XXXVIII KUPITTAAN KISAT

XXXVIII KUPITTAAN KISAT , Turku , 11. - 19.12.2010



10m Ilmakivääri
     Y
1. Ville Nokipii (592+98,4) 690,4
2. Juha Soini (588+101,1) 689,1
3. Juho Kurki (595+93,6) 688,6 ...suorituksia yhteensä 42

     Y joukkueet , ( yhteensä 1 )

     N
1. Hanna Etula (398+100,6) 498,6
2. Tiia Törmälä (393+104,1) 497,1
3. Jenni Leppänen (390+104,7) 494,7 ...suorituksia yhteensä 25

     Y24
1. Juha Soini (587+101,6) 688,6
2. Sami Valkama (586+101,1) 687,1
3. Eetu Orsjoki (584+101,1) 685,1 ...suorituksia yhteensä 8

     N24
1. Pauliina Frilander (396+97,8) 493,8
2. Jasmine Uuttu (389+97,6) 486,6
3. Taina Ruokolainen (379+103,6) 482,6 ...suorituksia yhteensä 4

     N24 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y20
1. Juho Kurki (596+103,1) 699,1
2. Jaakko Björkbacka (581+101,4) 682,4
3. Anton Aprelev (582+100) 682,0 ...suorituksia yhteensä 11

     Y20 joukkueet , ( yhteensä 2 )

     N20
1. Riikka Parviainen (390+102) 492,0
2. Annika Sihvonen (388+101,2) 489,2
3. Marjoriikka Rissanen (388+100,7) 488,7 ...suorituksia yhteensä 11

     N20 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y18
1. Aleksi Leppä 577
2. Joni Stenström 568
3. Aleksi Lammintausta 560 ...suorituksia yhteensä 10

     N18
1. Katarina Långström 391
2. Elin Liewendahl 388
3. Gisela Miettinen 386 ...suorituksia yhteensä 5

     Y16
1. Sebastian Långström 376
2. Tommi Kamppila 376
3. Mika Ketola 371 ...suorituksia yhteensä 10

     Y16 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     N16
1. Roosa Prusila 384
2. Katariina Laine 381
3. Karolina Ekholm 373 ...suorituksia yhteensä 17

     N50
1. Sirkka-Liisa Collin 373 ...suorituksia yhteensä 1

     Y50
1. Heikki Ranne 383
2. Martti Luhtajärvi 382
3. Pekka Nummelin 374 ...suorituksia yhteensä 16

     Y60
1. Matti Rinnola 374
2. Ralf Westerlund 366
3. Ilmo Kinnunen 366 ...suorituksia yhteensä 14

     Y70
1. Kauko Kaartinen 366
2. Antti Tyrväinen 358
3. Veli Korjus 354 ...suorituksia yhteensä 8

     R5 SH2 Y70
1. Juhani Tuomola 367 ...suorituksia yhteensä 1

     12VT
1. Aki Koivu 181
2. Liina Laine 171
3. Ville Rehn 149 ...suorituksia yhteensä 3

     10IT
1. Viktor Nyberg 199
2. Miku Ignatius 191
3. Vihtori Kasvala 188 ...suorituksia yhteensä 4

     11-14A
1. Teemu Hartman 196
2. Elli Haapaniemi 192
3. Riku Hirvonen 190 ...suorituksia yhteensä 3


10m Ilmapistooli
     Y
1. Teemu Tiainen (580+101,1) 681,1
2. Juha Valjus (572+98,9) 670,9
3. Kai Jahnsson (570+99,2) 669,2 ...suorituksia yhteensä 60

     Y joukkueet , ( yhteensä 3 )

     N
1. Mira Suhonen (383+95,6) 478,6
2. Kirsti Kaaro (373+97,3) 470,3
3. Tiina Jänkälä (370+99,3) 469,3 ...suorituksia yhteensä 22

     N joukkueet , ( yhteensä 2 )

     Y20
1. Elias Ruutti (552+94,9) 646,9
2. Jani Sokura (546+94,7) 640,7
3. Miika Leppänoro (535+95,7) 630,7 ...suorituksia yhteensä 8

     N20
1. Susanna Ahomäki (364+95,5) 459,5
2. Annukka Riutta (356+92,7) 448,7
3. Tea Lepistö (352+91,5) 443,5 ...suorituksia yhteensä 3

     N20 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y18
1. Jarkko Järvenpää 559
2. Sami Leppälä 541
3. Aleksi Pirttimäki 530 ...suorituksia yhteensä 6

     N18
1. Therese Lindgren 363
2. Gisela Miettinen 361
3. Vilma Lahtinen 296 ...suorituksia yhteensä 3

     Y16
1. Niko-Petteri Nimell 371
2. Aleksi Anttila 366
3. Joonas Kuusela 347 ...suorituksia yhteensä 12

     Y16 joukkueet , ( yhteensä 2 )

     N16
1. Noora Kivistö 363
2. Essi Anttila 350
3. Johanna Hahl 343 ...suorituksia yhteensä 10

     N16 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     N50
1. Eeva Vilander 372
2. Päivi Mariani-Cerati 356
3. Tuula Harju 355 ...suorituksia yhteensä 4

     Y50
1. Jukka Nikkari 378
2. Veikko Alanko 377
3. Torsti Annala 371 ...suorituksia yhteensä 18

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 4 )

     Y60
1. Juhani Öhman 375
2. Antti Tervola 370
3. Tapio Kaitila 366 ...suorituksia yhteensä 26

     Y70
1. Usko Mettiäinen 348
2. Seppo Laitakari 345
3. Bernt Lindholm 341 ...suorituksia yhteensä 6

     14VT
1. Tuomas Murtoniemi 238
2. Jani Pitkänen 238 ...suorituksia yhteensä 2

     10IT
1. Jermu Niitynpää 189 ...suorituksia yhteensä 1


10m Liikkuvamaali
     Y
1. Niklas Hyvärinen 573
2. Krister Holmberg 572
3. Henrik Holmberg 562 ...suorituksia yhteensä 18

     N
1. Marika Salminen 359
2. Mervi Ala-Kleme 325
3. Tiina Aalto 301 ...suorituksia yhteensä 3

     Y20
1. Tomi-Pekka Heikkilä 556
2. Kaarlo Saarento 511 ...suorituksia yhteensä 2

     Y20 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y18
1. Juho Riikonen 494 ...suorituksia yhteensä 1

     N18
1. Micaela Qvarnström 337 ...suorituksia yhteensä 1

     Y16
1. Heikki Lähdekorpi 530
2. Jani Suoranta 529
3. Mika Kinisjärvi 510 ...suorituksia yhteensä 5

     Y50
1. Matti Suoranta 367
2. Juha Mäkinen 344
3. Tom Sved 343 ...suorituksia yhteensä 11

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y60
1. Jouko Mutka 350
2. Hannu Järvinen 332
3. Håkan Mansner 327 ...suorituksia yhteensä 6

     Y70
1. Heikki Virolainen 286
2. Reijo Heinonen 266 ...suorituksia yhteensä 2


10m Liikkuvamaali sj
     Y
1. Niklas Hyvärinen 378
2. Tarmo Koskela 375
3. Tomi-Pekka Heikkilä 373 ...suorituksia yhteensä 16

     N
1. Marika Salminen 366
2. Tiina Aalto 317
3. Mervi Ala-Kleme 310 ...suorituksia yhteensä 3

     Y20
1. Tomi-Pekka Heikkilä 363
2. Kaarlo Saarento 345 ...suorituksia yhteensä 2

     Y20 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y18
1. Juho Riikonen 342 ...suorituksia yhteensä 1

     N18
1. Micaela Qvarnström 336 ...suorituksia yhteensä 1

     Y16
1. Jani Suoranta 376
2. Heikki Lähdekorpi 363
3. Mika Kinisjärvi 334 ...suorituksia yhteensä 5

     Y50
1. Matti Suoranta 368
2. Juha Hacklin 341
3. Bertel Holmström 339 ...suorituksia yhteensä 10

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y60
1. Jouko Mutka 345
2. Hannu Järvinen 341
3. Risto Suonpää 310 ...suorituksia yhteensä 6

     Y70
1. Heikki Virolainen 312
2. Reijo Heinonen 272 ...suorituksia yhteensä 2



Updated 20.12.2010 14:52 / DS Ranking System © 1993 - 2009.