Ilma-aseiden Pohjanmaan Alueestaruuskilpailu

Ilma-aseiden Pohjanmaan Alueestaruuskilpailu , Alahärmän Koulukeskus, Kauhava , 11. - 12.02.2017



R11 Ilmakivääri makuu
     Y70
1. Mauri Rantamäki 389 ...suorituksia yhteensä 1


10m Ilmakivääri
     M
1. Riku Laitinen 580
2. Juha Virtanen 577
3. Pyry Passi 577 ...suorituksia yhteensä 16

     Y joukkueet , ( yhteensä 4 )

     N
1. Mira Mäkelä 394
2. Iina Vaitiniemi 388
3. Riina Karhu 385 ...suorituksia yhteensä 11

     N joukkueet , ( yhteensä 2 )

     M20
1. Konsta Aho 552 ...suorituksia yhteensä 1

     N20
1. Mira Mäkelä 398
2. Emmi Haukkala 370 ...suorituksia yhteensä 2

     N20 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     M18
1. Iiro Louko 565
2. Aleksi Hakala 538 ...suorituksia yhteensä 2

     N18
1. Iina Vaitiniemi 388
2. Susanna Peräaho 383
3. Senni Lauttamus 382 ...suorituksia yhteensä 4

     N16
1. Laura Norolampi 382
2. Anna Liuska 381
3. Vilma Sippola 366 ...suorituksia yhteensä 4

     M16
1. Riku Laitinen 390
2. Ville Ketolainen 374
3. Aleksi Kasi 374 ...suorituksia yhteensä 12

     M50
1. Mika Syväniemi 372
2. Terho Alahautala 368
3. Heikki Tarkkanen 368 ...suorituksia yhteensä 6

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     N50
1. Minna Nygård 362 ...suorituksia yhteensä 1

     Y60
1. Markku Niemi 375
2. Martti Timlin 371
3. Markku Ranta-Ylitalo 370 ...suorituksia yhteensä 5

     Y70
1. Jorma Nyrhinen 344 ...suorituksia yhteensä 1

     Y75
1. Erkki Perälä 361
2. Kalevi Suomu 317
3. Jaakko Huhtala 304 ...suorituksia yhteensä 3

     14VT
1. Niklas Moilanen 279
2. Daniel Lukoperov 266
3. Anette Sarastamo 254 ...suorituksia yhteensä 17

     14VT joukkueet , ( yhteensä 3 )

     14HT
1. Iiris Karppi 298
2. Uki Torkko 295
3. Arttu Lidman 291 ...suorituksia yhteensä 11

     14HT joukkueet , ( yhteensä 3 )

     12VT
1. Tiia Koivisto 170
2. Jaakko Mantere 161
3. Niko Antila 159 ...suorituksia yhteensä 21

     12VT joukkueet , ( yhteensä 6 )

     12HT
1. Matilda Pispa 199
2. Lenniina Hangassalo 196
3. Aapeli Rinta-Koski 192 ...suorituksia yhteensä 10

     12HT joukkueet , ( yhteensä 2 )

     10IT
1. Iisakki Viinamäki 191
2. Petrus Moilanen 191
3. Jussi Ketolainen 191 ...suorituksia yhteensä 26

     10IT joukkueet , ( yhteensä 7 )

     8IT
1. Sini Ojanperä 198
2. Jone Ojanperä 195
3. Daniel Lindqvist 191 ...suorituksia yhteensä 15

     8IT joukkueet , ( yhteensä 4 )

     11-14A
1. Arttu Salin 192
2. Jesse Viitasalo 182
3. Lauri Hannu 163 ...suorituksia yhteensä 4

     Y16 joukkueet , ( yhteensä 4 )


10m Ilmapistooli
     M
1. Jyrki Turja 569
2. Juho Syväniemi 559
3. Ismo Haapala 559 ...suorituksia yhteensä 22

     Y joukkueet , ( yhteensä 4 )

     N
1. Susanna Ahomäki 378
2. Ritva Karri 378
3. Anette Källi 374 ...suorituksia yhteensä 13

     N joukkueet , ( yhteensä 2 )

     M20
1. Juho Koivisto 531
2. Atte Lauttamus 520
3. Riku Akseli 515 ...suorituksia yhteensä 3

     N20
1. Taru Teikari 352 ...suorituksia yhteensä 1

     M18
1. Esa Savola 545
2. Urho Hietaniemi 544
3. Lasarus Hangassalo 532 ...suorituksia yhteensä 6

     N18
1. Jonna Ketolainen 333 ...suorituksia yhteensä 1

     N16
1. Mari Pihlaja 335 ...suorituksia yhteensä 1

     M16
1. Viljami Norolampi 341
2. Ville Ketolainen 333
3. Kasperi Haarala 303 ...suorituksia yhteensä 5

     M50
1. Seppo Nevansuu 384
2. Eero Laitila 372
3. Arto Jussila 370 ...suorituksia yhteensä 14

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 6 )

     N50
1. Tuula Nenonen 365
2. Mirja Nevansuu 353
3. Mirja Aho 352 ...suorituksia yhteensä 8

     N50 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y60
1. Bernt Björkqvist 368
2. Keijo Haapa-aho 367
3. Veli-Pekka Nevala 362 ...suorituksia yhteensä 15

     Y70
1. Per-Erik Gammelgård 371
2. Osmo Rutanen 332
3. Seppo Paakki 324 ...suorituksia yhteensä 5

     Y75
1. Erkki Karri 344
2. Reijo Turpeinen 336
3. Gunnar Ahopelto 330 ...suorituksia yhteensä 6

     14VT
1. Ella Hakala 283
2. Aliisa Kunnaspuro 269
3. Panu Laakso 266 ...suorituksia yhteensä 17

     14VT joukkueet , ( yhteensä 4 )

     12VT
1. Julia Teirikangas 177
2. Matilda Pispa 174
3. Urho Leppisaari 172 ...suorituksia yhteensä 18

     12VT joukkueet , ( yhteensä 4 )

     10IT
1. Elli Rauma 188
2. Otso-Aadolf Ahokangas 185
3. Aaro Peltoniemi 181 ...suorituksia yhteensä 20

     10IT joukkueet , ( yhteensä 5 )

     8IT
1. Sini Ojanperä 178
2. Daniel Lindqvist 176
3. Panu Lappi 175 ...suorituksia yhteensä 4

     Y16 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y18 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y20 joukkueet , ( yhteensä 1 )


P1 Ilmapistooli SH1
     Y
1. Erkki Pekkala 498 ...suorituksia yhteensä 1


R3 Ilmakivääri makuu SH1
     Y60
1. Erkki Pekkala 400 ...suorituksia yhteensä 1


R4 Ilmakivääri pysty SH2
     Y75
1. Martti Haverinen 341 ...suorituksia yhteensä 1


R5 Ilmakivääri makuu SH2
     Y50
1. Seppo Levonperä 390 ...suorituksia yhteensä 1

     Y50 joukkueet , ( yhteensä 1 )

     Y60
1. Eija Murisoja 397
2. Risto Murisoja 396 ...suorituksia yhteensä 2

     Y70
1. Olavi Lehtiaho 376 ...suorituksia yhteensä 1

     Y75
1. Urpo Kilja 400
2. Sulo Nurmenniemi 397
3. Aimo Lassila 389 ...suorituksia yhteensä 3



Updated 16/02/2017 15:20 / DS Ranking System © 1993 - 2009.