Lounais-Suomen aluemestaruuskilpailu 2011

Lounais-Suomen aluemestaruuskilpailu 2011 , Säkylä , 03. - 04.09.2011



50m Kivääri makuu
     Y
1. Lauri Lauste 595
2. Juho Kurki 594
3. Kari Nevala 593 ...suorituksia yhteensä 15

     Y joukkueet , ( yhteensä 4 )

     Y20
1. Juho Kurki 587 ...suorituksia yhteensä 1

     Y20 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y18
1. Aleksi Lammintausta 587
2. Matias Pukaralammi 572 ...suorituksia yhteensä 2

     Y16
1. Jone Lång 387 ...suorituksia yhteensä 1

     N16
1. Anna-Maria Siivonen 378
2. Inkeri Lammintausta 362 ...suorituksia yhteensä 2

     Y50
1. Kari Nevala 583
2. Matti Viljakainen 582
3. Markku Haklin 578 ...suorituksia yhteensä 9

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 5 )

     Y60
1. Jorma Röppänen 586
2. Jarmo Engblom 584
3. Jouko Forstén 583 ...suorituksia yhteensä 12

     Y70
1. Mauri Ihattula 569
2. Olavi Sjöberg 549 ...suorituksia yhteensä 2

     14T
1. Jimi Lång 293
2. Lauri Vähä-Savo 284
3. Esa Niemi 278 ...suorituksia yhteensä 4

     14T joukkueet , ( yhteensä 1 )

     12T
1. Tuomas Lammintausta 189
2. Ronja Niemi 183
3. Jaakko Lammintausta 159 ...suorituksia yhteensä 3

     12T joukkueet , ( yhteensä 1 )


50m Kivääri 3x40 ls
     Y
1. Jari Kallio 1139
2. Lauri Lauste 1126
3. Tomi Huuhka 1126 ...suorituksia yhteensä 12

     Y joukkueet , ( yhteensä 4 )

     Y20
1. Juho Kurki 1163 ...suorituksia yhteensä 1


50m Kivääri 3x20 ls
     Y18
1. Matias Pukaralammi 547
2. Aleksi Lammintausta 543 ...suorituksia yhteensä 2

     Y18 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y16
1. Jone Lång 525 ...suorituksia yhteensä 1

     Y50
1. Matti Viljakainen 563
2. Markku Haklin 554
3. Kari Nevala 547 ...suorituksia yhteensä 7

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 3 )

     Y60
1. Heikki Ranne 569
2. Jorma Röppänen 557
3. Seppo Ahokas 543 ...suorituksia yhteensä 5

     Y70
1. Veli Korjus 502
2. Mauri Ihattula 490
3. Olavi Sjöberg 485 ...suorituksia yhteensä 3


50m Pistooli
     Y
1. Lauri Lauste 540
2. Antti Tervo 520
3. Antti Mäkiranta 506 ...suorituksia yhteensä 6

     Y joukkueet , ( yhteensä 4 )

     Y18
1. Tuomas Pukaralammi 398
2. Jani Pitkänen 372
3. Oskari Eloranta 290 ...suorituksia yhteensä 3

     Y18 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y50
1. Simo Saarenmaa 518
2. Jukka Nikkari 514
3. Pentti Laihanen 513 ...suorituksia yhteensä 5

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y60
1. Erkki Grönholm 519
2. Heikki Pakkalin 497
3. Kurt Wallden 493 ...suorituksia yhteensä 10

     Y70
1. Matti Arvela 441 ...suorituksia yhteensä 1


25m Olympiapistooli
     Y
1. Veli-Matti Torikka 538
2. Olli Söderlund 524
3. Juha Mankonen 504 ...suorituksia yhteensä 5

     Y joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y18
1. Oskari Eloranta 500
2. Julius Jänismäki 500
3. Tuomas Pukaralammi 474 ...suorituksia yhteensä 6

     Y18 joukkueet , ( yhteensä 2 )

     Y50
1. Ismo Mäntysalo 542
2. Simo Saarenmaa 521
3. Juhani Lukka 501 ...suorituksia yhteensä 5

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 2 )

     Y60
1. Kurt Wallden 529
2. Tuomo Valtonen 513
3. Esko Käki 490 ...suorituksia yhteensä 9

     Y70
1. Lasse Nummi 478
2. Jukka Sävelä 465 ...suorituksia yhteensä 2


25m Isopistooli
     Y
1. Petri Viitala 559
2. Keimo Korpioksa 554
3. Jaakko Nousiainen 550 ...suorituksia yhteensä 8

     Y joukkueet , ( yhteensä 2 )

     Y50
1. Simo Saarenmaa 566
2. Markku Rantala 551
3. Harri Saarinen 546 ...suorituksia yhteensä 5

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 3 )

     Y60
1. Alpo Vehanen 556
2. Kurt Wallden 541
3. Erkki Mauno 540 ...suorituksia yhteensä 10

     Y70
1. Jukka Sävelä 531
2. Matti Arvela 527 ...suorituksia yhteensä 2


25m Vakiopistooli
     Y
1. Petri Viitala 531
2. Jaakko Nousiainen 527
3. Janne Lassila 527 ...suorituksia yhteensä 11

     Y joukkueet , ( yhteensä 3 )

     N
1. Ritva Lapinniemi 517
2. Elina Silver 451 ...suorituksia yhteensä 2

     Y18
1. Oskari Eloranta 503
2. Julius Jänismäki 491
3. Lasse Alastalo 422 ...suorituksia yhteensä 5

     Y18 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y50
1. Simo Saarenmaa 543
2. Pentti Laihanen 516
3. Harri Saarinen 515 ...suorituksia yhteensä 5

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 5 )

     Y60
1. Tapio Kaitila 532
2. Alpo Vehanen 525
3. Seppo Junttila 512 ...suorituksia yhteensä 13

     Y70
1. Jukka Sävelä 498
2. Seppo Lassila 472
3. Matti Arvela 447 ...suorituksia yhteensä 3


25m Pienoispistooli
     Y
1. Lauri Lauste 572
2. Jaakko Nousiainen 568
3. Mikko Tupala 564 ...suorituksia yhteensä 13

     Y joukkueet , ( yhteensä 4 )

     N
1. Ritva Lapinniemi 566
2. Elina Silver 525 ...suorituksia yhteensä 2

     Y18
1. Lasse Alastalo 495 ...suorituksia yhteensä 1

     Y16
1. Konsta Kivi 343
2. Oskari Eloranta 341
3. Julius Jänismäki 323 ...suorituksia yhteensä 6

     Y16 joukkueet , ( yhteensä 2 )

     Y50
1. Matti Anttonen 565
2. Juhani Lukka 558
3. Simo Saarenmaa 553 ...suorituksia yhteensä 6

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 5 )

     Y60
1. Alpo Vehanen 565
2. Tapio Kaitila 555
3. Heikki Pakkalin 548 ...suorituksia yhteensä 16

     Y70
1. Jukka Sävelä 522
2. Matti Arvela 514
3. Seppo Lassila 513 ...suorituksia yhteensä 4

     12T
1. Tuomas Lammintausta 188
2. Casper Corell 176 ...suorituksia yhteensä 2


25m Urheilupistooli
     N
1. Ritva Lapinniemi 566
2. Elina Silver 525 ...suorituksia yhteensä 2



Updated 4.9.2011 21:42 / DS Ranking System © 1993 - 2009.