ilmakiväärin ja -pistoolin joukkueiden SM-kilpailu

ilmakiväärin ja -pistoolin joukkueiden SM-kilpailu, Mikkelin Ampuma-areena , 19. - 20.02.2011



10m Ilmakivääri
     Y
1. Henri Häkkinen 595
2. Juho Kurki 591
3. Juha Hirvi 587 ...suorituksia yhteensä 45

     Y joukkueet , ( yhteensä 15 )

     N
1. Hanna Pitkänen 400
2. Marjo Yli-Kiikka 398
3. Elin Liewendahl 396 ...suorituksia yhteensä 21

     N joukkueet , ( yhteensä 7 )

     Y24
1. Tiia Törmälä 595
2. Pauliina Frilander 589
3. Hanna Nivus 588 ...suorituksia yhteensä 11

     Y24 joukkueet , ( yhteensä 5 )

     N24
1. Henna Kärhä 384
2. Taina Ruokolainen 378
3. Jenni Jantunen 350 ...suorituksia yhteensä 3

     N24 joukkueet , ( yhteensä 2 )

     Y20
1. Juho Kurki 594
2. Gisela Miettinen 589
3. Andreas Virtanen 588 ...suorituksia yhteensä 8

     Y20 joukkueet , ( yhteensä 2 )

     N20
1. Alexandra Dufvelin 396
2. Tuula Rantakangas 391
3. Marjoriikka Rissanen 386 ...suorituksia yhteensä 10

     N20 joukkueet , ( yhteensä 4 )

     Y18
1. Katarina Långström 593
2. Ville Nikulainen 578
3. Tea Sikanen 575 ...suorituksia yhteensä 17

     Y18 joukkueet , ( yhteensä 5 )

     N18
1. Piia Rantakangas 382
2. Tuulikki Pienimaa 368 ...suorituksia yhteensä 2

     N18 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y16
1. Mathias Nordberg 381
2. Tommi Kamppila 380
3. Jesse Peurasaari 379 ...suorituksia yhteensä 10

     Y16 joukkueet , ( yhteensä 5 )

     N16
1. Katariina Laine 386
2. Marianne Palo 385
3. Maria Liewendahl 382 ...suorituksia yhteensä 20

     N16 joukkueet , ( yhteensä 3 )

     N50
1. Sirkka Savukari 380 ...suorituksia yhteensä 1

     Y50
1. Juha Hirvi 388
2. Martti Luhtajärvi 380
3. Jari Lehtinen 379 ...suorituksia yhteensä 23

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 9 )

     Y60
1. Ismo Kärmeniemi 372
2. Pekka Valtonen 368
3. Mauri Heino 360 ...suorituksia yhteensä 4


10m Ilmapistooli
     Y
1. Kristian Saarikorpi 577
2. Tarmo af Ursin 576
3. Teemu Lahti 572 ...suorituksia yhteensä 57

     Y joukkueet , ( yhteensä 19 )

     N
1. Reetta Hynninen 373
2. Paula Viitasaari 369
3. Sari Björnholm 367 ...suorituksia yhteensä 33

     N joukkueet , ( yhteensä 11 )

     Y20
1. Elias Ruutti 544
2. Gisela Miettinen 543
3. Stefan Miettinen 532 ...suorituksia yhteensä 4

     Y20 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     N20
1. Susanna Ahomäki 358
2. Annukka Riutta 349
3. Tea Lepistö 339 ...suorituksia yhteensä 3

     N20 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y18
1. Aleksi Bruun 552
2. Mika Kilpeläinen 526
3. Taneli Pöllänen 523 ...suorituksia yhteensä 4

     Y18 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     N18
1. Tuulikki Pienimaa 341 ...suorituksia yhteensä 1

     N18 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y16
1. Aleksi Anttila 366
2. Tuomas Pukarlammi 355
3. Konsta Kivi 348 ...suorituksia yhteensä 9

     Y16 joukkueet , ( yhteensä 3 )

     N16
1. Essi Anttila 349
2. Sanna Rissanen 331 ...suorituksia yhteensä 2

     N50
1. Tuula Harju 355
2. Ritva Lapinniemi 352
3. Maarit Lepomäki 313 ...suorituksia yhteensä 3

     N50 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y50
1. Olavi Kivelä 373
2. Antti Pesonen 369
3. Pasi Koivunen 368 ...suorituksia yhteensä 23

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 16 )

     Y60
1. Jorma Åsbacka 370
2. Pentti Järvinen 370
3. Vesa Savolainen 369 ...suorituksia yhteensä 19

     Y70
1. Seppo Mäkinen 371
2. Sakari Paasonen 371
3. Alpo Ikonen 356 ...suorituksia yhteensä 6



Updated 22.2.2011 20:05 / DS Ranking System © 1993 - 2009.