Aluemestaruuskilpailu 2011

Aluemestaruuskilpailu 2011 , Kouvola, Tyrrin ampumakeskus , 03. - 04.09.2011



50m Kivääri makuu
     Y
1. Tero Lahti 593
2. Teemu Mesiäinen 588
3. Timo Puisto 586 ...suorituksia yhteensä 8

     Y joukkueet , ( yhteensä 4 )

     N
1. Viivi Koivu 598
2. Heli Mäkelä 551
3. Minna Parkko 518 ...suorituksia yhteensä 3

     N joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y 24
1. Visa Villa 595
2. Niko Matilainen 587 ...suorituksia yhteensä 2

     N 24
1. Pauliina Frilander 591 ...suorituksia yhteensä 1

     N20
1. Roosa Leinonen 577 ...suorituksia yhteensä 1

     Y18
1. Olli Hahl 583 ...suorituksia yhteensä 1

     N18
1. Niina Mauno 570
2. Annuriikka Korhola 556 ...suorituksia yhteensä 2

     Y 16
1. Mika Varjo 385
2. Ville Vaitinen 378
3. Aatu Rahikainen 377 ...suorituksia yhteensä 4

     Y 16 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     N16
1. Satu Korhola 388
2. Tea Sikanen 386 ...suorituksia yhteensä 2

     N50
1. Eila Väisänen 570
2. Sirkka Savukari 553 ...suorituksia yhteensä 2

     Y50
1. Mikko Mattila 595
2. Jouko Valtonen 580
3. Pentti Rissanen 576 ...suorituksia yhteensä 8

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 2 )

     Y60
1. Ismo Kärmeniemi 594
2. Sakari Ahola 570
3. Mauri Heino 569 ...suorituksia yhteensä 6

     14T
1. Tiia Mauno 294
2. Mika Piipponen 292
3. Santeri Saattonen 290 ...suorituksia yhteensä 15

     14T joukkueet , ( yhteensä 4 )

     12T
1. Tomi Nopanen 196
2. Veera Pulkkinen 196
3. Jonna Mauno 193 ...suorituksia yhteensä 12

     12T joukkueet , ( yhteensä 2 )


50m Kivääri 3x40 ls
     Y
1. Timo Puisto 1147
2. Toni Matilainen 1145
3. Jouni Jokinen 1134 ...suorituksia yhteensä 4

     Y 24
1. Niko Matilainen 1133 ...suorituksia yhteensä 1


50m Kivääri 3x20 ls
     N 24
1. Pauliina Frilander 563 ...suorituksia yhteensä 1

     N20
1. Roosa Leinonen 484 ...suorituksia yhteensä 1

     Y18
1. Olli Hahl 568 ...suorituksia yhteensä 1

     N18
1. Niina Mauno 515 ...suorituksia yhteensä 1

     Y 16
1. Ville Vaitinen 502 ...suorituksia yhteensä 1

     N16
1. Tea Sikanen 532 ...suorituksia yhteensä 1

     N50
1. Eila Väisänen 554
2. Sirkka Savukari 533 ...suorituksia yhteensä 2

     Y50
1. Mikko Mattila 559
2. Pekka Hulkkonen 537
3. Jouko Valtonen 536 ...suorituksia yhteensä 3

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y60
1. Ismo Kärmeniemi 548
2. Markku Mäyränen 533
3. Mauri Heino 528 ...suorituksia yhteensä 6


300m Vapaakivääri makuu

300 M vapaakivääri 3X20

300m Vakiokivääri makuu

300m Vakiokivääri 3x20 ls

50m Pistooli
     Y
1. Juha Valjus 541
2. Tommi Muukkonen 521 ...suorituksia yhteensä 2

     Y joukkueet , ( yhteensä 1 )

     N
1. Kirsti Kaaro 524 ...suorituksia yhteensä 1

     Y18
1. Otto Suuronen 489 ...suorituksia yhteensä 1

     N50
1. Sirkka Savukari 423 ...suorituksia yhteensä 1

     Y50
1. Arvo Tuovila 510
2. Jorma Mecklin 503
3. Jarmo Talka 503 ...suorituksia yhteensä 6

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 2 )

     Y60
1. Heino Pitkäkangas 524
2. Heikki Lipsanen 506
3. Markku Rytkölä 504 ...suorituksia yhteensä 5

     Y70
1. Rauno Kiri 478 ...suorituksia yhteensä 1


25m Olympiapistooli
     Y
1. Olli Paren 564 ...suorituksia yhteensä 1

     Y50
1. Kari Metsätalo 550
2. Jarmo Talka 533
3. Jorma Mecklin 512 ...suorituksia yhteensä 3

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y60
1. Jorma Åsbacka 557
2. Jouko Seppänen 542
3. Heikki Lipsanen 538 ...suorituksia yhteensä 6

     Y70
1. Harri Hentula 495
2. Veijo Nousiainen 479
3. Timo Miettunen 467 ...suorituksia yhteensä 3


25m Isopistooli
     Y
1. Tomi Nyman 543
2. Kari Eskola 532
3. Tapio Hyppänen 505 ...suorituksia yhteensä 4

     Y joukkueet , ( yhteensä 2 )

     Y50
1. Kari Metsätalo 540
2. Jorma Mecklin 538
3. Sauli Kosonen 534 ...suorituksia yhteensä 5

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y60
1. Heino Pitkäkangas 569
2. Jorma Åsbacka 549
3. Heikki Lipsanen 549 ...suorituksia yhteensä 7

     Y70
1. Raimo Vanninen 525
2. Kosti Hämäläinen 517
3. Veijo Nousiainen 0 ...suorituksia yhteensä 3


25m Vakiopistooli
     Y
1. Kari Eskola 540
2. Tomi Nyman 526 ...suorituksia yhteensä 2

     N
1. Olga Wolkoff 538 ...suorituksia yhteensä 1

     Y18
1. Otto Suuronen 525 ...suorituksia yhteensä 1

     Y50
1. Sauli Kosonen 544
2. Jarmo Talka 537
3. Kari Metsätalo 526 ...suorituksia yhteensä 6

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 3 )

     Y60
1. Heikki Lipsanen 547
2. Heino Pitkäkangas 544
3. Jorma Åsbacka 529 ...suorituksia yhteensä 7

     Y70
1. Raimo Vanninen 477
2. Veijo Nousiainen 459 ...suorituksia yhteensä 2


25m Pienoispistooli
     Y
1. Teemu Puranen 566
2. Kari Eskola 564
3. Tomi Nyman 545 ...suorituksia yhteensä 4

     Y joukkueet , ( yhteensä 2 )

     Y50
1. Jarmo Talka 571
2. Jorma Mecklin 558
3. Sauli Kosonen 555 ...suorituksia yhteensä 6

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 2 )

     Y60
1. Heino Pitkäkangas 576
2. Heikki Lipsanen 568
3. Hannu Seppä 560 ...suorituksia yhteensä 8

     Y70
1. Jorma Korhonen 515 ...suorituksia yhteensä 1

     14T
1. Teemu Hertz 237 ...suorituksia yhteensä 1

     12T
1. Mika Varjo 188
2. Ekku Korhola 143
3. Matti Korhola 108 ...suorituksia yhteensä 3

     12T joukkueet , ( yhteensä 1 )


25m Urheilupistooli
     N
1. Olga Wolkoff 567
2. Leena Puranen 540 ...suorituksia yhteensä 2

     Y18
1. Otto Suuronen 533 ...suorituksia yhteensä 1

     N18
1. Sandra Toivonen 453 ...suorituksia yhteensä 1



Updated 5.9.2011 21:59 / DS Ranking System © 1993 - 2009.