Kiväärin nuorten ja pistoolin ikäkausisarjojen SM

Kiväärin nuorten ja pistoolin ikäkausisarjojen SM , KSA:n rata, Laukaa , 19. - 21.07.2013



50m Kivääri 3x40 ls
     Y24
1. Janne Vartiainen 1143
2. Robin Stenström 1143
3. Juho Autio 1140 ...suorituksia yhteensä 7

     Y20
1. Aleksi Jarva (1132+452.8) 1584,8
2. Tommi Tella (1123+438.4) 1561,4
3. Aleksi Lammintausta (1132+426.6) 1558,6 ...suorituksia yhteensä 5


50m Kivääri 3x20 ls
     N24
1. Erika Dufvelin 565
2. Henna Kärhä 560
3. Noora Leppäketo 530 ...suorituksia yhteensä 3

     N20
1. Gisela Miettinen (571+427.9) 998,9
2. Noora Pulju (554+431.9) 985,9
3. Jaana Lager (557+410.8) 967,8 ...suorituksia yhteensä 3

     N20 joukkueet , ( yhteensä 2 )

     Y18
1. Mathias Nordberg 558
2. Jone Lång 553
3. Juho Katajamaa 544 ...suorituksia yhteensä 5

     Y18 joukkueet , ( yhteensä 3 )

     N18
1. Katariina Laine 559
2. Saana Tattari 559
3. Saana Peltonen 557 ...suorituksia yhteensä 12

     Y16
1. Sebastian Långström 573
2. Mika Piipponen 547
3. Cristian Friman 540 ...suorituksia yhteensä 14

     N16
1. Henna Viljanen 567
2. Marianne Palo 563
3. Riina Karhu 540 ...suorituksia yhteensä 9


50m Kivääri makuu
     Y24
1. Teemu Mesiäinen 595
2. Juho Autio 591
3. Teemu Lipponen 591 ...suorituksia yhteensä 8

     Y24 joukkueet , ( yhteensä 2 )

     N24
1. Nita Törmänen 585
2. Henna Kärhä 579
3. Erika Dufvelin 579 ...suorituksia yhteensä 3

     N24 joukkueet , ( yhteensä 2 )

     Y20
1. Jussi Hölli (579+203.2) 782,2
2. Aleksi Jarva (579+203.1) 782,1
3. Tommi Tella (591+182.6) 773,6 ...suorituksia yhteensä 6

     Y20 joukkueet , ( yhteensä 2 )

     N20
1. Gisela Miettinen 591
2. Jaana Lager 587
3. Pirita Ojanperä 583 ...suorituksia yhteensä 7

     Y18
1. Jone Lång 589
2. Mathias Nordberg 586
3. Juho Katajamaa 585 ...suorituksia yhteensä 9

     Y18 joukkueet , ( yhteensä 2 )

     N18
1. Jasmin Mattila 587
2. Anna-Maria Siivonen 587
3. Sanna Lager 585 ...suorituksia yhteensä 13

     Y16
1. Sebastian Långström 395
2. Björn Friman 388
3. Cristian Friman 387 ...suorituksia yhteensä 26

     Y16 joukkueet , ( yhteensä 6 )

     N16
1. Henna Viljanen 395
2. Marianne Palo 389
3. Iida Okkonen 386 ...suorituksia yhteensä 18

     N16 joukkueet , ( yhteensä 4 )


50m Pistooli
     Y24
1. Aki Rantakangas 519
2. Antti Uusitalo 466
3. Miika Leppänoro 411 ...suorituksia yhteensä 4

     Y20
1. Karri Turunen (532+176) 708,0
2. Konsta Kivi (498+175.6) 673,6
3. Otto Suuronen (505+132.8) 637,8 ...suorituksia yhteensä 4

     Y18
1. Joonas Kuusela 496
2. Oskari Eloranta 477
3. Julius Jänismäki 469 ...suorituksia yhteensä 5

     N50
1. Mirja Aho 480
2. Sirkka Ylistö 411 ...suorituksia yhteensä 2

     Y50
1. Veikko Alanko 529
2. Antti Pesonen 524
3. Keijo Uusitalo 524 ...suorituksia yhteensä 29

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 12 )

     Y60
1. Ari Ukkola 528
2. Heino Pitkäkangas 517
3. Esko Halla-aho 515 ...suorituksia yhteensä 29

     Y70
1. Seppo Mäkinen 523
2. Paavo Palokangas 517
3. Antti Weijo 490 ...suorituksia yhteensä 15

     Y75
1. Sakari Paasonen 505
2. Erkki Karri 477
3. Rauno Kiri 473 ...suorituksia yhteensä 6


25m Olympiapistooli
     Y20
1. Stefan Miettinen (533+12) 545,0
2. Jesse Piippo (536+7) 543,0
3. Aleksi Pirttimäki (514+9) 523,0 ...suorituksia yhteensä 5

     Y20 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     N20
1. Noora Kivistö 520
2. Sandra Toivonen 459 ...suorituksia yhteensä 2

     Y18
1. Jere Piippo 526
2. Oskari Eloranta 508 ...suorituksia yhteensä 2

     N50
1. Merja Ahonen 359 ...suorituksia yhteensä 1

     Y50
1. Hannu Räsänen 571
2. Jaakko Sand 551
3. Jussi Laukkanen 549 ...suorituksia yhteensä 16

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 6 )

     Y60
1. Ari Ukkola 537
2. Tapio Heikkonen 535
3. Lars Holmberg 535 ...suorituksia yhteensä 18

     Y70
1. Heikki Yrjänäinen 516
2. Ulf Fagerström 495
3. Risto Marjanen 481 ...suorituksia yhteensä 5

     Y75
1. Matti Tulimäki 490
2. Jaakko Kurki 481
3. Veijo Nousiainen 473 ...suorituksia yhteensä 10


25m Isopistooli
     Y24
1. Otto Suuronen 524
2. Björn Friman 518
3. Oskari Eloranta 478 ...suorituksia yhteensä 4

     Y50
1. Kari Leskinen 570
2. Keijo Uusitalo 565
3. Veli-Matti Torikka 555 ...suorituksia yhteensä 29

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 12 )

     Y60
1. Veijo Piironen 560
2. Pekka Varjus 555
3. Jorma Åsbacka 554 ...suorituksia yhteensä 35

     Y70
1. Paavo Palokangas 556
2. Heikki Yrjänäinen 551
3. Seppo Mäkinen 535 ...suorituksia yhteensä 17

     Y75
1. Jyrki Varis 530
2. Sakari Paasonen 514
3. Pertti Vehanen 513 ...suorituksia yhteensä 11


25m Vakiopistooli
     Y24
1. Miika Leppänoro 550
2. Jani Sokura 529
3. Tobias Lindgren 528 ...suorituksia yhteensä 3

     N24
1. Anette Källi 511
2. Susanna Ahomäki 508
3. Therese Lindgren 500 ...suorituksia yhteensä 3

     Y20
1. Aleksi Pirttimäki 532
2. Otto Suuronen 531
3. Sami Leppälä 483 ...suorituksia yhteensä 6

     Y20 joukkueet , ( yhteensä 2 )

     Y18
1. Aleksi Anttila 538
2. Joonas Kuusela 532
3. Oskari Eloranta 514 ...suorituksia yhteensä 10

     N18
1. Sandra Toivonen 503
2. Essi Kuisma 493
3. Essi Anttila 469 ...suorituksia yhteensä 4

     N50
1. Sirkka Ylistö 510
2. Ritva Mykrä 498
3. Raija Vehanen 492 ...suorituksia yhteensä 4

     Y50
1. Kari Leskinen 545
2. Torsti Annala 544
3. Pasi Koivunen 544 ...suorituksia yhteensä 32

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 16 )

     Y60
1. Heikki Lipsanen 545
2. Ari Ukkola 539
3. Jorma Åsbacka 535 ...suorituksia yhteensä 40

     Y70
1. Heikki Yrjänäinen 532
2. Paavo Palokangas 530
3. Seppo Mäkinen 517 ...suorituksia yhteensä 19

     Y75
1. Jyrki Varis 514
2. Erkki Ström 482
3. Sakari Paasonen 481 ...suorituksia yhteensä 11


25m Pistooli
     Y24
1. Jani Sokura 566
2. Miika Leppänoro 565
3. Tobias Lindgren 544 ...suorituksia yhteensä 3

     Y24 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     N24
1. Anette Källi 559
2. Tiina Jänkälä 556
3. Therese Lindgren 549 ...suorituksia yhteensä 4

     Y20
1. Aleksi Pirttimäki 554
2. Otto Suuronen 541
3. Jesse Piippo 529 ...suorituksia yhteensä 6

     Y20 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y18
1. Konsta Kivi 555
2. Joonas Kuusela 554
3. Oskari Eloranta 553 ...suorituksia yhteensä 7

     N18
1. Sandra Toivonen 530
2. Noora Kivistö 510 ...suorituksia yhteensä 2

     Y16
1. Niko Roos 364
2. Björn Friman 363
3. Arttu Ihalainen 355 ...suorituksia yhteensä 12

     Y16 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     N16
1. Essi Kuisma 352
2. Henna Viljanen 342
3. Essi Anttila 342 ...suorituksia yhteensä 3

     N50
1. Raija Vehanen 546
2. Ritva Mykrä 546
3. Sirkka Ylistö 544 ...suorituksia yhteensä 5

     Y50
1. Jaakko Sand 571
2. Jussi Laukkanen 564
3. Kari Leskinen 563 ...suorituksia yhteensä 36

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 18 )

     Y60
1. Raimo Lusenius 565
2. Tapio Kaitila 563
3. Jorma Åsbacka 561 ...suorituksia yhteensä 43

     Y70
1. Paavo Palokangas 566
2. Seppo Mäkinen 563
3. Matti Mähönen 548 ...suorituksia yhteensä 21

     Y75
1. Erkki Karri 538
2. Jyrki Varis 533
3. Sakari Paasonen 527 ...suorituksia yhteensä 12


P4 50m Pistooli
     Y50
1. Tauno Matilainen 482
2. Risto Heinistö 401
3. Juha Nikupeteri 332 ...suorituksia yhteensä 3


P3 25m Pistooli SH1
     Y50
1. Tauno Matilainen 534
2. Risto Heinistö 489
3. Juha Nikupeteri 445 ...suorituksia yhteensä 3


P6 25m vakiopistooli SH1
     Y50
1. Tauno Matilainen 466
2. Risto Heinistö 428
3. Juha Nikupeteri 368 ...suorituksia yhteensä 3



Updated 23.7.2013 19:37 / DS Ranking System © 1993 - 2009.