XXXVII KUPITTAAN KISAT

XXXVII KUPITTAAN KISAT , Turku , 12. - 13.12.2009



10m Ilmakivääri
     10IT
1. Elli Männistö 196
2. Elina Takku 192
3. Daniel Liewendahl 191 ...suorituksia yhteensä 6

     11-14A
1. Krista Palin 195 ...suorituksia yhteensä 1

     12VT
1. Jimi Lång 173
2. Lauri Vähä-Savo 170
3. Risto Kauppinen 156 ...suorituksia yhteensä 11

     14VT
1. Maria Liewendahl 286
2. Sofie Grönroos 275
3. Veikko Keskinen 270 ...suorituksia yhteensä 14

     8IT
1. Vihtori Kasvala 189
2. Emma Keskinen 188
3. Reetta Wallin 187 ...suorituksia yhteensä 5

     N
1. Marjo Yli-Kiikka (398+99,7) 497,7
2. Hanna Etula (394+103,1) 497,1
3. Hanna Pitkänen (394+100,3) 494,3 ...suorituksia yhteensä 20

     Y
1. Henri Häkkinen (599+103,7) 702,7
2. Juho Kurki (595+102,8) 697,8
3. Jaakko Björkbacka (593+98,7) 691,7 ...suorituksia yhteensä 40


10m Ilmapistooli
     10IT
1. Kamilla Kajokallio 184 ...suorituksia yhteensä 1

     12VT
1. Niko Roos 166
2. Sakari Kauppinen 164
3. Niklas Lehtonen 161 ...suorituksia yhteensä 4

     14VT
1. Anna Lakkisto 260
2. Anu Palosaari 229 ...suorituksia yhteensä 2

     N16
1. Gisela Miettinen 360
2. Noora Kivistö 346 ...suorituksia yhteensä 2

     N18
1. Therese Lindgren 361
2. Susanna Ahomäki 356
3. Karita Villamo 333 ...suorituksia yhteensä 3

     N20
1. Anette Källi (374+96,8) 470,8
2. Tiina Jänkälä (364+94,6) 458,6
3. Eveliina Pukkinen (360+93,5) 453,5 ...suorituksia yhteensä 7

     N20 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     N50
1. Tuula Harju 355
2. Johanna Poikola 326
3. Päivi Mariani-Cerati 48 ...suorituksia yhteensä 3

     Y16
1. Aleksi Pirttimäki 347
2. Stefan Miettinen 346
3. Oskari Eloranta 339 ...suorituksia yhteensä 13

     Y16 joukkueet , ( yhteensä 3 )

     Y18
1. Jarkko Järvenpää 555
2. Miika Leppänoro 543
3. Elias Ruutti 539 ...suorituksia yhteensä 11

     Y18 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y20
1. Lasse Kuusisto (543+88,2) 631,2
2. Tobias Lindgren (547+84) 631,0 ...suorituksia yhteensä 2

     Y50
1. Jukka Nikkari 376
2. Veikko Alanko 375
3. Antti Pesonen 374 ...suorituksia yhteensä 20

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 5 )

     Y60
1. Tapio Kaitila 370
2. Juhani Öhman 366
3. Jorma Laakso 366 ...suorituksia yhteensä 30

     Y70
1. Usko Mettiäinen 363
2. Pentti Kärnä 343
3. Bernt Lindholm 340 ...suorituksia yhteensä 5


10m Liikkuvamaali
     N18
1. Micaela Qvarnström 351 ...suorituksia yhteensä 1

     Y16
1. Jani Suoranta 548
2. Mika Heikkilä 500
3. Ville Huomolin 450 ...suorituksia yhteensä 3

     Y18
1. Kaarlo Saarento 510
2. Teemu Vastamäki 421 ...suorituksia yhteensä 2

     Y20
1. Sami Heikkilä (554+100) 654,0
2. Mårten Westerlund (540+75) 615,0
3. Tomi-Pekka Heikkilä (565+25) 590,0 ...suorituksia yhteensä 4

     Y50
1. Reino Uuttu 342
2. Jari Lehtonen 339
3. Jukka Hakamäki 330 ...suorituksia yhteensä 11

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 2 )

     Y60
1. Håkan Mansner 355
2. Terho Ritvanen 347
3. Bror Skogster 328 ...suorituksia yhteensä 12

     Y70
1. Taisto Nikku 309
2. Reijo Heinonen 281
3. Lasse Nummi 255 ...suorituksia yhteensä 5


10m Liikkuvamaali sj
     N18
1. Micaela Qvarnström 354 ...suorituksia yhteensä 1

     Y16
1. Jani Suoranta 350
2. Ville Huomolin 331
3. Mika Heikkilä 329 ...suorituksia yhteensä 3

     Y18
1. Kaarlo Saarento 327
2. Teemu Vastamäki 241 ...suorituksia yhteensä 2

     Y20
1. Sami Heikkilä 372
2. Tomi-Pekka Heikkilä 371
3. Jarmo Toiva 363 ...suorituksia yhteensä 4

     Y50
1. Reino Uuttu 349
2. Jukka Hakamäki 339
3. Jari Lehtonen 328 ...suorituksia yhteensä 11

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 2 )

     Y60
1. Terho Ritvanen 351
2. Bror Skogster 339
3. Håkan Mansner 327 ...suorituksia yhteensä 12

     Y70
1. Taisto Nikku 328