Pohjanmaan Aluemestaruuskisat 2014

Pohjanmaan Aluemestaruuskisat 2014 , Kauhavan Koulukeskus , 08. - 09.02.2014



10m Ilmakivääri
     Y
1. Mika Ketola 571
2. Joni Virtanen 570
3. Sami Laksola 569 ...suorituksia yhteensä 11

     Y joukkueet , ( yhteensä 2 )

     N
1. Paula Kaksonen 384
2. Sari Nivala 380
3. Marianne Palo 379 ...suorituksia yhteensä 10

     Y24
1. Pyry Passi 580
2. Jussi Palo 570 ...suorituksia yhteensä 2

     Y24 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     N24
1. Laura Haukkala 381
2. Susanna Ahomäki 374 ...suorituksia yhteensä 2

     N24 joukkueet , ( yhteensä 2 )

     Y20
1. Mika Ketola 563
2. Tommi Kamppila 557
3. Juho Korpela 528 ...suorituksia yhteensä 3

     N20
1. Merja Sillanpää 367
2. Essi Koivisto 356 ...suorituksia yhteensä 2

     Y18
1. Juho Lähetkangas 563
2. Julius Passi 528
3. Jussi Savola 486 ...suorituksia yhteensä 3

     N18
1. Riina Karhu 380
2. Mira Mäkelä 370
3. Sanna Lager 366 ...suorituksia yhteensä 5

     Y16
1. Riku Laitinen 374
2. Sami Kojonen 367
3. Tuomas Korpela 360 ...suorituksia yhteensä 11

     Y16 joukkueet , ( yhteensä 2 )

     N16
1. Marianne Palo 389
2. Susanna Peräaho 389
3. Iina Vaitiniemi 383 ...suorituksia yhteensä 9

     N16 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y50
1. Markku Niemi 370
2. Seppo Siukola 367
3. Jouni Helander 366 ...suorituksia yhteensä 5

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y60
1. Gustaf Strömbäck 373
2. Martti Timlin 367
3. Jorma Nyrhinen 357 ...suorituksia yhteensä 5

     Y70
1. Erkki Perälä 356
2. Kalervo Simi 354 ...suorituksia yhteensä 2

     Y75
1. Arto Pihlava 333
2. Kalevi Suomu 325
3. Aarno Ala-Honkola 187 ...suorituksia yhteensä 3

     14VT
1. Riku Laitinen 280
2. Senni Lauttamus 279
3. Laura Norolampi 277 ...suorituksia yhteensä 22

     14VT joukkueet , ( yhteensä 4 )

     14HT
1. Juuso Koivisto 300
2. Tommi Murisoja 298
3. Iina Vaitiniemi 297 ...suorituksia yhteensä 14

     14HT joukkueet , ( yhteensä 4 )

     12VT
1. Aleksi Kasi 179
2. Aleksi Heinonen 174
3. Tuomas Olli 174 ...suorituksia yhteensä 15

     12VT joukkueet , ( yhteensä 3 )

     12HT
1. Hilkka Rinta-Koski 196
2. Kasperi Haarala 195
3. Mari Pihlaja 192 ...suorituksia yhteensä 10

     12HT joukkueet , ( yhteensä 2 )

     10IT
1. Henna Koivula 199
2. Miia Kojonen 198
3. Taavi Lauttamus 196 ...suorituksia yhteensä 33

     10IT joukkueet , ( yhteensä 10 )

     8IT
1. Pihla Etelämäki 182
2. Oliver Pakulla 174
3. Arttu Hyrsky 174 ...suorituksia yhteensä 12

     8IT joukkueet , ( yhteensä 1 )

     11-14A
1. Jesse Kujala 192
2. Vili Niemelä 181 ...suorituksia yhteensä 2


R3 Ilmakivääri SH1 makuu
     Y60
1. Erkki Pekkala 400
2. Kalervo Pieksämäki 395 ...suorituksia yhteensä 2


R5 Ilmakivääri SH2 makuu
     Y50
1. Seppo Levonperä 395 ...suorituksia yhteensä 1

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 2 )

     Y60
1. Risto Murisoja 397
2. Eija Murisoja 391
3. Taito Ohmero 390 ...suorituksia yhteensä 3

     Y70
1. Urpo Kilja 399 ...suorituksia yhteensä 1

     Y75
1. Aimo Lassila 394
2. Sulo Nurmenniemi 393 ...suorituksia yhteensä 2


R10 Ilmakivääri B1-3

R11 Ilmakivääri B1-3
     Y
1. Mauri Rantamäki 584 ...suorituksia yhteensä 1


R11 Ilmakivääri B4

10m Ilmapistooli
     Y
1. Keijo Haapa-aho 565
2. Henri Rutanen 564
3. Aleksi Pirttimäki 562 ...suorituksia yhteensä 23

     Y joukkueet , ( yhteensä 3 )

     N
1. Annukka Riutta 364
2. Noora Kivistö 364
3. Mirja Aho 362 ...suorituksia yhteensä 10

     N joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y24
1. Sami Leppälä 543
2. Aki Rantakangas 543 ...suorituksia yhteensä 2

     N24
1. Susanna Ahomäki 371
2. Annukka Riutta 367
3. Piia Rantakangas 348 ...suorituksia yhteensä 5

     N24 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y20
1. Aleksi Pirttimäki 544
2. Niko Nimell 503
3. Jukka Paski 495 ...suorituksia yhteensä 4

     Y20 joukkueet , ( yhteensä 2 )

     N20
1. Noora Kivistö 365 ...suorituksia yhteensä 1

     Y18
1. Samuel Turigin 537
2. Eemeli Villamo 529
3. Ville Vaaranmaa 518 ...suorituksia yhteensä 6

     N18
1. Marika Röyhkiö 353 ...suorituksia yhteensä 1

     Y16
1. Riku Akseli 343
2. Toni Nimell 340
3. Esa Savola 339 ...suorituksia yhteensä 7

     Y16 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     N16
1. Taru Teikari 342 ...suorituksia yhteensä 1

     N50
1. Helena Peltoniemi 363
2. Mirja Nevansuu 363
3. Mirja Aho 355 ...suorituksia yhteensä 7

     N50 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y50
1. Keijo Haapa-aho 375
2. Seppo Nevansuu 370
3. Juhani Halkola 365 ...suorituksia yhteensä 14

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 6 )

     Y60
1. Per-Erik Gammelgård 368
2. Bernt Björkqvist 368
3. Markku Leino 364 ...suorituksia yhteensä 15

     Y70
1. Juhani Tammela 346
2. Gunnar Ahopelto 337
3. Jarmo Nyrhinen 331 ...suorituksia yhteensä 4

     Y75
1. Erkki Karri 346
2. Reijo Turpeinen 330
3. Matti Tulimäki 322 ...suorituksia yhteensä 4

     14VT
1. Esa Savola 275
2. Jaakko Niemi 273
3. Laura Norolampi 272 ...suorituksia yhteensä 14

     14VT joukkueet , ( yhteensä 2 )

     12VT
1. Aleksi Heinonen 180
2. Viljami Norolampi 170
3. Tuomas Olli 169 ...suorituksia yhteensä 15

     12VT joukkueet , ( yhteensä 4 )

     10IT
1. Niilo Kantola 190
2. Tiia Koivisto 190
3. Aliisa Kunnaspuro 188 ...suorituksia yhteensä 16

     10IT joukkueet , ( yhteensä 4 )

     8IT
1. Arttu Hyrsky 178
2. Pihla Etelämäki 161
3. Jere Lammi 143 ...suorituksia yhteensä 5

     8IT joukkueet , ( yhteensä 1 )


P1 Ilmapistooli SH1
     Y60
1. Erkki Pekkala 333 ...suorituksia yhteensä 1


P2 Ilmapistooli SH2


Updated 11.2.2014 05:39 / DS Ranking System © 1993 - 2009.