25m ja 50m Pistoolin Aluemestaruuskilpailu

25m ja 50m Pistoolin Aluemestaruuskilpailu , Seinäjoki , 03. - 05.09.2010



50m Pistooli
     Y
1. Jyrki Pitkäranta 545
2. Jyrki Turja 534
3. Henri Rutanen 528 ...suorituksia yhteensä 9

     Y joukkueet , ( yhteensä 2 )

     Y20
1. Aki Rantakangas 502
2. Tuomo Hautala 443 ...suorituksia yhteensä 2

     Y50
1. Keijo Haapa-Aho 521
2. Erkki Nygård 512
3. Reijo Rantakangas 507 ...suorituksia yhteensä 5

     Y60
1. Heikki Yrjänäinen 475
2. Eero Paavola 415
3. Matti Pynttäri 359 ...suorituksia yhteensä 3

     Y70
1. Juhani Tammela 462
2. Sulevi Salmi 460
3. Gert Storlund 449 ...suorituksia yhteensä 3


25m Pienoispistooli
     Y
1. Eero Laitila 575
2. Marko Talvitie 569
3. Jyrki Turja 569 ...suorituksia yhteensä 16

     Y joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y50
1. Martti Liukku 554
2. Harri Hiipakka 549
3. Reijo Rantakangas 546 ...suorituksia yhteensä 8

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y60
1. Per-Erik Gammelgård 568
2. Heikki Yrjänäinen 550
3. Eero Paavola 525 ...suorituksia yhteensä 7

     Y70
1. Juhani Tammela 536
2. Sulevi Salmi 525 ...suorituksia yhteensä 2

     T14
1. Marika Röyhkiö 267
2. Ville Vaaranmaa 238
3. Tapio Yrjänäinen 186 ...suorituksia yhteensä 3

     T14 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     T12
1. Marianne Palo 195
2. Joanna Haapaniemi 189
3. Juho Yrjänäinen 169 ...suorituksia yhteensä 4

     T12 joukkueet , ( yhteensä 1 )


25m Urheilupistooli
     N
1. Sari Mantere 513
2. Satu Paski 503
3. Katri Hautala 471 ...suorituksia yhteensä 4

     Y20
1. Tuomo Hautala 488 ...suorituksia yhteensä 1

     Y18
1. Sami Leppälä 528 ...suorituksia yhteensä 1

     N18
1. Tea Lepistö 549
2. Susanna Ahomäki 537 ...suorituksia yhteensä 2

     Y16
1. Aleksi Pirttimäki 338 ...suorituksia yhteensä 1

     N16
1. Noora Kivistö 356 ...suorituksia yhteensä 1

     N50
1. Mirja Aho 529 ...suorituksia yhteensä 1


25m Vakiopistooli
     Y
1. Eero Laitila 549
2. Teijo Kimpimäki 547
3. Asko Hakomäki 547 ...suorituksia yhteensä 15

     Y joukkueet , ( yhteensä 2 )

     N
1. Sari Mantere 450
2. Helena Peltoniemi 446 ...suorituksia yhteensä 2

     Y18
1. Aleksi Pirttimäki 489
2. Sami Leppälä 482 ...suorituksia yhteensä 2

     N18
1. Noora Kivistö 517
2. Susanna Ahomäki 467 ...suorituksia yhteensä 2

     N50
1. Mirja Aho 500 ...suorituksia yhteensä 1

     Y50
1. Harri Hiipakka 540
2. Reijo Rantakangas 535
3. Erkki Nygård 520 ...suorituksia yhteensä 8

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y60
1. Per-Erik Gammelgård 567
2. Heikki Yrjänäinen 522
3. Aulis Leppänen 452 ...suorituksia yhteensä 3

     Y70
1. Gert Storlund 504
2. Matti Tulimäki 496
3. Sulevi Salmi 488 ...suorituksia yhteensä 4


25m Isopistooli
     Y
1. Eero Laitila 570
2. Marko Talvitie 565
3. Arto Jussila 562 ...suorituksia yhteensä 8

     Y joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y50
1. Reijo Rantakangas 542
2. Rauli Häkkilä 533
3. Jari Yli-Viitala 516 ...suorituksia yhteensä 3

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y60
1. Per-Erik Gammelgård 567
2. Jarmo Nyrhinen 551
3. Heikki Lauri 537 ...suorituksia yhteensä 6

     Y70
1. Sulevi Salmi 519
2. Matti Tulimäki 490
3. Gert Storlund 484 ...suorituksia yhteensä 3


25m Olympiapistooli
     Y
1. Teijo Kimpimäki 572
2. Marko Talvitie 569
3. Marko Tyynismaa 531 ...suorituksia yhteensä 8

     Y joukkueet , ( yhteensä 1 )

     N20
1. Noora Kivistö 504 ...suorituksia yhteensä 1

     Y18
1. Sami Leppälä 487
2. Aleksi Pirttimäki 485 ...suorituksia yhteensä 2

     Y50
1. Reijo Rantakangas 542
2. Seppo Nevansuu 523
3. Rauli Häkkilä 509 ...suorituksia yhteensä 4

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y60
1. Heikki Yrjänäinen 531
2. Eero Hautala 503
3. Heikki Lauri 422 ...suorituksia yhteensä 3

     Y70
1. Matti Tulimäki 506 ...suorituksia yhteensä 1



Updated 4.9.2010 17:28 / DS Ranking System © 1993 - 2009.