri 3x20 ls
     Y50
1. Jarmo Järvelä 560
2. Kari Nevala 550
3. Ulf Friberg 535 ...suorituksia yhteensä 3

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y60
1. Tauno Lindström 539
2. Tapio Lehto 537
3. Tauno Törnudd 514 ...suorituksia yhteensä 3

     Y70
1. Jussi Ruohonen 532 ...suorituksia yhteensä 1

     Y16
1. Jussi Hölli 532 ...suorituksia yhteensä 1

     N
1. Hanna Etula 570
2. Eija Pulkki 548
3. Noora Etula 547 ...suorituksia yhteensä 4

     N50
1. Sirkka-Liisa Collin 542 ...suorituksia yhteensä 1

     N16
1. Erika Markkinen 545 ...suorituksia yhteensä 1



Updated 15.6.2009 13:15 / DS Ranking System © 1993 - 2006.